تماس با ما
افزودن به علاقمندیها
RSS

 

Register

ورود کاربران

عضویت در سایت، نیاز به فعالسازی ندارد، و در مدّت چند ثانیه میتوانید عضو شوید. پست الكترونيك و ساير اطلاعات شخصي افراد محرمانه تلقي شده و در اختيار هيچ كسي قرار نخواهد گرفت. اخبار مهم از تازه های سایت به اعضای سایت ارسال گردد.آمار بازدید ها

 
 

Free Page Rank Tool

   

 

پاسخ سؤالات مُتداول (رایج) مخاطبان- صفحه چهارم چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
يكشنبه ، 25 مهر 1395 ، 18:38

پرسش 192:

سلام. روزتون بخیر. من یک سوالی داشتم. برای انتخاب اسم فرزند به چه نکاتی باید توجه داشت و اینکه عدد اسم چگونه باشد مناسب است ?ایا باید به اسم پدر و مادر هم ربط داشته باشد?? آیا استاد مطالبی که درباره توجه به طالع و حروف ابجد اسم فرزند و توجه به سرشت و طبع فرزند در انتخاب اسم، آمده است، تایید میکنند؟

سوال دیگر اینکه: در هیچکدوم کتابهای استاد تا اونجایی که من مطالعه کردم درباره انتخاب اسم اطلاعاتی ندیدم.؟

 خیلی تشکر کنید و خدمت ایشان سلام من و همسرم و فرزندم (که هنوز به دنیا نیومده) رو حتما برسونید .به امید سلامتی و برکت روز افزون برای این انسان بزرگوار. (الهام از فرانسه)

 

پاسخ 192:

سلام. استاد سلام رساندند و فرمودند:

 با سلام.

در کتاب ازدواج جامع، در فصل نام های نیک برای فرزندان، می باشد. ولی فعلا، نوشته و چاپ نشده است.

 شما می توانید هر اسمی را که می خواهید، انتخاب نمایید و مراجعه کنید به کتابهایی که معانی آنها را دارند. اگر نامی را که انتخاب کرده اید، معنی و آوای خوبی در جامعه تان دارد، آنرا برگزینید. در غیر اینصورت، نامی دیگر را انتخاب کنید.

نامها باید خوش آوا و روان و پر معنی باشد.

 

اینگونه انتخاب نام برای فرزندان، مخصوص افرادی است که به علم حروف و علم اعداد، بسیار علاقمند هستند, و در خیلی از موارد، صحیح می باشد. در مجموع، این علوم درست هستند، به شرطی که تمامی چیزها، همراهی کنند. وگرنه فایده ای ندارد.

برای مثال: تصور کنید، نام یک پسر را محمد و نام یک دختر را فاطمه میگذارند. اگر این فرزندان را در مکانهای جغرافیایی و زمانهای مختلف و شرایط های مختلف ببرید و بزرگشان کنید، بسیار باهمدیگر متفاوت است. پس فرقی نمی کند که نامشان چه باشد. یعنی، کسی که در کشور آمریکا زندگی می کند، با کسی که در کشور آفریقا زندگی می کند، بسیار متفاوت است. پس، در اینگونه موارد، محیط زندگی اجتماعی و فرهنگ زندگی ما خیلی تاثیر دارد. باید هر قوم و قبیله ای، نامهای پر معنی خودشان را روی فرزندانش بگذارند، تا اینکه در اجتماع، آنها را پذیرا باشند و توسط نامشان، به بالندگی برسند. حرف برای گفتن بسیار است. امیدوارم که کامروا و خوشبخت باشید. یا حق. (پاسخ از استاد). (تاریخ قرارگیری در سایت: یکم آبان ماه 1395). 

.................

پرسش 193:

سلام. وقت بخیر. ببخشید یه سوال دارم. یکم زشت است ببخشید. کسی بخواد زودتر پریود شود، چه بخورد؟ بازم معذرت می‌خوام. ببخشید.

 

پاسخ 193:

با سلام

اینگونه سئوالات، به هیچ وجه اشکال ندارد!

یادتان باشد که: دانستن عیب نیست، بلکه ندانستن عیب است!

تا آنجایی که من میدانم: هر چیزی که طبع سرد داشته باشد، باعث اخلال در امر سیستم پریود خانم ها می شود (تغییر در روز پریود - خونریزی بیشتر - درد - سر درد و ...).

همچنین، غذاهایی که طبع گرم داشته باشند، باعث منظم شدن پریود می شود (تاریخ درست پریود - خونریزی کمتر - برطرف شدن سر دردهای دوران پریود و ...).

توجه: خیلی از خانم ها، برای اینکه بتوانند به مسافرت بروند و دچار پریود نشوند، به دکتر زنان مراجعه می کنند و با تزریق یکعدد آمپول مخصوص، از پریود شدنشان جلوگیری می کنند. مخصوصا که بخواهند به اماکن مقدس بروند (مکه و ...).

مهم: لطفا به یک متخصص تغذیه ای که پزشک طب سنتی باشد مراجعه کنید!

همچنین، از طریق اینترنت، می توانید تحقیق کنید.

غذاهای سرد: گوشت گوساله و گاو - ماهی - خیار - سبزیجات - ترشیجات و .... .

غذاهای گرم: گوشت شتر و گوسفند - دارچین - زنجبین - نبات - نعناء  و ... .

حتما به یک خانم دکتر طب سنتی که باتجربه باشد، مراجعه کنید! در مورد طبع ها، به کتاب حجامت جامع مراجعه بفرمایید.

سلامت و سربلند باشید. یا حق. (پاسخ از استاد). (تاریخ قرارگیری در سایت: چهارم آبان ماه 1395).

.........................

پرسش 194:

باسلام و ادب و احترام. خداقوت. وقت بخیر. امیدوارم شما و خانواده محترمتان سلامت باشید. بااجازه سوالی داشتم خدمتتان: آیا این ماده ای که بانوان در هند به قسمت چشم سوم (مابین دو ابرو) میزنند ، ادویه است؟ قبلا فرموده بودید, یک ماده ای میزنند که مثل مهر نماز ,خنک کند. (مدیر سایت)

 

پاسخ 194:

باسلام. خداقوت. خیر. ادویه، دارای چندین کاربرد و خواص مختلف می باشد.

مثل داروهای گیاهی و یا گیاهان دارویی.

پس، اگر شما بتوانید به خوبی و با علم و تجربه کافی، بعضی از ادویه ها یا گیاهان دارویی را با همدیگر مخلوط کنید، میتوانید خواص جدیدی را از آن استخراج نمایید.

اگر کسی بتواند به این علوم دسترسی پیدا کند (طلسم)، میتواند کاربردهای زیادی را از این علوم، ببرد. به امید خدا.

هندی ها، در تولید و ساخت گیاهان دارویی و ادویه جات و کرم های بهداشتی، بسیار کارکشته و متبحر می باشند.

یک پماد هست که اگر به چشم سوم بزنیم، تقویت کننده و خنک کننده می باشد.

مسلط شدن یعنی، کاربرد آن چیز مورد نظر را بطور کامل دانستن، می باشد.

رنگ قرمز، برای زنانی است که، شوهرانشان زنده هستند.

رنگ سیاه، برای زنانی است که، شوهرانشان فوت کرده اند.

رنگ سفید، برای کسانی است که، می خواهند چشم سوم شان را تقویت کنند و مراسم مذهبی انجام بدهند.

هر رنگ، در هر قبیله و مذهب خاصی، معنی مخصوص به خود را دارد. یا حق. (پاسخ از استاد). (تاریخ قرارگیری در سایت: چهارم آبان ماه 1395).

...................

پرسش 195:

 اگر کسی در روز خواب ببیند، که کسی دیگر آمده و با او جاهای مختلف میرود، صحبت میکند، مشغول کاری است، مثلا با هم تفریح میکنند و با هم مینشینند صحبت میکنند . میروند غذا میخورند یا مثلا کوهنوردی میروند. چگونه امکان دارد که طرف مقابل الان، در روز بیدار است و ما خوابیدیم. چگونه ممکن است که کالبد اثیری او در خواب ما بیاید؟

پاسخ 195:

انسان موجود پیچیده ای است . کالب اثیری چند زاویه دارد. وقتی انسان خود به خود فعال میشود . برخی انسانها انقدر قدرت دارند که در حین اینکه بیدارند کالبد اثیری شان بصورت اختیاری میتواند سراغ کس دیگری برود. و با او ارتباط برقرار کند. مخصوصا کسیکه در عالم خواب بسر می برد. مثلا شما 7 صبح خوابیدید ولی طرف مقابل شما (در خواب شما می‌آید) بیدار است. او میتواند کالبد اثیری اش را داخل خواب شما بفرستد ارتباط برقرار کند. خیلی جالبست که برخی موارد طرف مقابل که بیدار است و در سر کار مشغول به کار است خودش خبر ندارد، کالبد اثیری اش از تنش خارج میشود و به سمت دوست صمیمی اش که خیلی دوستش دارد در عالم خواب میرود با او ارتباط برقرار میکند. در واقع مثلا با هم کوهنوردی میروند. رستوران میروند غذا میخورند و ورزش میکنند. پیاده روی میکنند. به پارک میروند تفریح میکنند.. و خیلی کارهای دیگر.

پس لازم نیست که طرف مقابل شما ، حتما خواب باشد تا بتواند در خواب شما بیاید. میتواند بیدار باشد.

یا هر دو طرف بیدار باشند. شما یک دفعه طرف مقابل را حس میکنید. ولی معمولا کسیکه میخوابد در عالم خواب بهتر میتواند کالبد اثیری را ببیند و با همدیگر تفریح کنند و به کارهایی که عرض شد بپردازند.

ولی در آن واحد امکان دارد،  مثلا 11 صبح دو نفر دارند کار میکنند یکدفعه دلشان به همدیگر می آید (به یاد همدیگر می افتند). یکدفعه حضور همدیگر را حس میکنند. و خیلی جالبست که اینها کالبد اثیری هایشان با هم ارتباط دارد. یکنوع تله پاتی برقرار شده است. البته خیلی موضوع پیچیده تر از این حرفهاست. من موضوع را خیلی ساده بیان کردم. مثل یک چیزی می ماند که درجات مختلف دارد. مثلا شما یک ولوم (کلید دایره ای گردان) دارید که ده تا درجه دارد. میزان و سطح ارتباط بستگی دارد به اینکه طرف مقابلتان چطور باشد. دو سه تا از درجات ولوم ده تایی را به شما توضیح دادم.

یا طرف مقابلتان خیلی قوی است و در حالت بیداری میتواند کالبد اثیری او انتقال پیدا کند. یا خواب است میتواند کالبد اثیری او انتقال پیدا کند. یا اینکه این فرد خواب است و طرف مقابل او بیدار است که انتقال پیدا میکند. مدلهای مختلفی داریم که بستگی به قدرت و توانایی انتشار نیروهای تله پاتی است. هر انسانی که قدرتش در تله پاتی بیشتر باشد، میتواند کالبد اثیری خود را قویتر دورتر و باوضوح بیشتری انتقال بدهد. (پاسخ از استاد). 

 

................................

پرسش 196 :

 آیا ما انسانها در عالم برزخ، مثل این دنیا با دیگران هم میتوانیم ارتباط برقرار کنیم. آیا دیگران روی ما تسلط خواهند داشت؟ آیا زندگی ما در عالم برزخ همانند این دنیاست؟ چگونه ما در اینجا (روی کره زمین وقتی زنده هستیم) روابط خود را با با همسایه مان با آشناها و نزدیکانمان برقرار میکنیم. یا دیگران روی ما نفوذ دارند ، وقتی حرف میزنند روی ما تاثیر میگذارند. یا ما روی دیگران تاثیر میگذاریم. با ما رفت و آمد میکنند. زنگ در خانه ما را میزنند وارد میشود. مهمانی میدهیم. یا میهمانی میرویم. آیا بدین شکل است؟ (زهرا از تهران) (تاریخ قرارگیری در سایت: چهاردهم آبان ماه 1395).

پاسخ 196 : 

پاسخ این سئوال در عین سادگی، خیلی پیچیده هم هست. بستگی به هر انسانی دارد. میخواهم اینگونه شروع کنم. خداوند انسانها را خلق کرد (ابتدا در عالم نور و ذر بودیم). وقتی هر انسانی پایش به این دنیا باز می شود و متولد می گردد، به همراهش یک کتابی را می فرستند، که این کتاب، شامل گذشته، حال و آینده او است. گذشته او، یعنی چه؟ یعنی عالم نور و ذر. در عالم ذر 2000 سال قبل از این که به دنیا بیاییم خداوند ما را به شکل ذر و ذره آفریده بود. به شکل خیلی کوچک (کالبد اثیری) بودیم. 2000 سال آموزش دیدیم و بعد از آن به این دنیای حاضر (مادی) وارد شدیم. و بعد از فوت به دنیای برزخ میرویم.

هرکاری انسان انجام میدهد در کتاب خلقت انسان نوشته میشود. یعنی هر انسانی یک کاتالوگ و کتابچه‌ای دارد. که راهنمایی میکند که این شخص چه زمانی به دنیا آمده، اساتید او چه کسانی بودند. (سخنان حکمت آموز جامع شماره 168). همچنین، این کتاب، نشانگر، عالم نور، عالم ذر، عالم رحم، عالم دنیا، عالم برزخ و عالم رستاخیز این شخص می باشد. این کتاب، زمان گذشته، حال و آینده او می شود. تمام گفتار و کردار و پندارش را در داخل آن کتابچه داریم. هرکسی با کس دیگری فرق میکند. یعنی من نمیدانم باید به سئوال شما چه جوابی بدهم. عالم برزخ، برای هرکسی فرق میکند. این را در نظر بگیرید. حال من یک چیز کلی در این باره به شما می گویم.

هر طوری در این دنیا زندگی کنید در آن دنیا هم (به آن شکل) زندگی خواهید کرد. برای مثال: در این دنیا، از بعضی افراد خوشتان می آید و از بعضی ها خوشتان نمی آید. دقیقا، آن دنیا هم، همینطوری است. هرکسی در رسته (درجه) خودش است. وقتی در عالم برزخ وارد میشود هرکسی را در جایگاه و قسمتهای خودش میبرند. یعنی آدم بد، طرف بدها، و آدم خوب، طرف خوبها. اینکه کدام طبقه از برزخ وارد میشود، کدام مرحله میروید، کدام طبقه میروید! بستگی دارد که درجات خوب و بدتان چقدر باشد. فرض کنید یک آیارتمان هفت طبقه است و هر طبقه ای هم چندتا واحد داریم. در عالم برزخ هم یک قسمتی هست که یک آپارتمان مدل بهشتی است. یک آپارتمان مدل جهنمی است. و باز تصور کنید که این آپارتمانها، با آن آپارتمانهای دیگر فرق میکنند. بستگی دارد انسان مورد نظر، خصوصیات اخلاقی، رفتاری و گفتاری اش چطور باشد. اگر انسان خوبی باشد، در آن آپارتمان خوب، خوشگل، که آرامش بیشتری دارد، وارد میشود که پر از نور است و  همه چیز مهیا هست.

ولی اگر انسان بدی باشد، در آن آپارتمان خیلی بد، مثل آپارتمانی که آتش گرفته باشد، همسایه ها شلوغ و سر و صدا میکنند، اعصاب آدم را داغان میکنند و سطح فرهنگشان پایین استف وارد میشود که پر از عذاب است.

بستگی به خودتان دارد. اگر انسان خوبی بوده باشید، وارد آن آپارتمان خوب میشوید و اگر انسان بدی باشید، وارد آن آپارتمان بد میشوید.

در ادامه، باید بگویم که: خوبی‌ها و بدی‌ها، درصد دارد. فرض کنید درصد شما از خوب بودن 50 است. در اینصورت، وارد واحد 5 در طبقه چهارم میشوید. به این‌ترتیب، هر کسی که همسطح شماست، در آنجاست. پس شما با کسانی زندگی و برخورد میکنید که همسطح و هم شأن و هم منزلت شما باشند. با آنها رفت و آمد و صحبت و گفتکو میکنید.

البته جاهای دیگری را هم بجز این آپارتمانها، داریم که سالها قبل به شاگردان گفتم. مثلا: انسانهایی که خودکشی میکنند، آنها اصلا وارد چنین آپارتمانهایی نمی شوند. آنها وارد سرداب، میشوند. زیرزمین های نمور، تاریک، سرد، و بدون صدا. در آنجا هیچگونه چیزی وجود ندارد، و نه کوچکترین صدایی هست. بخاطر همین، کسانی که خودکشی میکنند و انسانهای ضعیفی بودند، وارد آن موقعیت و مرحله میشوند. این افراد در آنجا یک حس خیلی بدی خواهند داشت، تا روزی که خداوندتعیین کند که از آنجا خارج شوند. حالا یا وارد آپارتمان جهنمی یا وارد آپارتمان بهشتی میشوند. که بستگی به اعمال و رفتارش در دنیا دارد.

البته این بهشتی و جهنمی که میگویم، بارها گفتم: خداوند ظالم نیست، ستمگر نیست. در واقع به این شکل نیست که خداوند بخشنده و مهربان، بهشت و جهنم را از قبل آفریده باشد، برای پاداش و یا عذاب دادن مخلوقاتش؛ و آنگاه فرشتگان جهنمی را خلق کرده باشد، و  به آنها دستور داده باشد که هر کسی به این مکان وارد شد، با گرز آتشین خودتان، طوری بزنید که آتش به اطراف و بیرون پراکنده شود و یا اینکه ..... مواد مذاب درون دهانشان بریزند! هرکسی این را میگوید، بدانید خداوند متعال را خوب نشناخته است. این تفکرات، به هیچ وجه، مورد تایید من و خردمندان و حکیمان و عارفان سیر و سلوک الی الله نیست . اینگونه تفکرات، خلاف حکمت و راه و روش خداوند متعال است. خداوند ارحم الراحمین است و به هیچ وجه، ستمگر نیست.

حالا از من سئوال میکنید: پس چرا یک همچنین چیزی را آفریده است؟

خداوند (بهشت و جهنم را) نیافریده است، درون هر انسانی، چیزی هست که خود انسان، آنرا می آفریند. یعنی شما اگر کار خوبی انجام دهید، در درونتان، بهشت را خلق کرده اید. در روایات و احادیث، از پیامبر گرامی اسلام داریم که می فرمایند: هرکسی کار خوبی بکند، چندین درخت در ویلای بهشتی او کاشته میشود. و هرگاه کار بدی مرتکب شود، آن درختان، آتش میگیرد. پس این وسط، خداوند متعال، دخالتی در این باره ندارد. عزیزانم! خداوند یکبار انسان را خلق کرده و به او تمام امکانات و اختیارات تام را داده است. این خود انسان است که انتخاب می کند که کدام راه را برود، خوبی (الهی - نور - آگاهی) و یا بدی (شیطانی - تاریکی - جهل).

پس هرکسی نسبت به اعمال و رفتارش در دنیا، در آخرت زندگی خواهد کرد. در واقع، با اعمال و رفتارمان در این دنیای فانی، پیشکش و هدایای خودمان را به دنیای باقی ارسال می کنیم (توشه اخرت). (سخنان حکمت آموز جامع، شماره 10)

ای عزیزانم! انسانهای وارسطه و باتقوا، بارها به ما گفته اند: انسان موجودی است در عین سادگی با پیچیدگیهای زیاد. ذهن انسان آنقدر قوی است، که هرچه فکر کند، آنرا میتواند بسازد. (سخنان حکمت آموز جامع . شماره 15). پس، اعمال و گفتار  و پندار ما، باعث و بانی بهشت یا جهنم ما در آخرت می باشد.

هرکسی نسبت به فراخور حال خودش، در آنجا میتواند با همنوع خودش ارتباط برقرار کند. یا برعکس، افرادی که خودکشی کرده اند اصلا به او اجازه نمیدهند باکسی ارتباط برقرار کند. حواستان را کاملا جمع کنید.

هرانسانی، کتابچه ای دارد که اعمال گذشته و حال و آینده او داخل آن است. نسبت به آن گفتار و کردار و پنداری که انجام میدهد، در عالم برزخ یا وارد بهشت میشود یا جهنم. این بهشت و جهنمی که  عالم برزخ است، با رستاخیز (قیامت) کاملا فرق دارد. برزخ، حد فاصل بین دنیا و آخرت است. یعنی یک چیزی مثل عبور موقت. برای مثال: شما یک خودرویی میخرید، به شما عبور موقت میدهند تا یک ماه، سه ماه یا شش ماه میتوانید با این ماشین عبور موقت داشته باشید، تا به شما کارت ماشین دائم را بدهند. برزخ، یک چنین حالتی دارد. این مثال را بدین شکل بیان کردم که موضوع را بیشتر متوجه شوید.

دقیقا من مثالهایی را که با آنها زندگی میکنید، میزنم. زیرا، با گوشت و پوست و استخوانتان آنرا حس میکنید.

در برزخ، هم میتوانیم با دیگران ارتباط داشته باشیم، و هم نمیتوانیم. با چه کسی میتوانیم، و با چه کسی نمیتوانیم، بستگی به اعمال و رفتار و پندارمان در دنیا دارد.

هرچیزی را در این دنیا بکارید، در آن دنیا درو میکنید (سخنان حکمت آموز جامع شماره 9). به قول فرمایشات پیغمبر اسلام (ص) که درود و رحمت خداوند بر او باد، می فرمایند: «دنیا مزرعه آخرت است». و واقعا هم همینطور است. هرچه در این دنیا بکارید، در آخرت درو میکنید. (پاسخ از استاد).

..............

پرسش 197 :

با سلام. خداقوت. شب بخیر. سئوال بنده درباره تله پاتی و دیدن آینده در خواب است: من سالها پیش، خوابهایی میدیدم. بعد از سالها، آن خوابها به واقعیت تبدیل شده است. فرض کنید یک شخصی 7  یا 10 ساله بوده است که خواب می دیده. حالا که 20 یا 30 ساله شده، خوابهایی که در کودکی دیده، در 30 سالگی دقیقا اتفاق افتاده و میافتد. زمانیکه این شخص، اتفاقی برایش میافتد، وقتی بیشتر فکر میکند، میبیند، بیست سال پیش، در سن 10 سالگی، این اتفاق را که الان افتاده، در خواب دیده بوده است. این روند، چطور اتفاق میفتند؟ و آیا ممکن است؟ آیا اعمال و رفتار ما باعث اینکار میشود؟ یعنی آن قدرتی که از کودکی داشتیم،باعث میشود در آینده این اتفاق بیفتد؟ یا برعکس، خوابهایی که دیدیم، داشته آینده ما را به خودمان نشان میداده است؟ با سپاس فراوان از وقتی که میگذارید. حق نگهدار.  (امیر از تهران) (تاریخ قرارگیری در سایت: چهاردهم آبان ماه 1395).

پاسخ 197 : 

با سلام و خدا قوت. هر دو مورد واقعیت دارد. یک نوجوان 10 ساله را تصور کنید. این نوجوان آنقدر قدرت ذهنی اش قوی است و آنقدر به خودش تلقین (خودهیپنوتیزم) میکند که من میخواهم مهندس بشوم، مهندس بشوم، و واقعا وقتی که 30 ساله میشود، یک مهندس به تمام معنا میشود. این نشان میدهد که در عالم تله پاتی، قدرتی که از مغزش انتشار داده است، آنقدر قوی بوده که به کیهان و کائنات ارسال شده (مغز انسان مانند دستگاه فرستنده قوی می باشد). و بالاخره کیهان یک روزی آنرا به او برگردانده است. چه زمانی بر میگرداند؟ مثلا بیست سال بعد. یعنی این شخص 10 ساله بوده قدرت تله پاتی (افکار) را انتقال داده است و بیست سال بعد، کیهان این (خواسته) را به او با مهندسی یا پزشکی یا خلبانی و .... (هرطوری که دوست داشته) برگردانده است .

این یک مدل است. انتشار امواج مغزی بسیار قوی. آنقدر خواسته اش را با قدرت فرستاده، که یک زمانی (مثلا دو دهه بعد) به خواسته اش رسیده (آینده را با افکارش ساخته).

یکی دیگر هم هست که برعکس این موضوع است. خداوند این نیرو را در انسان قرار داده که آینده را ببیند. فرض کنید که یک نوجوان 10 ساله، یک جا ناراحت میشود و یک غم و غصه‌ای او را احاطه میکند. خداوند متعال، بخاطر اینکه این نوجوان از غم و غصه خارج شود، در یکی از شبها که او بهخواب عمیقی فرو رفته است، آینده اش را به او نشان میدهد. خداوند میگوید : «پسر جان! یا دختر جان! نگران نباش. بیست سال دیگر تو صاحب همسری میشوی. خانم یا آقای خیلی خوبی گیر تو می آید. صاحب بچه ای صالح و سالم میشوی. لذت زندگی ات را می بری. صاحب فلان مدرک (مهندسی یا ...) میشوی. یک همچنین شغلی پیدا میکنی و حقوق خوبی و زندگی خوبی خواهی داشت و لذت می بری. نگران نباش. این دردها را تحمل کن. الان بچه یتیمی . نگران آینده خودت نباش».

خداوند، مثل یک مادر مهربان می آید این بچه یتیم را درآغوش میگیر د. در کل، خداوند متعال، به داد دلشکستگان خیلی رسیدگی می کند.  فرقی نمی کند که آنها پدر و مادر داشته باشند، یا اینکه یتیم و بی سرپرست باشند. بوسیله نیروهایی که خداوند قادر مطلق دارد، یک لحظه پرده‌ها برداشته میشود و آن شخص مورد نظر، آینده را میبیند. زمانیکه آینده را دید، با خیالی راحت به خواب میرود. با چشم اشک‌آلود میخوابد ولی با آرامش، با دلی مطمئن از آینده بیست سال بعد، که مهندس، دکتر یا خلبان شده و حقوق خوبی دارد و .... ازدواج خوبی کرده است.

من بارها خدمت شما عرض کردم، جواب سئوال شما فقط یک جواب (قطعی و یکسان برای همه) نیست. دارای پیچیدگیهای بسیار زیادی است، ولی من آنرا برای شما عزیزانم، ساده بیان میکنم.

جواب، بستگی به خود طرف دارد که در چه شرایط، مکان و زمانی باشد. اگر یادتان باشد من در درسهای قدیم، به شما عزیزانم، شرایط و مکان و زمان را توضیح دادم. بستگی دارد در چه شرایطی باشد، در چه مکانی باشد، در چه زمان باشد. باتوجه به این موضوع، امیدوارم جواب سئوالتان را گرفته باشید.

پس، هر کدام از موارد، با دیگری فرق میکند. یکی، انتشار امواج مغزی بسیار قوی، مانند امواج رادیو تلویزیون است. بصورت الکترومغناطیس وارد کیهان میشود و زمانی (بیست، سی سال بعد) به خود ما برمیگردد. (در واقع ما هستیم که آینده مان را می سازیم).

یک مدل دیگر هم هست که، خداوند برای اینکه شما به آرامش برسید، در عالم خواب می آید شما را در آغوش میگیرد، پرده ها برداشته میشود، و آینده را به مانند فیلم ویدیویی، به شما نشان میدهد. خداوند میگوید: «بنده من!، عادت کن به اینکه صبور باشی. آنقدر ضجه نزن. آینده می آید و میرود. چشم بهم بزنی، به آنجا خواهی رسید. حتی اگر پنجاه سال دیگر باشد، به یک چشم بهم زدنی خواهد آمد. صبور باش و تحمل کن. آن قطرات اشک خوشگل و مروارید نشانت را به زمین نریز». زیرا، در زمان افتادن قطرات اشکت به زمین، عرش خدا به لرزه در میاید. مخصوصا اگر بچه یتیم یا کسی که دلشکسته حقیقی باشد.

حالا نمیدانم شما منظورتان کدامیک از این دو مورد بود. هر دو مورد را توضیح دادم که خودتان متوجه شوید که کدامیک از اینها مربوط به شما می باشد. ان‌شاءالله موفق باشید. یا حق. (پاسخ از استاد).

.....................

پرسش 198 :

باسلام. خداقوت. شب بخیر. درباره انرژی گرفتن از گیاهان، یا انرژی دادن به گیاهان، سئوال داشتم خدمت شما.

در کتاب انرژی معجزه‌گر گیاهان، نوشته شده است که هم میتوانیم از گیاه انرژی بگیریم. و هم بخاطر اینکه آن گیاه اذیت نشود، به آن انرژی بدهیم. برای رشد بهتر گیاهان، چه ذکری را بگوییم، بهتر است؟  با سپاس فراوان از وقتی که میگذارید. حق نگهدار.  (جاسم از قشم) (تاریخ قرارگیری در سایت: چهاردهم آبان ماه 1395).

پاسخ 198 : 

باسلام. شب زیباتون به خیر و شادی. عزیزانم! من سالهاست که به شما می گویم:  برای ذکر گفتن، احتیاجی به گفتن با زبان خاصی نیست. حتما نباید عربی و یا فارسی بگویید. با هر زبانی که دوست دارید، می فهمید، قابل درک برای شماست، باید ذکر گفته شود. شما الان فارسی زبانید، باید با زبان فارسی خودتان بگویید. هنر عشق ورزیدن را به گل و گیاه بگویید. «ای گیاه عزیزی که خداوند تو را خلق کرد که دی اکسید کربن و منو اکسید کربن را از محیط اطراف بگیری و آنرا به اکسیژن تبدیل کنی و تغییر بدهی، و در نهایت، خودت به بالندگی برسی. من از تو بخاطر این مهربانی ات، ممنونم. امیدوارم که هر روز، شاداب و زیباتر شوی» .

یعنی درخت خاصیتی دارد، دی اکسید کربن و منواکسید کربن را میگیرد، درون خودش فعل و انفعالات شیمیایی اتفاق میفتد، و توسط آن خاصیت مویینگی که داخل ریشه، ساقه و برگهاست، تغذیه خود را از خاک، کود ، آب، و نور خورشید میگیرد. دی اکسید کربن را به اکسیژن تبدیل میکند و اکسیژن را به ما پس میدهد (توسط سنتز). برای اینکه رشد گل و گیاه و درخت، تسریع و بیشتر شود، در یوگای جامع در درس انرژی گرفتن از گیاهان، در کشف و شهود ها، کتاب «بصیرتهای نُه‌گانه جامع» و کتاب «چهارده کشف و شهود جامع» (فیلم بصیرت آسمانی یا پیشگویی آسمانی موسسه قرن 21 را هم معرفی کردیم) ، کتاب انرژی معجزه گر گیاهان، را توضیح دادیم، وقتی به گیاه انرژی میدهیم، هاله های اطراف آن رشد میکند. هرچه رشد هاله ها بیشتر باشد، رشد این گیاه، خیلی سریعتر است. شما با متافیزیک و هاله های اطراف گیاه برخورد دارید و کار میکنید و انرژی ذهنی و خودتان را به آن میدهید، آن گیاه، شروع به رشد سریع میکند. خیلی جالبست، ما گیاهانی داریم که ده برابر، بیست برابر گیاهان معمولی همسطح خودشان، رشد میکنند.  و خیلی جالبست که بعضی گیاهان هم داریم که سریع خراب میشوند.

برای مثال: یکبار به یک درخت سوخته و خشک شده که در پایین پایش نفت ریخته بودند و آنرا آتش زده بودند، انرژی دادم، که هیچگونه امیدی از سوی اطرافیان به رشد و جوانه آن نبود. در واقع، اطرافیان می خواستند که آن درخت را از ریشه در بیاورند و خاک اطرافش را هم دور بریزند و خاک و کود جدید بیاورند. ولی با انرژی دادن و عشق الهی و ذکر الهی، در طی چند جلسه، جوانه زد!

یکبار هم به یک گل آفتابگردان انرژی دادم و همین‌کار را کردم، نتیجه این شد که طول آفتابگردان بیش از 3 متر شد و کلفتی ساقه اش به مانند یک درخت، کلفت شدف و محیط گل آفتابگردان بیش از 50 سانتیمتر رسید و وزن آن خیلی سنگین شد. همچنین، تخمه های این درخت آفتابگردان را به هر کسی دادم، بعد از کاشتنشان در باغچه هایشان در اقصا نقاط کشور، آنها هم رشد سریع و عجاب آوری داشتند. 

تکنیک و روند کار را، بطور کامل، داخل کتاب «انرژی معجزه گر گیاهان» توضیح دادم. موفق و سربلند باشید. (پاسخ از استاد).

......................

پرسش 199 :

باسلام. خداقوت.

در کانال تان، یک سخن حکمت آموز زیبایی از آقای «لائو تزوه»، گذاشته اید. به نظر میرسد ایشان ، یک انسانی فراتر از یک بنیانگذار تائو (دائو) باشند. نظر شما چیست؟ (حسین از سنندج) (تاریخ قرارگیری در سایت: پانزدهم آبان ماه 1395).

پاسخ 199 : 

باسلام.

«لائو تسه», همانند فیلسوف بزرگ «کنفوسیوس», و «حضرت بودا»,

یکی از «پیام آوران» خوب می باشند که از طرف خدا، برای راهنمایی انسانها در ۲۵۰۰ سال پیش، به دنیا آمد.

یادش همیشه در قلبهای ما به نیکی یاد میشود.

کتابهای خوبی از ایشان به یادگار مانده است. نام یکی از کتابهای او (تائوته/تائوته چینگ= راه و فضلیت) بود.

خواندن کتابهای لائو تزه, برای اساتید رزمی کار، واجب است.

کنفوسیوس، هم بسیار عالی درخشیدند. کتابهای خوبی دارند.

البته, برخی از پیامها و گفته های حضرت بودا , پس از مرگ او, تحریف شده و ایشان, به هیچ وجه, به برخی موارد, مانند تناسخ, ازدواج نکردن, و... که مخالف تعالیم الهی است, اعتقادی نداشتند. که در «یوگای جامع», این موارد حذف شده است.

یکی از جملات زیبای حضرت بودا, که نسلهای پس از او, بودهی دارما, نیز آنرا اجرا میکرد, این بود

«هنگام چیدن برگی از درختی حتی برای حیوانات خود, از درخت اجازه بگیرید و با او صحبت کنید تا او راضی باشد و انرژی نهفته درون گیاه را از ما یا حیوان, دریغ نکند. چون, برگ همچون عضوی از بدن درخت است و گیاهان شعور دارند».

به کتاب «انرژی معجزه گر گیاهان» مراجعه شود. (پاسخ از استاد).

....................

پرسش ۲۰۰

باسلام. خداقوت. بنده مطلبی درباره عجیب ترین تکنیکهای تخلیه انرژی منفی با لیمو ترش, را در جایی مطالعه کردم. آیا شما این مطلب را که قراردادن لیمو برش خورده در مکانهای مختلف خانه باعث دفع انرژی منفی میشود, تایید می فرمایید؟ (بامشاد از پردیس) (تاریخ قرارگیری در سایت: پانزدهم آبان ماه 1395).

پاسخ ۲۰۰

با سلام، مطلبی که در این باره فرستادید خواندم.

خیر، واقعیت ندارد.

ربطی به متافیزیک ندارد.

خواص گیاهان دارویی و ضد عفونی کردن و بهداشت و درمان، مطرح است.

مثل: پیاز، که اگر بمدت طولانی در اطاق باشد، میکروب و ... داخل اطاق را جذب خود کرده و  باعث تمیز شدن هوای اطاق می شود.

 

البته, دود کردن, اسپند و کندر , علاوه بر تمیزی هوا, برخی از انرژی های منفی, را میتواند دور کند. یا حق (پاسخ از استاد).

 ………………

پرسش 201:

سلام ممنون از کانال (تلگرام) خوبتون.

سوالی داشتم

برای باطل سحر راه حلی پیشنهاد میتونید کنید؟؟. ممنون از پاسختان. (نوشین از همدان) (تاریخ قرارگیری در سایت: نوزدهم آبان ماه 1395).

 

پاسخ 201:

با سلام

سئوال شما را از جناب استاد یحیایی پرسیدم. ایشان، ابتدا به شما سلام رساندند و فرمودند: برای باطل کردن سحر و جادو، بهترین کار برای شما، ابتدا در یک فرصت مناسب به حمام بروید و خودتان را تمیز کرده و در زیر دوش، با تمام وجودتان، از خداوند بخشنده و مهربان بخواهید که شما را پاک و مطهر کند. سپس بعد از پوشیدن لباس تمیز، یک سجاده تمیز روی زمین بیاندازید و بحالت سجده قرار گرفته و چشمان خودتان را ببندید و با تمام وجودتان و با زبان دلتان از خداوند قادر مطلق بخواهید که شما را از تمامی فتنه ها و بلاها و وسوسه ها و بیماریهای آخرالزمان، در مقابل شیاطین جن و انس، حفظ و محافظت کند. و در نهایت، شما هم باید خودتان را از مسیر کارهایی که به بیهودگی و پوچگرایی منتهی میشود، دور نگهدارید. زیرا، احتمال اینکه در اینگونه محافل، به سحر و جادو و چشم زخم و بیماریهای عجیب و غریب و ... دچار شوید، بسیار زیاد است. این موضوع را خوب به خاطرتان بسپارید که: هیچ چیزی بهتر از ایمانتان، نمی تواند شما را در مقابل شیاطین جن و انس محافظت نماید. به قول فرمایش گوهر بار حضرت عیسی مسیح (ع)، در زمانی که افراد از بیماریها و سحر و جادوی شان، توسط ایشان خلاص می شدند، می فرمودند: ای فرزند! ایمانت، نجاتت داد. برخیز و برو زندگی سالمی داشته باش و کارهای الهی انجام بده.

برایتان، سلامتی جسمی و ذهنی و روحی، از خداوند متعال خواستارم.

 

همچنین، کتاب یوگا در هفت مرحله (سپر محافظ در مقابل امواج منفی و ...) و کتاب انرژی معجزه گر گیاهان (تاثیر رنگها و موسیقی و انرژیهای منفی و ...) و کتاب خواب درمانی جامع، و کتابهای دیگر استاد، می تواند راهگشای شما و اطرافیانتان باشد. به امید خداوند حکیم.  یا حق (پاسخ از استاد)

……………….

پرسش 203:

 با سلام و سپاس از جواب سئوال قبلی ام. اما باطل سحر، آداب داره. و متاسفانه زندگیمو درگیر کرده. و آخه هر سحری، موکل داره و برای باطل شدن، نوع طلسم باید مشخص بشه. می خواستم بیشتر مرا راهنمایی کنید. متشکرم. نوشین از همدان. (تاریخ قرارگیری در سایت: نوزدهم آبان ماه 1395).

 

پاسخ 203:

با سلام

سئوال شما را از جناب استاد یحیایی پرسیدم. ایشان، ابتدا به شما سلام رساندند و فرمودند: آن دستوری که قبلا به شما دادم «بابت باطل کردن سحر و جادو»، همان، برای شما کافیست. البته به شرطی که دقیقا و با تمام وجودتان به انجام برسانید. این روش، ساده ترین روش برای شما عزیزانی که از عرفان و سختی هایش به دور هستید، مفید می باشد.

ولی اگر خیلی مایل باشید که روش اصلی اش را بپیمایید، ابتدا باید به شما هشدار بدهم که این راه بسیار سخت و پیچیده و خطرناک می باشد، و حتما باید زیر نظر یک استاد توانا و باایمان، طی طریق بشود.

برای کسب اطلاعات بیشتر، لطفا به سایت اینجانب مراجعه کنید و مقالات مربوطه را برای خودتان دانلود کنید و سپس با تمام وجودتان بخوانید. برای شروع، فقط کسب اطلاعات کنید و با تمام وجودتان، مطالب را به ذهن خودتان بشپارید. سپس اگر در خودتان دیدید که توانایی و ظرفیت آن تمرینات را دارید، بعدا اقدام به انجام آن بگیرید. فقط باید خدمت شما عزیزانم برسانم که، این طریقت، بچه بازی و صرفا سرگرمی و ارضاء کردن حس کنجکاوی درونی نیست!

در هر صورت، حالا که خودتان می خواهید، پس، بسم الله. من قبلا بیشتر مطالب اصلی مربوط به این راه خودشناسی را بصورت مقالاتی در سایت قرار داده ام. حالا شما باید، آنها را پشت سر همدیگر قرار دهید، تا اینکه به نتیجه مطلوب خودتان برسید؛ ان شاءالله.

مقالات سایت استاد یحیایی (www.mry14mn.com) مربوط به خودشناسی (گلچین):

1- شماره 8 (موسیقی، ذکر و نماز درمانی).

2- شماره 9 (خواب درمانی بیست دقیقه ای).

3- شماره 10 (مطالعه کردن به روش متافیزیک).

4- شماره 11 (طریقه انرژی گرفتن از گیاهان).

5- شماره 13 (موکلان حروف).

6- شماره 16 (فرق بین کرامت و معجزه).

7- شماره 25 (تاثیر احساسات بر روی اعضای بدن).

8- شماره 28 (مردم شناسی).

9- شماره 30 (چله نشینی).

10- شماره 32 (اقیانوس وجود الهی انسان).

11- شماره 34 (فرق بین قوانین و فرمولهای دنیای فیزیک، متافیزیک و  ابر فیزیک).

12- شماره 35 (دعای جامع استاد حکیم).

13- شماره 37 (ما همه محکوم به فنا هستیم).

14- شماره 38 (فرق بین افرادی که ظرفیت دارند و کسانی که ظرفیت ندارند، و می خواهند علم کسب نمایند).

15- شماره 43 (سجده، کلید خودشناسی و خداشناسی).

16- شماره 44 (طلسم شرف شمس).

17- شماره 58 (خلقت از درون سادگی).

همچنین می توانید از دیگر کتابهای استاد «محمدرضا یحیایی» برای پیشرفت در زمینه خودشناسی و تقویت نیروهای درونی، بیشترین استفاده را ببرید:

1- یوگا در هفت مرحله، از مبتدی تا عالی.

2- خواب درمانی جامع.

3- قدرتهای ذهنی.

4- انرژی معجزه گر گیاهان.

5- آموزش کاراته به زبان ساده.

6- نفوذ در ماوراء علوم.

7- درمان جامع طب سوزنی.

8- حجامت جامع.

9- یی چینگ.

10- داستانهای حکمت آموز جامع (ذن).

همچنین، از شما درخواست می کنم که به سایت استاد مراجعه کرده و در قسمت پرسشها و پاسخها، به دنبال جوابهای خودتان بگردید. این جستجو می تواند برای شما، مفید باشد. زیرا، شاید در لابلای آنها، مطلبی وجود داشته باشد که مدتها ذهن شما را درگیر خودش کرده باشد، و بتوانید به پاسخ سئوالات خودتان برسید؛ به امید خداوند حکیم و دانا و توانا.

در انتها، برای شما عزیزان، آرزوی سلامتی و سربلندی دارم. پاینده باشید. یا حق (پاسخ از استاد).

.....................

پرسش 202:

باسلام. خداقوت. وقتتون بخیر. امیدوارم خود و خانوده تان در سلامت و آرامش باشید. پریشب، یه فیلم نینجا ، گلچین و تدوین کرده بودم گذاشته بودم نرم افزار از پروژه رندر بگیرد که طول می کشید و وقت اضافه داشتم. که تماشای فیلم هم به من انرژی داده بود. یکدفعه حس انرژی و جذب نسبت به  کتاب نینجوتسو, که از قدیم گرفته بودم و سالها نخوانده بودم پیدا کردم, و کتاب را برداشتم و نصف بیشتر کتاب را خیلی راحت و سریع و بدون وقفه و خستگی خواندم, هم خواندن مطالب برایم جذاب شده بود و هم اینکه خیلی راحت میخواندم جالب بود. 

البته شب قبل از آن، هم آمدم کتاب را برداشتم که کامل بخوانم, ولی حوصلم نکشید, و فقط همینطوری کل کتاب را ورق زدم و فصلها و مطالب را خیلی سریع از اول تا آخر کتاب در عرض چند دقیقه نگاه کردم و کتاب را کنار گذاشتم. و فکر هم نمیکردم روز بعد بتوانم کتاب را بخوانم. ولی فردای آن شب، همانطور که در ابتدا تعریف کردم، خیلی راحت و با علاقه مطالب را دنبال کردم. تا به حال هیچ تجربه و تمرینی برای مطالعه کتاب نداشتم. چرا چنین اتفاقی افتاد؟ (مدیر سایت) (تاریخ قرارگیری در سایت: نوزدهم آبان ماه 1395).

 

پاسخ 202:

با سلام. خداقوت. ممنون از لطفتان.

شادی و تفکر، همزمان با هم، تائو را برای تکامل ما انسانها، تشکیل میدهند. (تائویِ شادی و تفکر، موجب تکامل ما انسانها می شود. سخنان حکمت آموز جامع - شماره 178)

 

این شیوه ای که شما ناخواسته و از روی ضمیر ناخودآگاه و با توجه به اطلاعات و تجربیات و مطالعات قبلی انجام داده بودید، همان «روش مطالعه کردن با (کالبد اثیری-روح) نویسنده کتاب، یا، ارتباط با کتاب» می باشد. تکنیک تند خوانی به روش متافیزیک می باشد.  (کتاب: قدرتهای ذهنی).

اگر بتوانید در تمام زندگیتان، از این روش استفاده کنید، به مانند این است که در بعد دیگری از زمان، زندگی می کنید. در اینصورت، می توانید کارهایتان را در زمان بسیار کوتاهی، به سرانجام برسانید.

در طول تاریخ بشریت، خیلی از بزرگان، از همین روشها، استفاده بهینه و مفیدی بردند. مثل:

حضرت سلیمان نبی (ص)، کوروش کبیر، ابو علی سینا، فردوسی، و ... .

 

موفق باشید. یا حق (پاسخ از استاد)

.................................

پرسش 204 : 

با سلام و تشکر از شما استاد گرامی, حالا که نقاط حساس بدن (طب سوزنی و...) را دیدم یک سئوال از حضورتان دارم : اگر با ماساژور دستی، کلیه ای   که مشکل دارد را ماساژ بدهیم، اشکالی پیش نمی‌آید؟ زهره از همدان. (تاریخ قرارگیری در سایت: نهم آذر ماه 1395).

 

پاسخ 204 :

با سلام

به هیچ وجه نباید مستقیما روی کلیه را با دستگاه ماساژور و حتی با دست، فشار یا ماساژ داد.

بهترین روش، فقط انرژی درمانی با تماس سطحی، در حد، روغن مالی می باشد.

توجه: کتابهای آموزشی و پزشکی در رابطه با بیماریهای کلیوی را مطالعه کنید. بسیار مفید است (در داروخانه ها موجود می باشد). همچنین کتابهای استاد یحیایی (خواب درمانی جامع - انرژی معجزه گر گیاهان - یوگا در هفت مرحله - درمان جامع طب سوزنی و حجامت جامع) بسیار مفید است. یا حق. (پاسخ از استاد).

.............................

پرسش 205 : 

سلام بر بزرگ مرد تاريخ. خسته نباشيد. خدا قوت. يک سئوالی داشتم: وز وز گوش را چطوری برطرف كنيم؟ البته دكتر گوش و حلق و بينی هم معاينه كرده، و ام .آر.آی هم گرفتيم، گفته هيچ چيز خاصی نيست. ولی وز وز  گوش را همچنان داره. چه كارش بايد كرد؟ افسانه از تهران. متشکرم.  (تاریخ قرارگیری در سایت: نهم آذر ماه 1395).

 

پاسخ 205 :

با سلام بر شیر زن ایران زمین. درود بر شما و خدا قوت.

لطفا به کتاب اینجانب «درمان جامع طب سوزنی» صفحه 377 مراجعه کنید.

و نقاط si.19 + sj.21 را بیشتر از دیگر نقاط، کار کنید.

وز وز گوش، چندین ریشه دارد که هرکدامشان با دیگری فرق می کند.

برای مثال:

1- اگر از محیط کوهستانی و ارتفاعات به محیط دامنه کوه، کویر و یا دریا بروید، بخاطر اختلاف سطح، فشار هوا، تغییر می کند و باعث گوش درد و یا وز وزگوش می شود.

2- در هنگام سوار شدن در هواپیما. بخاطر گرفتگی عضله بیرونی گوش و باد افتادن در داخل گوش. که معمولا با خوردن یکعدد شکلات و یا کشیدن خمیازه، خیلی زود خوب می شود.

3- در هنگام سوار شدن در کشتی. بخاطر جابجایی و  رطوبت هوا.

4- در هنگام مسافرت با ماشین. بخاطر جابجایی هوا، و اختلاف سطح و سرعت باد.

5- عفونت گوش.

6- سرماخوردگی.

7- جابجایی مایع داخل گوش.

8- بخاطر سرگیجه.

9- بخاطر ترس از ارتفاع.

10- بخاطر ترس از آینده و استرس.

و ....... .

ولی در کل، باید ریشه یابی شود.

امیدوارم که مورد استفاده شما قرار گیرد و هرچه سریعتر بهبودی حاصل گردد. ان شاءالله.

سلامت باشید.

اگر از لحاظ روان می خواهید درمان شوید. می توانید از کتاب دیگر اینجانب «خواب درمانی جامع» استفاده کنید.

چاپ اول: صفحه 63 می باشد.

چاپ دوم: صفحه 57 می باشد.

که فرقی هم نمی کند.

در ضمن، می توانید از تکنیک خواب عارفانه هم استفاده کنید که از لحاظ روحی، شما را تقویت میکند.

چاپ اول: صفحه 24 می باشد.

 

چاپ دوم: صفحه 27 می باشد. سلامت و سربلند باشید. یا حق. (پاسخ از استاد).

...........................


نقطه تکیه گاه در کالبد اثیری انسان

در ادامه پاسخ پرسش 185، مطلبی که یکی از دوستان درباره «تکیه گاه» سوال فرمودند. از کتاب «تعالیم دون خوان» توضیحات آنرا را بیان می کنم:

 tekyegah.jpg - 69.49 Kb

جابجایی ناخواسته ی پیوندگاه (تکیه گاه) که شاید بر اثر ضعف جسمی، خستگی روحی، بیماری یا یک بحران روحی یا جسمی مثل ترس یا مستی باشد موقعیت خطرناکی به وجود می آورد.

وقتی که پیوندگاه ناخواسته جابجا می شود، پیله (هاله) را ترک می دهد. اگر این جابجایی ناچیز باشد، ترک خوردگی کوچک است و پیله به سرعت ترمیم می شود... اگر جابجایی شایان ملاحضه باشد، ترک خوردگی وسیع است و زمان بیشتری طول می کشد تا پیله ترمیم شود.

مثل موردِ شمنانی که عمدا از گیاهان اقتدار برای جابجایی پیوندگاه استفاده می کنند یا مردمی که مواد مخدر مصرف می کنند و ناخواسته همین کار را انجام می دهند.

در این موارد انسان احساس بی حسی و سرما می کند. حرف زدن و حتی فکر کردن برایش مشکل می شود. گویی از درون یخ زده است.

 

(گردآوری مطلب: از مدیر سایت)

 

نکته: البته لازم به ذکر است که مطلب کلی درباره تکیه گاه درست است ولی شیوه های آنان مخصوص خود آنان است. افراد با ضربه های روحی که بوسیله های مختلف میخورند، تکیه گاه شان جابجا میشود. و اساتید معنوی بزرگ، با روشها و تکنیکهای دیگری، میتوانند تکیه گاه های شاگردان را به جای اصلی خود در شاگرد، برگردانند.

 

تذکر: در هیچ علم و تکنیکی بدون اذن استاد، اقدامی انجام ندهید. (تاریخ قرارگیری در سایت: نهم آذر ماه 1395).

……………

  پرسش 206 : 

 با سلام. علت فشار قبر چیست؟

پاسخ 206 :

باسلام. فشار قبر بدلیل وابستگی شدید کالبد اثیری (روان) به جسم خود است. وقتی کالبد اثیری شخص مرده در شب اول میخواهد نزد جسم خود داخل قبر برود، از هیبت و تاریکی و دربسته بودن و تنهایی در قبر، وحشت میکند و به او فشار می آید.

جسم فانیست و در خاک تجزیه شده و تبدیل به خاک خواهد شد.

روح از آن خداست و در زمان مرگ، بلافاصله بسوی خدا میرود.

فقط کالبد  اثیری (ذهن) است که مسئول اعمال و رفتار و کارهای ماست. به همین خاطر، تا موقعی که بطور کامل از کالبد جسمانی دل نکند و وابستگی خودش را رها نکند، نمی تواند از جسم خود جدا شود و در این زمان است که سختی میکشد.

کسانیکه تزکیه و پالایش نفس انجام داده اند، فشار قبر کمتری را متحمل می‌شوند و راحتتر بسوی عالم برزخ یا دنیای اثیری نقل مکان میکنند.

کسانیکه در این دنیا، کارهای اشتباه و بد انجام داده اند، از ترس عاقبت کار، خیلی سخت از جسم خود و این دنیا، دل می کنند و نمیخواهند بروند. برای همین سختی آنها در قبر بیشتر است.

کسانی که در طول زندگی مادی خود راه انسانیت و زندگی ساده و سالم را پیشه خود کرده اند، هم در دنیا و هم در عالم اثیری (برزخ) و هم در عالم آخرت خیلی راحت به زندگی خودشان ادامه خواهند داد. به امید خداوند بخشنده مهربان. یا حق! (تاریخ قرارگیری در سایت: 1395.10.23)

…………………..

 پرسش 207 : 

باسلام خدمت استاد گرامی,خداقوت.

بنده, چند سال است از دانشگاه به سختی فارغ التحصیل شدم؛ چون به رشته‌ام علاقه زیادی نداشتم و یکسری مشکلات شخصی داشتم. اما الان بعد از چند سال, همچنان خواب, میبینم سر جلسات امتحان هستم و یا نتایج امتحانات آمده است و من دروس را قبول نشده‌ام و نتوانسته ام فارغ التحصیل بشوم. دلیل این خوابها چیست؟ با سپاس. علی از زنجان.

 پاسخ 207 :

باسلام. خداقوت.

احتمالا شما برای فارغ التحصیلی و موفقیت در امتحانات نذر یا نذرهایی کردید که فراموش کردید آنها را ادا کنید.

هر موقع برای رسیدن به خواسته ای نذری می کنید , حتما آن نذر را هنگام رسیدن به مقصود,خود, ادا کنید.

اگر ادا نکنید, بعد از آن, گره در کارهایتان میفتد, و در خواب با نشانه هایی به شما برای ادای نذر, یادآوری میشود.

 

بخاطر اینکه نذرهای خود را فراموش نکنید, دقیقا آنها را یادداشت کنید. (پاسخ از مدیریت سایت.   1395.10.29).

...............................

  پرسش 208:

باسلام خدمت استاد بزرگ. خداقوت.

بنده هروقت به کسی علاقمند میشوم یا از کسی خوشم میاد. اون فرد از من دور میشود. بخصوص خانمی برای ازدواج.  علت چیست؟  با سپاس فراوان. علی از شاهین شهر.

پاسخ 208 :

با سلام. خداقوت. در میان داستانهای  ذن ، داستانی به نام «سایه» هست که بارها برای شاگردان تعریف کرده ام.

اگر به دنبال سایه خودت بروی، هیچگاه بهش نمیرسی.

فقط کافیست که روی خودت را ازش بگیری و به راه خودت بروی، آن وقت است که سایه به دنبال تو خواهد آمد.

لطفا درک کنید و به دانسته هایتان عمل کنید.

موفق باشید.

 

یکبار، جریانی همانند شما برای یکی از شاگردانم پیش آمده بود، و من  طبق داستان ذن، با او عمل کردم و  با دادن یک کاری به او ، حواس و تمرکز او را از روی ازدواج برداشتم، و به چیزی مشغول ساختم، و او پس از مدتی که از او سراغ آن کار را گرفتم که چه کار کردی. او گفت: «من نامزد کردم و اون کار را نتوانستم کامل کنم. ببخشد». (پاسخ از استاد 1395.11.09)

...............................

 پرسش 209 : 

با سلام. در یک مطلب و پاسخ پرسشی درباره موجودات غیر اُرگانیگ و بختک صحبت کردید.

اینا چی هستند و سوال دوم: آیا از لحاظ علمی ثابت شده اند یا صرفا جزو محسوسات و درک شخصی هستند؟ سوال سوم، آیا جن سواد خواندن نوشتن دارد؟ ممنون.

 

  پاسخ 209:

انسان یک موجود ارگانیک  بوده و با چشم معمولی (جسمانی) قابل دیدن است. ولی موجوداتی مانند: جن، آل ، بختک، کوتوله ها، و... . غیر ارگانیک و نامرئی بوده و قابل دیدن با چشم معمولی (جسمانی ) برای ما نیستند.

 

در مورد سوال دوم.

چون قابل دیدن برای چشم معمولی انسان نیستند و در عین حال جزو عالم متافیزیک و ماوراءالطبیعه بوده و قوانین آن با عالم فیزیک متفاوت است، نمیتوان با قوانین فیزیکی ثابت نمود. البته، شاید دستگاههای بتوان در آینده اختراع نمود که از عالم متافیزیک تصویربرداری کند. ولی تا کنون چنین چیزی اختراع نشده است.

در مقاله ای از استاد درباره چشم برزخی در سایت موجود است، که با چشم برزخی، یک انسان میتواند موجودات غیر ارگانیک را ببیند.

عارفان و اولیاءالله از جمله شیخ جعفر مجتهدی (متولد تبریز- متوفی مشهد) نه تنها جنیان را می دیدند بلکه آنها را تسخیر می کردند.

اطلاعات بیشتر در کتاب لاله ای از ملکوت و در محضر لاهوتیان.

 

در مورد سوال سوم،

جن ، زندگی ای شبیه انسان دارد، روی همین کره زمین، در اطراف ما، ولی در بُعد و فضایی دیگر. آنها غذا میخورند لباس می پوشند، خانواده دارند ولی عمر 1500 ساله دارند. از نیروهای آنها سرعت عمل در جابجایی (طی الارض) هست. در مورد سواد خواندن نوشتن جن  احتمالا در مقالات و کتابهای استاد یحیایی، خواهد آمد. یکی دو عنوان از کتابهای آینده استاد یحیایی  که هنوز  نوشته نشده و تحقیقات و تجریبات استاد، به مرحله نهایی نرسیده است، درباره «موجودات غیر ارگانیک» و «جن» هست.

 

مطالبی که در هیچ کتاب یا فیلمی ندیده اید.  (پاسخ از مدیر سایت. 1395.12.07) 

...........................

 پرسش 210 : 

باسلام. خداقوت. سال نو مبارک. سوالی داشتم از خدمتتان. یکی از نزدیکانم دهانش آفت میزند و لب او پوسته پوسته می شود و میریزد. چه توصیه ای می فرمایید؟ ممنون از پاسخ تان. منصوره از سمنان.

 

پاسخ 210:

باسلام. خدا قوت. سال نو شما هم مبارک.

ابتدا به اندازه نوک قاشق چایخوری، جوش شیرین را روی انگشت اشاره دست راست خود بریزید، و با آن به مانند مسواک داخل دهان خود را مالش ملایم دهید و تخلیه کنید. بهتر آن است که بعد از اینکار، دهان خود را با آب نشوید. روزی دو بار، نیم ساعت قبل از نهار خوردن، و نیم ساعت بعد از شام خوردن، بهترین موقع استفاده از جوش شیرین است.

با اینکار، زخم های داخل دهان که توسط لثه ها و دندانهای خراب تولید می شود، برطرف می شود.

 

در انتهای آخر شب، قبل از خوابیدن، زمانی که دهان خود را کاملا تمیز کردید، ۳ الی ۵ قطره روغن اصل و خالص گل بنفشه را روی انگشت اشاره دست راست خود بریزید و با آن دهان خود را کاملا مالش ملایم دهید. سپس بعد از آن، به خوابی راحت بروید.

با اینکار، پوسته های داخلی و خارجی لب و دهان، بعد از مدت زمان کوتاهی، به حالت عادی بر می گردد.

به امید خدا.

حتما باید بادقت و مداومت، خودشان را درمان کنند.

معمولا این نوع بیماری، مربوط به ناراحتی های لثه و دندانها و یا مربوط به کسانی است که دندانهای مصنوعی دارند.

باید باکتریهای مضر را توسط جوش شیرین از دهان از بین برد، و توسط روغن گل بنفشه، لایه نازک پوست دهان و لب را چرب کرد.

 

همچنین، کسانی که لثه های ضعیف دارند، چه افراد معمولی، و چه کسانی که دندان مصنوعی دارند، میتوانند توسط خمیر مخصوص، بصورت ضماد، بمدت نیم ساعت، روی لثه های خود بگذارند و سپس با آب بشویند. هر روز، بعدازظهرها اینکار را ادامه دهید تا کاملا لثه های شما محکم و گوشتالی و قوی شود. لطفا یکساعت بعد از اینکار، چیزی نخورید.

خمیر مخصوص تقویت لثه های ضعیف:

پودر پوست خشک شده میوه انار، را با کمی آب و یا گلاب مخلوط کرده و بصورت خمیر لطیف درآورید.

موفق باشید.

 

(پاسخ از استاد، 1396.01.04)

...........................

 پرسش 211 :   

باسلام خدمت شما. خدا قوت. امیدوارم خوب باشید. 

در یک مطلبی درباره فوایدفهوه نوشته بود: چربی سوز، ضد سرطان، ضد دیابت، جلوگیری از اختلال حافظه.

در یک جای دیگر نوشته بود قهوه نخورید.

سوال بنده اینست که قهوه خوبست یا بد است؟

 

  پاسخ 211:  

با سلام.  خداقوت.

به نظر من

هر چیزی، اگر به موقع و به اندازه لازم، مصرف شود، برای بدن ما مفید و ضروری است. مثل: ریشه و پوست و صمغ گیاهان، زهر مار و غیره.

و

هر چیزی، اگر بد موقع و بیش از حد، مصرف شود، برای بدن ما مضر و خطرناک است. مثل: زعفران، آب و غیره.

پس، هر چیزی در این دنیا، می تواند برای بدن ما مفید و یا مضر باشد؛ که بستگی به نوع استفاده و مدت زمان و مخصوصا به موقع و به اندازه استفاده کردنش، دارد.

برای مثال، همین آب که مایه حیات است را در نظر بگیریم. هم باعث زندگی و هم باعث بیماری و هم باعث مرگ انسان می شود. تمامی چیزها هم به همین شکل است. بستگی به نوع استفاده ما انسانها دارد.

ما باید به دانشمندانی که با دقت خیلی زیاد روی محصولات تغذیه ای انسانها آزمایشات فراوان انجام میدهند، اعتماد کنیم. مخصوصا که بجز تخصص، دارای انسانیت بوده و خداشناس هم باشند.

این افراد، هیچگاه بخاطر مادیات، خودشان را به مافیای تغذیه و دارو و سلامتی انسانها، نمی فروشند.

علم در حال پیشرفت و تغییرات است.

 خیلی چیزها، در زمانهای قدیم، ممنوع بوده، ولی الان استفاده می شود. و خیلی چیزها هم همین الان است که توسط پزشکان ممنوع است، ولی توسط مردم و طب سنتی، استفاده می شود.

به همین خاطر، ما نمی توانیم صد درصد بگوییم که چه چیزی خوب و چه چیزی برای بدن انسان مضر است. مگر اینکه، به تجربه رسیده باشیم. مثل: حکیم ابو علی سینا.

یا حق. (پاسخ از استاد . 1396.01.08)

……………………

پرسش 212:

باسلام خدمت استاد عزیز. خداقوت. امیدوارم خود و خانواده شاد و سلامت باشید.

شما قبلا کتابی تخیلی معرفی کردید درباره متافیزیک فکر کنم به نام «زیبای 2500 ساله یا آن زمان که زمین تکان خورد» بود. و فرمودین برای اساتید بزرگ متافیزیک تخیل و واقعیت تفاوتی ندازد و امکان انجام تخیلات وجود دارد. «به هر چیزی که فکر کنید میتوانید بسازید»  .

آیا تمامی تکنیکهای داخل فیلم دکتر استرنج عملی است؟

 

پاسخ 212:

با سلام. ممنون. خدا قوت.

نه همه تکنیکهای داخل فیلم. بلکه، بعضی از تکنیکهای داخل فیلم، توسط انسانها، قابل اجراست.

 باید با دقت بیشتری به کتابهای که قبلا به شما عزیزان معرفی کردم مراجعه بفرمایید.

من هم از شما خواستم با دقت بیشتری بتوانید تکنیکهای فیلم را بیان کنید.

 

ما باید یاد بگیریم که جلوه های تصویری که توسط کامپیوترهای پیشرفته در فیلم های تخیلی بکار گرفته می شود را با تکنیکهای کاملا علمی که توسط اساتید باتجربه به اجرا در می آید را از همدیگر مجزا کنیم. البته، این صحبت من، فقط توسط کسانی قابل درک است که خودشان صاحب نفس حق و قدرتهای متافیزیک بسیار بالایی باشند.

در غیر اینصورت، هیچ کس دیگری نمی تواند حتی کوچکترین اظهار نظری بکند. زیرا، نابینا نمی تواند دنیا را برای یک شخص بینا توصیف کند.

 

به امید روزی که انسانها بتوانند به حداکثر توانایی های خودشان که خداوند متعال تحت اختیارمان قرار داده، برسیم. آنوقت است که پی خواهیم برد، چرا خداوند بعد از خلقت آدم، فرمود: انسان اشرف مخلوقات است، ... آفرین بر خالق که چنین مخلوقی را آفرید، .... .

(پاسخ از استاد . 1396.01.08)

………………

پرسش 213:

باسلام. خداقوت.

چرا جناب استاد یحیایی، بعضی مواقع، به شاگردان خود، کتابهای علمی تخیلی و متافیزیکی، معرفی می کنند و جزو کتابهای تدریسی ایشان است. در صورتی که، من ندیده ام که استادی به شاگردان خود، این کتابها را معرفی کند، چه برسد که تدریس کند و امتحان بگیرد و جزو دروس هم باشد.

ممنونم از راهنمایی تان. کوروش از تهران.

 

پاسخ 213:

باسلام. خداقوت.

من کتابهای تخیلی مفید را هم گهگاهی به شاگردانم معرفی می کنم.

دلیلش هم این است: اول اینکه، ذهنشان باز شود. دوم اینکه، تنوعی شود که شاگردانم از حالت خشکی و دیکته کردن مطالب علمی، دور شوند. سوم اینکه، یاد بگیرند، در این دنیای پهناور، چیزهایی فراتر از علومی که ما میدانیم، وجود دارد که ما از وجودشان بی خبر هستیم. چهارم اینکه، بدون تعصب و پیش داوری و قضاوت، به اطراف خودشان بیشتر بنگرند. البته، فوائد دیگری هم دارد که خود شاگردانم به آنها رسیده اند.

در نهایت، شاگردانی که با این روش در مکتب و تز جامع ما پرورش یافته اند، افرادی خلاق و مخترع و مبدع و مکتشفین و محقق و پژوهشگر و دانشمند و استادی توانا شده اند.

 

یادتان باشد که انسان موجود پیچیده ای است.نمی شود با دروس و کتابهای از قبل تعیین شده مدارس و دانشگاهها، انسانها را به مانند روبات و آدم آهنی و بوسیله یک چوب خط، برنامه ریزی کرد.

به امید روزی که، مدارس و دانشگاههای ما، تز جامع ما را برای آموزش و پرورش واقعی انسانها، بکار گیرند. مطمئنا، همگان، شگفت زده خواهند شد، از پتانسیلی که بعد از اینکار، نصیب کشور و جهان خواهد شد. ان شاءالله.

(پاسخ از استاد . 1396.01.08)

………………….. 

پرسش 214:

باسلام. خداقوت. ورزش کردن در چه ساعتی از شبانه روز مناسب تر است و کارایی بیشتری دارد ؟سپاسگذارم. مسعود از شهرری.

 

پاسخ 214:

باسلام. خداقوت. ورزش کردن در ساعات16-18 بهترین  کارایی را دارد و بدن از لحاظ هورمونی در بهترین سطح هوشیاری است.

 

همچنین ورزش کردن در ساعت 10تا 12 بهترین کارایی را برای چربی سوزی دارد چون قند خون در پایین ترین سطح خودش است و بدن برای تامین انرژی از چربی استفاده می کند.

توجه: ورزش کردن در صبح زود، قبل از خوردن صبحانه، بسیار خطرناک است. لطفا بعد از بیدار شدن از خواب، کمی نرمش سبک انجام دهید، تا بدنتان آمادگی خوردن صبحانه و سپس رفتن به سرکار را داشته باشد. 

(  1396.01.08)

..............................

پرسش 215:

با سلام، خداقوت. لطفا در رابطه با ام.اس برایم توضیح بدهید. زیرا، خواهرم به این بیماری دچار شده و ما نگران سلامتی اش هستیم. ممنون از سایت خوبتان. مهدیه از سمنان.

 

  پاسخ 215:

با سلام. ممنون.

حرص خوردن بیش ازحد ، حساس و زود رنج بودن ، عصبی شدن ، خوردن بیش از حد غذاهای سردی بخش ، بی خوابی به مدت طولانی.

در ضمن

در بعضی از موارد خیلی نادر، دیده شده، رشته های عصبی که از مهره های دوم و سوم گردنی بیرون میزند، توسط فشار دیسک، تحت فشار قرار می گیرد و شخص را دچار شبه ام.اس می کند. طوریکه پزشکان به اشتباه فکر می کنند بیمار دچار ام.اس شده است.

به همین خاطر، اگر بیمار ام.اس پیش یک پزشک متخصص جراح مغز و اعصاب برود و از مهره های گردنی خود عکس ام.آر.آی بگیرد، مطمئن تر خواهد شد.

 

پر کردن دندانها با مواد سربی، تشعشعات ماکرو ویو (پارازیت اندازهای ماهواره) و وای.فای و نزدیک بودن به آنتن های موبایل، استفاده بیش از حد موبایل، استفاده از آرد سفید بجای آرد خالص سبوس دار، گوشتهای هورمونی مخصوصا مرغ، استرس محیط کار و منزل، و تغذیه غیر طبیعی، همگی باعث بیماریهای عجیب و غریب خواهند شد، که بیماری ام.اس یکی از آنهاست.

 

هرچقدر بتوانید تغذیه و محیط خودتان را از آلودگی ها پاک کنید و به سمت طبیعت سالم خودمان برگردیم، سالم تر خواهیم بود.

به امید سلامتی همه بیماران عزیز

 

(پاسخ از استاد.  1396.01.12)

................

پرسش 216:

باسلام خدمت استاد عزیز. خوب هستید؟ خدا قوت. سال نو مبارک.

بنده، همیشه وقتی دندانپزشکی میرفتم با دو تا آمپول بی‌حسی هم احساس درد شدید در هنگام کار دندانپزشکی میشدم. ولی وقتی داستان ذن «به درد فکر نکنید وجود ندارد» از کتاب داستانهای حکمت آموز جامع (ذن جامع)(جلد1) را خواندم انقدر تاثیرگذار بود که وقتی دفعه بعدی رفتم دندانپزشکی، میخواستم بگویم همان یک آمپول بی حسی را هم نزنند و خیلی احساس آرامش داشتم، و حتی پس از اتمام کار نسخه تهیه داروی قرص استامینوفن و ژلوفن را تهیه نکردم و در منزل پس از رفع بی حسی احساس درد نداشتم!

واقعا داستانهای این کتاب خیلی کاربردی است. ممنون از شما بابت این کتاب.

ولی یک موضوعی در دفعه بعد از آن در دندانپزشکی برایم پیش آمد.

وقتی هنوز پزشک نیامده بود و روی صندلی مخصوص بصورت افقی دراز کشیده بودم. و همانطور که فرموده بودین تنفس عمیق چی کونگ باعث آرامش و رفع استرس میشود. چند نفس عمیق کشیدم. یک دفعه احساس سبکی شدیدی کردم احساس کردم زیرم خالی شده و کمی دقت کردم نیم متر با جسمم فاصله گرفته بودم. و متوجه شدم کالبد اثیری ام ، به پرواز درآمده است. و یک دفعه که خیلی فکر کردم و یک استرسی بهم وارد شد و متاسفانه به جسمم سریعا برگشتم.

چرا چنین اتفاقی افتاد؟ ممنون از پاسختان. سال خوب و خوشی داشته باشید. (حسن از تهران)

 

پاسخ 216:

باسلام. ممنون. امیدوارم شما هم خوب باشید. خداقوت. سال نو مبارک.

این اتفاق آخری که گفتید بخاطر خاصیت آیرودینامیک صندلی دندانپزشکی در حالت افقی است.

یکی از راههای سهولت در آموزش پرواز کالبد اثیری، صندلی (تخت) های آیرو دینامیک (در حالت افقی) که هوا از زیر آن در جریان و گردش است.

سال خوبی داشته باشید. موفق باشید.

 

(پاسخ از استاد. 1396.01.13) .

………………….. 

پرسش 217:

باسلام.  خداقوت. برخی افراد نادان و ناآگاه به علوم غریبه و خفیه و نجوم که صلاحیت اظهار نظر ندارند، از روی تعصب و جهل هر چیز که شخصا خودشان خوششان نیاید را شیطانی خطاب می کنند. و این بار به طلسم شرف شمس گیر دادند و شبهه درست کردند. در صورتیکه کسی می تواند اظهار نظر کند که به علمی مسلط و استاد باشد. ما جواب این افراد را چه بدهیم؟

 

پاسخ 217:

باسلام. خداقوت. بطور خلاصه عرض کنم.

از هر چیزی می شود برداشت بد و خوب کرد.

از هر چیزی می شود بدترین و یا بهترین استفاده را برد.

در رابطه با طلسم شرف شمس، سخنان زیادی بیان شده.

ولی من خودم به شخصه، از علم و دانش و تجربه و توانایی های درونی ام، بیشترین استفاده را می برم. و اینگونه طلسم ها و اذکار الهی، فقط و فقط به من نیرو می دهد تا کارهایم را با دقت و اراده بیشتری به اتمام برسانم.

در واقع، بکار بردن طلسم و اذکار، باعث می شود پشت انسان در کارهایی که سخت و مشکل و خطرناک می باشد، محکم تر شود. و با همین پشت گرمی، می توان به تمامی مشکلات و خطرات و سختی ها، فائق بیاییم. البته با توکل به خدا.

 

پس، عزیزتر از جانم!

هر چی هستی، خودت هستی.

ایمان باید از درون بجوشد.

چونکه ما ایمان درونی قوی نداریم، باید توسط اذکار قوی، از بیرون به درون برسیم.

پس تا آن موقع که قوی بشویم، می توانیم از اذکار مناسب و مفید استفاده کنیم.

البته با راهنمایی های یک استاد باایمان و باتجربه قوی، زودتر و بی خطرتر، به نتیجه خوب خواهیم رسید.

 

یکسری آدم های متعصب و جاهل و بی خرد هستند که می خواهند همین یک مقدار نیروی درونی و پیشرفت ما را بگیرند.

این افراد، کاسه داغتر از آش هستند و خودشان را دانا و ما را نادان و گمراه می پندارند.

آنقدر گستاخ شده اند که به خودشان این اجازه را میدهند تا بجای ما تصمیم بگیرند.

متاسفانه

 

آیا تا به حال شده، اینگونه افراد متعصب و جاهل، حتی یکبار، حرفی بزنند و یا کاری کرده باشند که مشکلات ما را کمتر کند؟

از لحاظ، اختراع، نو آوری، تولید، پزشکی، و ... هر کاری که در آن چیزی ازش خروجی داشته باشد و به درد بشریت بخورد؟

طریقه شناخت این نوع آدم ها بسیار ساده است.

فقط کافیست، به خروجی کارهایشان، نگاه کنید.

اگر کارهای تولیدی مفید برای بشریت داشتند، انسانهای خوب و قابل اعتمادی هستند.

 

یکسری علمها هست که ما میتوانیم بعنوان سلاح علیه جهل و نیروی های شیطانی از آنها استفاده مثبت کنیم. ولی برخی افراد آنرا در نزد خود نگهداشته و مردم را از آن محروم می کنند. حتی بخاطر اینکه کسی بطرف این علم ها نروند، با سخنرانی ها و مقالات منفی، این علوم کاربردی را در نزد اذهان مردم، مسموم و مشکوک و خطرناک، نشان میدهند. در صورتی که، این علوم اگر از راهش و درست استفاده شود، بسیار مفید برای بشریت خواهند بود.

 

 

به امید روزی که تمامی انسانهای روی کره زمین، از بندهای جهل و تعصب خلاص شده و آگاهی الهی نصیبشان شود. ان شاءالله. (پاسخ از استاد. 1396.01.19)

………………….. 

پرسش 218:

با سلام و خدا قوت.

در یک کلیپی دیدیم یک مرد به نظر آفریقایی، چند پودر و پماد عجیبی را به بدنش می مالد و انگار غیب می شود. آیا چنین چیزی صحت و امکان دارد؟ آرش از انگلیس.

 پاسخ 218:

با سلام خدمت شما عزیز گرامی.

خیر. چنین چیزی امکان ندارد. پماد فقط می تواند سطح پوست را تحت شعاع خودش قرار دهد، پس عضلات، رگ ،استخوانها، اعضاء و احشاء داخلی بدن چی میشوند؟

ما نمی توانیم غیب بشویم. فقط در یک صورت میتوانیم از چشمان بینندگان نادیدنی و مخفی بشویم, آن هم با تکنولوژی است. ما میتوانیم لباسی را درست کنیم که چشم بیننده بتواند پشت ما را ببیند. البته مدل ابتدایی آنرا درست کرده اند. ولی مدل حرفه ای این لباس در آینده خواهد آمد. اگر ما روبروی بیننده بایستیم ، بیننده درصورتی نمیتواند ما را ببیند که پشت ما را در جلوی ما ببیند. جلوی لباس ما باید بصورت مانیتور و نمایشگر باشد, پشت لباس ما بصورت اسکنر یا دوربین باشد. یعنی دوربین پشت را اسکن میکند و به جلو می فرستد و چشم بیننده را فریب میدهد. در اصل مابین یک دوربین و تلویزیون قرارگرفته ایم. البته خیلی نباید نزدیک بیننده باشیم. اگر نزدیک بیننده باشیم, متوجه میشود و ما را می بیند. اگر با این تکنولوژی در یک فاصله مناسب حرکت کنیم و مخصوصا ثابت در یک نقطه بدون حرکت و بی صدا بایستیم، بیننده ما را نمی بیند. یک کلیپی هم بود که سربازان خارجی چنین لباسی بر تن داشتند.

یا در کلیپی دیگر، یک خودرو کامیون بزرگ بود که در سمت دربهای پشت کامیون یک مانیتور بزرگ وجود داشت و جلوی کامیون که جاده بود را بطور کاملا شفاف نشان می داد.

درباره  نامرئی شدن نینجا ها در هنرهای رزمی، قابل گفتن است که، نینجاها با پوشیدن لباسهای همرنگ شب (مشکی)، خودشان را از دید بینندگان مخفی نگه می داشتند (استتار).

 البته روش دیگر هم وجود دارد. از طریق ارسال امواج الکترونیکی (ضد رادار) ، می توان اشیاء (هواپیما، زیر دریایی، ماشین ... و قایق) را از دید رادار دشمن مخفی نگه داشت.

نامرئی و غیب شدن افراد و انسان. استتار. ناپدید شدن. لباس نامرئی. خودرو نامرئی. نینجا. تکنولوژی. اختراعات 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اختراعات آینده و تکنولوژی که در آینده خواهد آمد، به کتاب سفر به ماوراء ماده (اختراعات قرت بیست و یکم) (نویسنده: استاد محمدرضا یحیایی) مراجعه بفرمائید. فقط افرادی می توانند وقتی درباره اختراعات آینده صحبت می کنیم مطالب را باور کنند که خود بتوانند (در عالم خواب و بیداری) پرواز کالبد اثیری بسوی عالم اثیری و عوالم جهانهای اثیری انجام دهند و با چشمان خودشان ببینند. افرادی که پرواز کالبد اثیری دارند و گهگاهی به عوالم جهانهای اثیری مسافرت می کنند، معمولا جلوتر از زمان خود هستند, ولی شرایط و مکان و زمان، طوری نیست که آنها بتوانند توانایی های خود را بروز بدهند و استعداد و توانایی آنها هرز می رود. مثل: ژول ورن، میکلانژ، تسلا و .... ، که سالها بعد از مرگشان، طرح هایشان به انجام رسید.

انسانها، در آینده، به چنان تکنولوژیهای پیشرفته ای دسترسی پیدا خواهند کرد که برای بیشتر آدمهای امروزی، غیر قابل باور است. به شرطی که، بشر امروزی، با دست خودش، خودش را نابود نکند. در اینصورت، بجای آینده ای روشن، آیندگان ما، به مانند انسانهای نخستین زندگی کرده، و از اول باید شروع به کسب علم و دانش و تجربه کنند، زیرا دیگر تکنولوژی و دستگاههای پیشرفته و دانشمندان و مخترعین وجود نخواهند داشت و علم بطور کامل از بین خواهد رفت وفقط افراد عامی و بی تجربه که بیشترشان را بچه ها تشکیل می دهند، پا به این جهان تخریب شده می گذارند که هیچگونه استاد و امکاناتی نخواهند داشت.

همه چیز، بستگی به نوع نگرش ما و نوع برخورد ما با امکانات و تکنولوژی امروزمان دارد.

به امید صبح روشنایی (پاسخ از استاد 1396.01.27).

………………….. 

پرسش 219:

باسلام و احترام. خداقوت. سوالی داشتم خدمتتون.

من قبلا دچار بیماری حصبه یا تب مالت شدم و با خوردن داروهای مربوطه، بهتر شدم. آزمايش جديد كه گرفتم چيزی نشون نداد، فقط به خاطر سرفه های زياد ی كه داشتم ريه هام خيلي اذيتم مي كنه و قفسه سينه ام درد زيادي داره. البته پیش متخصص ريه رفتم و گفت كه ريه هات خيلي هوا داره فعلا اسپره داده تا دوهفته ديگه كه برم پيشش.

به نظرتون چه چیزی برایم خوبه؟ ممنون از پاسختان.

دستگاه بخور سرد. بیماری. ریه. شش. تنفسی. آسم. عرق نعنا. گلاب. قلیون قلیان 

 پاسخ 219:

باسلام. خداقوت.

اگر دستگاه بخور سرد دارید، بجای آب، داخلش کمی عرق نعنا بریزید، و هر وعده پنج مرتبه نفس عمیق بکشید. هر روز سه مرتبه تکرار شود. یعنی هر ۸ ساعت، پنج نفس عمیق. به امید خدا بهتر میشوید.

بخور سرد عرق گلاب هم، خیلی برای بالا بردن روحیه و شادابی خوبست.

عرق هر گیاهی، یک خاصیتی دارد.

با توجه به خاصیت عرق هر گیاه، می توانید از بخور سرد همان گیاه استفاده کنید.

دستگاه بخور سرد مناسب را برای درمان خود، انتخاب کنید و در منزلتان داشته باشید.

سلامت باشید. 

(پاسخ از استاد 1396.02.01)

.....................................................

پرسش 220: 

با سلام و خدا قوت. از استاد گرامی سؤالی داشتم. موقع نوشتن، باید چگونه متن خودمان را بنویسیم؟

ممنون از شما. راحله از تهران.

 

 پاسخ 220:  

با سلام به شما عزیز گرامی. استاد یحیایی در رابطه با این موضوع فرمودند:

به نام خداوندی که نوشتن و فکرت را آموخت.

نوشته های هر شخص، نشاندهنده اسرار درونی اش می باشد. پس، هر شخص باید روی نوشته های خودش بسیار با ظرافت و بادقت کار کند. هر چقدر روی نوشته های خودتان وقت بگذارید، در آینده، همگان بیشتر سود خواهند برد. زیرا نوشته زیبا و روان و ساده و قابل درک و فهم و صحیح، تاثیر بیشتری روی علاقمندان و خوانندگان آن متن خواهد گذاشت.

 

 (پاسخ از استاد 1396.02.23)

................................

پرسش 221:

با سلام به استاد عزیز  و خداقوت. سوالی از خدمتتان داشتم.

در نوشتن مطالبی که در ذهن و قلب ماست, یا مطلبی را که از یک استاد فرامیگیریم و میخواهیم بصورت مقاله برای عموم مردم بنویسیم، چه کار کنیم تا مفید باشد و چطور بنویسیم؟ سپاس از پاسختان. دیوید از آمریکا.

 پاسخ 221:

باسلام به شما دوست عزیز و خدا قوت.

روی کلمات و جملاتی که می گویید و می نویسید، دقت بیشتری داشته باشید.

زیرا آنها، بار سنگینی را حمل می کنند، و بسیار قدرتمند و پر انرژی هستند.

پس، آنها را ناقص و ضعیف شده بیان نکنید, وگرنه موجودات ناقص الخلقه ای خلق می کنید، که آنها از شما شکایت خواهند کرد.

در اینصورت، نه تنها انرژی مثبت و قدرت به شما نخواهند بخشید، بلکه، انرژی منفی و ویرانی به ارمغان خواهند آورد.

همانطوریکه من همیشه به شما گفته ام، طوری سخن خود را بیان کنید و بنویسید، تا اینکه همه کس، متوجه شوند. بهترین نوشته ها، ساده و روان و صحیح و زیبا و کاربردی و قابل درک و فهم می باشد.

همچنین، تا نوشته های خودتان را چندین بار ویرایش نکردید و از درستی آن مطمئن نشدید، در معرض دید عموم قرار ندهید.

یا حق

 (پاسخ از استاد 1396.03.03)

…………….

پرسش 222:

با سلام و خدا قوت به استاد یحیایی عزیز و جناب مهندس نعمتی، مدیریت محترم سایت ایشان.

من برحسب اتفاق، با یک ایرانی در یکی از دانشگاههای بسیار خوب آمریکا آشنا شدم. بعد از گذشت مدت زمانی کوتاه، از حرکات و سخنان و آداب معاشرت ایشان بسیار شگفت زده شدم. هرچقدر جلوتر میرفتم، از عمق دیدگاه ایشان بسیار متعجب می شدم. تا اینکه از ایشان پرسیدم که چکار کردید تا به این درجه از بزرگی و متانت و آرامش و علم و دانش و معرفت رسیدید؟ ایشان، بزگواری کردند و سایت و کانال استاد یحیایی را به من معرفی کردند. و تاکید کردند، زمانی که وارد سایت و کانال شدید, تمامی عکسها و فیلمها و مقالات و سخنان حکمت آموز موجود در آنرا برای خودتان دانلود کنید و در یکجا برای خودتان ذخیره کنید. همچنین هر چند وقت یکبار، به سایت و کانال ایشان مراجعه کنید و مطالب جدید را هم دانلود و ذخیره کنید، تا از علم و دانش و معرفت، عقب نیفتید.

نکته مهم این است که، هر زمان می خواهید مطالب استاد را بخوانید، باید در شرایط و مکان و زمان مناسب قرار داشته باشید و با تمام وجودتان به عمق گفته های استاد، فرو روید و تفکر و تعمق و تدبر نمایید. زیرا گفته های استاد، در حین سادگی, بسیار عمیق و کاربردی هستند. و در آخر، تا آنجایی که من تجربه کرده ام، هر زمان به گفته های جناب استاد با تمام وجودم عمل کردم، از برکت انرژیهای مثبت ایشان، بسیار فایده ها دیدم و پیشرفتهای زیادی در طول زندگی ام داشتم. زمانی که من در ایران بودم، یک ترم در سر کلاس جامع استاد یحیایی عزیزم، شاگرد این بزرگ مرد در تهران بودم.

اینطوری بود که من با سایت استاد یحیایی آشنا شدم.

حالا از شما مدیریت محترم سایت استاد یحیایی سوال دارم. چرا در سایت استاد، از همه ادیان و همه اساتید و همه رشته ها و مخصوصا از همه چیز صحبت می شود؟

با تشکر از زحماتی که برای ما علاقمندان طریقت دانایی می کشید. دیوید، از آمریکا.

 پاسخ 222:

سلام و خدا قوت.

جناب استاد یحیایی به شما و دوست عزیزتان در آمریکا سلام میرسانند و برایتان بهترینها را از خداوند متعال خواستار شدند.

تا آنجایی که در این مدت شاگردی ام در نزد جناب استاد یحیایی بودم، چیزهای زیادی از ایشان یادگرفته و متوجه شدم چقدر ما نسبت به مسائل اطرافمان بی توجه و نادان هستیم. در اینجا، با اجازه استاد، می خواهم کمی از طریقت ایشان را برایتان بازگو نمایم. باشد که راهگشای شما دوستان گرامی ام شود.

یکی از خصوصیات عالی استاد محمدرضا یحیایی و سایت و کانال ایشان، اینست که طبق «تز جامع»  نسبت به هیچ علم، تکنیک، مکتب، یا چیزی تعصب ندارند. شاید یک عده خیلی مذهبی باشند و خود را از فواید سخنان ادیان و مکاتب یا دانشمندان دیگر کشورها محروم کنند، یا یک عده مقابل و برعکس آنها، اصلا از مطالب مذهبی خوششان نیاد و صرفا مطالب علمی را بپسندند.

استاد، به هیچ چیزی وابستگی و تعصب ندارند، چون خداوند جامع و کامل می باشد. خداوند بین بندگان، پیامبران و ادیان خود فرق نگذاشته است. کوروش کبیر و حضرت محمد (ص) هم به تمامی ایالات و مکاتب تحت نظر خود احترام میگذاشتند. در کلاس امام جعفر صادق (ع) کافران هم اجازه صحبت داشتند. چند تا از الگوهای استاد یحیایی، امام جعفر صادق (ع) و حضرت محمد (ص) و کوروش کبیر می باشد.

در مورد شهدا هم، استاد یحیایی، جزو رزمندگان جنگ تحمیلی عراق بودند و اعتقاد دارند باید از نکات مهم آنها بدون توجه به اعتقادات شخصی و جبهه ای که طرفداری میکردند، درس گرفت. ولی از عنوان آنها نباید سوءاستفاده سیاسی کرد.

مثلا تکنیکهای چریکی و جنگی و زندگی در شرایط سخت از شهید چمران و شهید آبشناسان و ...، آزاداندیشی و جامع بودن و نداشتن تعصب و رهبری عالی در امام موسی صدر، پشتکار در پیشرفت علمی و آبادانی ایران در پروفسور حسابی و هشترودی و ... . و صدها استاد و حکیم و شاعر و مخترع، که باعث پیشرفت و تکامل جهانیان شدند.

یک دسته متعصب هستند که درسهای مربوط به شهدا و مطالب اسلامی را نمیخوانند و دوری میکنند و از این علوم محروم میشوند. و از آن طرف هم یک  دسته متعصب هستند که خود را از علوم و تکنیکهای مکاتب و کشورهای دیگر محروم می کنند. در کل، بیشتر مردم، خودشان را بوسیله تعصب و پیش داوری و قضاوتهایشان، محدود و ناتوان می کنند.

جناب استاد یحیایی، بعد از سالها ریاضت و تعمق و تفکر و تدبر در علوم و فنون و علم و دانش و معرفت جهانیان، از قدیم تا به امروز، به نتایج بسیار مفید و پرباری رسیدند، که نتیجه اش، تز جامع ایشان می باشد.

در این کانال و سایت استاد، تعصب جایی ندارد. لطفا بهترین علوم را از هر دین و مکتب و کشوری هست، برای خودتان جمع آوری کنید، تا هیچگاه درمانده و ناتوان نشوید.

لطفا به مطالبی که در رابطه با تز جامع در جاهای دیگر بیان شده (کتاب، مقاله و پرسش و پاسخها)، مراجعه کنید.

دست حق نگهدارتان باشد.

 

 (پاسخ از مدیر سایت 1396.03.03)

......................................................

پرسش 223:

با سلام

خداقوت.

در زمینه خرید لوازم خونگی و یا تحریر و... سوال داشتم. مهم است که ساخت کدام کشور باشد؟

چون مثلا در لوازم خانگی از قدیم ژاپنی و اروپایی و آمریکایی خوب بودند، یا لوازم التحریر ژاپنی خوبند.

مثلا من تلویزیون ایرانی خریدم برای حمایت از تولید داخل ولی بعدش به دلیل کیفیت پایین پشیمان شدم. و با این حال، افرادی وضع مالیشون خوبه و معمولا از لحاظ مرتبه شغلی افراد عادی نیستند، اجناس خارجی مصرف میکنند.

ما که افراد با مقام شغلی معمولی و کارمند و مهندس و... هستیم چه کنیم که از خرید پشیمون نشیم و پولمان هدر نرود که بخواهیم دوباره خرید کنیم؟

با سپاس. علی از تهران.

پاسخ 223:

با سلام

یادت باشد

هر چیزی را که می خواهید بخرید، ابتدا به کیفیت و خدمات بعد از فروش و سپس به قیمتش توجه کنید. مهم این نباشد که ساخت کجاست.

هر کارخانه ای که محصولاتش را با کیفیت ارائه دهد و خدمات پس از فروش خوب و قیمت مناسبی هم داشته باشد، بهترین انتخاب ما می باشد. حالا می خواهد برای هر کسی و هر جایی باشد. برای ما مهم نیست.

مهم این است که از خرید وسیله مورد نیازتان، راضی باشید، و شما را دچار مشکل نکند، و از خرید آن، احساس پشیمانی نکنید.

این است طریقه خرید کالای مرغوب و مناسب برای زندگی ساده و راحت.

یا حق

 (پاسخ از استاد 1396.03.06)

..........................................

پرسش 224:

با سلام.

خداقوت.

من بیشتر اوقات خوابهای بد خودم را در منزل قدیمی مان که زندگی سختی داشتیم می بینم. و حتی حوصله و اعصاب دیدن خواب بد را ندارم، خودم را از خواب می پرانم تا بقیه ش را نبینم.

ولی خوابهای خوبم را اکثرا در جاهای دیگه می بینم.

به نظر شما مشکل کجاست و چطور باید حل کرد؟ ممنون از جوابتان. رضا از ارومیه.

 

پاسخ 224:

با سلام

چونکه از آنجا خوشت نمی آید، ذهنت، برای خودش، منفی بافی کرده است.

زیاد نگران نباش.

انشاءالله که خیر است.

لطفا دیدگاه خودت را نسبت به مکانی که خوشت نمی آید، عوض کن.

آنوقت می بینی که دیگر خوابهای بد نمی بینی و زندگی بهتری پیدا خواهی کرد.

هر چقدر از چیزی بدت بیاید، آن چیز، بیشتر سرت میاید.

چونکه ذهنت را با چیزهای منفی پر می کنی، همیشه جلوی چشمهایت رژه می روند.

زیرا، چیزهای منفی، ماندگاری بیشتری در ذهن انسان دارد.

پس، فقط به چیزهای مثبت فکر کن، و چیزهای منفی را هم تا آنجایی که می توانی، تغییر بده و مثبتهایش را در نظر بگیر.

در ضمن، هرگاه خواب بد دیدی، بلافاصله، همانجا در خواب، تغییرش بده، و داستان خوابت را مثبت و خوشایند کن، تا هرگاه از خواب بیدار شدی، سرحال و شاداب برخیزی.

این است هنر رؤیابینی جامع.

  (پاسخ از استاد 1396.03.06)

 

......................

پرسش 225:

 باسلام. متن زیر ممکن است درست باشد؟ اگر کسی که چشم ملکوتی باز شد خودش شکل حیوانی دارد؟ با سپاس زهرا از تهران.

داستان‌ مشاهدۀ افراد با صور ملکوتیّه‌

نقل‌ کرده اند که‌: شخصی‌ از اهل‌ تفکّر و مراقبه‌ در گوشه‌ای‌ از صحن‌ حضرت‌ رضا علیه‌ السّلام‌ نشسته‌ و در دریائی‌ از تفکّر فرو رفته‌ بود، یکمرتبه‌ حالی‌ به‌ او دست‌ داد و صورت‌ ملکوتی‌ افرادی‌ را که‌ در صحن‌ مطهّر بودند مشاهده‌ کرد؛ دید خیلی‌ عجیب‌ و غریب‌ است‌.

صورتهای‌ مختلف‌ زننده‌ و ناراحت‌ کننده‌ از اقسام‌ صور حیوانات‌، و بعضی‌ از آنها صورتهائی‌ بود که‌ از صورت‌ چند حیوان‌ حکایت‌ میکرد. درست‌ مردم‌ را تماشا کرد؛ در بین‌ این‌ جمعیّت‌ کسی‌ نیست‌ که‌ صورتش‌ سیمای‌ انسان‌ باشد، مگر یک‌ نفر سلمانی‌ که‌ در گوشۀ صحن‌ کیف‌ خود را باز کرده‌ و مشغول‌ اصلاح‌ و تراشیدن‌ سر کسی‌ است‌؛ دید فقط‌ او به‌ شکل‌ و صورت‌ انسان‌ است‌.

از بین‌ جمعیّت‌ با عجله‌ خود را به‌ او که‌ نزدیک‌ در صحن‌ بود رسانید و سلام‌ کرد و گفت‌: آقا میدانید چه‌ خبر است‌؟

سلمانی‌ خندید و گفت‌: آقا تعجّب‌ مکن‌، آئینه‌ را بگیر و خودت‌ را نگاه‌ کن‌!

خودش‌ را در آئینه‌ نگاه‌ کرد؛ دید صورت‌ خود او هم‌ به‌ شکل‌ حیوانی‌ است‌؛ عصبانی‌ شده‌ آئینه‌ را بر زمین‌ زد.

سلمانی‌ گفت‌: آقا برو خودت‌ را اصلاح‌ کن‌، آئینه‌ که‌ گناهی‌ ندارد.

پاسخ 225:

 با سلام

در رابطه با چشم برزخی، ریزه کاریهای زیادی وجود دارد.

۱. اگر کسی بخواهد آگاهانه چشم برزخی خودش را فعال کند، باید یکسری چله نشینی که مخصوص پالایش کالبدهای سه گانه (جسم و ذهن و روح) می باشد را انجام دهد، آنهم زیر نظر یک استاد باتجربه و باایمان که خودش هم دارای چشم برزخی باشد.

اگر کسی خودش را پالایش کند، شکل برزخی اش تغییر کرده و به شکل انسان واقعی و نورانی تبدیل می شود.

۲. اگر کسی بر حسب اتفاق و بدون اینکه زحمتی برای پالایش کالبدهای سه گانه خودش (جسم و ذهن و روح) کشیده باشد، یکدفعه چشم برزخی اش فعال شود، درست است که می تواند شکل واقعی افراد را بصورت مقطعی ببیند، ولی این موضوع به پاکی شخص و یا اینکه خودش هم شکل واقعی یک انسان را داشته باشد، ربطی ندارد.

این حالتها، گهگاهی برای افراد خاصی، در زمانهای خاص، و در مکانهای خاص که روحیات آدم را لطیف می کند، اتفاق می افتد. این اتفاقات، خواست خداوند متعال است، و می خواهد که آن شخص، به خودش بیاید.

عزیزانم، این وادی از عرفان جامع، بسیار عمیق و ژرف است، و وارد شدن به آن، علاوه بر اراده و آگاهی و ایمان قوی، پیر طریقت دانایی می خواهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر، به کتابهای استاد محمدرضا یحیایی، یوگا در هفت مرحله، خواب درمانی جامع، قدرتهای ذهنی، انرژی معجزه گر گیاهان، داستانهای ذن جامع، قدرتهای مافوق ماوراءالطبیعه در دین اسلام و مقالات ایشان در رابطه با، چله نشینی، و ... موکلان حروف، مراجعه کنید.

(پاسخ از استاد 1396.03.21)

 

......................

پاسخ استاد یحیایی در قبال شاگردان  و علاقمندانی که برای موفقیتشان از استاد التماس دعا داشتند:

با سلام

من برای همه شما عزیزانم، بهترینها را از خداوند متعال خواستارم.

شما سعی و تلاش خودتان را به بهترین نحو ممکن و بدون استرس انجام بدهید. (از تو حرکت از خدا برکت).

بقیه اش را به خداوند حکیم بسپارید. (توکل).

دست حق نگهدارتان.

محمدرضا یحیایی

(پاسخ از استاد 1396.04.01)

..................

پرسش 226:

با سلام . خداقوت.

سوالی داشتم خدمتتون. خانواده من به مشکلی برخوردند.

مادری هستم که فرزندانم در زندگی مشترکشون به مشکل برمیخورند و موفق نمی شوند. خود ما هم احساس میکردیم کارهامون درست پیش نمیرود.

پیش یک نفر رفتم که در کارهای فال و ... هست، به من گفته است که جادو شده اید.

آیا شما کسی را میشناسید که در کار باطل کردن جادو یا دعانویسی باشد؟

ممنون از پاسخ تان. (مرضیه از رودهن)

پاسخ 226:

باسلام. خداقوت.

در مورد جادو باید بگویم که در اسلام حرام است. من بطور عملی وارد این قضایا نشدم. و فقط در حد تحقیقات، در بین افراد، مواردهایی را دیدم, کسانیکه از این راهها در پی پیشبرد کارهای خود بودند, زندگی بدی در پیش داشتند و حتی بیمار شدند و به بدترین شکل ممکن، از دنیا رفتند.

توصیه من به آن افراد این بود که, برای دوستان یا حتی دشمنانشان از جادو استفاده نکنند، ولی استفاده کردند و ضربه خوردند و زندگیشان نابود شد. و هیشه برای جلوگیری از تاثیر عمیق جادو روی افراد, توصیه میکنم که ایمانتان را بالا ببرید. همیشه دائم الوضو و دائم الذکر باشید و در هرکاری اعوذ بالله و بسم الله بگویید تا تاثیر جادو روی شما کمتر شود یا زود از بین برود. در کل، اکثر جادو ها, یک مدت زمان و اندازه ای دارد، که بعد از زمانش، خود بخود، از کار می افتد، یا حتی برعکس شده و روی جادوکننده اثر بد می گذارد.

شما اگر هیچ مشکلی هم نداشته باشید، برای آزمایش، پیش هر فالگیر یا افرادی که سرکتاب باز میکنند بروید و بگویید فلان مشکل برای من ایجاد شده است و...، در جواب شما برای اینکه پولی از شما بابت باطل کردن بگیرد، حتما به شما میگوید که, شما جادو شده اید. درصورتی که خودتان میدانید هیچ مشکلی نداشتید.

پس حالا از صحبتهایم متوجه میشوید که راه ما، با آن چیزی که دیگران فکر میکنند فرق دارد. من نه تنها کارهای عملی درمانی، هیپنوتیزمی فالگیری و... برا ی هیچکس انجام نمیدهم، بلکه می بینید که همه را به راه راست و اصلی و خدایی راهنمایی می کنم. اگر کتابهایی مانند یی چینگ جامع، رمل جامع ، و ... مینویسم، برای رواج و تبلیغ اینها نیست. بلکه برای هدایت مردم از طریق این کتابها به سمت خود شناسی  و خداشناسی است، و در همه کتابهایم این را به وضوح می بینید. هر کسی ممکن است سلیقه و علاقه اش به یکی از کتابهای من بیشتر باشد. وظیفه من ، نویسندگی و تدریس و آگاهی دادن مردم است، و آگاهی نور است به سمت خودشناسی و خدا شناسی. یکسری چیزهایی مثل یی چینگ جامع (کتاب تقدیرات- طالع بینی و فالنامه چینی) را برای تصحیح علوم و کتب تحریف شده، با سالها تحقیقات و تجربه فراوان، آنرا برای جلوگیری از گمراهی مردم نوشتم. همه این مطالب در مقدمه کتاب یی چینگ جامع، و ... وجود دارد.

 

در مورد مشکل شما، من بارها این پاسخ مشترک را داده ام که بیشتر مشکلات مردم بخاطر نحوه و سبک زندگی و اخلاق و رفتار و کردار و افکار (پندار) آنهاست. و وقتی آنقدر شیوه و راه و افکار و اخلاق اشتباه خود را ادامه دادند تا به مشکل و بن بست رسیدند، به دنبال راه حل های متافیزیکی میفتند.

و اکثرا پاسخ من، فکر کردن روی کارهای گذشته و اصلاح سبک زندگی است، از طریق: مدیتیشن، آرامش افکار، تنفس صحیح ، غسل و نماز و کمک به یتیمان به نیت گشایش، و .... رفتن به اماکن آرامش بخش می باشد، که بتوانید بر گذشته خود مروری کرده و زندگی جدیدی را آغاز کنید. ما باید سرشار از انسانیت، گذشت، مهربانی، صداقت و .... احترام به دیگران باشیم، و از اخلاقهای نادرست مثل دورویی و ریا، منت گذاشتن به دیگران, منیت و خودخواهی، مال حرام و کم فروشی و .... گرانفروشی، دوری کنیم.

ذهن باید از بدیها، پالایش بشود. فقط خداست که میتواند ما را از شر وسوسه های شیاطین جن و انس نجات بدهد. خداوند، فقط در تن و روان انسانهای پاک، خانه می کند. در واقع، خانه اصلی خداوند، در چشم دل و بصیرت انسانهای پالایش شده می باشد. بخاطر همین است که، همیشه می گویم، خودمان را باید پالایش کنیم.

در ضمن ، نکته اصلی را نباید فراموش کرد، شاید که این سختیها، باعث شود که ما به سمت خداوند برویم، مشکلات مالی زیاد مهم نیست، امیدوارم که ضرر سلامتی و ایمانی به ما نرسد. به امید خدا. تنها چیزی که باعث تقویت یا تضعیف ذهن می شود، تقویت و تضعیف ایمان (به خدا) می باشد. وقتی ذهن انسان خراب باشد، بیشترین اشتباهات و خطرها و ضررها، به او میرسد. باید ذهن را از تمامی بدیها پاک کنیم، بقیه اش درست میشود. نماز و اذکار و ... وضو, همین کارها را می کنند. الا به ذکر الله تطمین القلوب.

دست حق نگهدارتان.

(پاسخ از استاد 1396.04.02)

....................

پرسش 227:

با سلام . خداقوت.

ببخشید پرسشی داشتم.

من, دو هفته پیش، جلوی حمام خانه خوردم زمین و مچ دست چپم ترک مویی برداشت و کلی ورم کرد. در حال حاضر، دستم در گچ است. آیا دستگاه طب سوزنی کمکی به زودتر خوب شدن دستم می کند؟ با سپاس. بامشاد از تهران.

پاسخ 227:

باسلام. خداقوت.

انشاءالله هرچه سریعتر خوب بشوید.

در رابطه با دستگاه طب سوزنی، با شکستگی استخوانها، نباید با دستگاه طب سوزنی روی آن عضو از بدن کار کرد. برای اینکه با ارتعاشی که میدهد، شکستگی را بدتر می کند. در عوض، بهترین کار، انجام تکنیک خواب درمانی جامع برای جوش خوردن استخوان مربوطه می باشد. لطفا به کتاب خواب درمانی جامع، قسمت جوش دادن استخوانهای شکسته، مراجعه کنید.

مهم: برای درمان بیماریهایتان، سعی کنید جامع نگر باشید. یعنی، بهترین و ساده ترین و دقیق ترین نوع درمان را برای بیماریتان انتخاب کنید. مطمئن باشید که خیلی سریعتر سلامتی خودتان را بدست خواهید آورد. به امید خدا.

دست حق نگهدارتان.

 (پاسخ از استاد 1396.04.02).

..........

پرسش 228:

با سلام . خدا قوت.

من وقتی میخواهم مقاله یا مطلبی و یا صحبتهای استادم را در پایان نامه بنویسم، در خصوص ویرایش و درست نویسی متن به مشکل بر میخورم و معمولا ایراداتی در آن هست که خودمم متوجه نمی شوم. چه باید بکنم؟ سپاس از پاسختان. آناهیتا از آپادانا.

 پاسخ 228:

با سلام. خداقوت.

اول تمامی صحبتها یا نت برداری ها را جمع آوری کنید، سپس بادقت رویش کار کنید و ویرایش نهایی اش کنید، که قابل خواندن و فهمیدن باشد.

سعی و تلاش کنید. چندین بار و در زمانهای مختلف، روی کارتان، کار کنید. هر دفعه که روی کارتان، کار می کنید، به نکاتی برمی خورید که برایتان تازگی دارد. فقط روی آنها کار کنید و زمانی که به اتمام رسید، کنار بگذارید، و سپس در فرصتهای مناسب دیگر، روی نکات دیگر مطالب خودتان، تمرکز کنید. آنقدر به اینکار ادامه دهید تا اینکه کل پایان نامه تان به اتمام برسد.

دقت، ظرافت، تمرکز، عشق، زمان کافی، تجربه، داشتن علم و دانش نسبت به آن مطلب، باعث میشود که کارتان خوب درآید.

در غیر اینصورت، نباید انتظار کار خوب از خودتان داشته باشید.

این فرمول، برای تمامی کارها، مفید است.

 (پاسخ از استاد 1396.04.02).

………………

پرسش 229:

با سلام. خدا قوت خدمت استاد عزیز.  سوالی خدمتتان داشتم.

من در رشته سوجوک تراپی فعال هستم. (بازتاب درمانی روی کف دست و پا).

آیا برای درمان همه نوع بیماری این رشته کافیست و دیگر نیازی به طب های دیگر مانند طب سوزنی، طب گیاهی، طب سنتی، و... ندارم؟

سپاس از پاسخ تان استاد بزرگ. علی از هامبورگ.

سوجوک تراپی Susok therapy

پاسخ 229:

با سلام. خداقوت.

هر علمی، فلسفه و کارایی اش با علوم دیگر فرق می کند، و نباید با یکدیگر مقایسه شوند.

طب سوزنی، علم بسیار بالایی می باشد.

بازتاب درمانی،

طب فشاری،

انرژی درمانی،

و ....

هر کدام، سر جای خودش، زیبنده و مفید است.

البته برای دانشمندان و خردمندان، این سخن، به مانند کلیدی برای درهای بسته می باشد.

 

(پاسخ از استاد 1396.04.18)

...............................................

پرسش 230:

یک فردی کلیپ ماساژ حیوانات (سگ و گربه و...) دیده بود و درباره ماساژ حیوانات سوال کرده بود.

 پاسخ 230:

استاد محمدرضا یحیایی، در این باره (ماساژ حیوانات توسط انسان) نکات زیر را فرمودند:

اگر بخواهید حیوانات را ماساژ بدهید، باید چند نکته اصلی را در نظر بگیرید:

۱. حیوان، کارت بهداشت داشته باشد. (برخی حیوانات ناقل بیماری هستند).

۲. آناتومی حیوان مورد نظر را قبلا بدانید. عضلات و رگهای بدن و نقاط حساس هر حیوان فرق می کند.

۳. روانشناسی نزدیک شدن و دوست شدن با حیوانات را بدانید.

۴. حیوانات، حس بسیار قوی از انرژی ساطع شده بدن اطرافیان خود را دارند. پس باید با حس خودتان با حیوانات ارتباط برقرار کنید.

۵. توسط اینترنت، تمامی چیزهای مربوط به حیوان مورد نظر را بدانید. از جمله: زندگی، غذا خوردن، خوابیدن، شکار کردن، خلق و خوی، و ... .

هر چقدر بیشتر بدانید، بهتر می توانید با آن حیوان ارتباط برقرار کنید.

فقط در زمانی می توانید حیوانات را ماساژ دهید که، بتوانید با آنها ارتباط دوستانه ای برقرار کنید.

موفق باشید.

 96.07.15 (تاریخ قرارگیری در سایت 96.07.21)

...........................

پرسش 231:

باسلام خدمت استاد بزرگ. خدا قوت. بنده فیلمی دیدم که از قسمت پیشانی فرد عربی را حجامت کرد و خون او با فشار معمولی به روی زمین بصورت ممتد فوران میزد. علت اینکه از نقاط زیادی از بدن و در اون کلیپ از وسط پیشانی حجامت و فصد انجام میشود چیست؟ با سپاس از پاسخهای دقیق و عالی تان در سایتتان.

لینک های نمایش فیلم:

https://www.instagram.com/p/BaQ2D-vlw3G

https://t.me/mry14mn/1991

پاسخ 231:

با سلام. خداقوت.

افرادی که با حرص و ولع زیاد و مخصوصا بد غذا میخورند، آنقدر می خورند، که در بدنشان، ازدیاد خون و چربی و ... غیره انباشته می گردد. به همین خاطر، حتما باید سالی چند بار، خونگیری کنند. اگر خونشان را نگیرند، دچار سکته قلبی و مغزی و بیماریهای خطرناک دیگر می شوند. این است فلسفه خونگیری از چندین نقطه اصلی بدن.

 

درباره کیفیت پاسخ سوالات سایت: خصوصیات بارز یک محقق و پژوهشگر جامع این است که، به هر چیزی از دیدگاههای مختلف نگاه کند، و به دور از تعصب و قضاوت و پیش داوری، تحقیق و پژوهش نماید.

فقط در اینصورت است که انسانها موفق می شوند، اسرار و رازهای نهفته شده در مخلوقات خداوند متعال را تا حدودی متوجه شده و درک کنند.

پس، توصیه اینجانب این است که با تز جامع آشنا شده و بخاطر تعصب کورکورانه، خود را از علم هیچ مکتب، کتاب، فیلم، و ایده ای محروم نکنید و نگویید این برایم مفید نیست.

 

یاحق (پاسخ از استاد 1396.07.23) تاریخ قرارگیری 1396.07.26

...................................

پرسش232:

استفاده نکردن از توانایی های انسانهای نخبه و دانشمندان و اساتید و مخترعین و مکتشفین و پژوهشگران و تولیدکنندگان عزیزمان

یکی از دوستان کلیپهای زیر را برای استاد ارسال نموده بود و نظر ایشان را خواسته بود:

کلیپ1.  

https://t.me/mry14mn/2006

کلیپ2

https://t.me/mry14mn/2007

عکس1

https://t.me/mry14mn/2008

 

پاسخ 232:

سخنان استاد یحیایی درباره یک عکس و دو فیلم بالا

 با سلام

وقتی می خواهند کسی را ضایع کنند، از اینگونه حرفها، رواج می دهند.

جناب پرفسور سمیعی و ...، جزء افتخارات ملی ایران محسوب می شوند.

کسانی که اینطوری برای این مردان و زنان بزرگ جوک می سازند و سخنان لوده و بی محتوا را به ایشان نسبت داده و مسخره می کنند، به ایران و ایرانیان، خیانت می کنند.

و حکم این افراد، فقط و فقط .... کار در اعماق معادن ذغال سنگ می باشد.

زیرا، کارهایی که انجام می دهند، تخریب و ضایع کردن توانایی های عظیم ایران است. پس باید به اشد مجازات، تنبیه شوند، تا درس عبرتی باشد برای دشمنان ایران عزیزمان.

بجای اینکه از توانایی های انسانهای نخبه و دانشمندان و اساتید و مخترعین و مکتشفین و پژوهشگران و تولیدکنندگان عزیزمان نهایت استفاده را ببریم، متاسفانه، نه تنها کمکشان نمی کنند، بلکه، تخریب شان کرده و چوب لای چرخ شان می کنند.

عزیزانم، اگر کمی عقل تان را بکار بگیرید و تعقل کنید، متوجه می شوید که، اگر انسانهای وارسته و نخبه و دانشمندان زحمتکش، از ایران کوچ کنند و به کشورهای دیگر بروند، چه چیزی رخ می دهد؟

آنوقت کشور ایران، به ویرانه ای تبدیل می شود که باید مثل انسانهای نخستین زندگی کنید.

آیا در آنصورت، باز هم انسانهای وارسته و محترم را مسخره می کنید؟

اگر می خواهید ایران عزیزمان به شکوه قبلی اش، یعنی دوران پادشاهی شاه شاهان، کوروش کبیر باز گردد. حتما با گفتار و کردار و پندار نیک تان، فقط و فقط به انسانهای نخبه و دانشمند و تولید کننده که آماده خدمت به ایران عزیز هستند، احترام بگذارید و هر طوری که می توانید، آنها را حمایت کنید، و از کسانی که برای وراجی و مفتخوری آمده اند و می خواهند یک مشت خرافات را به خورد ما بدهند، بیزاری بجویید، و نگذارید که در اجتماع ریشه بدوانند، و در همان ابتدای کار، ریشه شان را بخشکانید. اگر این کار را نکنید، ایران و ایرانی و فرهنگ غنی فارسی، نابود می شود.

از همین الان، از خودتان شروع کنید. آگاهی و توانایی خودتان را بالاتر ببرید و به هیچکس اجازه ندهید، فرهیختگان و ... فرهنگ غنی کشورتان را مسخره کند. عزت و احترام ایران، یعنی عزت و احترام خودتان.

عزیزانم، توطئه‌هایی در راه است. می خواهند بزرگان و دانشمندان ما را از ایران خارج کنند. نگذارید این اتفاق بیافتد.

دست حق نگهدارتان

محمدرضا یحیایی

 

1396.07.26

...................................................

پرسش 233:

با سلام به استاد گرامی.

من برای اینکه دوستان و اطرافیانم متوجه ناراحتی های خانوادگی ما نشوند، یکسری عکسهایی که با همسر و فرزند دخترم در مسافرتهای مختلف انداخته بودیم را داخل پروفایل تلگرامم گذاشتم. که به اصطلاح بگیم ما خیلی خوشیم, ولی خودم زیاد باورش ندارم که اینطور باشه. اینروزها همه صورت خود را با سیلی سرخ نگه میدارن. همسرم از بی پدر و بی برادر بودن من خیلی سوء استفاده میکنه و یه وقتایی بشدت ازش دلخور میشم و نتیجه اش این میشود که همه دودها توچشم خودم میره.

از شما که خیلی قبولتون دارم میخوام همیشه برای من و فرزندم خیلی دعا کنید.التماس دعا دارم بشدت.

مرضیه از کرمان

 پاسخ 233:

با سلام

من همیشه به یاد شما عزیزانم هستم و اگر قابل باشم، برایتان بسیار دعا می کنم و از خداوند متعال می خواهم که بهترینها را به شما عزیزانم هدیه کند.

در حال حاضر چونکه وضعیت اقتصادی مردم بهم خورده، همه در عذاب هستند و مخصوصا قشر ضعیف جامعه در ورطه هلاکت افتاده اند. به همین خاطر، بیشتر مردم ایران، از لحاظ اخلاقی و رفتاری و گفتاری، بسیار بد و زشت و بی ایمان  و خشن شده اند و از انسانیت روز به روز دورتر می شوند. تمامی اینها باعث شده که اخلاق افرادی مثل همسر شما هم تغییر کند. تنها کاری که می توانیم بکنیم، فقط و فقط صبر و تحمل است. با درایت می توانید زندگی تان را سرپا نگهدارید. زرنگ باشید و مراقب زندگی تان باشید. فقط در اینصورت است که می توانید کانون گرم خانواده را حفظ کنید. در غیر اینصورت، زندگی تان را از دستانتان بیرون خواهند کشید. برایتان بهترینها را از خداوند متعال خواستارم. دست حق نگهدارتان

 

(پاسخ از استاد 1396.08.14) قرارگیری 1396.08.21

.....................................................

پرسش 235:

باسلام خدمت استاد بزرگ و عزیز. خداقوت .دختر من سه سالشه و همه اش خواب ترسناک میبینه.واسش چیکار کنم؟

با سپاس فراوان. هوشنگ از کردستان..

 

پاسخ 235:

با سلام. خداقوت.

خدا حفظش کند.

کارهای زیادی باید انجام داد.

۱. وقتی دخترتان در کنارتان است، نباید جلویش از سخنان و داستانهای ترسناک صحبت کنید.

۲. نگذارید فیلم و کارتونهای ترسناک و خشن نگاه کند.

۳. همیشه بهش بگویید که خدای مهربان، همیشه و در همه جا، مراقب بچه هاست، و نباید از چیزی بترسد.

۴. از لحاظ ویتامین و پروتئین و املاح معدنی، بدنش را غنی کنید.

۵. با کودکتان، بازیهای مفید کنید تا قوی بار بیایند.

۶. از سخنان مثبت، برای تقویت روحیه کودکتان بصورت تلقین، استفاده کنید.

۷. همیشه شاد و با روحیه بشاش باشید. زیرا کودکان، انرژیهای بزرگترهایشان را میگیرند.

۸. ناراحتی های مربوط به کارتان را به داخل خانه نیاورید، و در پشت در خانه تان، بگذارید، و آنگاه وارد خانه شوید.

۹. با کودکتان با آرامش و مهربانی صحبت کنید، و بگذارید که با شما احساس راحتی کند و با شما دوست باشد.

۱۰. با برنامه ریزی های زیرکانه، کاری کنید که کودکتان کارهایش را به تنهایی انجام دهد، و فقط شما از راه دور مراقب سلامتی کودکتان باشید که به خودش صدمه جدی نزند.

و .... در نهایت، از یک مشاور باتجربه نهایت استفاده را ببرید.

 بقیه کارها را به خدا بسپارید.

دست حق نگهدارتان باشد.

(پاسخ از استاد 1396.9.11)

اطلاعات بیشتر: داستان «از ترس، یک دوست بسازید» از #کتاب #داستانهای_حکمت_آموز_جامع (ذن جامع)جلد1؛نویسنده:استاد محمدرضایحیایی

……………................

پرسش 236:

باسلام خدمت استاد بزرگوار.  وقت بخیر. ما چطور میتونیم از محضر شما فیض ببریم و آگاهی خود را بالا ببریم؟

با تشکر بسیار. آرش از همدان.

       

پاسخ 236:

با سلام. وقت بخیر.

توسط اینترنت و کتابهای مفید، می توانید بیشترین استفاده ها را ببرید.

به نظر من،

اگر کسی بتواند به علم و دانش کم خود عمل کند، بهتر از کسی است که علم و دانش زیادی داشته باشد و به علمش عمل نکند.

بزرگان می گویند

تجربه کار، حکیم است.

 

من تا آنجایی که در توان دارم، توسط کلاسهای آموزشی، مقاله، کتاب، پرسش و پاسخ ها، سخنان حکمت آموز جامع، پوسترهای آموزشی، فیلم های آموزشی، و ....، علم و دانش و آگاهی و معرفت و تجربه ناچیز خودم را، خالصانه و به دور از منت، تحت اختیار علاقمندان قرار داده و خواهم داد. زیرا معتقدم، زکات علم، نشر آن به اهلش می باشد.

دست حق نگهدارتان باشد.

(پاسخ از استاد 1396.9.11)

………………………..

پرسش 237:

باسلام خدمت استاد گرامی. خوب هستین؟ چرا در مطالبتون میگویید علم را باید به اهلش رساند، و در کتاب نفوذ در ماوراء علوم (رخنه در اسرار)(جلد1) مراحل بسیاری در نحوه آموزش به شاگردان وجود دارد؟ و چرا علم را به پوسته، گوشته و هسته، تقسیم بندی کردید؟

با سپاس فراوان. علی از زنجان.

 

 پاسخ 237:

با سلام. ممنون از شما.

بعضی ها فقط می خواهند ادای علم آموزی را در بیاورند

ولی واقعا از کسب علم و دانش وحشت دارند

زیرا

کسب علم و دانش و معرفت بسیار سخت و طاقت فرساست

و هر کسی طاقت قدم گذاشتن در این راه سخت و دشوار را ندارد

جواب اینگونه افراد این است

یکسری مقاله و پرسش و پاسخ و سخنان و ...

ولی واقعیت چیز دیگریست

که هر کسی را ورود به آن میسر نیست

فقط کسانی که خالص باشند و با تمام وجودشان خودشان را در این راه وقف کنند و با جسم و ذهن و روحشان قدم در این راه بگذارند، می توانند بگویند که شاگرد طریقت دانایی جامع هستند. تازه کار از همینجا شروع می شود. این راه به هیچ وجه انتهایی ندارد.

شاگردان واقعی طریقت دانایی جامع، با تمام وجودشان به دنبال پیدا کردن مجهولات آفرینش می گردند و با اراده فولادین خودشان، بالاخره به کشف و شهودهای اصلی خواهند رسید. آنها هیچگاه از تلاش و کوشش خودشان دلسرد و خسته نمی شوند و تا کارشان را تمام نکنند، لحظه ای هم دست از کارشان برنمیدارند. این افراد از کوه استوارتر و از آهن سختتر هستند. آنها با اراده ای که دارند، به داخل هرچیزی نفوذ می کنند و از ناشناخته ها ترس و وحشت ندارند. احتیاط می کنند ولی ترسو نیستند. صبور و بااراده و قوی و محکم و خوش اخلاق و عمیق هستند. در کارهایشان بسیار با درایت رفتار می کنند. در هر کاری عمیق و پرتلاش هستند. بدون تعصب و قضاوت و پیشداوری به تحقیقات و پژوهش خودشان تا پیدا کردن حقیقت علمی ادامه میدهند. خصوصیات رفتاری این افراد بسیار متفاوت با کسانی است که فقط به ظاهر هرچیزی نگاه می کنند. آنها کارهایشان را بدون سروصدا و قیل و قال ادامه می دهند و به هیچ وجه به فکر تبلیغات و هیاهوهای رسانه ای نیستند. آنها آرام  و صبور و بی ادعا هستند. این افراد بیشتر وقت خودشان را روی علومی متمرکز می کنند که بتواند دردی از دردهای بیشمار دردمندان را درمان نماید. و خیلی از خصوصیات اخلاقی و رفتاری نیکوی دیگر در آنها نهادینه شده است. به حق، این اشخاص وارثان حقیقی خداوند در روی زمین هستند.

حرف برای گفتن بسیار است. ولی زمان اندک.

دست حق نگهدارتان باشد.

(پاسخ از استاد 1396.9.11)

 ………………………………………….

پرسش 238:

باسلام خدمت استاد بزرگ. خداقوت.

 بنده سوالات زیادی در ذهن دارم در زمینه های مختلف و جواب قطعی و مشخصی نمیگیرم. و نمیدونم واقعیت چیست و چه چیزی سراب و خرافات و دروغ و تحریف و... هست. چه کنم؟ با سپاس فراوان. سهراب از کازرون.

پاسخ 238:

باسلام. خداقوت

عمر خود را هدر حرف و حاشیه ها و شبهات نکنید.

برای همین، به همه می گویم: به دنبال کسب علم و دانش و معرفت و آگاهی باشید.

فقط در اینصورت است که انسانها می توانند در این دنیا با صلح و صفا و دوستی و مهربانی در کنار یکدیگر زندگی سالمی داشته باشند.

و در نهایت، آخرت خوبی هم منتظرمان است.

 انسانها توسط کارهای عام المنفعه می توانند مشکلات دیگر مخلوقات خداوند را حل کنند.

آنگاه، خداوند هم لطف می کند و ما را رستگار می کند.

با حرف، دنیایمان آباد نمی شود.

با حرف، نمی توانیم نان بدست بیاوریم

با حرف نمی شود صنعتگر شویم

با حرف نمی توانیم کسی را از بیماریهای مهلک نجات بدهیم

باید زحمت بکشیم و علم کسب کنیم و به تجربه برسیم، آنگاه می توانیم با علم و تجربه ای که بدست آوردیم، دیگران را نجات بدهیم.

لطفا کمی به اطراف خودتان توجه کنید.

چه کسانی بیشتر از دیگران، باعث شادی خداوند می شوند؟

سخنوران؟ یا صنعتگران یا کشاورزان یا پزشکان یا کارگران یا اساتید؟!

منظور از اساتید، کسانی که علوم اصلی و حقیقی را به دیگران آموزش میدهند که آنها هم در اجتماع یک فرد مثمر ثمر شوند.

نه کسانی که فقط حرافی می کنند و خرافات و ... سراب را در بین دیگران رواج میدهند.

استاد، یعنی کسی که تولید کننده و زحمتکش است و از دست رنج خود به دیگران کمک می کند.

هر زمان بتوانید از علم خودتان به دیگران کمک کنید که کمی از رنجشان بکاهند و دستشان را بگیرید که کمی احساس راحتی کنند، آنوقت است که خداوند را شاد کرده اید.

خداوند متعال، از تولید کنندگان بسیار خوشنود است.

تا دیر نشده، علم و تجربه خوب کسب کنید و به داد مخلوقات خداوند برسید که خیلی از آنها محتاج شما هستند.

 (مانند: حرکات اصلاحی مربوط به یوگا، ماساژ، طب، سوزنی، دفاع شخصی، هنرهای رزمی، پزشکی، آناتومی، و..)

لطفا به کتابهایی که من نوشته ام یکبار دیگر توجه کنید

چند درصد از آنها مربوط به سلامتی انسانهاست؟

تا آنجایی که توانسته ام، تکنیکهایی را که به سختی بدست آوردم، به راحتی تحت اختیار دیگران قرار داده ام که بتوانند توسط آنها، کمی از دردهایشان را تسکین بدهند و کمتر رنج ببرند.

تا آخر هم، اگر خدا یاری کند، همین راه را ادامه خواهم داد.

 

من، خیلی دوست داشتم شاگردانم

بفکر ارتقاء سطح آگاهی خودشان در زمینه تز جامع می بودند.

اینطوری، در همه چیز به مهارت لازم و کافی می رسیدند.

مخصوصا، طب سوزنی، ماساژ، طب گیاهی، یوگا، هیپنوتیزم، روانشناسی، متافیزیک، آناتومی، فیزیولوژی، هنرهای رزمی، موسیقی، فنی و مهندسی، کشاورزی، دامپروری، نجاری، برق، الکترونیک، کامپیوتر، و ... خیلی از چیزهای دیگر که در این دنیا باعث سلامتی و آرامش و امنیت و آسودگی خاطر ما می شود.

دنیا، مزرعه آخرت است.

دست حق نگهدارتان.

(پاسخ از استاد 1396.09.16)

.......................

پرسش 239:

سلام خدمت مدیرسایت استادیحیایی. امیدوارم حالتان خوب باشد. من اخیرا برایم سوالی پیش امده که امیدوارم بتوانم جواب درست را از شما یا استاد دریافت کنم.

من در گروهی در تلگرام عضو شدم بنام چله نشینی ("چله جذب فراوانی"). در  چله جذب فراوانی که با فرشتگان الهی میکایئل ،عزرائیل ،آریل و ... مراقبه میکنند. متن مراقبه ها بگونه ای هستش که از فرشتگان سپاسگذاری میکنند و از اونها کمک میگیرند برای براورده شدن مسائل مالی و غیره و با اونها درد و دل کردن.من و همسرم تا مدتی استفاده کردم و چله رو انجام دادیم و نتایج خوبی دیدیم ،اما روزی با همسرم مشغول صحبت بودیم و برای هر دویمان سوال پیش امد که چرا از خود خداوند این درخواستها مطرح نشده????!!!ا

آیا درست هست که ما فراوانی رو از فرشتگان الهی بخایم?? آیا موجب شرک نمیشه و خداوند بزرگ نادیده گرفته میشه?? راستش برا ما این مسئله مهمی هستش. ممنون میشم بتونید بما کمک کنید. به استاد سلام مارو برسونید .ما همیشه با یاد و کمک ایشون به زندگی توجه داریم. انشالله سالم و سلامت باشند .

از شما هم برای همه لطف و محبت و پیامهای خوبتون سپاسگذارم. الهام از فرانسه.

پاسخ 239:

با سلام.

اگر کسی بتواند به درجات بالای عرفانی و آگاهی الهی برسد، دیگر احتیاجی به واسطه ندارد و خودش می تواند مستقیما با خداوند ارتباط برقرار نماید.

ولی اگر کسی نتواند ارتعاشات و انوار الهی خودش را بالا ببرد و به بالاترین آگاهی الهی برسد، آنوقت احتیاج به واسطه مناسب خواهد داشت.

خداوند متعال، برای راحتی حال مخلوقاتش، خدمتگذاران و کارگزانی مخلص و باایمان، هم در آسمانها و هم در روی زمین دارد. فقط کافیست از طرف خداوند به آنها مأموریت داده شود، بلافاصله انجام خواهند داد. البته هرچیزی حساب و کتابی دارد، و تمام حساب و کتابها در لوحی محفوظ در نزد خداوند می باشد. بدون اذن خداوند، حتی یک برگ هم از درخت نخواهد افتاد.

با آرزوی بهترینها برای شما عزیزان

دست حق نگهدارتان

(پاسخ از استاد 1396.09.23)

 .............................

 پرسش 240:

سلام خدمت استاد بزرگ. خداقوت. در کتاب داستان ذن و مقالات شما درباره طریقت دانایی خوندم. اگه امکان دارد بی زحمت درباره آن توضیح دهید که چیست؟ باسپاس فراوان. مرتضی از اسپانیا.

 

پاسخ 240:

با سلام. خداقوت.

ما دو تا طریقت داریم:

۱. طریقت دانایی. مخصوص افراد خالص و خاشع و متواضع خداوند است. انوار الهی، درون این افراد موج میزند. این افراد همیشه با خودشان خیر و برکت و نور و آگاهی و صفا و صمیمیت و سلامتی و موفقیت و سربلندی را به همراه می آورند.

۲. طریقت نادانی. مخصوص افراد جاهل و متعصب و شهوتران شیطان است. امواج شیطانی، درون این افراد متلاطم است. این افراد همیشه با خودشان نکبت و بدبختی و خشم و نفرت و تعصب و بیماری و جهل و نادانی و نابودی را به همراه می آورند.

افرادی که در وادی طریقت دانایی جامع قدم می گذارند، علاوه بر طی طریق سیر و سلوک الی الله، باید همیشه و در همه حال هوشیار و بیدار و آماده باشند تا در دام شیاطین جن و انس گرفتار نشوند.

مؤمن، زیرک و هوشیار است.

مؤمن، از کوه محکمتر و استوارتر است.

دست حق نگهدارتان باشد

(پاسخ از استاد 1396.10.13)

...............................................

پرسش 241:

باسلام. خداقوت. سوالی داشتم خدمتتون. یک کلیپی که برایتان میفرستم یکی از دوستانم فرستاده. اسمش هست: ماساژ بدون لمس با انرژی تانترا یوگا برای...

برای ماساژ سوال دارم.

عذر میخوام، بی ادبی نباشه، با استفاده از انرژی، و انرژی دادن، طرف رو تخلیه جنسی میکنند. یعنی یه دست روی پایین گلو ، یه دست روی شکم. و بعد انرژی را به این طرف آنطرف بدن هدایت میکنند. و احوال کسیکه زیر دست هست دگرگون میشود.

امکان دارد یا الکی است؟  بازهم ببخشید بابت سوالم. باسپاس فراوان. علی از سوئد.

 

پاسخ 241:

با سلام. خداقوت.

 این فیلم، ایرادهای تکنیکی دارد.

بسیار خطرناک است.

با انرژیهای مربوط به چاکراهای شخص، بازی از روی ناآگاهی می کنند.

تا کسی نتواند انرژیها را مستقیما ببیند و کاملا آنها را احساس نکند، حق ندارد اینطوری، چاکراها و کانالهای انرژی دیگران را دستکاری نماید.

اگر اعوجاج در هاله های اطراف بدن بیافتد و یا اینکه جهت چرخش و سرعت ارتعاش چاکراها بهم بخورد، مطمئنا شخص دچار بیماریهای ناشناخته و عجیب و غریب خواهد شد.

از نظر من، این فیلمها، فقط نمایش مضحک از حرکات نمایشی با لباس مقدس یوگا می باشد.

با این کارها، فقط باعث بی اعتباری انرژی درمانی و یوگا و ماساژ می شوند.

در مجموع، این فیلمها، کلاهبرداری و دروغ است، و توسط افراد نادان به علوم روحی، فقط اجرای نمایشی شده است.

هدفشان از این فیلمها را درک نمی کنم.

متاسفم که فضای مجازی، بازیچه افراد سودجو و کلاهبردار و شیاد قرار گرفته.

اینگونه فیلمها، اعتبار علوم حقیقی را پایمال می کند.

واقعیتها، چیز دیگری می باشد.

حق و ناحق، دانایی و نادانی، دانش و خرافات، دروغ و حقیقت، ... با همدیگر مخلوط شده و شناختنش برای افراد عادی، تقریبا سخت و غیرممکن شده.

فقط شخص باید یا شانس بیاورد و یا اینکه خدا کمکش کند تا یک استاد دانا و توانا و باایمان را سر راهش قرار بدهد تا با حقیقت این علوم آشنا شود. در غیر اینصورت، در ورطه هلاکت خواهد افتاد.

از شر وسوسه ها و دروغ های آخرالزمان، به خدا پناه ببریم.

یا حق

 (پاسخ از استاد 1396.11.03) 

................................

پرسش 242:

باسلام. وقت بخیر. خوبین؟ بنده یه سوال متداولی داشتم که شاید برای بقیه هم مفید باشه. لطفا اگه ممکنه پاسخ بدهید. بنده یک مقداری سرماخوردم. میخواستم ببینم با طب سنتی میتونم چیکار کنم. چون وقتی به پزشک مراجعه میکنم، بدون معاینه، سریع فقط یک قرص سرماخوردگی و یک آمپول پنسیلین و شربت دیفن هیدرامین، میدهند. ممنون از پاسخگویی تان.

منیره از شاهین شهر اصفهان.

 پاسخ 242:

با سلام. خداقوت. امیدوارم که هر چه سریعتر سلامتی خودتان را بدست بیاورید و بهبودی حاصل شود؛ انشاءالله.

اینها برای سرماخوردگی خوبست:

پرتقال لیمو شیرین. شرب آبلیمو عسل،

دمنوش چهار گل (گل گاوزبان،گل بنفشه. گل پنیرک. گل ختمی. گل سرخ، عناب)، و نیز آویشن و پونه، روزی دو بار.

سوپ، زنجبیل، بخور دادن برگ اکالیپتوس. برای درمان سرفه و خلط، خوردن آب ژله‌ای حاصل از دانه‌های «بِه»، هم خوبست. برای گلو درد و خلط، دمنوش چهارتخم خوبست.

یا حق

 

(پاسخ از استاد 1396.12.02)

.....................................

پرسش 243:

باسلام. سال نوی شما مبارک. امیدوارم سال خوب و خوشی در پیش داشته باشین. با توجه به کتاب قدرتهای ذهنی، که گفته شده کتابها را برای اینکه بهتر بفهمید، قبل از خواب بالای سرتان بگذارید؛ و کتابها (و نویسندگان آن) موجودات زنده و با روح هستند، و بوسیله این کتاب روش ارتباط با روح کتاب و روح نویسنده کتاب، آموزش داده شده است، و در مقاله موکلان حروف نوشته بودین، همه نوشته ها و کلمات و جملات موکل (فرشتگان کوچک و مامور) و نور و انرژی دارند، آیا خریدن تمام کتابهای شما استاد گرامی و بودن آن در منزل یا در کتابخانه مان در اتاق خواب، تاثیری در فهمیدن بیشتر این کتابها دارد که همیشه این کتابها در منزمان باشد؟ با سپاس فراوان از پاسخگویی. در پناه خدا. آتنا از مرند.

 پاسخ 243:

با سلام. خداقوت. سال نوی شما هم مبارک. برای شما و همه مردم جهان و بخصوص فارسی زبانان که سال نو را جشن گرفتند، سال خوب و سرشار از سلامتی و پیشرفت آرزو می‌کنم.

بله. کاملا درست فرمودید و به نکته ظریفی اشاره کردید. من به شاگردانم همیشه توصیه می‌کنم که (علاوه ‌بر کتابهای اینجانب) کتابهای مفیدی که در کلاسهای خصوصی یا در سایت برای شاگردان معرفی می‌کنم، را یکجا خریداری کرده و همه را در کتابخانه منزل خود داشته باشید. اینکار باعث می‌شود موکلان نورانی بیشتری در خانه شما رفت و آمد پیدا کنند؛ و در نهایت، انرژی مثبت و آگاهی ذخیره شده در داخل کتابها، روی شما تاثیر می‌گذارند.

و برعکس آن، توصیه می‌کنم، هر کتابی را که نمی‌شناسید یا اساتید مطمئن و آگاه به شما معرفی نکرده‌‍‌اند، در خانه خود نگهداری نکنید. بخصوص کتابهایی را که مربوط به علوم غریبه و جادوگری می‌باشند و دستفروشان کنار خیابان می‌فروشند، هیچگاه نخرید و در داخل خانه خود از آنها نگهداری نکنید. زیرا اینگونه کتابها بدست افراد شیطان صفت و سودجو تحریف شده است و انرژی منفی و تاثیرات منفی بر شما و افراد خانواده شما می‌گذارند.

همیشه سعی کنید، آب را از سرچشمه آن جستجو کنید و بنوشید. زیرا هرچقدر از سرچشمه دورتر می‌شوید، آبها، آلوده‌تر می‌شوند.

همچنین، کتابخانه غنی در یک خانه، نشاندهنده بالا بودن سطح فرهنگ و آگاهی اعضای آن خانواده می‌باشد. در واقع،بهترین میراثی که یک انسان واقعی می‌تواند به همنوعان خود هدیه کند، همانا کتاب مفیدی است که ثمره سالها تجربه و تحقیق در زمینه پیشرفت بشریت و آبادانی کره زمین می‌باشد.

دانشمندان واقعی، افتخارشان به بالا بودن سطح آگاهی و فرهنگی‌شان می‌باشد.

تنها راه نجات بشر از نابودی، فقط و فقط عمل کردن به علم و دانش و معرفتی است که از کتابهای مفید کسب می‌کنند.

یا حق

(پاسخ از استاد 1397.01.16)

............................

پرسش 244:

باسلام و درود بر استاد گرامی

سوالی داشتم در مورد هليله سياه

من هليله سياه رو كه هر شب استفاده می‌كنم رنگ ادرارم به رنگ قهوه‌ای تغيير كرده است. آيا اين تغيير طبيعی است يا خير؟

در ضمن آنهايی كه تيروييد دارند و دارو ی تيروييد مصرف می‌كنند خوردن اين كپسول ضرری برای آنها دارد يا خير؟

باتشكر از زحمات شما استاد گرامی. افسانه از کانادا

 halilehsiah.jpg - 135.57 Kb

پاسخ 244:

با سلام. خداقوت.

ممنون از لطفتان

رنگ ادرار قهوه ای، مربوط به امحاء و احشاء بدن است و در معده بیشترین نمود را دارد.

فعلا مشکلی نیست. چونکه معده را دباغی می‌کند و به حالت طبیعی تبدیل می‌کند.

ولی اگر به رنگ تیره و یا جگری تبدیل شد، نشاندهنده خونریزی معده  و یا خونریزی کلیه‌ها می‌باشد. یعنی: اگر خونریزی در ادرار باشد، ادرار به رنگ قرمز تیره و یا جگری تیره تبدیل می‌شود. و اگر در معده خونریزی باشد، رنگ مدفوع به رنگهای قرمز تیره و یا جگری تیره تبدیل می‌شود.

البته، نوع تغذیه هم در نوع رنگ ادرار و مدفوع تاثیر می‌گذارد. مثل: لبو، که رنگ ادرار و مدفوع را قرمز می‌کند. به همین‌خاطر، خیلی‌ها بعد از دیدن رنگ ادرار و مدفوع خودشان، می‌ترسند.

در اینگونه موارد، جای هیچگونه ترس و نگرانی وجود ندارد. زیرا اینگونه رنگها، مربوط به رنگدانه‌های میوه‌ها و غذاهایی است که استفاده می‌کنید.

آلبالو- زرشک- انار- زعفران- چغندر- آلو- .... - ادویه‌جات و غیره، روی رنگ ادرار و مدفوع انسان و مخصوصا بوی آنها تاثیر مستقیم می‌گذارد.

در مجموع، هلیه سیاه، برای بدن ضرر ندارد، بلکه منفعت هم دارد. البته، هر شب قبل از خواب یکعدد را بصورت پودر شده با ماست میل کنید. و یا یکعدد کپسول حاضری را با یک لیوان آب میل کنید.

خوردن هلیله سیاه، هر شب قبل از خواب، هیچگونه تداخلی با داروهای شیمیایی ندارد. زیرا در طی هزاران سال، به تجربه رسیده است (طب هندی- آیور ودا- یوگا- پاکسازی معده).

سلامت باشید

یا حق

(پاسخ از استاد 1397.01.27)

 

................................................

پاسخ سؤالات مُتداول (رایج)  مخاطبان- صفحه اول

 پاسخ سؤالات مُتداول (رایج)  مخاطبان- صفحه دوم

 پاسخ سؤالات مُتداول (رایج)  مخاطبان- صفحه سوم

 پاسخ سؤالات مُتداول (رایج)  مخاطبان- صفحه پنجم

 

 

آخرین بروز رسانی مطلب در شنبه ، 26 خرداد 1397 ، 21:00
 

نشانی های ورودی سایت

www.mry14mn.com

www.mry14mn.net

www.mry14mn.ir

پیوندهای مرجع

وبلاگ زهرا یحیایی

 

شرکت  پرتو سیستم جامع

جدیدترین کتاب استاد

«بصیرت‌های نُه‌گانه: اسرار 9 کشف‌وشهود»، «آنچه از امام موسی صدر آموختم»، «آیین رزم جامع»، «درمان بیماریهای کلیه مثانه پروستات»، «ماساژدرمانی یومیهوتراپی»، «تفسیر جامع بسم الله و سوره حمد» چاپ شدند و

«ئی‌چینگ جامع» در مرحله مجوز. بیشتر بدانید...


ایسنتاگرام instagram نشانی اینستاگرام استاد

[email protected]_m.r.yahyaei

 

استیکر تلگرام - نهج الجامع - بخش دوم 1395.07.19

استیکر تلگرام - نهج الجامع - بخش اول. 1395.07.19

Home امکانات پاسخ پرسشهای رایج-صفحه‌چهارم

ایسنتاگرام instagram lenzor لنزور:سرویس اشتراک عکس

قانون کپی برداری: استفاده از مطالب این سایت، فقط با ذکر منبع (نام و نشانی سایت) مجاز است.

این سایت، علمی، کاملاً شخصی، مستقل، و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران بوده؛ و عاری از هرگونه «مطالب سیاسی، و یا غیر اخلاقی» می باشد.

Copyright © 2020. استاد محمّدرضا یحیایی-علوم:روحی,ماوراءالطبيعه,متافيزيک,هنرهای رزمی,چی کنگ,يوگا,طب,عرفان,ذن,مدیتیشن,هیپنوتیزم- استاد محمد رضا یحیایی. Designed by yektaserver.net