تماس با ما
افزودن به علاقمندیها
RSS

کانال تلگرام استاد محمدرضا یحیایی ایسنتاگرام instagram lenzor لنزور:سرویس اشتراک عکس twitter

Register

ورود کاربران

عضویت در سایت، نیاز به فعالسازی ندارد، و در مدّت چند ثانیه میتوانید عضو شوید. پست الكترونيك و ساير اطلاعات شخصي افراد محرمانه تلقي شده و در اختيار هيچ كسي قرار نخواهد گرفت. اخبار مهم از تازه های سایت به اعضای سایت ارسال گردد.مقدمه «کارل گوستاو یونگ» بر یی چینگ چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
سه شنبه ، 23 بهمن 1397 ، 18:05

 مقدمه «کارل گوستاو یونگ» بر یی چینگ

گزیده‌ای از در روانشناسی نوین بر کتاب یی‌چینگ که 30 سال از عمر خود را روی یی‌چینگ‌زدن و تحقیق روی آن گذاشت این مقدمه حاصل 30سال تجربه و تحقیق اوست:

«یی‌چینگ ، کتاب عظیم و منحصر به فردی است و من بیش از 30 سال وقت صرف کرده‌ام تا فنون کتاب یی‌چینگ و روش آنرا در کشف ناخودآگاه دریابم. زیرا به نظر میرسید یی‌چینگ مفهومی غیرمعمول دارد.

من ساعتها می‌نشستم و با دقت در نتیجه تفآل و تقابل سوالها و جوابها شیوه یی‌چینگ را تمرین می‌کردم. این قدرتها (یی‌چینگ) انگار روح زنده کتاب‌اند. گویی کتاب یک موجود جاندار باشد.

چرا به محاوره‌ای با یک کتاب قدیمی اعتماد نکنیم؟ کتابی که مدعی است است جان دارد؟!

روش یی‌چینگ در واقع کیفیت خصوصی (انرژی و...) را در اشیاء و افراد در نظر می‌گیرد و همچنین کیفیتهای خصوصی افراد را ناخودآگاه آنها.

در هر لحظه فقط یک جواب خاص (برای سوال شما) وجود دارد.

هنگامی به یی‌چینگ رجوع شود که راه دیگری (برای تفکر و مشاوره با دیگران و تصمیم‌گیری) نمانده است.

کنفوسیوس (در تمام سالهایی که با یی‌چینگ کار کرد) فقط یکبار جواب بی‌ربط دریافت کرد. یی‌چینگ هیچ‌وقت اشتباه نمی‌کند. یی‌چینگ با اندیشه علمی دنیای غرب (مقیاس و معیار تجربه مادی) سازگاری ندارد و بیشتر با خودآگاه تلاقی می‌کند تا با طرز فکر عقلایی خودآگاه. برای فهم یی‌چینگ باید نوع نگرش خود را از عقل‌گرایی محض خارج کنید.

یی‌چینگ در طول کتاب، بر «خودشناسی» اصرار می ورزد. اما در روش «خودشناسی» امکان هر نوع سوءاستفاده وجود دارد، پس این روش خودشناسی، نه برای افراد سبُک‌مغز و نابالغ است و نه برای روشنفکر نمایان و عقل‌گرایان محض، بلکه برای مردم اندیشمند و متفکر است که دوست دارند راجع به آنچه می‌کنند و آنچه برایشان پیش می‌آید، بیاندیشند؛ و ترجیح می‌دهند که تفکرشان با اندیشه‌ای ناسالم و مالیخولیایی، مخدوش نشود.

در چشم یک‌سونگرترین افراد، این کتاب بطور واضحی موشکافی دقیق خصلت، رفتار و انگیزه ها را توصیه می‌کند. (به درونی‌ترین لایه وجودی شخص نفوذ می‌کند و سیستم انرژی انسان را اسکن میکند).

به آسانی نمی‌توان مغزهای بزرگی مثل لائوتسه و کنفوسیوس (که سالها روی یی‌چینگ کارکرده‌اند) را نادیده گرفت. اگر شخص به هیچ‌وجه قادر نباشد کیفیت افکاری را که این دو نفر عرضه می‌کنند قدر بداند، به سختی ممکن است بتواند حیقت یی‌چینگ را درک کند؛ حقیقتی که سرچشمه الهامات اصلی این دو نفر است. افکار این استادان قدیم، برای من ارزشی بالاتر از تعصبات فلسفی ذهن غربی دارد.

درست همانطور که خواب را تعبیر می‌کنیم باید متن خواب را در نهایت دقت دنبال کنیم پس در مشورت با یی‌چینگ باید در ذهن داشته باشیم که سوال را چگونه مطرح کرده‌ایم. زیرا چگونه مطرح شدن سوال محدودیت مشخصی در تفسیر جواب ایجاد می‌کند. (نوع سوال مطرح‌شده مهم بوده و انطباق تفسیر با سوال، سالها تجربه می خواهد).

پس اگر شخصی بخواهد خطر کند و با وجود اینکه قلبا به یی‌چینگ اطمینان ندارد، اصرار کند که با کوشش خاصی و به اجبار خود را به یی‌چینگ متقاعد سازد، مثلا با شعارهای خیلی متفاخر و امثالهم، این شخص دچار اشکال خواهدشد.

دیدگاه چینی با موضعی که شخص در برابر یی‌چینگ اختیار می‌کند ارتباط ندارد؛ این فقط ما هستیم که مسئله و سوال داریم. زیرا ما با مراجعه به یی‌چینگ از زمان فراتر می‌رویم اما دوباره به تعصبات خود که از ذهنیت علت و معلولی ریشه گرفته بازمی‌گردیم. خرد قدیم شرقی بر این واقعیت تاکید میکند که هر فرد مستعد و باهوشی بر خواسته‌های خود آگاه است. هرچند بر شیوه‌های به تحقق رساندن این خواسته ها اصراری ندارد. از این رو، لازم است با یی‌چینگ مشورت کند به این ترتیب هرچه شخص در مورد چگونگی نظریه‌های یی‌چینگ کمتر فکر کند(جزءنگر نباشد) آرامش بیشتری خواهدداشت. (اگر کل‌نگر باشد میتواند با روح یی‌چینگ، ارتباط برقرارکند. ذهن علمی کنونی، تحلیل‌گر است و با حکمت یی‌چینگ سازگار نیست).

«یی‌چینگ» خود را با ادله و براهین معرفی نمی‌کند. در مورد خود لاف نمی‌زند، و نزدیک‌شدن به آن آسان نیست. مثل بخشی از طبیعت، صبر می‌کند تا کشف شود.

«یی‌چینگ» نه وقایع را بدست میدهد، نه از قدرت می‌گوید، بلکه برای جویندگان خودشناسی و خرد به نظر می‌رسد کتاب مناسبی باشد. برای یکی، روح این کتاب به روشنی روز است؛ برای دیگری، سایه‌دار چون هوای ابری، و برای سومی تاریک است چون شب. آن کسی که از آن لذت نمیبرد، مجبور نیست از آن استفاده کند و آن کسی‌که با آن مخالف است، مجبور نیست به حقیقت آن باور داشته باشد. بگذارید «یی‌چینگ» برای استفادۀ آنانی که می‌توانند معنایش را دریابند، در جهان گسترش یابد».

اطلاعات بیشتر کتاب:

یی چینگ جامع (کتاب تقدیرات- فالنامه و حکمت چینی) با تز جدید و جامع ایرانی.

نویسنده: استاد محمدرضا یحیایی

09373234130- 02188692065

www.mry14mn.com

https://telegram.me/mry14mn

یی چینگ جامع (کتاب تقدیرات- فالنامه و حکمت چینی) با تز جدید و جامع ایرانی. : استاد محمدرضا یحیایی

 مقدمه «کارل گوستاو یونگ» بر یی چینگ

 مقدمه «کارل گوستاو یونگ» بر یی چینگ

 مقدمه «کارل گوستاو یونگ» بر یی چینگ

 مقدمه «کارل گوستاو یونگ» بر یی چینگ

 مقدمه «کارل گوستاو یونگ» بر یی چینگ

 مقدمه «کارل گوستاو یونگ» بر یی چینگ

 

نشانی های ورودی سایت

www.mry14mn.com

www.mry14mn.net

www.mry14mn.ir

 

پیوندهای مرجع

  ماساز آقایان , قابل توجه بیماران ، درمانجویان، و ناتوانان حرکتی

وب‌سایت ماساژ جامع 

 

 شرکت  پرتو سیستم جامع

جدیدترین کتاب استاد

«آیین رزم جامع»، «درمان جامع بیماریهای کلیه مثانه پروستات» و «ماساژدرمانی یومی‌هوتراپی»، چاپ شد و

«ئی‌چینگ جامع» در مرحله مجوز. بیشتر بدانید...

ایسنتاگرام instagram نشانی اینستاگرام استاد

[email protected]_m.r.yahyaei

 

استیکر تلگرام - نهج الجامع - بخش دوم 1395.07.19

استیکر تلگرام - نهج الجامع - بخش اول. 1395.07.19

جدیدترین مقالات

 

مقاله خواص و دستور تهیه ماءالجُبن (آب پینر یا آب ماست)  (مقالات استاد). (1395/06/08).

توجه: خبر جدید موجودی کتابها

درحال‌حاضر 14کتاب موجود است. برای خرید، به فروش کتاب مراجعه بفرمایید.

Home مقالات ونامه‌های استاد علوم علوم خفیه غریبه مقدمه «کارل گوستاو یونگ» بر یی چینگ

قانون کپی برداری: استفاده از مطالب این سایت، فقط با ذکر منبع (نام و نشانی سایت) مجاز است.

این سایت، علمی، کاملاً شخصی، مستقل، و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران بوده؛ و عاری از هرگونه «مطالب سیاسی، و یا غیر اخلاقی» می باشد. 

Copyright © 2019. استاد محمّدرضا یحیایی-علوم:روحی,ماوراءالطبيعه,متافيزيک,هنرهای رزمی,چی کنگ,يوگا,طب,عرفان,ذن,مدیتیشن,هیپنوتیزم- استاد محمد رضا یحیایی. Designed by yektaserver.net