تماس با ما
افزودن به علاقمندیها
RSS

 

   ایسنتاگرام instagram   lenzor لنزور:سرویس اشتراک عکس

Register

ورود کاربران

عضویت در سایت، نیاز به فعالسازی ندارد، و در مدّت چند ثانیه میتوانید عضو شوید. پست الكترونيك و ساير اطلاعات شخصي افراد محرمانه تلقي شده و در اختيار هيچ كسي قرار نخواهد گرفت. اخبار مهم از تازه های سایت به اعضای سایت ارسال گردد.فواید ماساژ، روی دستگاههای بدن چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
شنبه ، 13 خرداد 1391 ، 12:03

تعریف ماساژ: دست‌ورزی، روی پوست و بافت‌های نرم بدن، و روی مجراهای اصلی و فرعی انرژی حیاتی و رگ‌های خون انسان و نقاط مناسب بدن برای طب سوزنی و محل‌های معین می‌باشد و انجام آن به رهایی از استرس و فشار (درد) عضلانی و درد ناشی از صدمات و سرعت بهبود ناراحتی‌های حاد و مزمن کمک می‌کند.

ماساژ چگونه اثر می‌کند؟

زمانی‌که ماهیچه بیش از حد فعالیت دارد، تجمع مواد زائد از جمله اسید لاکتیک می‌تواند باعث درد، گرفتگی و حتی اسپاسم عضلات شود. ماساژ بطور عام، گردش خون و جریان لنفاوی را بهبود بخشیده، مواد غذایی و اکسیژن تازه را به بافتهای مزبور می‌رساند و به خروج مواد سمی و بهبودی کمک می‌کند.

همچنین عضلات در حال کشش می‌توانند به رگهای خونی و اعصاب فشار آورده و با محدود کردن جریان خون باعث ایجاد درد شوند. با ماساژ، منطقه مورد اثر، به‌تدریج فشار عضله بر اعصاب درگیر کاهش یافته و درد کاهش می‌یابد. همین مکانیسم در بهبود عضلات آسیب دیده با ماساژ باعث سودمندی آن است.

علاوه بر این، ماساژ باعث افزایش آندروفین‌ها (نابود کننده‌های درد) و افزایش ترشح هورمون سروتونین (تعدیل کننده خلق و خوی) می‌شود. همچنین ثابت شده که هورمون استرس (کورتیزول) را آزاد می‌نماید. به همین دلیل، ماساژ اغلب به عنوان یک درمان تکمیلی برای افرادی که سیستم ایمنی آنها بر اثر استرس تضعیف شده، توصیه می‌شود. ماساژ بدن، باعث افزايش انرژي ذهني و تغییرات مثبت خلقی مي‌شود.

برخی از بیماریهایی که به ماساژ درمانی خوب جواب داده‌اند، عبارتند از: سندرم خستگی مزمن، استئو آرتریت، سندرم تونل کارپال، میگرن و سیاتیک، بیماران مبتلا به دردهای عضلانی، پشت درد مزمن، بیماریهای ناشی از ضرر رسانی باد، سرما، گرما و رطوبت، ناخوشی یا بهم‌خوردگی مزاج، زخم در اثر زمین خوردن و کوفتگی و رگ‌به‌رگ شدگی و ... .

 

فواید ماساژ، روی دستگاههای بدن

1- دستگاه اعصاب بدن، پس از ماساژ بطور عمیق آرام می‌شود. اختلالاتی نظیر بی‌خوابی، تنش، سردرد و سایر موارد مربوط به استرس، در مقابل نیروی درمانی تماس دست، آرام می‌یابد. همچنین، با ماساژ دادن می‌توان فعالیت ماهیچه‌ها، مجاری و غدد مربوط به سیستم اعصاب را افزایش داد تا اعصاب به آرامش برسد.

 2- دستگاه ماهیچه‌ای بدن در اثر ماساژ متعادل شده و بین انقباض و شل شدن ماهیچه‌ها توازن ایجاد می‌کند. همچنین هرگونه مواد سمی را از عضلات بدن خارج کرده و باعث ترمیم عضلات می‌شود و گرفتگی عضلانی را رفع می‌کند. و باعث افزایش انعطاف‌پذیری تاندون‌ها و لیگامانهای نگاه‌دارنده و تارها عضلاتی، و نیز افزایش جریان خون عضلات می‌شود. همچنین بدن را قوی کرده، بافت‌های صدمه دیده را قادر می‌سازد به حالت طبیعی بازگشته و خود را ترمیم کنند.

3- دستگاه اسکلتی بدن را متوازن می‌کند و باعث تعدیل و تنظیم مفاصل می‌شود. بطور غیر مستقیم از طریق خون‌رسانی باعث تغذیة استخوان می‌شود و سبب درمان بسیاری از مشکلات اسکلتی می‌گردد.

4- دستگاه گردش خون بر اثر ماساژ بهتر کار می‌کند. فشار روی سیاهرگها و سرخرگها از بین می‌رود و جریان خون تسریع می‌گردد و باعث تأثیر مثبت بر فشارخون و ناراحتی‌های قلبی، تسهیل در انتقال اكسیژن و دفع دی‌اکسیدکربن و مواد زائد خون، افزایش سلولهای خونی از جمله هموگلوبین‌ها و گلبولهای قرمز می‌شود.

 5- تأثیر ماساژ بر روی پوست: رخنه بین عضلات زیر پوست، تسهیل در روند سوخت و ساز در سطح پوست و تحریك عملكرد هورمونی غدد، تمیز كردن پوست از سلولهای تخریب شده و تأثیر سلامت بر روی سیستم پوست عضلات، تأثیر رفلكسی در درمان‌های داخلی نزدیك سطح پوست، تقویت سیستم گردش خون پوست، تصفیه و انعطاف‌پذیری پوست، فعال نمودن حركت مایعات در بافت‌ها و بهتر شدن تنفس و تغذیه پوست.

6- باز کردن مجراهای اصلی و فرعی انرژی حیاتی (Chi) و خون انسان و انرژی حیاتی.

7- تأثیرات بسیار مثبت دیگر بر روی دستگاههای دیگر بدن، از جمله: دستگاه لنفاوی بدن (افزایش میزان و جریان لنف از عروق لنفاوی، و رفع انسداد رگهای لنفاوی)، دستگاه تنفسی، دستگاه گوارشی (بهبود سوخت و ساز و متابولیسم بدن، و خروج سموم از بدن)، دستگاه ایمنی، دستگاه تناسلی، و کار کردهای امعاء و احشاء دارد.

 

گردآوری مطلب: مهندس امیر نعمتی

آخرین بروز رسانی مطلب در شنبه ، 13 خرداد 1391 ، 12:13
 

جدیدترین به روز شده ها

 

قسمت شاخه های 16گانه علوم، سایت در صفحه اصلی هرروز یا هر چند روز یکبار به روز میشود.

دانلود فیلمتورق کتابها 1397.06.23 

   مقالات شاگردان 1397.06.12

پاسخ پرسشها   1397.06.07

  عکس نوشته آموزنده 1397.06.03

 خبرگزاری کتاب- کتاب آیین رزم جامع 1397.04.19

 خبرگزاری کتاب (ایبنا) - کتاب درمان جامع بیماریهای کلیه، مثانه، پروستات 1397.03.29

سخنان حکمت آموز جامع  1397.03.26

عکسهای استاد 1396.12.14

  خبر خبرگزاری قرآن: کتاب آنچه از امام موسی صدر آموختم 1396.11.16

خبر خبرگزاری کتاب درباره چاپ بصیرتهای نُه‌گانه 1396.10.05

فهرست جدید کتابهای نوشته شده از 18 تا 24. 1396.04.20

دو کتاب که پیش‌نیاز مطالعه تمام کتابها هستند، کدامند؟ ۱۳۹۴/۰۲/۲۰

«ئی‌چینگ»و اساتیدهنرهای‌رزمی (۱۳۹۳/۰۲/۱۰).

نشانی های ورودی سایت

www.mry14mn.com

www.mry14mn.net

www.mry14mn.ir

 

پیوندهای مرجع

  ماساز آقایان , قابل توجه بیماران ، درمانجویان، و ناتوانان حرکتی

وب‌سایت ماساژ جامع 

 

 شرکت  پرتو سیستم جامع

جدیدترین کتاب استاد

«بصیرت‌های نُه‌گانه: اسرار 9 کشف‌وشهود» و «آنچه از امام موسی صدر آموختم»، چاپ شد و

«ئی‌چینگ جامع» در مرحله مجوز.  بیشتر بدانید...

 

 ایسنتاگرام instagram  نشانی اینستاگرام استاد

  [email protected]_m.r.yahyaei

 

استیکر تلگرام - نهج الجامع - بخش دوم 1395.07.19 

استیکر تلگرام - نهج الجامع - بخش اول1395.07.19  

جدیدترین مقالات

 

مقاله خواص و دستور تهیه ماءالجُبن (آب پینر یا آب ماست)  (مقالات استاد). (1395/06/08).

توجه: خبر جدید موجودی کتابها

درحال‌حاضر یک‌عدد پوستر ماساژ درمانی، و ۱۲کتاب موجود است. برای خرید، به فروش کتاب مراجعه بفرمایید.

Home شاگردان فعالیت و خدمات شاگردان

قانون کپی برداری: استفاده از مطالب این سایت، فقط با ذکر منبع (نام و نشانی سایت) مجاز است.

این سایت، علمی، کاملاً شخصی، مستقل، و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران بوده؛ و عاری از هرگونه «مطالب سیاسی، و یا غیر اخلاقی» می باشد. 

Copyright © 2019. استاد محمّدرضا یحیایی-علوم:روحی,ماوراءالطبيعه,متافيزيک,هنرهای رزمی,چی کنگ,يوگا,طب,عرفان,ذن,مدیتیشن,هیپنوتیزم- استاد محمد رضا یحیایی. Designed by yektaserver.net