تماس با ما
افزودن به علاقمندیها
RSS

 

Register

ورود کاربران

عضویت در سایت، نیاز به فعالسازی ندارد، و در مدّت چند ثانیه میتوانید عضو شوید. پست الكترونيك و ساير اطلاعات شخصي افراد محرمانه تلقي شده و در اختيار هيچ كسي قرار نخواهد گرفت. اخبار مهم از تازه های سایت به اعضای سایت ارسال گردد.آمار بازدید ها

 
 

Free Page Rank Tool

   

 

پاسخ سؤالات مُتداول (رایج) مخاطبان- صفحه سوم چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
يكشنبه ، 9 آذر 1393 ، 19:36

 

پرسش ۱۳۸: باسلام و احترام. این عکس روی جلد کتاب خواب‌درمانی، عکس چه کسی است و به چه معنی است؟ سمانه از کیش.

خواب‌درمانی جامع (خواب‌درمانی بیست دقیقه‌ای) ، چاپ ۱۳۹۳

پاسخ ۱۳۸: این عکس دوران جوانی استاد یحیایی است.

و در عکس، آن فردی که بصورت نور آبی، از داخل بدن آن فرد خوابیده،‌ بیرون آمده است؛ کالبد ذهنیِ (کالبد اثیری، روان، همزاد) خودِ فردِ خوابیده، است که بصورت ارادی آنرا بیرون آورده و در حال معالجه جسم خود است. (پاسخ از مدیریت وب‌سایت ۱۳۹۳/۰۹/۰۹)

 ..................

پرسش ۱۳۹: (داستانهای کاربردی کتاب داستانهای ذن، برای زندگی روزمره، و حل مشکلات با استفاده از راه‌حلهای کتاب):

  باسلام و احترام و خداقوت خدمت جناب استاد یحیایی. امیدوارم هرجا هستید سلامت و پرانرژی باشید.

اینجانب، ‌قبل از اینکه کتاب داستانهای حکمت‌آموز جامع (ذن جامع) (جلد اول) را بخوانم، در دندان‌پزشکی ، هم در حین کار درد فراوان داشتم طوریکه میگفتم دوتا آمپول بی‌حسی بزنند، و سر جای خودم نمیتونستم بند شوم، ‌و هم بعد از اتمام کار، تعدادی قرص مسکن و ضد درد برای بعد از ازبین رفتن بی‌حسی، میخوردم. ... اما پس از خواندن یکی از داستانهای کتاب داستانهای حکمت‌آموز جامع (ذن جامع) (جلد اول)، که درباره اینکه اگر به درد فکر نکنی، دردی وجود ندارد بود،‌ آنوقت نه تنها در حین کار  روی دندانم با یک آمپول دردی نداشتم و آرامش داشتم و بعد از کار، هیچ قرصی مصرف نکردم،‌ بلکه قصد داشتم دفعه بعدی که رفتم بگویم حتی یک آمپول بی‌حسی هم نزنند. سوالم اینست که آیا به جز درد، چیزهای مزاحم دیگر مانند: بو، صدا، ترس، و... را هم میتوان با فکر نکردن به آن،‌ و تلقین مثبت، اثرش را کم کرد یا به کلی از خودمان دور کنیم؟

با سپاس فراوان. در پناه  خدا . امیر از تهران.

پاسخ ۱۳۹: باسلام. خداقوت. ممنون از لطفتان. شما هم سالم و موفق باشید.

  بله، با قدرت ذهن، میتوان اثر بو، صدا، درد، ‌ترس، استرس، و ... را کم کرد، و در صورت قدرت بیشتر ذهن، میتوان آنرا به کلی احساس نکرد. به قول فرمایشات جناب استاد یحیایی: «هرچقدر به موضوعی بیشتر تفکر و توجه کنید، به آنچیز بیشتر انرژی داده و بیشتر تقویتش می کنید». به همین خاطر، اگر شما به بی حسی دندان خودتان بیشتر تمرکز داشته باشید، مطمئناً دندانتان بی حس خواهد شد و در دندانپزشکی دچار مشکل درد دندان نخواهید شد. از این تکنیک میتوانید در موارد زیاد دیگری استفاده نمایید. فقط این موضوع را باید مد نظر داشت که این تکنیکها را باید زیر نظر یک استاد باتجربه و دانا تمرین نمایید. به قول فرمایشات جناب استاد یحیایی: «ذهن انسان آنقدر قویست که هرچه را که فکر کند میتواند آنرا بسازد». پس، چیزهایی که باعث استرس و ترس و درد در شما میشود را بطور کامل از ذهن و فکر خودتان دور نمایید؛ زیرا باعث آزارتان خواهد شد. ولی در عوض، هر چیزی که باعث شادی و شجاعت و موفقیت و سلامتی شما میشود را باید در ذهنتان بپرورانید تا باعث تقویت آنها شود؛ انشاءالله. در پناه خدا. مهندس نعمتی، مدیریت سایت استاد یحیایی. (۱۳۹۳/۱۰/۰۳)

 

..................

پرسش ۱۴۰: با سلام و احترام خدمت شما و استاد یحیایی. خدا قوت. کتاب داستانهای ذن و کتاب حجامت خیلی جالب بود. منتظر کتابهای جدید هستیم. آیا کتاب «علم اعداد جامع» چاپ شده است؟ خانم ابراهیمی از مشهد.

پاسخ ۱۴۰: باسلام. ممنون از لطف شما. کتاب «علم اعداد جامع» هنوز چاپ نشده است. ولی در کتاب «یی‌چینگ جامع، کتاب تقدیرات، فالنامه و حکمت چینی به همراه تز جدید و جامع ایرانی»، یک بخش به شرح «فلسفه علم اعداد جامع»،‌ که توسط استاد یحیایی بصورت جدیدی بیان گردیده، آورده شده است.

کتاب «یی‌چینگ جامع»، یک ابداع و تز جدیدی می‌باشد که فقط اساتید خبره در یی‌چینگ، متوجه ظرافت و نوآوری و جامع‌بودن آن و به زبان ساده و قابل فهم بودن آن برای عموم مردم، می‌شوند. پس از گذر سالها، و رسیدن کتاب به‌دست اساتید در دیگر کشورها، ارزش این اثر ماندگار، آشکار خواهدشد. انشاءالله.

در اصل در این کتاب، زبان ثقیل و علم سنگین یی‌چینگ، برای عموم مردم، توسط استادی که خود، مسلط به علوم یی‌چینگ،‌ رمل، علوم غریبه و خفیه است، ساده و سبُک شده است.

 نحوه کار در این کتاب، شبیه رَمل است و یک مقایسه کوتاهی هم در کتاب، بین یی‌چینگ با آن شده است. ولی کتاب «رمل جامع» استاد یحیایی، هنوز چاپ نشده است، و به‌جای آن از کتاب «یی‌چینگ جامع» می‌توان استفاده نمود. (پاسخ از مدیریت وب‌سایت. ۱۳۹۳/۱۱/۱۱)

 ...............

 

 پرسش ۱۴۱: با سلام و احترام. آیا سر و کار داشتن با موبایل آثار منفی دارد؟ به جهت میدانهای مغناطیسی منفی است؟ حساسیتم زیادست اما نمیدانم چگونه از انرژیهای منفی اطراف در امان باشم. لطفا راهنماییم کنید. باتشکر. حسن از مالزی.

پاسخ ۱۴۱: با سلام. در دنیایی که ما در آن زندگی می کنیم، پر است از انواع امواجها (منفی و مثبت و خنثی)

 امواج منفی: به تمامی کارهایی که باعث می شود ما از حس خوب و انسانیتمان دور شویم و سلامتی جسمی و ذهنی و روحی خودمان را از دست بدهیم، امواج منفی می گویند. شامل: اخلاق بد - رفتار بد - تفکرات بد - تشعشعات خطرناک موبایل و ماکروفر و اشعه ایکس - زندگی تجملاتی - چشم روی هم چشمی - مدگرایی و ...

امواج مثبت: به تمامی کارهایی که باعث می شود ما حس خوب و انسانی داشته باشیم و به سلامتی و امنیت و آرامش برسیم، امواج مثبت می گویند. شامل: اخلاق خوب - رفتار خوب - تفکرات خوب - زندگی ساده و به دور از مد گرایی و چشم روی هم چشمی های حاضر - قناعت - صداقت - پاکی - صبر - استقامت - احترام - تواضع و ...

امواج خنثی: به تمامی کارهایی که هیچ حسی به شما نمی دهد (نه خوب و نه بد)، امواج خنثی می گویند. مثل: بلاتکلیفی در کارهای روزمره زندگی. برای کسب معلومات بیشتر می توانید از طریق اینترنت برای خودتان اطلاعات بیشتر جمع آوری کنید. زیرا اطلاعات در این زمینه بسیار بسیار زیاد می باشد. کلمات کلیدی در این زمینه که می تواند به شما کمک کند (اینترنت): هاله های اطراف بدن - هارپ - مضرات تشعشعات موبایل روی سلولهای مغزی - مضرات امواج ماکرو ویو روی سلولهای بدن انسان - مضرات تشعشعات امواج موبایل روی زندگی زنبور عسل - مضرات تشعشعات امواج اولتراسونیک یا رادار زیر آبی (سونار) روی زندگی نهنگها و دولفینها - تاثیر امواج مغزی انسانها روی همدیگر (تله پاتی) - تاثیر سحر و جادو روی زندگی انسانها (جادوی سیاه) - تاثیر امواج موجودات غیر ارگانیک (جن) روی زندگی انسانها (جن زدگی) - و ... اگر در این زمینه ها تحقیقات بیشتری کنید، تازه متوجه می شوید که در چه دنیایی دارید زندگی می کنید. البته اینها را نمی گویم که شما را بترسانم؛ بلکه برعکس، اینها را به شما می گویم که با آگاهی بیشتر در این زمینه ها بتوانید بهتر و بیشتر و سالمتر به زندگی خودتان ادامه دهید؛ انشاءالله. با آرزوی بهترینها برای شما و خانواده محترمتان. (مدیریت وب‌سایت ۱۳۹۳/۱۲/۰۶)

....................................................

 

پرسش ۱۴۲: سلام استاد گرامی! آیا شما کتاب «یی چینگ جامع» را به من توصیه می کنید؟ چه استفاده ای می توان از این علم کرد؟ هایده از آمریکا

پاسخ ۱۴۲: با سلام. خواص و مزایا و فوائد کتاب «یی چینگ جامع» بسیار زیاد می باشد، ولی فقط به چند مورد مهم آن اشاره ای کوتاه می کنم:

1- باعث می شود شخصی که از آن درست استفاده می کند، به آرامش درونی برسد.

2- باعث می شود، احساس امنیت بکند.

3- باعث می شود، احساس کند که کسی همیشه در کنارش وجود دارد و می تواند بادقت خیلی زیاد به او کمک فکری کند.

4- باعث می شود، قبل از اینکه شخص بخواهد دست به عملی بزند، تمامی احتمالات در رابطه با موضوع آن کار را بادقت زیادی مورد بررسی قرار دهد، تا اینکه اگر اتفاقی افتاد، بتواند خیلی سریع عکس العمل درست و صحیح و به موقع از خودش نشان دهد.

5- باعث می شود، توانایی و قدرت ادراک شخص بسیار بالا برود (یک نوع ورزش فکری مفید).

6- باعث می شود، ظرفیت حافظه مغزی شخص بسیار بالا برود و در سنین پیری دچار بیماری فراموشی (آلزایمر) نگردد.

7- باعث می شود، شخص از دوراندیشی و متانت و پاکی و صداقت و صبر و استقامت و تواضع و مخصوصا توکل بر خداوند قادر مطلق برخوردار شود.

و ... غیره

در ضمن، تمامی این فوائد و فوائد زیاد دیگر تنها نصیب کسی خواهد شد که با تمام وجودش در راه خیر و نیکی ها قدم بردارد و نیتش فقط و فقط پالایش جسم و ذهن و روحش باشد و بخواهد به خودشناسی و خداشناسی دسترسی پیدا نماید. همچنین این شخص نباید از این علم سوءاستفاده کرده و نیت پلید داشته باشد. در اینصورت، روح پاک یی چینگ، خیر و برکت و علم خود را در اختیار شخص قرار نخواهد داد. زیرا یی چینگ جامع دارای روح والا (موکل یی چینگ) می باشد، و از دسترس نامحرمان به دور می باشد. این علم بیشتر در دستان اساتید طریقت هنرهای رزمی جامع وجود داشته و خواهد داشت. زیرا آنها دارای این نوع شرایط سیر و سلوک الی الله می باشند. حرف برای گفتن بسیار زیاد می باشد؛ ولی تا همین جا برای کسی که باید بفهمد کافیست. زیرا: در خانه اگر کس است، یک حرف بس است. با آرزوی بهترینها برای شما و خانواده محترمتان. (مدیریت وب‌سایت ۱۳۹۳/۱۲/۰۶)

 ....................................................

 

پرسش ۱۴۳: با سلام و خسته نباشید به شما و استاد گرامی 

من مدتهاست سوالی ذهنم رو مشغول کرده. ما خانمها برای چله نشینی باید ۴۰ روز پشت سرهم نماز بخوانیم یا مراسمی را انجام بدهیم ولی با توجه به  زمان عادات ماهیانه و ۷روز ناتوانی در نماز خواندن و یا غسل و اعمال دیگر چه عملی انجام دهیم صحیح است؟ الهام از آستارا

پاسخ ۱۴۳: با سلام. مدتها پیش همین سئوال را شاگردان از جناب استاد پرسیدند.

ایشان فرمودند: به دو روش می شود چله نشینی کرد. یکی به روش «کالبد اثیری» و یکی هم به روش «قرص». روش «قرص» اینگونه است که زمان عادت ماهیانه (پریود) را با خوردن قرص به تعویق می اندازیم تا خونریزی در زمان خودش قطع گردد، که این روش را در زمان رفتن به اماکن متبرکه و مقدسه (مکه- مدینه- کربلا و ...) هم می شود انجام داد. روش «کالبد اثیری» اینگونه است که در زمان خونریزی بوسیله کالبد اثیری تمامی اعمالمان را انجام می دهیم. در اینصورت هیچگونه مشکلی برای خانمهایی که دچار خونریزی هستند ایجاد نمی گردد و تمامی اعمالشان در محضر عدل الهی (خداوند بخشنده و مهربان) مقبول خواهد شد؛ انشاءالله.

توجه: روشی که بشود با آن وارد حیطه انجام اعمال کالبد اثیری شویم بسیار علمی و تکنیکی و معرفتی می باشد که حتما باید زیر نظر یک استاد به تمام معنا (با تقوا، با معرفت، با علم و دانش، دانا، توانا، با تجربه، ... و پاکدامن) آموزش ببینید. در غیر اینصورت، راه را به بیراهه خواهید رفت.

مهندس امیر نعمتی

مدیریت سایت استاد یحیایی

 ۱۳۹۴/۱/۶

 .................

پرسش ۱۴۴: یکی از شاگردان استاد که کتاب «یی چینگ جامع» ایشان را تهیه کرده بود و بعد از خواندن و عمل کردن به آن، کمی به اسرار آن واقف شده بود، خدمت استاد چنین پیغامی داده بودند:

با سلام و احترام به استاد یحیایی عزیز و گرامی . کتاب یی چینگ خیلی خوب مسائل را تشریح میکند.

 

پاسخ۱۴۴: با سلام و خدا قوت. کتاب یی چینگ فقط یک وسیله است، این خود شما هستید که توانستید با کلمات و نوشته های آن ارتباط برقرار کنید.

به قول فرمایشات گوهربار حضرت عیسی مسیح (ع): برخیز فرزند! ایمانت نجاتت داد.

کسانی که بتوانند با درون خودشان ارتباط برقرار کنند، مطمئنا میتوانند بدون هیچگونه مشکلی با کتاب یی چینگ ارتباط تنگاتنگی برقرار کنند. در واقع، زمانی که دو نیروی درونی (نیروی درونی شخص با نیروی درونی یی چینگ) ارتباط برقرار کنند، شخص به حالتی از کشف و شهود خواهد رسید و کتاب تقدیرات یی چینگ، اسرار درونی خودش را برای آن شخص که محرم اسرار شده، هویدا و آشکار میکند. این رویه تا موقعه ای عمل میکند که شخص همچنان بتواند روح درونی خودش را پاک و به دور از تلاطم روزگار حفظ نماید و از این راه هیچگونه سوءاستفاده ای نکند و فقط و فقط نیتش به تکامل رسیدن و خودشناسی و خداشناسی باشد.

دانستن این نکته بسیار ضروری است که: روح درونی کتاب یی چینگ فعال بوده و بسیار هوشمندانه عمل می کند. در واقع، کتاب یی چینگ، تمام کلماتش پر است از موکلین حروف و اعداد. همانطور که می دانید، موکلین سرشار از نور و آگاهی و برکت هستند. فقط کافیست که شخص بتواند به خودشناسی و خداشناسی قدم بگذارد و وارد حیطه نور و آگاهی الهی بشود. بقیه اش خود به خود انجام خواهد شد. یعنی خداوند بخشنده و مهربان، سر راه کسانی که با تمام وجودشان می خواهند به سوی سیر و سلوک الی الله قدم بگذارند، بهترین گزینه ها را قرار می دهد. فقط سالک سیر و سلوک الی الله باید صبور باشد. زیرا ستاره قدرت خداشناسی، انرژی و نور خود را از پنج وادی «پاکی و صداقت و صبر و استقامت و تواضع» می گیرد و تشعشعات و انوار روحبخش خودش را به اطراف منتشر می کند.

ای عزیز! حرف برای گفتن بسیار است. به قول فرمایشات بزرگان: در خانه اگر کس است، یک حرف بس است.

 

امیدوارم که با رفتن به اعماق وجود (خودشناسی و خداشناسی) بتوانید با نور و آگاهی الهی عجین شوید؛ به امید خداوند بخشنده و مهربان. موفق و سلامت و پاینده باشید. (۱۳۹۴/۰۸/۱۶)

.......................

پرسش ۱۴۵

ببخشید، من دو سوال از استاد دارم. اول اینکه: فرض به اینکه یه فردی خیلی انسان بدی یه، من هم یه انسان معمولی ام از لحاظ مذهب، آیا من اجازه بدگویی و حتی بیان حقیقت (بدی های اون شخص) بین مردم و اجتماع دارم یا نه؟؟؟؟ سوال دومم اینکه: یه دختر تا چه سنی باید از خانوادش اجازه بگیره،در مورد پوشش،حجابش،شغلش،تحصیلاتش،محل زندگیش؟اگه بدون اجازه عمل کنه حکمش چیه؟؟؟ ممنون. مرضیه از همدان

پاسخ پرسش ۱۴۵:

با سلام

جواب سوال اولتان خیر می باشد. ما اجازه نداریم که وارد اعتقادات و دین شخص بشویم. یعنی اینکه به ما هیچ ربطی ندارد که دیگران چه دینی دارند و به چه چیزهایی اعتقاد دارند. البته تا زمانی که به هیچ کس ضرر و ضربه ای نزند و دیگران را دچار خطر نکند. در غیر اینصورت، هر کسی که به دیگران ضربه بزند باید برابر قوانین مملکتی مورد بازخواست قرار بگیرد و تنبیه شود و ربطی هم به اعتقاد و دین ندارد. خداوند متعال در قرآن کریم می فرماید: در دین هیچگونه اجباری نیست. لا اکراه فی الدین. آیه آیت الکرسی. همچنین حضرت امام حسین (ع) میفرمایند: اگر دین ندارید، حداقل آزاده و جوانمرد باشید.

 جواب سوال دومتان، چه دختر و چه پسر تا موقعه ای که به سن قانونی مملکت نرسیده، باید از والدین خود تبعیت نماید. ولی زمانی که سنش از سن قانونی گذشت، اگر هر کاری بکند باید عواقب کارش را قبول کند، و اگر سر و کارش به قانون بیافتد، خودش باید مسولیتش را قبول کند و شخصا محاکمه خواهد شد و قانون هیچکاری با والدینش ندارد. البته والدین می توانند تا آنجایی که در توانشان است به فرزند خود کمک کنند. اما در بعضی موارد کاری از دستشان بر نمی آید. پس باید دختران عزیز خیلی بادقت و درایت به رفتار خودشان مسلط باشند تا دچار دردسر نشوند، مخصوصا در این زمانه که اطراف ما را فساد و تباهی و فحشا و دزدی و اعتیاد و فرقه های شیطان پرستی و ... فرا گرفته است. به همین خاطر است که بیشتر خانواده ها روی فرزندان خود حساسیت نشان میدهند و عاقبت آنها برایشان خیلی خیلی مهم است و این خیلی طبیعی است. اگر شخصی خلاف قوانین مملکتش رفتار کند، حتما دچار دردسر خواهد شد و قوانین آن کشور با آن فرد برخورد تندی خواهد کرد. برای مثال: در کشور ایران، هیچ دختر و زنی نمی تواند بدون داشتن حجاب و پوشش مناسب وارد کوچه و خیابان شود، ولی همین زن در کشور اروپایی میتواند بدون چادر و روسری وارد تمامی اماکن عمومی و اداره های دولتی و خصوصی شود و هیچ کس با ایشان کاری ندارد. تمامی این کارها مربوط به قوانین کشورها می باشد. در مجموع باید به قوانین هر کشوری که در آن زندگی می کنیم احترام بگذاریم. در غیر اینصورت دچار مشکل خواهیم شد. در واقع هیچ شناگری نمی تواند برای مدت طولانی خلاف جریان آب حرکت کند. موفق و سلامت باشید. ۲۰آیان ۱۳۹۴

 

پرسش 146 سایت استاد: 

با عرض سلام

جناب اقای نعمتی بنده طی تماس تلفنی که با شما داشتم و سوالی را می خواستم مطرح کنم,مزاحم شدم.

بنده در چند کتاب علوم روحی خوانده ام که روح بعد از جدایی از جسم مادی جهت تکامل روحی باید دوباره با ماده ترکیب شود و انقدر این چرخه ادامه پیدا کند که به ان تکامل نهایی یعنی پیوستن به عقل کل عالم هستی برسد ,با این تفاسیر نظر شما راجع به این مطلب چیست ,ایا با اموخته های دین و شرع دین اسلام منافاتی ندارد و در صورت صحت این قضیه در روز رستاخیز کدام بدن باید پاسخگوی اعمال باشد چون معاد هم روحانی و هم جسمانی میبتشد.

.اگر لطف کرده و مرا بیشتر با معنای این مطالب اشنا کرده و راهنماییم کنید ممنونتان خواهم شد.. رضا.

 

 

پاسخ 146: 

با سلام

سوال شما را با استاد درمیان گذاشتم، ایشان ابتدا به شما سلام رساندند و سپس فرمودند:

وارد شدن به این وادی بسیار خطرناک و گمراه کننده میباشد. اگر بدون استادی دانا و باتجربه و باایمان به این راه وارد شوید، به احتمال خیلی زیاد وارد ورطه گمراهی و هلاکت خواهید افتاد.

اگر بخواهید خیلی ساده و خلاصه بدانید، به این شکل استکه، هر انسانی که به این دنیای خاکی و فانی قدم میگذارد، با خودش یک لوح محفوظ به همراه دارد که تمامی اعمال و رفتار و گفتار و کردار و پندارش بطور کامل ضبط میشود. به همین خاطر، زمانیکه شخص فوت میکند و وارد دنیای برزخ میشود، باخودش آن لوح محفوظ را به همراه دارد و در آنجا نسبت به اعمال و رفتاری که در کره خاکی انجام داده، کلاس بندی میشود. بعضی ها را به کلاسهای آمادگی می برند و بعضی ها را هم به مراکزهایی که در خور و منزلتشان می باشد می برند و بعضی ها را هم که به دلهایشان مهر سیاه خورده و در روی کره زمین طغیانگر بوده اند و خون و خونریزی و فساد کرده و شرک و کفر گفته اند، نسبت به اعمالشان مورد بازخواست قرار گرفته و باید منتظر روز معاد باشند تا تکلیفشان مشخص شود. در مجموع، دنیای برزخ، حد فاصل دنیا و آخرت میباشد و ایستگاهی استکه افراد باید در آن اندکی بمانند و در زمانی که خداوند متعال تعیین کرده از آن گذر نمایند. و اما دنیای معاد یا رستاخیز که تمامی انسانها را یکبار دیگر زنده میکنند و در محضر عدل الهی مورد قضاوت خداوند قرار خواهیم گرفت و در نهایت نسبت به گفتار و کردار و پندارمان، به دو دسته تقسیم شده و وارد دنیای باقی بهشت و جهنم خواهیم شد. پس دوست عزیز، هر انسانی فقط یکبار به هر دنیایی که خداوند متعال قرار داده وارد و خارج خواهد شد، و تناسخ یا بازگشت متوالی به کره زمین وجود خارجی ندارد.

در ضمن، دنیاهایی که خداوند متعال برای ما انسانها قرار داده است، به این قرار میباشد: 1- دنیای نور 2- دنیای ذر 3- دنیای رحم 4- دنیای خاکی 5- دنیای برزخ 6- دنیای معاد 7- دنیای بهشت و جهنم. سلامتی جسمی و ذهنی و روحی شما عزیزان را از خداوند متعال خواستارم. یاحق. اول آبان 1394

 

پرسش 147 سایت استاد:

با سلام و عرض وقت بخیر ... در جایی از سایت شما دیدم که اشاره شده بود بختک جزء موجودات غیرارگانیک است... لطفا کمی توضیح دهید این موجود چرا و چطور می شود که سراغ انسان می آید و چطور می شود که برای همیشه از دستش خلاص شد. آیا این موجود شکل هم دارد؟ و اگر اینطور است چه شکلی و چه رنگی است؟ خیلی متشکرم. فاطمه.

 

پاسخ 147:

با سلام

سوال شما را با استاد درمیان گذاشتم. ابتدا ایشان به شما سلام رساندند و سپس فرمودند: بختک یک موجود غیرارگانیک و از تیره جنیان میباشد، که خیلی بدقیافه و سیاه و بدبو می باشد. بختک از انرژیهای سینه و شکم افراد استفاده می کند. به همین خاطر است زمانیکه شخص روی زمین به پشت دراز کشیده و صورتش بطرف سقف اطاق می باشد، به شخص حمله میکند و خیلی سریع و ناگهانی روی شکم و سینه شخص میافتد، طوریکه شخص احساس خفگی میکند و تمامی عکس العمل هایش از کار میافتد. بهترین راه حل برای اینکه دچار بختک زدگی نشویم این است که شبها غذای سبک و با طبع گرم بخوریم و بلافاصله بعد از خوردن غذا به رختخواب نرویم. همچنین نباید غذا را خیلی دیر خورد، بلکه باید قبل از ساعت 8 شب غذا را میل کرد و حداقل یکی دو ساعت بعد از خوردن شام به رختخواب رفت. حتما قبل از خواب باید به دستشویی رفته و روده های خود را خالی کنید، دست و صورت خود را بشویید و دندانهای خود را مسواک زده و اگر وضو بگیرید و داخل رختخواب ذکر الهی بگویید خیلی خیلی خوب است و باعث میشود که موجودات غیرارگانیک (شیاطین جن) نتوانند وارد حریم شما شوند، ان شاءالله.

 

لازم به ذکر استکه بعضی از پزشکان محترم به اشتباه بختک زدگی را با یکی از حالات بیماری اشتباه میگیرند. البته این حالتها خیلی شبیه به هم میباشند ولی از لحاظ حقیقت بسیار متفاوت هستند. در مجموع، بختک به کسانی حمله میکند که بهداشت تن و روان را قبل از خوابشان رعایت نمیکنند. سلامت و موفق باشید. اول آبان 1394

 ...............

پرسش 148 :

من (مدیر سایت) ، امروز (آذر ماه سال 1384) ، از طریق ایمیل از استاد یحیایی سوال کردم :

اینهمه اطلاعات و مطالبی که از گروههای مختلف  تلگرام میرسد آیا مدنظر شما هست? آیا این همان علمی است که شما میفرمایید کسب کنید? (تاریخ قرارگیری در سایت 1395.07.01)

  پاسخ 148 : 

استاد فرمودند:

در حال حاضر، بیشترین حجم اطلاعاتی که برایم می‌فرستند را ببینید چیست! متاسفانه، ۹۹ درصد اطلاعات مردم را همین مطالب و عکسها و فیلمها تشکیل میدهد.

پیدا کردن مطلب مفید، خیلی راحتتر از زمان ما شده که به سختی پیدا میکردیم، ولی قدر اطلاعات و علم خود را بهتر از حالا میدانستیم.

به نظر من باید روی یک موضوع خاص تمرکز کنید و توسط تمامی امکانات موجود، مثل: کتاب، مقاله، مجله، فیلم، عکس، اینترنت، ماهواره و ...، تمامی مطالب مفید و ضروری مربوط به آن علم را گردآوری کرده و با نظم و ترتیب، بصورت یک کتاب خیلی زیبا، صحافی کنید. این کتاب بسیار باارزش میباشد.

ولی اگر بخواهید همینطوری و باری به هرجهت به راه خودتان ادامه دهید، راه را به گمراهی خواهید رفت.

منظور از کسب علم و دانش، این نیست که هر روز، از همه جور اطلاعات استفاده کنید. اینها مربوط به اطلاعات عمومی میباشد. منظور من از کسب علم و دانش، این است که، در یک علم، به استادی برسید و بتوانید از علمتان نهایت استفاده را برای خودتان و دیگران ببرید، نه اینکه فقط اطلاعات عمومی خود را بدون تجربه بالا ببرید.

تا دیر نشده، به دنبال یک علمی بروید که بتواند شما را از این وضعیت موجودتان نجات دهد و به اوج توانایی تان برساند، ان شاءالله. سربلند و سلامت و پاینده باشید.

.................

 

پرسش 149 :

استاد سلام. خداقوت. سوالی داشتم . یکی از دانشجویان ذکری را برایم فرستاد که من آن را در اینترنت پیدا کردم . نظرتون چیه از این ذکرها.؟ (زهرا از تهران) (تاریخ قرارگیری در سایت 1395.07.01)

ذکر ادئیات خفیه: گلچین مجمع الدعوات : *  اخطار : ورود در این راه به قصد كسب قوّه و قدرت و استفاده از آثار اسم اعظم و دیگر ذکرها براى مقاصد دنیوى و این كه به واسطه آن به دست شخص ، عجایبى اظهار شود ، خود باعث حجابى  مى شود بین انسان و خدا و سبب كدورت باطن و منافى با اخلاص و صفاى قلب است. * .  از شیخ بهایی نقل است : این دعا علاوه برآوردن حاجات برای شفای بیماران نیز تجویز می شود وچنانچه بیمار خوب نشد حتما اجلش رسیده است وکاری نمی توان کرد . خواندن این دعا در مسجد بهتر است . و دعا این است :  " هفتاد مرتبه "    لااِلهَ اِلَّا اللهُ بِعِزَّتِکَ وَقُدرَتِک لااِلهَ اِلَّا اللهُ بِحَقِّ  حَقِّکَ َحُرمَتِکَ  لااِلهَ ِلَّااللهُ  فَرِّج بِرَحمَتِک  *

پاسخ 149 : 

با سلام. بله این دعا را سالها پیش دیدم. متن داخلش هم واقعیت دارد. فقط بدانید که هر کسی صلاحیت گفتن ذکرهای علوم خفیه (غریبه) را ندارد.

زیرا اگر جنبه و ظرفیت و ایمان قوی و استاد راهنمای خوبی نداشته باشید، بجای پیشرفت، صددرصد به قعر چاه شهوت خواهید افتاد!

به نظر من، رفتن به راه علوم خفیه، بسیار خطرناک و سخت و طاقت فرسا می باشد. و هر چقدر از این راه دورتر باشید، بهتر است.

البته این سخن من، به این منظور نیست که هیچوقت وارد علوم خفیه نشود. بلکه برعکس، من می گویم که ابتدا وارد یکسری علوم عادی و مفید روزمره شوید (حکمت- طب- رزمی- عرفان- ادیان- صنعت و ...) و با توجه به علاقه و پشتکار، هر چند سال یکبار، مرحله و مرتبه خود را در علوم مختلف ارتقاء دهید. آنگاه، بعد از اینکه صاحب تجربه و ظرفیت و عزت نفس و ایمان قوی و اراده ای فولادین شدید، با اجازه استادی دانا و باتجربه و باایمان و منصف، پا به این راه بگذارید. و باید این موضوع را درنظر بگیرید که، تحت هیچ شرایطی، در علوم خفیه، خودسر اقدام به کاری نکنید؛ مگر اینکه از طرف استاد و با محافظت ایشان، کارهایتان را به انجام برسانید.

تا آنجایی که من میدانم، این طریقت (علوم خفیه)، راهی بسیار عجیب و غریب و خطرناک و بدون بازگشت و وسوسه انگیز و سحر کننده و بی انتها می باشد.

همچنین، مراحلی دارد که هر کسی نمی تواند وارد این طریقت شود. مگر اینکه با تلاش و پشتکار و بااراده ای فولادین، توسط استادتان، طی سالها ریاضت کشیدن، نسبت به گفتار و کردار و پندارتان، طی طریق کنید و به مراحل بالای عرفان دسترسی پیدا کنید، و در نهایت، وارد سیستم علوم خفیه شوید. فقط در این صورت است که می توانید جان سالم از این «طریقت آگاهی و دانایی جامع» به در ببرید. در غیر اینصورت، به قعر انسانیت (عالم حیوانیت) نزول خواهید کرد.

متاسفانه خیلی ها فکر می کنند که گفتن ذکر چیز مهمی نیست. ولی عزیزانم، همانطوریکه من در کلاسهایم به شما گوشزد کردم، گفتن نوع ذکر خیلی مهم است و روی تک تک سلولهای بدن (جسمس، ذهنی و روحی) ما تاثیر شگرفی میگذارد. پس توصیه های مرا جدی بگیرید و هر ذکری را نگیرید. گفتن ذکر، شرایطی دارد.

حرف برای گفتن خیلی زیاد است. ولی در اینجا نمی توانم زیادتر از این توضیح بدهم.

این علوم، توسط کتاب و مقاله و اینترنت و ....، بدست شما نخواهد رسید؛ بلکه فقط توسط استادی متبحر و باایمان که اجازه راهنمایی شما را داشته باشد، و توسط سحر کلام (انرژی درونی استادی) به شما انتقال پیدا خواهد کرد. در غیر اینصورت، راه را به بیراهه و ناکجاآبادخواهید رفت. و چه بسا بجای صعود، نزول کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید داستانهای زندگی عرفا و پیامبران و ائمه اطهار (ع) را بخوانید. حتما متوجه حرفهایم خواهید شد؛ ان شاءالله.

یا حق

..............................

 

پرسش 150 :

سلام استاد بسیار عزیز شبتون بخیر.حالتون چطوره خوبید انشاالله؟ استاد . سئوالی داشتم درد واریس با طب سوزنی قابل درمان هست یا نه؟  تشکر استاد بسیار عزیز. (آقای حسینی از تهران) (تاریخ قرارگیری در سایت 1395.07.01)

  پاسخ 150 : 

با سلام خدمت شما. شب زیبایتان به خیر و شادی. بهترین روش درمان واریس پا این استکه:

1- شخص نباید زیاد روی پا بایستد

2- تغذیه مناسب داشته باشد

یعنی غذاهایی را مصرف کند که کمتر سرخ کردنی و مواد گوشتی داشته باشد و از ترشیجات دوری کند

نباید خونش غلیظ شود

از غذاهایی استفاده کند که طبع گرم و لطیف داشته باشد. بهترین غذاها، همانا غذاهای طبیعی با منشاء گیاهی و طبع گرم می باشد (زنجبین - دارچین و ...)

3- استحمام آب ولرم مفید است

4- روغن مالی با روغن گل بنفشه مفید است

5- و در نهایت، زالو انداختن در قسمت ساق پا خیلی مفید است (البته توسط یک پزشک طب سنتی که مسلط به این روش می باشد و تجربه کافی داشته باشد)

تا آنجایی که من میدانم، حدودا همین کارها را اگر انجام دهند، به امید خداوند حکیم و دانا، شفا پیدا می کند.

یا حق.

 ...............................

پرسش 151: آیا ذکر یونسیه، دعای چشم سوم (برزخی) می‌باشد؟

پاسخ 151: ذکر یونسیه، برای پالایش و توبه است. خداوند دو چیز از ما می‌خواهد،  به گناه اعتراف کنیم تا ببخشد، به نعمتهایی که داده شکرگزار باشیم تا نعمتها را افزون کند. ذکر یونسیه میگوید: «لا اله الا انت سبحانک انی کنت من الظالمین»: «نیست معبود حقی جز تو نیست, پاک و منزهی، من همانا از ستمکاران بر خودم بودم».

وقتی این را چندین بار تکرار میکنید و در بدن شما نهادینه میشود. سلولهای بدن باعث میشود یک حس آرامشی به شما دست میدهد. یعنی پیش خدا اعتراف میکنید که گناهی کردید و از خدا میخواهید که شما را ببخشد. و چون خداوند این ذکر را میشنود و اگر گناه نابخشودنی نباشد, می بخشد. خداوند سه گناه را نمی بخشد: خوردن مال یتیم, کفر (شرک), ریختن خون نا حق (قتل عمد).

با گفتن این ذکر، سلولهای بدن شما دارد پالایش میشود و شما، صفر می‌شوید. ریست (reset - ری استارت) می‌شوید, وقتی شما فلش مموری را فُرمَت می‌کنید (همه چیز پاک می‌شود) , در واقع ذکر یونسیه، یکجور فرمت است که هرچه ویروس است را می‌شورد می‌برد. این ذکر، ربطی به چشم سوم ندارد. این ذکر (یونسیه) را بگویید بعد آن یک کاغذ سفید می‌شوید که می‌توانید بعد از آن ذکر های دیگری روی آن کاغذ حک کنید. مثلا ذکر برای بچه دار شدن, ازدواج موفق، رزق و روزی حلال و ...

ذکر چشم سوم (با ذکر یونسیه)، فرق می‌کند. با ذکر یونسیه ، یکبار دیگر صفر می‌شوید تمیز می‌شوید. . خودم، شبهای جمعه ، پنجشنبه شب، بعد از نماز عشاء در (کتابچه) دعای گنج العرش، ذکر یونسیه را میگویم. البته هرروز هر وقت حس میکنم باید بگویم این ذکر را می‌گویم.

اگر منظور شما، داستان حضرت یونس (ع)، است. کتابهای مختلف داستانهای مختلف در این باره میگویند. کتابهای تاریخ انبیا ، قصص انبیا، از آدم تا خاتم . / پایان/ (پاسخ از استاد)

 برای اطلاع بیشتر درباره اذکار، به کتاب سرچشمه نور الهی (برنامه ارتباط با خدا) مراجعه بفرمایید. (تاریخ قرارگیری در سایت: سوم مهرماه 1395).

........................

پرسش 152: آیا در برزخ هم شیطان بر انسان تسلط دارد یا خیر؟

پاسخ152:

بله دارد ، بستگی به آن آدم دارد. اکر انسانی بوده باشد در کره زمین خوب زندگی کرده باشد و پرقدرت باشد، شیطان روی او نفوذ نکرده باشد در برزخ نیز به هیچ وجه نمیتواند روی او نفوذ کند. ولی اگر انسان ضعیف‌النفسی بوده و شیطان هرروز و هرساعت به او ور برود ، در برزخ هم شیطان به او ور میرود. چون (در برزخ) هنوز به معاد و رستاخیز بزرگ نرسیدیم (امکان تغییر و تحول انسان هست). برزخ حد فاصل دنیا و آخرت است. شیطان تا آنجا (برزخ) هم نفوذ میکند.

یک چیزی را سالها پیش به شما گفتم.. انسانها هرکسی نسبت به اعمال و رفتار خودش نهادینه میشود و با کالبد اثیری به برزخ میرود. هرچیزی درون ذهن شماست همان (آنجا) است. اگر ذهن شما خوب بوده باشد. در برزخ هم همان است. اگر بد باشد، در برزخ هم همان است. پس، آخرین لحظه مرگ شما هرجوری بمیرید در برزخ همانطوری فعال و اکتیو میشوید، یعنی اخلاق شما هرجوری باشد در برزخ هم همانطور ست.

پس، جواب سوال شما، هم جواب بله و هم خیر. اگر آدم قوی بوده باشی بزرگتر از شیطان هم نمیتواند نفوذ کند. چونکه شیاطین جن، حتی تا آنجا رخنه میکنند یعنی در ذهن ما رخنه میکنند. /پایان/ (پاسخ از استاد) (تاریخ قرارگیری در سایت: سوم مهرماه 1395).

...............................

پرسش 153: سلام ،ببخشید میگن نعنا و عرق نعنا باعث کم خونی میشه،صحت داره؟؟؟؟ ممنون ،ببخشید

پاسخ 153: با سلام. بله، نعنا را اگر با بعضی داروها و یا بعضی از غذاهایی که در آن آهن وجود دارد بخوریم، دچار کم خونی می شویم و آهن جذب بدنمان نمی شود. همچنین در طب سنتی داریم که هیچگاه نعنا را با داروهای دیگر مخصوصا داروهای همیوپاتی نخورید، زیرا خواص داروها را کاملا خنثی می کند.

از عرق نعنا و نبات برای دل درد استفاده می شود ولی نباید بلافاصله بعد از آن چیز دیگری بخوریم. همچنین نباید عرق نعنا را با دیگر عرقیجات مثل گلاب و بیدمشک و ... مخلوط کرد، زیرا در بدنمان تولید سم می کند و بیماریزاست. ولی گلاب و بیدمشک را می توانیم با همدیگر مخلوط نماییم و خاصیتش هم بیشتر می شود. زیرا با همدیگر سازگار است. موفق و سلامت و سربلند باشید.  (تاریخ قرارگیری در سایت: چهارم مهرماه 1395).

.............................

پرسش 154: باسلام. خداقوت خدمت استاد عزیز. آیا تصاویر و اخباری که درباره خودکشی برخی حیوانات، می بینیم صحت دارد؟ مگر حیوانات هم خودکشی می کنند؟

پاسخ 154: با سلام. عزیزانم! هیچگاه حیوانات خودکشی نمی کنند. این ما هستیم که باعث بهم خوردن سیستم هدایتی حیوانات می شویم.

از زمانی که انسانها توسط سیستم الکترونیکی انتشار امواجهای مختلف، کارهای مختلف انجام میدهند (امواج موبایل برای صحبت کردن - امواج وای فای برای ارتباطات دیتا - امواج رادار برای کشف هواپیماهای روی هوا - امواج سونار برای کشف زیردریایی ها در زیر دریاها - امواج رادیویی برای ارسال صحبتها و موسیقی - امواج تلویزیونی برای ارسال تصاویر و صوت - امواج بیسیم برای ارتباطات و ....).

محققین ثابت کردند که استفاده از امواج سونار و ضد زیردریایی ها و رادار و ...، باعث برهم خوردن سیستم هدایتگر و جهت یابی حیوانات دریایی، از جمله: دلفین ها - نهنگ ها - ستاره های دریایی و ... می شوند.

اگر این امواج در هوا پخش شوند، باعث برهم خوردن سیستم هدایتگر و جهت یابی پرندگان، از جمله: پرندگان مهاجر - ملخ ها - زنبورها و ... می شوند.

در مجموع، انتشار امواج الکترومغناطیس که با فرکانس و قدرت بسیار بالا از دستگاههای الکترونیکی ارسال می شوند، برای موجودات زنده در روی کره زمین (گیاهان - حیوانات و انسانها) بسیار خطرناک است. حتی بعضی از امواج، روی جمادات (سنگها - آبهای زیرزمینی - دریاها و ....) تاثیر بسیار مخربی دارند و موجب تولید طوفانها و آتش فشانها و برهم خوردن جو آسمان می شوند.

همانطوریکه در سر کلاسها گفتم، امواج های بسیار مخرب ضد امواج ماهواره ای که به پارازیت اندازهای ماهواره ای معروف هستند، برای سلامتی ما انسانها بسیار خطرناک می باشند و حتی ثابت شده که باعث بیماریهای (نازایی - سقط جنین - آلزایمر - انواع سرطانها - فشار خون بالا - گواتر - جنون - و ...) می شوند.

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر، به عناوینی همچون (هارپ - امواج ماکرو ویو - سونار - امواج رادار - امواج ضد رادار - پارازیت اندازهای ماهواره ای و ...) در اینترنت بیشتر توجه کنید و توسط اینترنت، مقالات مربوط به قدرت تخریب این امواج ها را پیگیر باشید. حتما اطلاعات خوبی را دریافت خواهید کرد.

متاسفانه، بشر امروزی از دست این امواج هیچگونه راه فراری ندارد، زیرا در همه جا منتشر شده اند، حتی در دورترین نقاط کره زمین منتشر شده اند.

موفق باشید. یا حق. (پاسخ از استاد) . (تاریخ قرارگیری در سایت: چهارم مهرماه 1395).

........................

پرسش 155: با عرض سلام و ادب. لطفا در مورد انتخاب نوع عود برای دود کردن و انتشار بوی مناسب هر کار توضیح میدهدی؟ ممنون.

پاسخ 155: با سلام. بهترین عودها (چینی - هندی) می باشند. فقط باید به یک نکته خیلی مهم دقت کنید که:

هر عودی برای یک کاری ساخته شده و باید به نوع و خاصیتش توجه کنید.

عود ملایم - عود سنگین - عود سم زدایی - عود مدیتیشن - عود هیپنوتیزم - و .... .

روی جلد عودهای استاندارد، نوشته شده است!. (پاسخ از استاد) . (تاریخ قرارگیری در سایت: چهارم مهرماه 1395).

.......................

پرسش 156: سلام استاد . هلیله سیاه رو چطور باید مصرف کرد؟ آیا میشه اونو پودر کرد، چند روز نگه داشت یا نه، بعد از پودر کردن، زیاد نباید بمونه؟ ممنون.

پاسخ 156: با سلام. هلیله را باید پودر کرد و داخل یک ظرف شیشه ای ریخت و در کابینت جایی خنک به دور از گرما و نور مستقیم آفتاب قرار داد.بعد، هر شب یکساعت قبل از خواب، به اندازه یکعدد کپسول 500 از آن برداشته و با ماست بخورید.

معجزه اش را بعد از چهل شب مشاهده کنید. تا آخر عمر هم ادامه دهید.

حتی اگر شده هفته ای حداقل 2 بار انجام دهید، مفید است. البته بعد از چهل شب اول که باید کامل مصرف گردد.

یا حق. (پاسخ از استاد) . (تاریخ قرارگیری در سایت: چهارم مهرماه 1395).

...........

پرسش 157:

سلام به شما . وهمه دوستان  .  يه سوال داشتم  . در مورد علم امام.  علم به جزئيات درائمه به چه صورت هست؟واينكه حصولي هست يا حضوري؟ (تاریخ قرارگیری در سایت: پنجم مهرماه 1395).

پاسخ157:

با سلام. تا آنجایی که من اطلاع دارم. از زبان خود ائمه اطهار (ع)،

به اذن خداوند متعال، هر زمان که احتیاج باشد، به حضرت امام زمان (عج)، ارائه و گفته می شود. یعنی، زمانی که احتیاج نباشد، لزومی ندارد که امام (ع)، مغز خودش را از اطلاعاتی که به کارش نمی آید، اشغال کند. و این اطلاعات، بصورت بعد چهارم به ایشان داده می شود، یعنی، یک آن. به همین خاطر، برای ما در روی کره زمین، فقط یک آن و یک لحظه که حتی کوتاهتر از یک پلک زدن است، می باشد. پس، امامان(ع) هم، در حالت عادی، مثل ما انسانها می باشند. ولی زمانی که خداوند تشخیص بدهد که باید امام (ع) مطلب خاصی را بداند، به ایشان، علم و آگاهی مورد نظرش داده می شود. یا حق.

......................

پرسش 158:

سلام. آیا جمله درست است؟ «تمام دارایی ام ((خدایی)) است;که دغدغه ی از دست دادنش را ندارم....». سوال دوم اینکه:

زمانی که انسان ارتباطش رو با خدا.قطع کند. خدا هم ارتباطش رو قطع می کند. البته.در این قسمت شک دارم. خدا هم ارتباط رو قطع میکند؟ التماس دعا دارم . و حواستان لطفا به ما باشد خواهشا . (تاریخ قرارگیری در سایت: پنجم مهرماه 1395).

پاسخ 158:

با سلام. از دو منظر متفاوت، دو جواب متفاوت دارد:

1- از دید شخصی که بخواهد ادبی ویرایش کند، جمله درستی نیست!

2- از دید شخص عارف، جمله کاملا درستی می باشد!

در کل، این جمله برای کسانی گفته شده که دلشان به نور معرفت الهی روشن شده است و به معرفت رسیده اند!

برای درک بهتر این موضوع، لطفا به مقاله «فرق بین دنیای فیزیک و متافیزیک و ابر فیزیک» در سایت اینجانب مراجعه کنید.

یا حق.

پاسخ سوال دوم:

با سلام. خداوند متعال به هیچ وجه ارتباطش را با انسان بد قطع نمی کند! بلکه، خداوند فقط مهری به سینه فرد بسیار بد میزند، طوریکه هیچ انسانی (حتی پیامبران و امامان و ....) نمی توانند شفاعتش را بکنند. فقط باید خدا به داد این شخص برسد! ولی متاسفانه خیلی دیر شده برای این شخص!

مثل: گروه داعش و تکفیریهای عربستان و .... که هر روزه انسانهای بی گناه بیشماری را سلاخی و .... می کنند! به نظر شما، آیا کسی می تواند شفاعت این اشخاص را در نزد خداوند بکند؟! خودتان قضاوت کنید.

ولی در رابطه با انسانهایی که ندانسته کارهای بد انجام میدهند و راه بازگشت به رویشان هنوز باز است، باید به عرضتان برسانم که خود خداوند، این اشخاص را از طرق مختلف به راه راست هدایت می کند، ان شاءالله.

یا حق.

این افتخار بزرگی است که خداوند مرا خادم شما عزیزان قرار داده! به نظر من، هیچ چیزی باارزش تر از این نیست که انسان بتواند به همنوع خودش خدمت بکند! 

......................

پرسش 159:  ذن به چه معنی است؟ (زهرا از تهران).  (تاریخ قرارگیری در سایت: پنجم مهرماه 1395).

پاسخ 159: یعنی ، تعمق در ماوراء اندیشه.

یعنی، پشت هر چیزی را ببینی و به ظاهر آن توجه و قضاوت نکنی. دیدن بدون قضاوت، پیشداوری و تعصب. مثلا من دستم را جلوی شما میگیرم ولی شما پشت دست من را نمیبینید که بدانید پشت آن چه چیزی هست.

یعنی به ظاهر خشن یک نفر نگاه نکنی، شاید قلب مهرانی داشته باشد.

دهان گنجشک برای تنفس ، خیلی سریع باز و بسته میشود. تنفس گنجک و ضربان قلب او، خیلی سریع است و طول عمر او کوتاه است. اما لاک پشت برای تنفس بخواهد دهانش را باز و بسته کند زمان زیادی میبرد، و عمر آن طولانی است. یکی از مفاهیم و کاربردهای ذن این است که اساتید هنرهای رزمی روی زندگی حیوانات تعمق میکردند. تعمق میکردند چرا یک پرنده عمرش از یک نوع پرنده دیگر، بیشتر است.

 

حضرت یوسف (ع)، ذن میدانست که روی خواب فرمانروای مصر نعمق کرد و در اینکه برای نجات مردم چکار کند تعمق کرد. خداوند، ذن را به پیامبران (ع) داده است.

اینکه فرمانروا خواب دید و حضرت یوسف (ع) تعمق کرد روی تاویل خواب، ذن بود. اما بقیه خوابگذاران کفتند تعبیر ندارد. اینکه هفت سال کاشتند و هفت سال بعد استفاده کردند و طریقه انبارکردن و ذخیره سازی، ذن و تعمق بود. حضرت یوسف (ع)، در کودکی، سیلو ها را وقتی نزد پوتیافار بود دیده بود، استوانه برای عبور هوا بهتر است و مانند کولر ایرکاندیشن است. زمین را کندند و سه متر زیر سیلو را برای عبور هوا خالی گذاشتند، و اینکه بصورت خوشه ذخیره کردند هم برای علوفه حیواانات که حیوانات نمیرند و هم برای اینکه هوا از بین گندمها عبور کند و نگندد بود. مانند پوشال کولر آنرا خنک میکرد و هوا را عبور میداد و اگر هم رطوبتی بود خشک میشد. در ضمن اگر گندمی میگندید به بقیه منتقل نمیشد.

 

اگر اینطور ذخیره سازی نمیکردند، قوم حضرت یعقوب (ع) و کشورهای اطراف هم میمردند .

......................

پرسش 160: با عرض سلام و احترام. سوالی داشتم خدمتتون: مأموریت شما چیست؟ هدف شما از هدایت شاگردان رسیدن به چه مرحله ای است؟ با سپاس فراوان.

پاسخ 160: باسلام. تز اصلی ام جامع است و خودم جامع، کار و زندگی میکنم. مأموریت اصلی من، جامع‌نگر کردن شاگردان است. یعنی پندار و گفتار و کردار آنان جامع شود. به تعادل برسند. یعنی اگر شاگردی قبل از ارتباط با من، فقط در یک زمینه خاص فعال بود مثلا در زمینه مذهبی عرفانی، باید در تلمذ و تحصیل درس، در زمینه های دیگر هم مثل متافیزیک، علوم روحی، طب، هنرهای رزمی، و... آشنایی پیدا کند . (تز جامع می گوید: از مثلث، تعصب، پیشداوری و قضاوت دوری کنید).  اگر آن روز برسد، مأموریت برداشته و از عهده من خارج می شوند، و باید پس از آن، نگرش و زندگی آنها خدای گونه شود. پندار، گفتار و کردار خدای گونه.

 برای اطلاع بیشتر، به سخن حکمت آموز جامع، شماره 171 مراجعه بفرمائید. (تاریخ قرارگیری در سایت: پنجم مهرماه 1395).

.......................

پرسش 161: درود بر شما استاد گرامی. چگونه سخنان حکمت آموز جامع گفته میشود؟ چطور این سخنان را می گویید؟

پاسخ 161: درود بر شما. همانطوریکه فرد نوازنده، خوب مینوازد، و فرد شنونده خوب گوش میکند. نسبت به توجه و عاشق شدن فرد شنونده به آهنگ، شخص نوازنده به وجد آمده و آهنگ موسیقیایی دلنواز و خوش آهنگ مینوازد. (داستان، دوستان راستین از کتاب داستانهای حکمت آموز جامع، ذن جامع)

به همین شکل، شاگردی که درونش را پالایش کرده باشد، و با خلوص کامل از استاد خود سوال کند، استاد به وجد آمده و نور حقیقت‌بین الهی خود را روشن و روشنتر میکند.

تنها در این زمان است که سخنان حکمت آموز از درون (چشم دل و چشم بصیرت) به بیرون تراوش میکند. (سخن حکمت آموز جامع شماره 162).

اگر شاگرد یا طرف مقابل من، حال مرا بگیرد و انرژی منفی به من بدهد، درون لک (لاک) خودم میروم. (سکوت و گوشه‌گیری کرده و به کارهای دیگری می پردازم).

اگر به یک قناری، یک گربه نشان بدهید و قناری را بترسانید، آنوقت درون لک خود فرو می رود، می بینی که دلش گرفته است، و هیچوقت آواز نمیخواند. قناری لال نیست، بلکه انرژی عشقش درونی اش را که بصورت صدای دلنشین چهچه است را از طرف مقابل دریغ میکند.

وقتی شاگرد بد و زبان نفهمی، نزد یک استاد بیاید، استاد درون لک و درون خودش فرو می رود. و انرژیهای درونی، حکمتها، نصیحتها، تکنیکها و علم هایش را دریغ میکند.

و اعتقاد استاد اینست که، علم را باید به دست اهلش سپرد و از نااهلان دور نگهداشت. برای مثال: شما یکعدد گردنبند طلا را گردن خوک بیندازید و یکعدد گردنبند طلای دیگر را به گردن شاهزاده خانم زیبا روی جوان بیاندازید و از هر دوی آنها عکس بگیرید. چه چیزی را می بینید؟ خوک حیوان کثیفی است. ابتدا خودش را داخل گل و لای زمین که از ادرار و فضولات خودش تشکیل شده میاندازد و گردنبند طلای خود را کثیف کرده و چه بسا گردنبند گرانقیمت و باارزش خود را زیر دست و پا و فضولات بیاندازد و گم کند، زیرا ارزش آنرا نمیداند. مطمئن باشید که بخاطر آن شاهزاده خانم زیبا روی است که گردنبند زیباتر به نظر می آید، نه بخاطر کاری که طلاساز ارائه داده است.

مجسم کنید، یک طلاساز ماهر و بی نظیری. یک گردنبند با جواهرات گرانقیمت و با عیار طلای بالا ساخته است. استاد طلا ساز ماهر، به دنبال شاهزاده خانم زیبا روی و پولدار میگردد که گردنبند خودش را به گرانترین قیمت بفروشد. بیشتر به خاطر اینکه هنر و تبحر کار طلاساز بهتر نمایان شود، نه بخاطر فروش آن،‌بلکه بخاطر اینکه مهارتش در امر ساخت گردنبندهای زینتی و زیبا نمایان بشود (ارزش کارش بالاتر رود). شاهزاده خانم با آن گردنبند زیبا، به جاهایی میرود که افراد والا مقام و شاه و وزیر و تاجر و ... در آنجا هستند. همه از او می پرسند: این گردنبند را چه کسی برایتان درست کرده است؟ و اینطوریست که مهارت استاد طلا ساز نمایان می شود.

خدا هم، چیزهای خوب را دست هرکسی نمیدهد. بهترینها را به ما (انسانها) میدهد. چرا خدا روح خود را در خوک و جن نگذاشت؟ چرا در نسناس نگذاشت؟ چرا در بدن فرشته ها نگذاشت؟ «الم. ذلک الکتاب لاریب فیه هدی للمتقین». به قول فرمایش خدا در قرآن (این کتاب بی هیچ شک، فقط برای افراد با ایمان و متقی می باشد). کسی که ایمان و تقوی دارد و خود را پالایش کرده است، نور دارد. شاهزاده خانم (زیبا سیرت) است. گردنبند بندگی خدا، خیلی با ارزش است. خداوند آنرا فقط گردن فردی که ایمان و تقوی پیشه میکند میندازد.

من برای هرکسی، درون و باطن علم را آشکار نمیکنم. نه خودم، نه قلبم، نه خدای درونم و نه خدای بیرون، اجازه چنین کاری را نمیدهد.

کسانیکه (شاگردانی) میخواهند استاد خود را شکار کنند تا به زور علم بدست بیاورند، زمانیکه از قصد آنها مطلع بشوم، نه تنها، به آنها علم را نمیدهم، بلکه از خودم  هم، آنها را می رانم.

کتابهایم که به دست افرادهای مختلف میرسد، دیدگاهها و برخوردهای مختلف با آنها انجام میدهند. حال یک نفر (با دیدن و خواندن آن) بهم میخورد. یک نفر تهوع پیدا میکند. یک نفر دیگر، کتاب را میبیند فحش میدهد. در اینصورت، علم درون کتاب، برای آنها نمایان نمی شود. و این افراد، کتاب را به کناری می اندازند.

تا زمانیکه، کتاب به دست اهل آن بیفتد. وقتی افتاد، آن فرد میگوید: «به‌به! چه کتابی!». آنگاه دریچه قلب او باز میشود. (کل) کتاب، کاملا و یکدفعه، به درون سینه (قلب) او میرود.

و اینطوری است که، افراد باایمان و خالص، به درونی ترین قسمت علم یک استاد، که مکانی مقدس می باشد، وارد شده و حضور پیدا می کند.

به امید روزی که شاگردانم بتوانند، به عمیق ترین لایه های علوم الهی دسترسی پیدا نمایند. ان شاءالله. (پاسخ از استاد) (تاریخ قرارگیری در سایت: ششم مهرماه 1395).

................

پرسش 162:

در دعای جامع ، نوشته اید: خدایا چشم دل و بصیرتم چشم برزخی و چشم ملکوتی ام  را بیدار و فعال کن و حقیقت اشیاء را به من نشان بده؛ تا گذشته و آینده هر چیزی را متوجه بشوم تا د ردام شیاطین جن و انس گرفتار نشوم.

مگر افراد و اشیاء ، حقیقتی جز اینکه ما میبینیم دارند؟

پاسخ 162: دعای جامع، به ترتیب چاکراهای شما را باز میکند. در دعا طلب رزق و روزی حلال میکنید، معده چاکرای سوم است که فعال میشود. همسر مناسب، چاکرای اول، فعال میشود. چاکرای ششم، چشم سوم و چشم بصیرت است که فعال می شود. چاکرای چهارم ، چشم دل و حس ششم است که فعال می شود. اشیا  و آدمهایی را که میبینید، واقعا آنطوری نیستند که تصور می کنید. در پس پرده، چیزهای دیگری وجود دارد.

ذن یعنی: تعمق در ماوراء اندیشه ها.

در ذن: ماوراء اندیشه های دیگران چه چیزی است؟ منظورشان (از این جمله) چیست؟

پشت هر فرد، چیز دیگری نهفته است؛ یا بدتر از آن چیزیکه میبینید هست، یا بهتر از آن چیزی که میبینید می باشد. یا گرگ هست یا نورانی هست.

اگر روزی خداوند، به شما، درون هر چیز و هر کسی را نشان بدهد. میبینید که برخی افراد، میمون صفت هستند، بعضی سگ صفت، مار صفت، برخی گرگ صفت، ... و بعض از افراد بصورت نور واقعی و درخشان هستند.

در مجموع، همه اشیاء و جمادات و گیاهان و حیوانات و آفرینش، مشغول عبادت خالق بی همتا و خداوند متعال می باشند.

 بزرگان می فرمایند: دعا اسلحه مومن است. (پاسخ از استاد) (تاریخ قرارگیری در سایت: ششم مهرماه 1395).

.......................

پرسش 163:

با عرض سلام و ادب و احترام خدمت استاد بزرگ. چرا همیشه شما در سخنان حکمت آموز جامع روی پالایش (جس، ذهن، روح) تاکید دارید؟ یا در پاسخ به سوالات بیماران و کسانیکه مشکل دارند، و یا قبل از قدم برداشتن در هرکاری میفرمایید، قبل از آن کار، خود را پالایش کنید؟

پاسخ 163: به نظر من، با تجربه کمی که در طی این سالها کسب کرده ام، فقط به این نتیجه رسیده ام که:

خداوند، به کسانی که خودشان را پالایش انسانی و الهی کرده باشند، بیشتر احترام میگذارد و به آنها آگاهی و نور الهی خودش را هدیه میکند!!!

به همین خاطر است که، من همیشه به شاگردانم این نکته را یادآور می شوم که:

تا خودتان را بطور کامل پالایش نکرده اید، صحبت از کسب علم و اسرار الهی و ... نکنید!

زیرا، اگر کسی بدون اینکه خودش را پالایش کرده باشد، بتواند به نیروها و توانایی های متافیزیکی و خارق العاده بشری دسترسی پیدا کند، مطمئنا باعث نابودی خودش و اطرافیانش خواهد شد! و این مطلب در طول تاریخ، بارها اتفاق افتاده است!

برای مثال: کسانی که در زیر سایه پیغمبران (ص) الهی قرار گرفتند، بخاطر نوع تشعشع انوار الهی که از طرف ایشان متساعد میشد، اطرافیانشان هم به وجود مبارک ایشان، صاحب توانایی ها و نیروهایی میشدند. ولی بعد از یک مدت کوتاهی، بجای پیشرفت، سیر نزولی را در پیش میگرفتند و بعضی از آنها پا را فراتر گذاشته و به اسفل السافلین قدم گذاشتند. زیرا جنبه اینهمه انرژی الهی را نداشتند. مثل: طله - زبیر  - ابن ملجم مرادی - شاگر حضرت زکریا (ناتان) - پسر حضرت نوح (کنعان) - زن حضرت لوط - برادران حضرت یوسف (یا پسران حضرت یعقوب) - و.....

باید خیلی مراقب بود.

زیرا، انسانهای عادی، کارهایشان هم عادی است.

ولی کسانی که در کنار افراد باایمانی که از طرف خداوند مامور هستند و صاحب کرامت می باشند و حجت را به دیگران تمام میکنند، قرار میگیرند، باید خیلی خیلی مراقب (پندار و گفتار و کردارشان) باشند. زیرا اینان مثل بندبازان می باشند، یعنی روی یک طناب نازک و در ارتفاع بسیار بالا و خطرناک، قدم می گذارند.

پس عزیزانم! مراقب تشعشعات و انوارهایی که در اطرافتان منتشر میشود، باشید!

اگر زرنگ باشید، می توانید توسط این انوارهای الهی، راهتان را کوتاهتر کرده و خیلی سریع و مستقیم بطرف خداوند متعال قدم گذاشته و به بقاءالله (نیروانا) برسید! ان شاءالله. (پاسخ از استاد). (تاریخ قرارگیری در سایت: هفتم مهرماه 1395).

...................

پرسش 164:

با درود و آرزوی سلامتی برای استاد عزیز. در خبرها خواندم که قرار است، یک خانمی با سفینه به فضا برود و کره (مریخ) رایمان کند. آیا فرزندی که آنجا متولد شود، با اینکه روی زمین متولد شود تفاوت می کند؟ اگر بله، پس، ارث و ژنتیک چه می شود؟ با سپاس از اینکه وقت خود را می گذارید. موفق باشید. در پناه خدا.

پاسخ 164: انسانها از محیط اطرافشان ارث می برند.

برای مثال: آب و هوا و خاک منطقه روی جنین و خلق و خوی انسانها تاثیر مستقیمی دارد. اگر به مناطق بیشتری در کشور خودمان نگاه کنید. این نتیجه را خواهید گرفت که بله، درست است.

حتی کشورهای دیگر هم با کشور ما فرق می کنند. اگر خاک و آبهای مناطق مختلف را در آزمایشگاه با دقت آزمایش کنید. متوجه تفاوتها خواهید شد.

برای مثال: آهن زیاد در خاک، انسان را قوی می کند.

روی زیاد، در خاک، انسان را زیبا و با همتش می کند.

مس زیاد در خاک، کبد انسان را قوی می کند.

و ....

حتی فشار وارد بر انسانها در مناطق مختلف فرق می کند. برای مثال: کنار دریا و اقیانوسها - کویر و بیابان - کوهستان - قطب - جنگلها، با همدیگر فرق می کند. منظورم همان جاذبه زمین در مناطق مختلف زمین می باشد. حالا تصور کنید که میدان مغناطیسی، جو و اب و هوای کره مریخ، چه تاثیری را روی جنین و روحیه انسان می گذارد.

خلاصه، املاح معدنی که در خاک منطقه شما موجود است، روی نطفه و خلق و خوی پدر و مادر و ... تاثیر دارد.

بعد (از آن)، اخلاق اطرافیان روی شما تاثیر دارد. که آنها هم قبلا تاثیرشان را از آب و خاک و هوای منطقه دریافت کرده اند!

متاسفانه باید به عرضتان برسانم که:

کره زمین مورد هجوم امواجهای بسیار شدید (ماهواره - موبایل - رادیو - تلویزیون - بیسیم - وای فای - رادار - پارازیت اندازها - ضد رادار - و  ...) قرار گرفته. و همین امواجهای بسیار خطرناک،روی پردازش سرعت سلولهای موجودات زنده (گیاهان - حیوانات - جن ها - انسانها) و حتی روی جمادات (مثل: سنگ و خاک و شن و ...) تاثیر گذاشته است. یکی از این تاثیرات، سرعت گرفتن در امر تکثیر سلولها و مخصوصا زاد و ولد و مغز انسانها می باشد. در این مورد می توانید بیشتر تحقیق کنید.

سرعت گذر زمان و سرعت تفکرات انسانها و مخصوصا اخلاق تند و .... انواع بیماریهای (جسمی،ذهنی و روحی)، گویای این حقیقت جهانی می باشد و فقط مربوط به یک منطقه خاص نمی باشد. ولی در بعضی از مناطق بیشتر و در بعضی مناطق کمتر به چشم می خورد، که آنهم مربوط به همان امواج می باشد و نوع تفکرات انسانها. (پاسخ از استاد) .(تاریخ قرارگیری در سایت: هفتم مهرماه 1395).

...............

پرسش 165:

سلام استاد. خداقوت. معنی این جمله آقای موریهه اوشیبا (Morihei Ueshiba) ، چیست؟ هنگامی که شما به جهان تعظیم (احترام) می کنید.... جهان نیز در مقابل شما تعظیم (احترام) خواهد کرد. (اوس).

پاسخ 165:

سلام. خداقوت. ایشان، بنیانگذار آیکیدو، می باشد. جالبتر اینکه: تکنیکهای آیکیدو، براساس قدرت خود حریف طرح ریزی شده است.

یعنی: هر چقدر حریفتان با قدرت و خشونت بیشتری به شما حمله کند، شما راحتتر می توانید او را شکست بدهید. در واقع، از نیروی خود حریف، برعلیه خودش استفاده می شود.

در پس سخن احترام (نرمی)، نیرویی خارق العاده نهفته شده است.

اگر می خواهید نیروهای درونی را بهتر درک کنید، باید جوهره وجودی و ماهیت اصلی هر تکنیک و فن را بیاموزید، و مخصوصا به هیچ وجه، گول ظاهر چیزها را نخورید. برای مثال: یک استاد نیروی «چی» واقعی، ظاهری غلط انداز (ساده - ضعیف - قابل نفوذ - بی کس - بی دفاع و ...) دارد. ولی زمانی که باید عملی انجام شود، این استاد است که حریف خودش را به راحتترین شکل ممکن، شکست می دهد. مراجعه شود به: داستانهای ذن، مبارزه مرد حکاک با استاد ماتسومورا. همچنین: دیدن فیلم های آیکیدو - قدرت اساتید شائولین - و .... .

اگر بتوانید، علم های «طب سوزنی - یوگا - پزشکی - متافیزیک - دین - سخنان بزرگان - طریقت هنرهای رزمی - و ...) را با علاقه و عشق و پشتکار بسیار زیاد دنبال کنید و با تمام وجودتان به دانسته های خودتان عمل کنید، بالاخره روزی خواهد رسید که به نیروهای درونی دسترسی پیدا خواهید کرد؛ ان شاءالله. به امید آنروز. یا حق. (اوس). (پاسخ از استاد). (تاریخ قرارگیری در سایت: هفتم مهرماه 1395).

…………..

پرسش 166:

سلام بر استاد بزرگوار و بزرگمنش. سوال بنده اینست که: تکلیف کسیکه خودکشی میکند در برزخ چیست؟ در چه حالی است؟

پاسخ 166:

سلام بر شما. خداقوت. درباره خودکشی، کالبد اثیری آن فرد، به برزخ نمیرود، و در سیاهچاله و دخمه ای کاملا تاریک و بی صدا تا روز قیامت، می ماند! و بلاتلکیف است. از آنجا هم خارج نمیشوند. البته در بعضی موارد، استثناهایی هم وجود دارد. برای مثال: شاید بعد از مدت زمانی، از طرف خداوند متعال، برای فرشته محافظ آن شخص دستور بیاید که کم کم آن شخص را از تاریکی نجات بدهد و برای آن شخص کلاس آموزشی برقرار گردد، طوریکه آن شخص از تنهایی و تاریکی درآید و هم اینکه به اشتباهات خودش در روی کره زمین پی ببرد، و در نهایت به آگاهی و بالندگی خودش برسد. زیرا منظور از آفرینش و خلقت انسانها، همانا خودشناسی و خداشناسی و مخصوصا رسیدن به آگاهی و نور الهی می باشد. اگر انسانها میدانستند که خداوند متعال چه توانایی و چه ماموریتی را به انسانها داده است، هیچگاه انسانها یاغی و گستاخ نمی شدند و باعث ناراحتی هیچ مخلوقی نمی شدند و کسی هم دست به خودکشی نمی زد. (پاسخ از استاد). (تاریخ قرارگیری در سایت: هفتم مهرماه 1395).

...........

پرسش 167:

با سلام . بابت زحمات شما ممنونم. از کانال و سایت استفاده زیادی بردم. اینکه نوشتید نیروهای درون، چطور نیروی درون را بدست آوریم و چطور آنرا برای استفاده مناسب، زیاد کنیم؟

پاسخ 167:

برای اینکه بتوانید از نیروهای درونی تان به بهترین نحو ممکن استفاده ببرید، باید:

با تمام وجودتان و از ته قلبتان، به دانسته هایی که از اساتید باتجربه فرا میگیرید، عمل نمایید.

و یادتان باشد که، بالاخره سختی ها به اتمام میرسد و شما دارای نیروهای درونی خواهید شد؛ به امید خدا.

فقط باید مثل یک کشاورز زحمتکش، مدتها مشغول آبادانی باشید. یا حق. (پاسخ از استاد).(تاریخ قرارگیری در سایت: هفتم مهرماه 1395).

......................

پرسش 168:

با سلام . سلام. وقت بخیر. سوال داشتم از خدمت استاد بزگوار و خدا قوت.

آیا کالبد اثیری مردگان می توانند اجسام را تکان دهند؟ اگر بله، تحت چه نیرو و مکانیسمی؟ اگر خیر، پس چرا در داستان ها و فیلم ها می بینیم انسانهایی که با ارواح ارتباط دارند، صداهایی می شنوند و یا حرکت اجسام را می بینند؟ ممنون. سارا از تهران.

پرسش 168:

با سلام به شما عزیز گرامی و سوال خوبتان.

خیر، کالبد اثیری مردگان نمی توانند اجسام را در روی کره زمین جابجا کنند، اجازه این کار را ندارند. فقط بعضی از کالبدهای اثیری مردگانی که بصورت سیال در روی کره زمین تردد می کنند، در بعضی موارد خاص، می توانند اجسام را تکان دهند. منظور از سیال بودن کالبد اثیری مردگان، یعنی، بعضی از مردگان، قبل از اینکه زمان مرگشان فرا برسد، بطور غیرعادی و در یک لحظه می میرند، آنقدر سریع و بی موقع و به دور از انتظار می میرند که خودشان هنوز نمی دانند که مرده اند. این نوع از مردگان، کالبد اثیری شان در سطح کره زمین بصورت سیال، پرسه می زنند و به دنبال گمشده خودشان می گردند. افراد عامی، به اینها ارواح سرگردان هم می گویند، ولی ما به آنها «کالبد اثیری سرگردان مردگان» می گوییم. آنقدر آنها در سطح کره زمین به گردش و تفحص ادامه می دهند تا اینکه دو فرشته نگهبان (برای هر شخص مرده) بیایند و آنها را با خودشان به جایگاه اصلی شان که خداوند متعال تعیین کرده است، ببرند.

جابجایی اجسام توسط نیروی «اکتو پلاسم» یک شخص زنده که به آن «مدیوم» می گوییم، صورت می گیرد. در واقع، کالبد اثیری شخص مرده، از طریق «اکتو پلاسم» شخص «مدیوم» استفاده کرده و خودش را نشان می دهد و یا اینکه اعمالی را به انجام می رساند.

البته، نیروهای متافیزیکی دیگری هم در دنیا وجود دارند که توسط آنها، اعمال خارق العاده ای از قبیل: جابجایی اجسام از راه دور - انرژی درمانی از راه دور - تخریب از راه دور و ... صورت می گیرد. این اعمال توسط نیروهای مربوط به کالبد اثیری «انسانهای قوی و متبحر» (اساتید متافیزیک) که هنوز زنده هستند و یا توسط نیروهای «موجودات غیر ارگانیک» (جن - آل - بختک - کوتوله ها - خاکستری ها - دیو - پری و ...) صورت می گیرد. در واقع، دنیای ما، پر از مجهولات و راز و رمزها و اسرار الهی می باشد. به همین خاطر، هیچکس نمی تواند با صراحت بگوید که از همه مجهولات و اسرار الهی، آگاهی دارد.

به قول بزرگان متافیزیک: آنها که اسرار حق آموختند، مهر کردند و دهانشان را دوختند. سلامت باشید. یا حق .(پاسخ از استاد).(تاریخ قرارگیری در سایت: هشتم مهرماه 1395).

..............

پرسش 169:

سلام. وقت بخیر. سوال داشتم از خدمت استاد بزگوار و خدا قوت. مکانیسم هیپنوتیزم چیست؟ آیا ربطی به کالبد اثیری دارد؟ چطور شخص هیپنوتیزم شده می تواند به زمان گذشته خودش برود و اتفاقات قدیم را بیان کند؟ ممنون. سارا از تهران.

پاسخ 169:

با سلام به شما عزیز گرامی و سوال خوبتان.

مکانیسم «هیپنوتیزم» یعنی: تلقین کردن به سوژه مورد نظر، برای هدایت کردن ذهنش، جهت بدست آوردن نتایجی که از قبل درنظر دارید.

کالبد اثیری، ربطی به «هیپنوتیزم» ندارد. مکانیسم «مانیه تیزم»، مربوط به کالبد اثیری می شود، که دانش و مهارت بسیار بالایی می طلبد و بسیار وادی پیچیده و خطرناکی می باشد.

 

اگر شخصی را به خواب «هیپنوز» ببرید، آن شخص  دارای توانایی های ذهنی بالایی خواهد شد. در آن لحظه بخصوص، می توان از آن شخص درخواست کرد که به سالهای گذشته اش برود و بصورت فیلم ویدئویی، تمامی صحنه های آن دوران را ببیند و برای شما بازگو نماید. دقیقا به مانند دستگاه پخش ویدئویی که شما می توانید با کنترل آن، فیلم را به عقب برگردانید و صحنه مورد نظر را یکبار دیگر مشاهده کنید. بوسیله «هیپنوتیزم» می توان خیلی از مشکلات افراد (روانی) را حل نمود. فقط باید به این نکته توجه داشت که شخص «هیپنوتیزم کننده» و «هیپنوتیزم شونده»، در شرایط خوبی باشند؛ در غیر اینصورت، دچار مشکل خواهند شد. سلامت باشید. یا حق. (پاسخ از استاد).(تاریخ قرارگیری در سایت: هشتم مهرماه 1395).

..................

پرسش 170:

سلام. خداقوت. نوه ی دایی بنده، زمانی که در خانه است، همه چیزها را می شکند و حتی یک لحظه هم آرامش ندارد. او بیش فعال بوده، و البته او را برای تخلیه انرژی اش به پارک می بریم. ولی چندان فایده ای ندارد. برای درمان او چه کنیم؟ برخی روانشناسان، دارو (قرص) تجویز کرده اند. با سپاس از توجه تان. (تاریخ قرارگیری در سایت: نهم مهرماه 1395).

پاسخ 170:

سلام. خدا قوت.

 چگونه ﮐﻮدﮐﺎن ﺑﯿﺶﻓﻌﺎل را درﻣﺎن ﮐﻨﯿﺪ:

ﺑﯿﺶ ﻓﻌﺎلﻫﺎ، طبع شان ﯾﺎ دﻣﻮی (خون) ﻫﺴﺘﻨﺪ ﯾﺎ ﺻﻔﺮاوي (صفراء).

ﺻﻔﺮاويﻫﺎ: ﺑﺎﯾﺪ ﺷﺮﺑﺖ ﺧﻨﮏ (ﮔﻼب و ﺑﯿﺪﻣﺸﮏ، و یا ﮐﺎﺳﻨﯽ و شاطره،و ...) ﺑﺨﻮرﻧﺪ. ﺑﻪ ﺑﺎﺷﮕﺎه ورزﺷﯽ (رزﻣﯽ) ﺑﺮوﻧﺪ. ﺷﻨﺎ ﺑﺮوﻧﺪ ﯾﺎ ﻫﺮ روز ﺣﻤﺎم ﮐﻨﻨﺪ.

دﻣﻮيﻫﺎ: ﺑﺎﺷﮕﺎه ﺑﺮوﻧﺪ ﻃﻮري ﮐﻪ وﻗﺘﯽ ﺑﻪ ﺧﺎﻧﻪ ﺑﺎزﻣﯿﮕﺮدﻧﺪ، از فرط خستگی ﻣﺎﻧﻨﺪ یک جسم بی جان (ﻧﺌﺶ) ﺑﻪ زﻣﯿﻦ ﺑﯿﻔﺘﻨﺪ. اینطوری باعث می شود که اﻧﺮژیﺷﺎن ﺻﺮف ﮐﺎرهای مثبت بشود. ﻫﺮﭼﻨﺪ ﻣﺪت ﯾﮑﺒﺎر (شش ماه) ﺧﻮن بدهند (سازمان انتقال خون) و یا «ﺣﺠﺎﻣﺖ» کنند تا ﻓﺸﺎر و غلظت خونشان نرمال شود. زیرا احتمال خطر نابینایی ﭼﺸﻤﻬﺎﯾﺸﺎن و ﺧﻄﺮ ﺳﮑﺘﻪ ﻫﻢ دارﻧﺪ (بخاطر فشار و غلظت خون و فشارهای هیجانی این افراد بخصوص). در زمانی که ماه در آسمان کامل می شود (بدر کامل ماه یا چهاردهم ماه) ﺧﻮﻧﻬﺎ ﺑﻪ ﻗﻠﯿﺎن ﻣﯿﻔﺘﺪ و خیلی از انسانها بحالت دﯾﻮاﻧﻪ واری پرخاشگر و غیر قابل کنترل می شوند. مخصوصا در ﺗﯿﻤﺎرﺳﺘﺎﻧﻬﺎ، برای اینگونه افراد، که ﺧﻄﺮﻧﺎﮐﺘﺮ ﻣﯿﺸﻮﻧﺪ، داروﻫﺎی خواب آور و ﻣﺴﮑﻦ ﻫﺎیشان را دوﺑﺮاﺑﺮ ﺷﺒﻬﺎي ﻗﺒﻞ می ﮐﻨﻨﺪ، وﮔﺮﻧﻪ ﺗﺎ ﺻﺒﺢ ناآرامی می کنند و به خود و دیگران صدمه میرسانند.

آنها باید ﻏﺬاﻫﺎي ﺳﺒﮏ ﺑﺎ ﻃﺒﻊ ﺳﺮد ﺑﺨﻮرﻧﺪ. ﺷﻨﺎ ﺑﺮوﻧﺪ. هر روز اﺳﺘﺤﻤﺎم کنند.

ﺑﯿﺶﻓﻌﺎلﻫﺎ ﻧﺒﺎﯾﺪ ﻓﯿﻠﻤﻬﺎي ﻫﯿﺠﺎن اﻧﮕﯿﺰ، ﺟﻨﺎﯾﯽ ﭘﻠﯿﺴﯽ و ﺑﺰنﺑﺰن ﺑﺒﯿﻨﻨﺪ، بجایش ﻓﯿﻠﻤﻬﺎي ﻟﻄﯿﻒ و ﮐﻤﺪي ﺑﺒﯿﻨﻨﺪ. ﭼﻮن ﺧﻮدﺷﺎن ﻫﻤﯿﻨﻄﻮري روحیه ای هیجانی و غیر قابل کنترل دارند، و اﮔﺮ ﻓﯿﻠﻤﻬﺎي ﻫﯿﺠﺎن اﻧﮕﯿﺰ ﺑﺒﯿﻨﻨﺪ، مثلا ﻓﯿﻠﻢ ﺳﺎﻣﻮراﯾﯽ ﺑﺒﺒﯿﻨﻨﺪ، نمی فهمند و ﯾﮏ دﻓﻌﻪ ﭼﺎﻗﻮ را ﺑﺮﻣﯿﺪارﻧﺪ و در ﺷﮑﻢ اطرافیانشان ﻓﺮو ﻣﯿﮑﻨﻨﺪ!

ﻧﺒﺎﯾﺪ ﻏﺬﻫﺎي ﺗﺤﺮﯾﮏﮐﻨﻨﺪه ﻣﺎﻧﻨﺪ ﭘﻔﮏ، ﭼﯿﭙﺲ، ﮐﺎﮐﺎﺋﻮ، ﻓﻠﻔﻞ، ﺳﻮﺳﯿﺲ ﮐﺎﻟﺒﺎس،آداﻣﺲ و... ﺑﺨﻮرﻧﺪ. ﺧﻮد ﺑﻪ ﺧﻮد،ﭘﻔﮏ و ﭼﯿﭙﺲ ﺑﯿﺶﻓﻌﺎﻟﯽ ﻣﯿﺎورد.

ﺑﯿﺶﻓﻌﺎﻟﻬﺎ اﮔﺮ وارد ورزش (رزمی و شنا و کوهنوردی و صخره نوردی و موتور سواری و ماشین سواری و دومیدانی و ...) ﺑﺸﻮﻧﺪ ﺟﺰو ﻗﻬﺮﻣﺎﻧﺎن ﺟﻬﺎن ﻣﯿﺸﻮﻧﺪ. سلامت باشید. یا حق.

برای کسب اطلاعات بیشتر به ﮐﺘﺎب ﺣﺠﺎﻣﺖ ﺟﺎﻣﻊ، قسمت شناخت طبع و مزاج ها، درمانهای طبع ها (مزاج)، و ﺧﻮردﻧﯽ ﻫﺎي طبع ﺳﺮد، مراجعه بفرمایید. (پاسخ از استاد).

........................

پرسش 171:

باسلام. خانمی هستم که میخواهم از شوهرم طلاق بگیرم. متاسفانه، شوهرم خیلی بیرحمانه من و بچه ام را اذیت میکند. معتاد است و دست بزن دارد. وحشی و چاقو کش است و .... . برای آرامش قرص می خورم. چه باید بکنم؟  ممنون. (تاریخ قرارگیری در سایت: دهم مهرماه 1395).

پاسخ 171:

اگر به خودت مسلط شوی، خیلی بهتر است تا اینکه قرص مصرف کنی.

در طبیعت (پارک) بروید و کمی ورزش و مدیتیشن کنید و در آنجا با کسانی که از لحاظ روحیه خوب هستند، فقط صحبتهای خوب بکنید و از ذهنت، مشکلاتت را بندازید دور.

ما در زندگیمان خیلی مشکلات داریم. نباید همه آنها را به دوش بکشیم!

همان لحظه ای که مشکلات به سراغمان می آید، کافیست! دیگه نباید تمام مدت، زندگی کوتاه خودمان را خراب کنیم!

اگر از صبح تا شب بشینیم و از مشکلاتمان صحبت کنیم، باز هم زمان کم می آوریم. از بس که مشکلات، ما را احاطه کرده اند.

باید تا آنجایی که در توان داریم، به آنها (مشکلات) کم محلی کنیم، تا اینکه بالاخره شرشان را کم کنند و از پیشمان بروند.

مشکل شما خیلی راحت به دست دادگاه خانواده حل می شود. لطفا به دادگاه خانواده مراجعه کنید و یک وقت مشاوره بگیرید. به امید خداوند قادر مطلق، مشکلتان حل خواهد شد. دادگاه ابتدا کاری می کند که شما باهمدیگر آشتی کنید و به کانون گرم خانواده برگردید (البته با حفظ احترام متقابل حریم خانواده)، اگر شوهرتان تغییر رویه داد و اخلاقش خوب شد که چه بهتر؛ ولی اگر به کارهای گذشته اش برگشت و شما عزیزان را مورد اذیت و آزار قرار بدهد،آنوقت حکم شما طلاق و جدایی می باشد. زیرا در اینصورت، شوهرتان لیاقت زندگی خوب و سالم را با شما عزیزان ندارد. شما باید در اینصورت، بطور کامل از این شخص خطرناک و پست، دوری کنید. زیرا این شخص برای شما و جامعه بسیار خطرناک می باشد. مردی که خون و غیرت ایرانی در رگهایش جاری باشد، به هیچ وجه، خانواده اش را مورد اذیت و آزار و شکنجه جسمی و روحی قرار نخواهد داد. بلکه برعکس، با آنها بسیار مهربانانه و سخاوتمندانه رفتار می کند. از پیامبر گرامی اسلام، احادیث و روایتهای بسیاری در رابطه با کانون گرم و امن خانواده صحبت شده است. اگر ما واقعا انسان آزاده ای باشیم، باید مثل یک انسان درستکار و خوب رفتار کنیم. در هر صورت، خواهر گرامی ام، یکبار دیگر هم به شوهرتان فرصت جبران بدهید (ترک اعتیاد - پیدا کردن کار برای امرار معاش - کسب اخلاق نیک و ...). ان شاءالله، ایشان هم از این کارهای بی فایده دست بردارند و به کانون گرم خانواده شان برگردند. ولی اگر خدای نکرده نتوانند مثل سابق به یک انسان سالم تبدیل شوند، آنوقت هیچ مسئولیتی روی گردن شما نیست، و بلافاصله باید از این شخص ناتوان و ضعیف النفس و خطرناک، بطور کامل دوری کنید. و به دنبال یک زندگی خوب و سالم دیگر بگردید. زیرا زندگی خوب و سالم، حداقل چیزی است که شما می توانید برای خودتان داشته باشید. زیرا خداوند متعال، اینچنین خواستار زندگی ما در این دنیای فانی می باشد. پیامبر گرامی اسلام می فرمایند: دنیا مزرعه آخرت است. یعنی، ما باید در این دنیای فانی و زودگذر، زندگی سالم و ساده ای داشته باشیم و با کسب امتیازات بیشتر (ایمان - تقوا - خودشناسی - خداشناسی و ...)، با توشه و دستانی پر، آماده روز معاد و رستاخیز شویم. ان شاءالله.

عزیزانم! همانطوریکه سالها قبل به شما گفتم: موجی در راه است که تمامی خانواده ها را از همدیگر خواهد پاشوند.

از این موج تخریب کننده و وحشتناک باید بسیار ترسید و مواظب بود که ما را با خودش به سمت نابودی و جهل و تاریکی ها و .... نبرد.

از شر فتنه ها و بیماریها و بلاها و وسوسه های آخرالزمان، به تو پناه می برم، ای خدای بلند مرتبه. یا حفیظ . (پاسخ از استاد).

…………..

پرسش 172:

سلام. وقتتون بخیر. من یک خانم 37 ساله هستم. حدود دو ساله مبتلا به روماتیسم مفصلی شدم. و حدود یکساله که کورتون استفاده میکنم. دردهای زیادی دارم. روانشناس هستم و دو ساله طبابت میکنم. مطب ندارم ولی محل کارم ... هست. سال اول فقط متوتراکساد استفاده کردم. سال دوم پردنیزولون. یه پسر 11 ساله دارم. دچار افت عملکرد شدید شدم. از زندگی، همسر و زندگی در این شهر راضی نیستم. البته،  پدرم 9 ساله تحت درمانه و خواهرم هم جدیدا مبتلا شده. آنها هم از زندگی خود راضی نیستند. زندگی من خیلی متشنج هست. پدر که خیلی عصبی هستند. خواهرم هم زندگی نرمالی ندارد. متاسفانه در مورد خودم امکان تغییر شرایط ندارم. راههای مختلفی هم واسه تغییر امتحان کردم ولی جواب نداده. خیلی تغییر دادم ولی مساله اینه که اطرافیان تغییری ندارند و جواب نمیدهد. مدتی پیلاتس کار کردم بخاطر چاق شدن. البته به دلیل مصرف کورتون. چه کار کنم؟ ممنون از پاسختان. (تاریخ قرارگیری در سایت: دهم مهرماه 1395).

پاسخ 172:

سلام. وقت شما هم بخیر و شادی. در کتاب انرژی درمانی به روش ریکی ، آمده:

کسانی که دچار بیماری روماتیسم می باشند، دلیلش این است که از زندگیشان راضی نیستند.

بهترین نوع درمان اینگونه بیماریها، ابتدا تغییر روش زندگی می باشد. اگر بتوانید نوع نگرشتان را نسبت به زندگی (خانوادگی - اطرافیان - محیط کار - اجتماع و ...) تغییر دهید، بعد از گذشت 21 روز، تغییرات خوبی را خواهید دید و بعد از گذشت 40 روز، حتما به عینه خواهید دید.

بهترین نوع تمرین برای شما: یوگا - مدیتیشن - ریکی - چی کونک و طب سنتی. می باشد. متاسفانه همینطوری است که شما می گویید! و اطرافیان تغییر نمی کنند. ولی به من ثابت شده که بالاخره ما هم می توانیم روی دیگران تاثیری هر چند کوچک بگذاریم.

در ضمن میتوانید به یک دکتر طب سنتی که خیلی به طب سنتی مسلط بوده و از اساتید دانشگاه می باشد مراجعه بفرمایید. و از ایشان کمک بگیرید. ضرری ندارد که ویزیت شوید.

ولی از دید من؛ ابتدا باید از درون، خودتان را خوشحال و راضی و سرحال کنید. آنگاه بعد از یک مدت که بستگی به خودتان دارد، سلامتی درونی تان، به بیرون  هدایت خواهد شد، در این لحظه است که شفا از درون اتفاق خواهد افتاد.

خردمندان و حکیمان می گویند: شفا را از درون بجویید. («نهج الجامع» سخنان حکمت آموز جامع)

من از خداوند متعال می خواهم که شما عزیزان را سلامت و موفق و سربلند بگرداند و از تمامی آفات حفظ و محفوظ بدارد. آمین.

تا آنجایی که می توانید و در توانتان است، به طبیعت رفته و از تغذیه طبیعی و مدیتیشن و ورزش یوگا و چی کونگ سلامتی و مخصوصا انرژی درمانی ریکی، نهایت استفاده را ببرید.

تا آنجایی که میتوانید، آگاهی خودتان را در این موارد بالا ببرید. هیچگاه ضرر نخواهید کرد. کتاب و فیلم و مقاله های زیادی را میتوانید توسط اینترنت بدست بیاورید. فقط یادتان باشد که هیچکس به اندازه خودتان نمی تواند کمکتان کند!

باید به آرامش درونی برسید. بقیه اش، خود به خود حل می شود. در ضمن باید کلمات منفی و نمی شود بکار نبرید و کلمات مثبت بکار ببرید.

دانشمندان، بعد از پژوهش و تحقیق فراوان روی افراد مختلف، به این نتیجه رسیده اند که: هر یک‌بار بکارگیری سخن منفی، باید 17 بار سخن مثبت بکار گرفته شود تا اینکه بتواند فقط همان یک‌بار سخن منفی را از ذهن شخص پاک کند. حالا حساب کنید که ما در طول شبانه روز، چندین بار باید کلمات مثبت و کلیدی را بکار بگیریم، تا اینکه بتوانیم تاثیر سخنان منفی روزانه خودمان را فقط پاک کنیم. و تازه با اینکارها، فقط می توانیم در همان نقطه ای که بودیم، بایستیم. پس بهتر است که، حداقل از بکارگیری کلمات منفی، خودداری کنیم. بعد، کم کم، کلمات مثبت و امیدوار کننده واقعی را جایگزین کنیم. و در نهایت، سخنان حکیمانه و مثبت اندیشی، به ذهنمان رسوخ خواهد کرد و نهادینه خواهد شد. به امید خداوند بخشنده و مهربان و حکیم و دانا و توانا. یا من اسمه دواء و ذکره شفا. (پاسخ از استاد).

......................

پرسش 173:

باسلام. خداقوت. آیا ذوالقرنین و کوروش یکی هستند؟ چرا در حال حاضر، در کشورمان، سخنی از راه و روش مملکتداری کوروش و شخصیت واقعی اش نیست؟ آیا می شود به وقایع تاریخی، اعتماد صد درصد کرد؟ سپاس. آذردخت از شیراز. (تاریخ قرارگیری در سایت: سیزدهم مهرماه 1395).

پاسخ 173:

با سلام. خیلی ها معتقدند که ذوالقرنین و کوروش یکی هستند. ولی من می گویم: مهم نیست که این دو نفر یکی هستند یا نه! بعضی چیزها فقط زمانی مشخص می شود که ما در محضر عدل الهی بایستیم (معاد). مهم این است که پندار و گفتار و کردار «کوروش» خیلی شبیه انسانهای منتخب خداوند متعال می باشد. مهم این نیست که «کوروش» از «مردوک» خدای خود، صحبت می کند. بلکه این مهم است که زمانیکه از مردوک صحبت می کند، به اصول انسانی و اخلاقی، خیلی پایبند است. پس، متوجه می شویم که مردوک کوروش، از الله عربهای جاهل امروزی (تکفیریها - علمای وهابی - داعش و ...) که از آن سخن می گویند، خیلی خیلی بهتر است. این نکته را باید مد نظر داشته باشید که: انسانها را از روی اعمالشان بشناسید، نه اینکه از روی سخنانشان. زیرا، در طول تاریخ خیلی ها سخنان زیبا گفتند، ولی زمانی که رفتند، بجز ویرانی و نابودی، چیزی به یادگار نگذاشتند. پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد (ص) و حضرت امام علی (ع) و حضرت امام جعفر صادق (ع)، در این رابطه، احادیث زیادی دارند که شما را به آنها ارجاع میدهم. تجربه به ما ثابت کرده که: جوجه را آخر پاییز می شمرند. من هم اگر بخواهم کسی، یا کسانی را مورد قضاوت قرار بدهم، حتما به اعمالی که انجام داده بیشتر تعمق می کنم، و بعد از اینکه تمامی موارد را در نظر گرفتم، در نهایت، بادقت بسیار زیاد، بدون تعصب و قضاوت و پیشداوری، نتیجه تحقیقاتم را بیان می کنم. تازه می گویم: این مطلب، نتیجه تحقیقات شخصی ام می باشد، و لاغیر. قضاوت کردن دیگران خیلی سخت است. مخصوصا اگر زمان زیادی هم از آن گذشته باشد. مخصوصا اگر دشمنان زیادی هم داشته باشد. زیرا تحریف تاریخ، بسیار اتفاق افتاده است. برای مثال: زمان حضرت امام علی (ع)، روزگاری بود که دشمنانش آنقدر دسیسه می چیدند، زمانی که امام بزرگوار در محراب مسجد به شهادت رسیدند، مردم نادان می گفتند: مگر علی نماز هم می خوانده؟! متاسفانه!!! همین الان که من و شما در عصر اطلاعات زندگی میکنیم، برخی کشورها، وقایع کشور ما و دیگر کشورها را در نزد جهانیان طور دیگری نشان میدهند (قدرت رسانه‌ای بین‌المللی). حالا مجسم کنید که با گذشت زمان، چه اتفاقی روی وقایع تاریخی می افتد. هر قدرتی، برای خودش، تاریخ مملکتش را تحریف می کند، تا از آن بهره برداری سیاسی کند. به همین خاطر است که من به شخصه، هیچگاه به تمامی گزارشات تاریخی، اعتماد صد درصد نمی کنم. مگر اینکه خودم شخصا با طرف مقابلم گفتگوی صادقانه داشته باشم، و بعد از اینکه با طرف مقابلم گفتگو انجام دادم، در نهایت، منتظر اعمال طرف مقابلم می نشینم، تا ببینم آنچیزی را که میگوید، واقعا بهش ایمان دارد، انجام می دهد، یا نه؟ به من ثابت شده که کلاهبرداران تاریخ زیادند. مخصوصا از نوع دینی اش. زیرا، انسانها توسط دین خیلی زودتر گول می خورند. به همین خاطر است که افراد شیاد و کلاهبردار، توسط اعتقادات مردم ساده لوح، به قدرت میرسند و توسط قدرت بدست آمده، سوار بر مردم می شوند و از آنها نهایت سوءاستفاده را میبرند، متاسفانه! تا آنجایی که من میدانم، کوروش، یکی از بهترین انسانهای روی زمین بود، انسانی باایمان، باگذشت، مردمدار، مهربان، عاقل، قوی، خیر، دیندار، خداپرست، و .. . به نظر من، همین صفات کافیست که کوروش را در ردیف انسانهای خیلی خیلی خوب و بزرگ تاریخ قرار دهد. ای کاش بعضی از مسئولین مملکتی ما، کمی هم از غیرت و صداقت و اراده و ایمان و عدالتخواهی کوروش را به ارث میبردند. اگر اینطور می شد، هیچگاه ایران عزیزمان به شکل امروزی خودش نبود. بلکه در جهان، قدرت و اقتدار داشتیم و در سرتاسر مملکتمان، آبادانی و امنیت و عدالت و فراوانی و رونق اقتصادی و ارزانی و سربلندی و سلامتی مردم می بود. عزیز من! همیشه آنچیزی که به ما می گویند صحت ندارد. شنونده باید عاقل باشد. در ضمن، تا آنجایی که می توانیم باید کاری برای آبادانی کره زمین انجام بدهیم و چیزی را تولید کنیم، در غیر اینصورت، در زمانیکه رو در روی خداوند (معاد) قرار میگیریم، چیزی برای ارائه دادن نخواهیم داشت و سرافکنده و خجول خواهیم شد. پس، تا آنجایی که در توان داریم باید صرف توشه ای برای آخرت بکنیم، نه اینکه فقط دنبال حرافی و کارهای بیهوده باشیم. دنیا بازار مکاره ای است که خیلی زود ما را سحر میکند و زمان را از ما می‌دزدد. (لطفا کتاب گرانبهای نهج البلاغه - سخنان حضرت امام علی (ع) را بادقت بخوانید). متاسفانه زمانی متوجه خواهیم شد که بسیار دیر است. التماس تفکر! به امید روزی که ایران عزیزمان، به اقتدار و شکوه زمان کوروش برگردد؛ به امید خدا.

 (لطفا حدیث پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد (ص) در رابطه با ایرانیان را در کتاب گرانبهای نهج الفصاحه با دقت بخوانید). یا حق. (پاسخ از استاد)

....................

پرسش 174:

با سلام خدمت استاد بزرگوار و مدیریت سایت. سئوالی داشتم از خدمت جناب استاد: اکتوپلاسم چیست؟ و تجسد ارواح چگونه صورت میگیرد؟ با تشکر از شما. مهدیه از برزیل. (تاریخ قرارگیری در سایت: سیزدهم مهرماه 1395).

پاسخ 174:

با سلام خدمت شما عزیز گرامی.

 «اکتو پلاسم» ماده ای است منحصربفرد و مخصوص که قابلیت شکل گرفتن و رنگ پذیری مختلف را دارد و در محدوده رنگهای سفید، خاکستری و سیاه قرار می گیرد. و در غلظت، مانند بخار آب یا حبابها و کفها می باشد.

«اکتو پلاسم» عامل اصلی رؤیت و تجسّد کامل یا ناقص  شبح روح (کالبد اثیری شخص فوت شده)  و نقل و انتقال و تصرّف در اشیاء می باشد.

«اکتو پلاسم» نوعی حرکت برای احضار واقعی ارواح (کالبد اثیری شخص فوت شده) می باشد. این ماده، درون تمام افراد وجود دارد، ولی در شخص «مدیوم» (واسطه، حساس، لطیف)، این ماده به ارواح (کالبد اثیری اشخاص فوت شده) کمک میکند تا بتوانند بهتر ظهور جسمانی پیدا کنند. چون ارواح (کالبد اثیری شخص فوت شده)، به صورت نور، تجزیه ناپذیر هستند و برای ظهور، احتیاج به یک ماده زمینی و سخت دارند به نام «اکتو پلاسم». این ماده، در جلسات روحی تجسدی، از سوراخ های بینی و دهان و گوش یا برخی از قسمت های منافذ بدن و قسمت های دیگر خارج می شود که ارواح (کالبد اثیری اشخاص فوت شده) می توانند با استفاده از وجود اکتو پلاسم‌های شخص «مدیوم» به خود شکل جسم مادی بدهد تا همگان آنها را روئیت کنند. چنانچه در جلسات تماس، قصد، تجسد نبوده و تنها هدف آنها نمایش دادن پدیده های روحی باشد, مقدار خروج ماده «اکتو پلاسم» از بدن «مدیوم یا وسیط» کمتر خواهد بود، و گاهی توسط «مدیوم های متوسط» هم می توان تحرکات روحی را مشاهده کرد.

ماده «اکتو پلاسم» از «پلاسمای خون» افراد بشر که مایع رقیق و بی‌رنگ است، سرچشمه گرفته و منبع اصلی آنرا خون تشکیل می دهد، و هرچه رنگ این عنصر روشن و شفاف تر باشد، به همان نسبت هم، «قدرت و توانایی مدیومی» بیشتر بوده و در نتیجه پدیده های روحی قوی و مناسب تری در جلسات روحی مشاهده خواهند شد. از جنس و چگونگی بوجود آمدن و خروج «اکتو پلاسم» از بدن و جذب مجدد آن, هنوز آگاهی دقیقی در دست نیست, ولی دانشمندان, مواد «اکتو پلاسم» را در آزمایشگاههای مختلف مورد بررسی قرار داده و به این نتیجه رسیده اند که برخی از مواد تشکیل دهنده آن، از «کلرید سدیم» و «فسفات کلسیم» است.

ارواح با استفاده از این ماده (اکتو پلاسم) می توانند در جلسات روحی تجسد یافته و به روح و تنپوش خود (کالبد اثیری شخص فوت شده) شکل مادی دهند , یعنی «کالبد و جسم اثیری» با قدرت گرفتن از ماده «اکتو پلاسم», حیات مادی به خود گرفته و قابل دید و حتی لمس می شود . این بدن، کاملا مانند جسم یک انسان زنده, سفت و محکم و دارای قدرت جسمی و تکلم و حرکت خواهد بود. خروج و رؤیت «اکتو پلاسم» در تاریکی و یا نورهای بسیار کم امکانپذیر است، و پس از پایان جلسه (جلسات تجسدی), مجددا «اکتو پلاسم» جذب بدن شخص «مدیوم» می شود.

 چنانچه در مواقعی که «مدیوم» در محل خود قرار دارد, خروج «اکتو پلاسم» برابر دستورات «هادی جلسه» (رهبر جلسه تجسد)، درست انجام شود، هیچگونه آسیبی به «مدیوم» وارد نخواهد شد. ولی اگر پیش از خاتمه جلسه روحی، اشتباهی در آنجا رخ دهد, فرضا در اواخر جلسه، چراغهای محل برقراری تماس بطور ناگهان روشن شوند و یا افراد جلسه با هیاهوی زیادی باعث ناراحتی «مدیوم» گردند, در این حالت ها، جذب پلاسما به کندی صورت می گیرد، و این امر باعث ناراحتی «مدیومی» می شود که هنوز در خواب است. به همین دلیل است که، روشن کردن چراغ ها تا پایان جلسه، نباید انجام گیرد. زیرا در چنین حالتی، «مدیوم» پس از بیداری، دچار تشنج و تهوع می شود که «هادی جلسه» باید با خونسردی, اطراف او را کنار بزند و مقداری «شربت قند غلیظ» به او بخوراند، با اینکار، پس از گذشت چند دقیقه، «مدیوم» حالت عادی خود را باز خواهد یافت.

لباس اکثر ارواحی که در جلسات روحی تجسد می یابند، به رنگهای گوناگون است، و لباس بانوان بیشتر تور حریری است که تمام بدن آنها را پوشانیده و کلاهی از همان جنس، بر سر می کشند، و در زمان ختم جلسات، لباس آنها آخرین قسمتی است که از انظار ناپدید می شوند. برخی از هادی‌ها (رهبر جلسات روحی)، در جلسات روحی توانسته اند با اجازه خود ارواح, تکه ای از لباس آنها را بریده و در آزمایشگاهها به تجزیه آن بپردازند، و در نهایت به این نتیجه رسیده اند که: لباس ارواح (کالبد اثیری اشخاص فوت شده)، از همان جنس «اکتو پلاسم» است. یا حق. (پاسخ از استاد). 

............................

پرسش 175 :

یک آقایی این سوال را پرسید و من هم آنرا برای استاد ارسال کردم و استاد به بنده (مدیرسایت) جواب دادند.

با سلام. سوال و درخواستي دارم :  آیا ممکن است از طریق طلسم و اوراق، بدون ریاضت و کار خاص دیگری، ملوک سبه "روقیائیل- جبرائیل – سمسمائیل – میکائیل – صرفیائیل – عنیائیل- کسفیائیل" را برای شخص دیگری به تسخیر در آورد؟ مثلا" شما طلسم یا وفقی انجام دهید که ملوک شریف فوق الذکر به تسخیر بنده قرار گیرند. به گونه ای که من آنها را بطور دائم و همیشگی رؤیت نموده و در صورت ارجاع کار خیری به ایشان، برایم بانجام برسانند. متشکرم. بنده مذکر و 48 ساله هستم. قسم میخورم در راه نادرست استفاده نکنم. لطفا جواب مرا بدهید.

. (تاریخ قرارگیری در سایت: نوزدهم مهرماه 1395).

پاسخ 175:

با سلام. بله این کار شدنی است. کسانی را داشتیم که اینکار را توانستند انجام دهند، ولی در اصل، این کار درست نیست.

هرکاری که انسان میتواند انجام بدهد را که نباید انجام دهد. مشخص نیست طرف مقابلت که میخواهی این علم را به او بدهی، چه کسی و چه چیزی باشد. بارها به شما هشدار دادم: چیزی را که انسان راحت بدست بیاورد، راحت هم از دست میدهد، مخصوصا در متافیزیک، انرژیهای درون و علوم خفیه. حواستان باید جمع باشد. پس، این کار شدنی هست، ولی نباید انجام داد.

فرض کن، کسی برای یک نفر این کار را کرد. چه تضمینی وجود دارد آن شخصی که یاد گرفته، واقعا و خالصانه برای دیگران کار کند و سوءاستفاده نکند؟ اصلا همچنین چیزی محال است. یعنی شما قبل از اینکه طرف را بشناسی و او خودش را پالایش کرده باشد، میخواهی اینکار را برایش انجام بدهی؟

این کار اشتباه و خطای محض است. اگر کسی اینکار را بکند، یعنی به دیگران یکدفعه چنین علمی را انتقال بدهد، تمامی مشکلاتی که در آینده نه چندان دور انجام میشود، کارما و جزایش، به اسم او ثبت میشود و باید حساب و کتاب پس بدهد که چرا این کار را برای آن شخص انجام داده است (آموزش داده است). بخاطر همین موضوع، هرکسی این کار را برای کسی انجام دهد، اشتباه و خطایی جبران ناپذیر می باشد و حتما چوب این کارش را در این دنیا می خورد و در آخرت هم باید جواب پس بدهد.

مثل این می ماند که یک سلاح اتمی و هسته‌ای، یا بمب و موشک یا اسلحه را دست یک آدم دیوانه بدهید. چه تضمینی دارد؟ شما از کجا میدانید که (فرد دیوانه) استفاده میکند یا نمیکند؟ شخص مقابل باید ماهها و سالهای زیادی زیر نظر یک استاد باایمان و خداشناس واقعی مشغول کسب علم و دانش و معرفت و آگاهی الهی باشد و ریاضت بکشد. اصلا فلسفه اینکه میگویند: چهل روز یا چهل سال باید ریاضت بکشد و یا مرز چهل سالگی را باید رد کند تا به پختگی برسد، بخاطر همین است که، آن جنبش و جوشش و جوانی و خامی انسان از بین برود. یعنی باید سن و سال انسان بگذرد و با کسب تجربه، آماده تحمل سختیهای غیرمترقبه روزگار بشود. اینگونه نیست که کسی بتواند در سن خیلی پایین، به این علم دسترسی پیدا کند و به خودش و دیگران، صدمه وارد نکند، این کار کاملا مشخص است. توانایی انسان مانند بازیهای کامپیوتری می ماند. شخص، همانطوری که در پشت کامپیوتر می نشیند، فقط با جابجا کردن و زدن چند دکمه، می تواند خیلی راحت چند نفر را بکشد و خیلی از مکانها و وسایل را نابود کند و همه جا را به آتش بکشد و منفجر کند. این شخص بی تجربه و بی حوصله، حتما در وادی متافیزیک هم همین کارها را توسط نیروهای متافیزیکی انجام خواهد داد، و یا توسط این نیروها و علم ها، به دیگران و خودش صدمه میزند. این را گفتم آوازه گوش خود کنی و به دیگران هم بگویی. این کار درست نیست. مخصوصا اگر کسی که نابالغ یا تازه به دوران رسیده باشد و خودش را پالایش نکرده باشد، به این علوم برسد، باعث ویرانی و  نابودی خواهد شد. سن و سال انسان باید به مرز پختگی برسد و در این راه استخوان خورد کند. به قول معروف باید به تجربه برسد. وقتی به آرامش رسید و صبور بود، اگر کم کم و به تدریج این نیروها را به انسان بدهند، میتواند جلوی خشم و تصمیم های غلط و سوءاستفاده های احتمالی را بگیرد و در راه درست، از این نیروها و علم ها استفاده کند. حالا فهمیدید چرا این نیروها را دست هرکسی نمیدهند؟ بخاطر اینست!!!

بعضی مواقع هم، این نیروها دست یک نفر، بصورت اتفاقی میفتد. که دیگران و اطرافیان را به نابودی میکشاند. اینهمه جادوگر در سطح جهانی داریم که مردم را سحر و جادو کرده و بدبخت میکنند، آیا ندیدید؟ چه بسا در بین فامیل شماها هم ممکن است باشند. همه جا پخش هستند. عزیزان من! بخاطر اینکه این نیروها دست آدمهای بی لیاقت و شیطان صفت و پست افتاده، ما در حال حاضر شاهد اینهمه فتنه ها و بلاها و بیماریها و وسوسه ها در سطح جهانی هستیم، و باید همه ماها تاوان اینکار آنها را بدهیم. در واقع، تر و خشک، همه باهمدیگر در آتش شیاطین جن و انس خواهیم سوخت. متاسفانه!!!

حرف افرادی که می گویند: «قسم میخورم که سوءاستفاده نمیکنم» را هم باور نکنید. اگر خود شما هم، روزی به این توانایی رسیدید، خواهش میکنم که به هیچ کس این نیروها و انرژیها و علم ها را انتقال ندهید!!!

من خودم شخصا چند سال قبل، در ابتدای جوانی ام که به این نیروها و علم ها و انرزیها دسترسی پیدا کردم، بخاطر پاکی و صداقت و رحم و مروت و جوانمردی و بزرگمنشی که در وجودم زبانه میکشید، به چند نفر از افراد و اساتیدی که ادعای خوب بودن میکردند و التماسم می کردند، گوشه ای از انرژی درونی ام را منتقل کردم. متاسفانه، بعد از گذشت مدت زمانی کوتاه، آنها خودشان را گم کردند و خلق و خوی حیوانی شان، بر خلق و خوی انسانی شان غلبه کرده و باعث اذیت و آزار اطرافیان شان شدند و از نیروهای کمی که داشتند، بیشترین سوءاستفاده را بردند. من هم بعد از فهمیدن این موضوع، از آن به بعد، به خودم قول دادم که به هیچ وجه، به کسی نیروهای متافیزیکی خودم را انتقال ندهم. در واقع، حتی این نیروهای متافیزیکی را هم برای هر کسی تدریس نمی کنم، مگر اینکه سالها در نزد من تلمذ کرده باشد و پله های پالایش درونی و بیرونی خودش را طی کرده باشد و در نهایت به طریقت دانایی گام برداشته باشد و در راه سیر و سلوک الی الله و خودشناسی، به تبحر و درایت رسیده باشد (با ایمان و تقوای الهی شده باشد).

امیدوارم  که حالا متوجه شده باشید چرا من سالهاست که گوشه گیری کردم؟ و هرکسی را لایق شاگردی خودم نمیدانم که تکنیکها و علم های پیشرفته را با آنها سهیم شوم و به آنها علوم متافیزیک واقعی را انتقال دهم!!! متاسفانه برای اینکه همه انتظار داشتند و هنوز هم دارند که به آنها انرژی و علم و تکنیک های پیشرفته متافیزیکی را به سادگی و بدون زحمت، منتقل کنم تا اینکه آنها خیلی سریع به نتیجه خودخواهانه خودشان برسند، من مجبور شدم که اسرار درونی ام را توسط علم ذن جامع (نور و آگاهی الهی جامع)، در درون کتابها و مقالات و نوشته ها و سخنان و اعمال و رفتار و پندار خودم، پنهان سازم. فقط کسانی میتوانند به اسرار این نیروهای درونی پی ببرند که در طریقت دانایی و سیر و سلوک الی الله، قدم گذاشته باشد و از سرچشمه آگاهی و نور الهی سیراب شده باشند. به امید خداوند بخشنده و مهربان و حکیم و خالق مطلق. حرف برای گفتن بسیار است. ولی ای عزیزانم!!! اگر در خانه کس است، یک حرف بس است!!! آنها که اسرار حق آموختند، مهر کردند و دهانشان دوختند!!! زکات علم و دانش، نشر آن به اهل معرفت می باشد. (پاسخ از استاد).

.............................

پرسش 176:

با درود خدمت استاد گرانقدر. متنی در رابطه با خوردن میوه قبل از وعده های خوراک در روز بدستم رسیده، خواستم بدانم چه مقدار صحت و سقم آن درست است. منتظر جواب هستم پیشاپیش سپاسگزارم. آیا با (معده خالی باید میوه خورد)؟ چون سالها بر این باور بودیم که میوه خام برای معده خالی مضر است و باعث دردهای معده میگردد. (تاریخ قرارگیری در سایت: 24 مهرماه 1395).

پاسخ 176:

با سلام. بله متن فوق را خواندم و آنرا قبول دارم. علم پزشکی خیلی پیچیده است. برای مثال:

کسانی که زخم معده دارند، نباید بعضی از میوه ها را با شکم خالی بخورند (مثل پرتغال که حالت اسیدی دارد. مخصوصا پرتغال ترش). ولی می توانند قبلش یک سیب بخورند و بعد از آن کمی پرتغال بخورند. در ضمن، کسانی که زخم معده دارند، ابتدا بوسیله گیاهان دارویی (مثل زردچوبه - شیرین بیان - ...) معالجه می شوند و بعد، سیکل طبیعی خودش را برای خوردن میوه های طبیعی فصل آغاز می کنند.

در هر صورت، علم طب و مخصوصا طب سنتی (حکمت) است که هر کسی نمی تواند به آن راه یابد و مسلط شود. زیرا حکمت با علم پزشکی مدرن بسیار متفاوت است. به همین خاطر، هر کدام از آنها حرفهایی برای گفتن دارند که در بعضی از مواقع، با همدیگر هم متضاد می باشند.

ولی آن چیزی که من در این مدت 25 سالی که از طب و حکمت و پزشکی مدرن متوجه شدم، این است که:

پزشکی مدرن برای بیماران اورژانسی (مثل: جراحی تصادفات - قلب - کلیه و ...) بسیار مناسب است.

طب سنتی (حکمت) برای زندگی سالم و به دور از مریضی و مخصوصا طول عمر با عزت بسیار مناسب است.

آدم عاقل هر دو تا مورد را استفاده می کند، آنهم بنا به فراخور موقعیت خودش.

در ضمن، روزه میوه در علم یوگا و جود داشته (حداقل قدمت 5000 ساله دارد).

 

همچنین کسانی که در خام خواری ید طولانی دارند، می توانند راهنمای خوبی برایمان باشند. یا حق. (پاسخ از استاد). 

………….................

پرسش 177:

باسلام. احوال خود و خانواده محترمتان انشاءالله خوب باشد. روغن گل سرخ را فقط باید به پیشانی بزنم.یا به سر؟ طرز استفاده، لطفا می فرمایید؟. با سپاس. (زهرا از تهران). (تاریخ قرارگیری در سایت: نوزدهم مهرماه 1395).

 

پاسخ 177:

باسلام. ممنون. همچنین شما.

نوک انگشت وسطی را با روغن گل سرخ آغشته کنید و سپس به نقاط حساس سردردتان، مالش لطیف بدهید.

نقاط: قصر باد - برکه باد - پیشانی - گیجگاهها - صورت ببر (li4) - به کتاب درمان جامع طب سوزنی مراجعه کنید.

 

تمرکز و تنفس و آرامش فراموش نشود. (پاسخ از استاد).

.................

 پرسش 178:

سلام. اینکه در خلقت انسان,  خاکی که  از هفت قسمت زمین برداشته شده,آیا موجب رنگ پوست انسانها شده. زرد پوست, سیاه پوست و... ؟ (زهرا از تهران) (تاریخ قرارگیری در سایت: 24 مهرماه 1395).

پاسخ 178:

با سلام

به این شکلی که ما میدانیم،خیر!

همانطوریکه قبلا سر کلاسها گفته بودم:

هفت خاکی که توسط حضرت عزرائیل (ع) از روی کره زمین به آسمان برده شده بود، همان هفت عنصر اصلی تشکیل دهنده بدن انسان می باشد (آهن - مس - روی - فسفر و  ...).

می گویند: در زمان طوفان حضرت نوح (ع) نسل انسانها توسط پسران حضرت نوح (ع) ازدیاد شد. هر کدام از پسران (هام - یافث - سام) تولید نسل کردند و از نسل ایشان انسانها در روی کره زمین پراکنده شدند. نژاد انسانها (رنگ و اخلاق و رفتار و ...) توسط ایشان به شکلهای مختلف تغییر کرد.

می گویند: در زمان نمرود، پادشاه بابل، زمانیکه برج بزرگ بابل را درست کرد، در بلندترین قسمت برج رفت و بطرف خداوند متعال تیر پرتاب کرد. و در همان لحظه، خداوند غضب کرده و طوفانی سخت را فرستاد و برج را خراب کرد. و به اذن خداوند متعال، انسانها به زبانهای مختلف صحبت کردند و در روی زمین پراکنده شدند.

برای اطلاعات بیشتر، به کتاب عهد عتیق مراجعه نمایید (قسمت طوفان حضرت نوح (ع) و قسمت نمرود پادشاه بابل، طوفان برج بابل). یا حق. (پاسخ از استاد).

…………………….

پرسش 179:

با سلام

چرا تولید اسپرم در بعضی ها کم می شود و نمی توانند بچه دار شوند؟ (تاریخ قرارگیری در سایت: 24 مهرماه 1395).

پاسخ 179:

باسلام. چندین فاکتور است که باعث می شود سیستم تولید نسل در یک انسان ضعیف شده و یا حتی از بین برود:

1- چاقی 2- تغذیه خراب 3- استرس 4- فکر خراب 5- امواج و پارازیتهای الکترونیکی و ......

موارد بالا باعث می شوند که یک انسان نتواند از حداکثر انرژی و سلامتی خودش بهرمند شود. یکی از این انرژیها همان تولید اسپرم سالم و قوی برای تولید نسل می باشد.

برای بدست آوردن سلامتی خود، باید برعکس آنها اقدام کنید. یعنی:

1- تناسب اندام (ورزیده) 2- تغذیه خوب 3- آرامش 4- فکر مثبت 5- دوری از امواج های خطرناک الکترونیکی و .......

با آرزوی بهترینها برای شما و خانواده محترمتان.

یا حق. (پاسخ از استاد).

……………..

پرسش180:

باسلام. برای مقابله با حوادث آخرالزمان، و (وسواس) اجنه و شیاطین، آیا میتوان به سراغ دعانویسان برای حفاظت از خود رفت؟(تاریخ قرارگیری در سایت: 24 مهرماه 1395).

پاسخ 180:

سلام  بر شما. بهترین راه مقابله با حوادث آخرالزمان، فقط صبر و صبر و صبر میباشد.

البته باید راه درست را با درایت رفت، و در نهایت، نتیجه را به خداوند حکیم و دانا سپرد.

به هیچ وجه نباید به سراغ دعانویس های کنار خیابان و مدعیان دروغین... بروید. نه اینکه دعا نوشتن بد باشد، بلکه، کسی که بتواند دعا بنویسد و کارساز باشد (با خدا و با ایمان و با تقوا و خالص و بی ادعا)، تقریبا می شود گفت که وجود ندارد. معمولا دعا نویسان، خودشان آدمهای نرمال و خوبی نیستند. آنها بخاطر پول، دست به هر کاری میزنند. دعا نویس قابل اعتماد، دارای شرایطی می باشد که از عهده هر کسی بر نمی آید. خیلی باید محتاطانه عمل کنید، وگرنه، کارهایتان بدتر خواهد شد و گره ای به گره هایتان اضافه خواهد شد. بهترین دعا، دعا کردن خالصانه، با تمام وجود، و مخصوصا در حالت مضطر و فقط به شخص خداوند قادر مطلق میباشد، و لاغیر. لطفا به کتابهای مفید طریقه دعا کردن، مراجعه کنید. یا حق. (پاسخ از استاد).

……………….

پرسش 181:

با عرض سلام و ادب و احترام خدمت استاد بزرگ. امیدوارم شرایط طوری بشود که زودتر کتابهای جدیدتری از شما چاپ شده و در اختیار ما قرار بگیرد. ان شاءالله. سوالی از محضرتان داشتم: دنیای شما (دنیا از دید شما) از چه جنسی و چه رنگی است؟ دنیا را با چه دیدی می بینید؟ عارفان بزرگی مثل شما، با پالایش و تصفیه وجود و دیدن عمق و باطن هر چیزی، حتما جور دیگری می بیند. با تشکر. (تاریخ قرارگیری در سایت: 24 مهرماه 1395).

پاسخ 181:

سلام و درود بر شما عزیز گرامی. دنیای من دنیای نور است، تمامی رنگها را در یک رنگ دارد (نور طلایی).

آیا می خواهید وارد این دنیا بشوید؟

به خودتان ایمان داشته باشید!

به راهتان (سیر الی الله – طریقت دانایی) ایمان داشته باشید!

سعی کنید تا آخرین توانتان از حریم این راه مقدس دفاع کنید و پا پس نکشید!

زیرا شیطان بزرگ و شیاطین جن و انس، انوار شما را می بینند و در صدد آلوده کردنتان به شک و تردید و وسواس و ...... می باشند، تا اینکه در نهایت شما را از راه به در کنند!

ولی شما باید مقاومت کنید. آینده از آن مومنین است!

ستاره قدرت تز جامع می گوید:

1- پاکی 2- صداقت 3- صبر 4- استقامت 5- تواضع.

کسانی که خودشان را پالایش الهی می کنند، بهترین نتیجه را در زندگی دنیوی و اخروی خواهند دید. شما عزیزان را به خدای بزرگ می‌سپارم. یا جامع. (پاسخ از استاد).

……………….

پرسش 182:

باسلام آیا طبق متن زیر باید از برخی آدمها ترسید؟ ترس در این موارد خوبست؟

میترسم از بعضی آدم ها:

ﺁﺩﻣﻬﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺍﻣﺮﻭﺯ ﺩﻭﺳﺘﺖ ﺩﺍﺭﻧد، ﻓﺮﺩﺍ ﺑﺪﻭﻥ ﻫﯿﭻ ﺗﻮﺿﯿﺤﯽ ﺭﻫﺎﯾﺖ ﻣﯽ ﮐﻨﻨﺪ!

ﺁﺩﻣﻬﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺍﻣﺮﻭﺯ ﭘﺎﯼ ﺩﺭﺩ ﺩﻟﺖ ﻣﯽ ﻧﺸﯿﻨﻨﺪ، ﻓﺮﺩﺍ ﺑﯿﺮﺣﻤﺎﻧﻪ ﻗﻀﺎﻭﺗﺖ ﻣﯽ ﮐﻨﻨﺪ!

ﺁﺩﻣﻬﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺍﻣﺮﻭﺯ ﻟﺒﺨﻨﺪﺷﺎﻥ ﺭﺍ ﻣﯽ ﺑﯿﻨﯽ، ﻓﺮﺩﺍ ﺧﺸﻢ ﻭ ﻗﻬﺮ و نامهربانیﺷﺎﻥ را می بینی!

ﺁﺩﻣﻬﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺍﻣﺮﻭﺯ ﻗﺪﺭﺷﻨﺎﺱ ﻣﺤﺒﺘﺖ ﻫﺴﺘﻨﺪ، ﻓﺮﺩﺍ ﻃﻠﺒﮑﺎﺭ ﻣﺤﺒﺘﺖ!

ﺁﺩﻣﻬﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺍﻣﺮﻭﺯ ﺑﺎ ﺗﻌﺮﯾﻒ ﻫﺎﯾﺸﺎﻥ ﺗﻮ ﺭﺍ ﺑﻪ ﻋﺮﺵ ﻣﯽ ﺑﺮﻧﺪ، ﻓﺮﺩﺍ ﺳﺨﺖ ﺑﺮ ﺯﻣﯿﻨﺖ ﻣﯽ ﺯﻧﻨﺪ! (تاریخ قرارگیری در سایت: 24 مهرماه 1395).

پاسخ 182:

با سلام

تا آنجایی که می توانی، از همه کس و همه چیز بترس!

حتی از خودت (نفس شیطانی) هم بترس، زیرا شاید روزی با کارهایش رسوایت کند!!!!!!

فقط به خدا پناه ببرید از دست وسوسه های شیطانی!

زیرا تنها اوست که میتواند ما را در مقابل تمامی امواج های بد و شیطانی، محافظت کند!

کسانی که حودشان را همیشه پالایش می کنند و در راه رضای خداوند متعال قدم برمیدارند، خداوند متعال، به درونی‌ترین‌شان وارد شده و نفس الهی و نورانی هدیه میدهد! این اشخاص، دیگر به هیچ وجه از کسی نخواهند ترسید! زیرا همیشه و در همه جا، خداوند را در نزد خودشان خواهند دید! یا حفیظ. (پاسخ از استاد).

..............

پرسش 183:

باسلام. خداقوت. برخی شبهات بین مردم پخش میشود. از جمله مطلب «برف در اسلام » و ... . نظر شما چیست؟ (تاریخ قرارگیری در سایت: 24 مهرماه 1395).

پاسخ 183:

باسلام. خداقوت. آن مطلب را خواندم.

در آن متن، نشانی از گروههای شیطانی می بینم که با دقت بسیار بالا و با پشتکار خیلی زیاد، به میدان آمده اند تا جوانان ما را به گمراهی برسانند. متاسفانه نه تنها جوانان، بلکه افراد مسن جامعه را هم به گمراهی کشاندند. زیرا خراب کردن خیلی راحتتر است از آبادانی می باشد. مومن زیرک است و خیلی سریع متوجه حربه های دشمنان می شود. یا حفیظ. (پاسخ از استاد).

..................

پرسش 184:

باسلام خدمت دانشمند بزرگ، استاد یحیایی. وقت بخیر. راه سالم ماندن در مقابل نیروهای منفی چیست؟ سوال دوم اینست با وجود شکبه های اجتماعی و مشغولیات موبایل و کامپیوتر، چه کار کنیم وقت کم نیاریم و به کارهای اصلی مان برسیم؟ با سپاس. در پناه خدا. (تاریخ قرارگیری در سایت: 24 مهرماه 1395).

پاسخ 184:

سلام و درود بر شما عزیز گرامی. یکی از بهترین راههای سالم ماندن در مقابل نیروهای منفی در دنیا و آخرت، و مخصوصا خلاصی از دست آنها، بیشتر سکوت کردن و بیشتر تعمق کردن می باشد. در واقع، بعضی مواقع بهتر است که ما کاری را انجام ندهیم. انسان عاقل، از کارهایی که باعث ایجاد تفرقه و بدگمانی و جدال و ... می شود، دوری می کند. در این خصوص (سکوت و تفکر و تعمق و تدبر آگاهانه در راه خدا)، شما را به تحقیقات و پژوهش در آیات قرآن و احادیث ائمه اطهار (ع)، تشویق می کنم. باشد که به آگاهی الهی دسترسی پیدا کنید؛ ان شاءالله.

در مورد سوال دوم شما:

بیشتر به فکر تقویت خودتان باشید! بیشتر وقتتان را برای ارتقاء سطح خودتان در نظر بگیرید! سعی کنید که زمانسنجی بهتری برای زندگی تان داشته باشید.

وگرنه غرق خواهید شد و در آخر هم، بجز افسوس و پشیمانی، چیزی نصیبتان نخواهد شد. با تاسف بگویم، یک موجی از طرف موجودات غیر ارگانیک آمده که مردم را به چیزهای الکی مشغول می کنند!

مثل: تلویزیون - ماهواره - تلگرام - اینترنت - موبایل - تبلت - لپ تاپ - بازیهای کامپیوتری و ... .

خودتان هم بهتر از من میدانید!

ولی کمتر کسی در جهان وجود دارد که از تکنولوژی روز دنیا، به بهترین نحو ممکن استفاده ببرد!

راه حلش هم خیلی ساده است!

ساعت کوتاهی را در روز برای اینکار در نظر بگیرید! و بقیه وقتتان را به کارهای اصلی تان برسید!وقتی را برای تمرینات عملی عرفانی یا ورزشی خود مانند: یوگا، تای‌چی، کاراته، سلاح سرد، طب سوزنی، طب سنتی و ... در روز بگذارید و انجام دهید! با یکجا نشستن و مطلب خواندن، به جایی نمی رسید. فعال باشید و کوشا! خوشا به حال کسانی که از تکنولوژی روز دنیا، به بهترین نحو ممکن، برای پیشرفت خود و آباد کردن دنیای اطرافش استفاده می کنند! یا حق. (پاسخ از استاد).

...............

پرسش 185:

باسلام. سخنان حکمت آموز جامع شما را خواندم، بسیار عمیق و قابل تأمل می باشد. در ضمن نظرتان درباره سخنان حکیمانه کارلوس کاستاندا (شاگرد دون خوان) چیست؟ مانند این سخن:

چون امکانی برای دانستنِ اینکه ما لحظه‌ای دیگر زنده هستیم یا نه وجود ندارد، باید هرلحظه را طوری زندگی کنیم که گویی آخرین لحظه است. هر عملی آخرین نبرد سالکِ مبارز است. به همین جهت، فرد باید همواره بی عیب و نقص عمل کند، هیچ چیز نباید ناتمام بماند. (از کتاب تعلیمات دون خوان).

سوال دوم اینکه، باتوجه به اینکه نوشته اید هرکاری را زیر نظر و با اجازه یک استاد باید انجام داد، آیا شما خواندن کتابهای کارلوس کاستاندا را اجازه می دهید؟ (لازم به ذکر است که من در زمینه فهم اینجور کتابها مبتدی و متوسط هستم). سپاس. نیما از گرجستان. (تاریخ قرارگیری در سایت: 24 مهرماه 1395).

پاسخ 185:

 باسلام و درود بر شما عزیز گرامی. سعی کنید به سخنان حکمت آموز اطرافتان (سحنان حکمت‌آموز جامع) و نیز سخن حکیمانه کاستاندا، بیشتر دقت کنید؛ چونکه آنها حامل خبرهای مفید و ضروری (آگاهی) از «دنیای مخفی» می باشند که توسط رمزهایی بصورت مخفی درآمده و به راحتی در اطرافتان انتشار داده شده. اگر بتوانید آن رمزها را رمزگشایی کنید، راه رهایی شما از این دنیای فانی و ورود به دنیای باقی (دنیای مخفی) تضمین شده می باشد. فقط کافیست که هوشیار و گوش به زنگ باشید و با تمام وجودتان و با ایمان کامل بخواهید، آنگاه با سعی و تلاش شما به سرانجام و نیکبختی خواهد رسید؛ ان شاءالله. یاحق.

درباره سوال دوم: کالوس کاستاندا دانشجوی دکترای گیاهشناسی، خدمت دون خوان (پیر سرخپوست) شاگردی کرده و اسرار و تکنیکهایی از او یادگرفت، از جمله پرواز کالبد اثیری بوسیله برخی گیاهان توهم‌زا، و... که افرادی قابل احترام هستند. (البته این شیوه مخصوص خود آنهاست، و مسلمانان و یا هندی ها با ریاضت و تمرین و تزکیه و پالایش به آن مرحله میرسند). کتابهای کاستاندا با خیال‌پردازیها و مطالب اغراق آمیزی برای جذب خواننده همراه شده است (ولی ما همیشه سعی میکنیم در کتابهای خود، حقیقت را به سادگی بیان کنیم). کتابهای کارلوس کاستاندا، از لحاظ عرفانی (عرفان سرخپوستی)، مطالب سنگینی دارد و هم اینکه خواندن آن برای افرادی که خود را پالایش نکرده و ظرفیت خود را بالا نبرده اند، بسیار خطرناک می باشد و در بعضی موارد، ممکن است شخص را به گمراهی بکشاند. به همین خاطر است که بزرگان می گویند: بدون داشتن استادی باتجربه و باایمان و صالح، قدم به راههای ناشناخته نگذارید! زیرا، ضررش، بیشتر از منفعتش می باشد، و حتی در مواردی، خطر مرگ و نابودی وجود دارد! یا حکیم. (پاسخ از استاد).

..................

پرسش 186:

باسلام خدمت استاد بزرگوار. چرا تاکید دارید بدون اذن استاد نباید هر کتاب و مقاله و نوشته ای را بخوانید. و بخصوص ما را از خواندن کتابهای علوم غریبه برحذر میدارید؟ (تاریخ قرارگیری در سایت: 24 مهرماه 1395).

پاسخ 186:

باسلام و درود بر شما عزیز گرامی. همیشه می گویم که اول با روح نویسنده ارتباط برقرار کنید و بعدا محتویات کتاب را بخوانید. در این باره به کتاب قدرتهای ذهنی (مطالعه با روح نویسنده کتاب) مراجعه بفرمایید. همیشه به شاگردان و هنرجویان هشدار دادم که نباید هر کتاب و مقاله و نوشته ای را بخوانید! برای مثال: با خواندن کتابهای علوم خفیه (سحر و جادو)، چونکه شما به اینگونه کتابها آشنایی ندارید و به آنها مسلط نیستید، به احتمال خیلی زیاد، انرژی و روح کتاب که زنده است، روی کالبد ذهنی تان تاثیر منفی گذاشته و باعث مسخ شما می‌شود. اگر اینگونه شما توسط کتابهای علوم خفیه (سحر و جادو) مسخ شوید، احتمال نجاتتان از این ورطه خیلی ضعیف می باشد و بیم هلاکتتان می رود!!! به همین خاطر است که بزرگان می گویند: بدون استاد و راهنمای باتجربه و مخصوصا با ایمان به خداوند متعال، به هیچ وجه پا به این راههای خطرناک نگذارید!!! یا حفیظ . (پاسخ از استاد).

.................

یکی از دوستان سوال زیر را مطرح فرمود. استاد یحیایی، همواره میفرمایند:

 «بدانید که هر سوالی را باید از چه کسی بپرسید. مثلا، سوالات مذهبی و یا تفاسیر احادیث و نهج البلاغه، و... را باید از امام جماعت مسجد خود، سوال بفرمایید و از ایشان بخواهید که بالای منبر برای همه توضیح دهند تا همه مردم استفاده نمایند. در نهایت اگر سوال خیلی تخصصی بود یا به جواب خود نرسیدید، از دیگران سوال نمایید».

پاسخ زیر را بنده (مدیر سایت) از اینترنت پیدا کردم.

 

پرسش 187 :

 امام حسین(ع) چند همسر داشت واسامی آنان چه بود؟ آیا در کربلا حضور داشتند و اهل چه شهری بودند؟ (تاریخ قرارگیری در سایت: 24 مهرماه 1395).

پاسخ 187: 

 مورخان در مورد همسران امام نوشته‌اند: حضرت چند همسر داشت ،بدین شرح:

1.  لیلی دختر ابی مره بن عروه بن مسعود ثقفی، مادر حضرت علی اکبر، شهید کربلا،

2. شهر‌بانو(شاه زنان) دختر کسری یزدگرد سوم، پادشاه ایران، مادر امام سجاد(ع)،

3.  رباب دختر امریء القیس بن عدی، مادر حضرت علی اصغر (ع)، حضرت سکینه و عبدالله رضیع،

4. ام اسحاق دختر طلحه بن عبدالله، مادر فاطمه بنت الحسین.

5. قضاعه ، که از او فرزندی به نام جعفر داشت.(1)

 

اوّلی از قبیلة ثقیف (طایفه ای در طائف)، دومی ایرانی، سومی از قبیله کلبیه و چهارمی از تیم بود.(2)

در مورد این که شهربانو جزء همسران امام بوده، اختلاف است.(3)

در مورد این که همسران در کربلا بودند، یا نه، برخی از مورخان نوشته اند: تنها رباب در کربلا حضور داشت. او به همراه دیگر زنان و فرزندان به کوفه و سپس به شام به عنوان اسیر برده شد و بعداً به همراه کاروان به مدینه بازگشتند.

وی پس از شهادت امام حسین(ع) وقتی به مدینه آمد، بزرگان مدینه از او خواستگاری و درخواست ازدواج کردند اما در پاسخ آنان فرمود: «بعد از آن که افتخار وصلت با خاندان پیامبر نصیبم شد، با فرد دیگری وصلت نخواهم کرد». در مدینه یک سال عزاداری کرد و در این مدت روزها زیر سقفی نمی‌رفت و مدام در مظلومیت حسین(ع) می‌گریست تا جان به جان آفرین تسلیم نمود.(4)

در مورد شهربانو افسانه های نقل شده که صحت ندارد . از جمله این که پس از عاشورا از دست دشمن فرار کرد و چون دشمن در تعقیب او بود ، در بین راه به کوه معروف بی بی شهربانو رسید و کوه شکافته شد و او را در خود جای داد. کسانی که نام یکی از همسران امام را شهربانو و دختر یزدگرد ثبت کرده اند ، اذعان دارند پس ازتولد امام سجاد با فاصله اندکی از دنیا رفت.(5)

—------------------------------------------------------------------------------------------------—

پی نوشت‌ها:

1- ارشاد مفید،ج2 ،ص135؛ اعیان الشیعه ،ج2 ،ص389.

2- سید محسن امین، اعیان الشیعه، ج 2، ص 389.

3-استاد مطهری ، خدمات متقابل اسلام و ایران ، ص131-132

4- ابن اثیر، الکامل فی التاریخ، ج 4، ص 88؛ ابن جوزی، المنتظم، ج 6، ص 9.

5- زندگانی علی بن الحسین، سید جعفر شهیدی، ص 11.  (پاسخ از مدیر سایت).

 

........................

پرسش 188:

باسلام. خداقوت. درباره عدد 11 و 66 که در کتاب یی چینگ جامع آوردید، میشود بیشتر توضیح بدهید؟ (زهرا از تهران) (تاریخ قرارگیری در سایت: 24 مهرماه 1395).

پاسخ 188:

باسلام. در کتاب یی چینگ جامع، بخش فلسفه اعداد جامع ، این مطلب (عدد 11 و 66) را آورده ایم.

البته علم اعداد را اصلاح کردیم و شاید در جاهای دیگر متفاوت باشد.

 

عدد 11 که عدد ابجد هو ، 11 می شود . ه + و = 5+6  .

هو یعنی او (خدا).

عدد ابجد الله هم 66  میشود . ا+ل+ل+ه = 1+30+30+5  .

بعضی اعداد را نمیتوان با هم جمع کرد. که این دو کلمه جزو آن است. در جمع عدد ابجد این دو کلمه در آخر با هم جمع نمیشود. مثلا 1+1 ، 2 نمیشود؛ 11 می ماند. و همچنین 6+6 ، 12 نمیشود و همان 66 باقی می ماند.

اینها جزو استثنا هستند؛ چون ما نمیتوانیم کلمه خدا را با هم جمع کنیم. بخاطر همین خداوند در یکجا، هو، (که عدد ابجد آن 11) هست ، در یکجا، الله (که عدد  ابجد آن 66) است.  موفق باشید. یا حق. (پاسخ از استاد).

...................

پرسش 189:

درباره نحوه رسیدن به جواب سئوالات خود:

یک خانمی، درباره آمدن ارواح سرگردان مردگان روی زمین و بسوی خانواده خود (بخصوص در خواب)، و... اینکه چطوری می شود به جواب سئوالات خودمان برسیم؟! را از طریق ایمیل سئوال کردند که بنده (مدیر سایت) از طریق ایمیل از جناب استاد پرسیدم. و استاد مرا راهنمایی کردند و فرمودند: (تاریخ قرارگیری در سایت: 24 مهرماه 1395).

پاسخ 189:

ابتدا سلام مرا به ایشان برسانید و بگویید: جوابتان فقط یک جمله نیست. خیلی طولانی و پیچیده است. شما باید از چندین کتاب استفاده کنید (تا جواب جامع را انتخاب کنید).

 هر کتابی، هر استادی، هر مکتبی، برای خود، یک راه حل و جوابی دارد. ولی در مجموع چون تز ما، تز جامع است، باید همه آن نظریات و جوابها را بدانید (تا از بین آنها بهترین را انتخاب کنید). یعنی باید بدانید فلان مکتب در زمینه روح چه می گوید، مکتب شیعه چه می گوید، مکتب سنی چه می گوید. مکتب بودایی چه می گوید. مکتبهای مختلف درباره ارواح چه می گویند.

اول از همه، باید جامع نگر بود. سپس، بوسیله عقل است که هرکسی سبک سنگین (بالا پایین) میکند، مابین این جوابها یکی را انتخاب میکند. آن چیزی که به عقلش رجوع میکند، میبیند درست است، آنرا فعلا در اولویت قرار میدهد تا کم کم بتواند علم و آگاهی و تجربه او را بالا برود . باز دوباره، در آینده، با توجه به افزایش آگاهی خود، مابین آنها یکی را به درستی انتخاب کند.

آدم عاقل، عقلانی تر حساب (کار) میکند. بعد از آن، دوباره جلو میرود و تحقیق را ادامه میدهد. باز دوباره، اگر جلو رفتید و دیدید این مطلب، آن چیزی که فکر میکردید باید درست باشد، درست نیست (نادرست است)، عقل حکم میکند که بلافاصله آن را کنار بگذارید و جواب جدید و مناسب‌تری را بیابید و جایگزین کنید. با دلیل و منطق کار کنید و راه حل جدیدتر و ساده تری (باتوجه به تحقیقات خود) ابداع کنید.

سعی کنید، زمانی که چیزی را می‌شنوید، در رابطه با آن موضوع، تحقیقات وسیعی انجام دهید و ببینید که در مکتبها و ادیان دیگر، در رابطه با آن موضوع خاص، چه می گویند و نظرشان چیست؟! و در نهایت، بهترین آنها را که درست‌تر و ساده‌تر و کامل‌تر است را انتخاب کنید و رویش بیشتر تحقیق و پزوهش کنید، تا اینکه به درونی ترین لایه های آن پی ببرید! این است راه درست تحقیق و پژوهش، برای کسب علم و دانش و معرفت!

   حتما بالاخره جواب شما در یکجا داده شده است! مگر میشود که جوابی برای سئوال شما داده نشده باشد؟! 124 هزار پیغمبر (ص)، و 12 امام (ع) و بزرگان و اولیاءالله و انسانهای فرهیخته زیادی آمدند که به سئوالات بی‌شمار ما جواب بدهند، تا اینکه ما در تاریکی و جهل و نادانی نباشیم! مگر میشود جواب ما را نداده باشند؟ منتها، بیشتر مطالب، پخش و گسترده و نامرتب است. چقدر تاکید میکنم که بروید تمام آفاق و انفس را زیر و رو کنید! بروید ببینید 5000 سال پیش در چین چه خبر بوده است؟! چه بسا، جواب شما، در 5000 سال پیش در چین داده شده است. منظور من، مثلا «کنفسیوس» و یا «لائوتزوه» است، که 500 سال قبل از میلاد مسیح زندگی پر برکتی برای مردم شان داشتند. چه بسا، کسانی بودند که 2000 سال قبل از میلاد مسیح، جواب خیلی از سئوالات ما را پیدا کرده اند.

خب باید برویم کنکاش کنیم و جوابهای سئوالاتمان را پیدا کنیم. لذت کسب علم و دانش به این است که بروید جستجو کنید. نمیتوانید یکجا بنشینید و جواب همه سئوالاتتان را پیدا کنید. اینگونه نیست. باید کتابخانه بروید. باید از اینترنت جستجو کنید. باید بروید استادان زبر دست و باتجربه را پیدا کنید و گفتگوی صمیمی و علمی داشته باشید. پژوهش کنید. باید در آفاق و انفس سیر و سلوک (سیر الی الله) کنید. اگر نیت و اعمال و رفتارتان پاک باشد، مطمئنا خدا هم کمکتان خواهد کرد. چرا خدا کمک نکند؟ مگر خداوند با ما مشکل دارد که ما را کمک نکند یا ما را به حال خود رها کند؟  مگر چنین چیزی می شود؟ به هیچ وجه، همچنین چیزی نداریم. پس باید توکل به خدا کنیم. البته خود ما باید لیاقت این را داشته باشیم که خداوند مستقیما جواب ما را بدهد. دیگر خودمان را نباید فریب بدهیم. اگر هر کسی، با تمام وجودش، سئوالش را مطرح کند و دائما پیگیر باشد، حتما به جواب خودش خواهد رسید. ولی اگر جوابی برای سئوال خود پیدا نکرد، برای مدتی، آن را رها کنید، تا در «شرایط و مکان و زمانی» دیگر، دروازه های  علم و دانش، به رویتان باز شوند. ان شاءالله. در کتاب «نفوذ در ماوراء علوم (رخنه در اسرار)» به این نکته اشاره کردم. یک جمله زیبایی در آن کتاب است که می گوید: شاگرد، به مثابه کشاورزی می ماند که آنقدر باید منتظر یک درخت خرما بشود و همچنان به آن رسیدگی کند تا اینکه زمانش برسد و خرما رسیده شود و از درخت بیفتد. شاگرد خوب یعنی کسی که در زیر درخت، منتظر است. خوشا به سعادت شاگردی که به موقع خرما را از درخت می چیند یا منتظر می نشیند تا بیفتد. اگر او زودتر بخواهد میوه خرما را از درخت بچیند و از آنجا برود، خرما نارسیده است. باعث دل‌پیچه و دل‌درد او میشود. اگر دیر هم به زیر درخت برای چیدن برود، میوه له شده است و به زمین افتاده است و خراب (تخمیر، تبدیل به الکل) شده است.

تنها کسانی می توانند از درخت علم و دانش و معرفت، بهترین بهره برداری را ببرند که، بتوانند صبور و منتظر باشند و درخت را رسیدگی کرده و از آن محافظت نمایند (آب و کود و توجه)، و مخصوصا باید در زمان مناسب، در مکان مناسب و در شرایط مناسب خودش قرار بگیرد، تا اینکه بتواند از محصول درخت، بهترین برداشت را داشته باشد. باید هوشیار باشید. هر لحظه احتمال دارد آن درخت که بار علم و دانش و معرفت روی آن است، رسیده شود و میوه آن بیفتد. پس باید شاگردی که سئوال طرح میکند، هوشیار باشد. اگر زودتر میوه را بچیند خام است، اگر دیر بچیند آنقدر رسیده میشود که به زمین می‌چسبد و له میشود و حیوانات می آیند میخورند، یا اگر حیوانات نخورند و بماند می ترشد و فاسد می شود.

این مثال همان مثال درخت نخل است. کتاب «داستانهای حکمت آموز - ذن» می تواند راهنمای خوبی برای شما عزیزان باشد. موفق باشید. یا حق. (پاسخ از استاد).

................

پرسش 190:

با سلام خدمت استاد بزرگ و همه همکاران که این اطلاعات و مطالب مهم و کمیاب را در اختیار علم آموزان میگذارید،سوال بنده از استاد راجع به حرکات تمرینی فالون دافا هست ،اگر تمرینات بدون فلسفه اصلی کتاب فالون باشد ،میتواند انرژی بخش و حالت مدیتیشن داشته باشد و از نظر استاد پرداختن به این ورزش صلاح است یا خیر ،با تشکر التماس دعا. (تاریخ قرارگیری در سایت: 24 مهرماه 1395).

پاسخ 190:

با سلام

سئوال شما را از جناب استاد پرسیدم. ایشان ابتدا به شما سلام رساندند و سپس فرمودند:

حدودا 90 درصد از تمرینات «فالون دافا»، باعث تقویت انرزیهای درونی می شود. ولی در مورد فلسفه وجودی آن، باید به عرضتان برسانم که حدودا 70 درصد قابل قبول می باشد. لذا در مجموع، اگر زیر نظر استادی باتجربه و باایمان و عالم، تمرینات فالون دافا را انجام دهید، مطمئنا نتایج خوبی را بدست خواهید آورد. به امید خدا.

اگر شخصی، کاری را بدون در نظر گرفتن فلسفه وجودی مربوط به آن چیز انجام دهد، مطمئنا انرژی و نتیجه کمتری، نسبت به کسی که همان تمرینات را به همراه فلسفه وجودی آن تکنیک انجام می دهد، دریافت می کند. زیرا، این فلسفه وجودی تکنیکها می باشد که به تمرینات و تکنیکها، روح و انرژی مضاعف می دهد. تکنیک بدون فلسفه وجودی، به مانند جسمی می ماند که در آن انرژی و امید و شادی و روح، وجود نداشته باشد.

جناب استاد یحیایی، همیشه به ما شاگردان می فرمایند:

اگر می خواهید کاری را درست انجام دهید، باید فلسفه وجودی آن کارتان را بدانید، و سپس اقدام به عمل کنید. در واقع باید به کارتان عشق بورزید و با تمام وجودتان اقدام به انجام آن کار مورد نظرتان بکنید. کارتان باید سرشار از انرژی عشق الهی به همراه فلسفه وجودی عمیق باشد. تنها در این صورت است که کارتان ماندگار خواهد شد. به امید خدا. یا حق.

.................

پرسش 191:

با سلام و خسته نباشيد

آيا در شيراز موسسه ها يا استادى هايى که "ريکى" و "پرواز روح" رو آموزش بده ميشناسيد که آدرس يا تلفنشو بهم بديد؟

در پرواز روح در چ حد ميتوان به گذشته يا آينده سفر کرد؟ (مثلا ميتوان پيامبر را در گذشته يا امام زمان را در آينده ديد)!

من که دخترى مجردم ، ميتوانم از آينده و صحيح يا غلط بودن زندگى مشترک آينده ام پى ببرم؟ و درباره همسر و فرزندان آينده ام مطالبى را بفهمم؟

با تشکر و سپاس فراوان (تاریخ قرارگیری در سایت: 24 مهرماه 1395).

پاسخ 191:

با سلام

سئوال شما را از جناب استاد پرسیدم. ایشان ابتدا به شما سلام رساندند و فرمودند: موسسه ای که در زمینه ریکی و پرواز روح باشد را در شهر شیراز و ... نمی شناسم.

کسانی که به خودشان مسلط هستند و خودشان را پالایش کرده اند و در زمینه یوگای جامع مهارت کسب کرده اند، می توانند توسط کالبد اثیری خودشان، به گذشته و یا آینده بروند، آنهم به اذن خداوند متعال. در واقع، علم غیب فقط در دستان خداوند قادر مطلق می باشد و لاغیر. اگر کسی بتواند کارهایی اندک در این زمینه ها انجام دهد، فقط و فقط به خواست اوست که مقدر فرموده است و لاغیر.

اگر به زندگینامه پیامبران (ص) و امامان (ع) و اولیاءالله (س) و بزرگان نگاهی عمیق تر بیاندازید، متوجه خواهید شد.

در رابطه با ازدواج و تشکیل خانواده دادن و بچه دار شدن، باید به عرضتان برسانم که: اگر می خواهید در زندگی دنیوی موفق شوید، باید یکسری قوائد و قوانین بازی دنیا را بلد باشید. لطفا به کتابهای «چگونه ازدواجی موفق داشته باشیم - آیین شوهرداری - 9 ماه بارداری - چگونه فرزندی سالم بدنیا بیاوریم و ...» که مربوط به روابط اجتماعی و آداب معاشرت و راز موفقیت می باشد را قبل از هر کاری مطالعه کنید و سپس به دانسته های خودتان عمل کنید.

به قول استاد، انسان هر چیزی را که بکارد، آنرا درو و برداشت می کند. یعنی، اگر خودتان خوب باشید و خواهان زندگی خوب باشید، خداوند هم کمکتان خواهد کرد و زندگی سالمی را شروع خواهید کرد. در غیر اینصورت، خود کرده را هیچ تدبیری نیست. صداقت و پاکدامنی، همیشه حرف اول را برای زندگی سالم و خوب میزند.

صاحب بچه سالم و صالح شدن، بستگی به عمل زن و شوهر در طول زندگی زناشویی دارد. لطفا مراجعه شود به داستان متولد شدن بزرگ مرد تاریخ «مقدس اردبیلی» که خالی از لطف نیست.

در انتها، باید بدانید که علم غیب تنها در حیطه علم الهی می باشد و لاغیر. بی خودی به دنبال دانستن علم غیب نروید که دچار دردسرهای عظیم خواهید شد. زیرا برای بدست آوردن هرچیزی، باید ظرفیت و تحمل آن چیز را داشته باشیم. در غیر اینصورت، ضررش بیشتر از منفعتش می باشد. سلامت و خوشبخت باشید. یا حق.

 

................

 

پاسخ سؤالات مُتداول (رایج)  مخاطبان- صفحه اول

 پاسخ سؤالات مُتداول (رایج)  مخاطبان- صفحه دوم

 پاسخ سؤالات مُتداول (رایج)  مخاطبان- صفحه چهارم 

آخرین بروز رسانی مطلب در چهارشنبه ، 4 اسفند 1395 ، 23:46
 

نشانی های ورودی سایت

www.mry14mn.com

www.mry14mn.net

www.mry14mn.ir

پیوندهای مرجع

وبلاگ زهرا یحیایی

 

شرکت  پرتو سیستم جامع

جدیدترین کتاب استاد

«بصیرت‌های نُه‌گانه: اسرار 9 کشف‌وشهود»، «آنچه از امام موسی صدر آموختم»، «آیین رزم جامع»، «درمان بیماریهای کلیه مثانه پروستات»، «ماساژدرمانی یومیهوتراپی»، «تفسیر جامع بسم الله و سوره حمد» چاپ شدند و

«ئی‌چینگ جامع» در مرحله مجوز. بیشتر بدانید...


ایسنتاگرام instagram نشانی اینستاگرام استاد

[email protected]_m.r.yahyaei

 

استیکر تلگرام - نهج الجامع - بخش دوم 1395.07.19

استیکر تلگرام - نهج الجامع - بخش اول. 1395.07.19

Home امکانات پاسخ پرسشهای رایج-صفحه‌سوم

ایسنتاگرام instagram lenzor لنزور:سرویس اشتراک عکس

قانون کپی برداری: استفاده از مطالب این سایت، فقط با ذکر منبع (نام و نشانی سایت) مجاز است.

این سایت، علمی، کاملاً شخصی، مستقل، و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران بوده؛ و عاری از هرگونه «مطالب سیاسی، و یا غیر اخلاقی» می باشد.

Copyright © 2020. استاد محمّدرضا یحیایی-علوم:روحی,ماوراءالطبيعه,متافيزيک,هنرهای رزمی,چی کنگ,يوگا,طب,عرفان,ذن,مدیتیشن,هیپنوتیزم- استاد محمد رضا یحیایی. Designed by yektaserver.net