تماس با ما
افزودن به علاقمندیها
RSS

 

Register

ورود کاربران

عضویت در سایت، نیاز به فعالسازی ندارد، و در مدّت چند ثانیه میتوانید عضو شوید. پست الكترونيك و ساير اطلاعات شخصي افراد محرمانه تلقي شده و در اختيار هيچ كسي قرار نخواهد گرفت. اخبار مهم از تازه های سایت به اعضای سایت ارسال گردد.آمار بازدید ها

 
 

Free Page Rank Tool

   

 

هنرهای رزمی
پنجه و چشمان ببر؛ درباره حالت رزم واقعی مبارزه تا پای مرگ اساتید بزرگ چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
چهارشنبه ، 27 ارديبهشت 1396 ، 15:14

 در این عکس نگاه نافذ و مغلوب کننده و هیبت بزرگ استاد یحیایی را می بینید که فقط در اساتید خیلی بزرگ وجود دارد می بینید.

 مدیر سایت

پنجه و چشمان ببر؛ درباره حالت رزم واقعی مبارزه تا پای مرگ اساتید بزرگ	 

سخنان استاد  درباره این عکس که همچنان با گذشت سن و سال، با قدرت به تمرینات کاتا(فرم) کاراته و چی کونگ  و... می پردازند:

 

با سلام

یکدفعه، انرژی آزاد کردم.

لباس پوشیدم و نماز خواندم و تمرکز کردم.

و بعد با حالت رزم واقعی در مقابل حیوان وحشی و دشمن واقعی قرار گرفتم و تبدیل به عکس شد، مثل قدیم ها.

لطفا به عکسهای قدیمی بنده که داخل کوهستانم، بادقت نگاه کنید، متوجه می شوید.

ما اساتید طریقت هنرهای رزمی جامع، خودمان را همیشه در حالت رزم واقعی می بینیم.

ابتدا جنگ با دشمن درون (غرور و خودبزرگ بینی و نفس شیطانی سرکش و منیت).

بعد، جنگ با جهل و نادانی و تعصب و قضاوت و پیش داوری.

سپس، جنگ با تنبلی و کم کاری. و...

 

رزمی کار واقعی، هیچگاه از تاتامی و دوجو حقیقی که مبارزه با نفس سرکش و جهل و تعصب می باشد، کناره گیری نمی کند.

رزمی کار واقعی، همیشه در میدان رزم حقیقی، به مانند ببر می جنگد.

سختی های روزگار از قبیل: بیماری، پیری، ... و فقر، به هیچ وجه نمی تواند یک رزمی کار حقیقی و عاشق طریقت هنرهای رزمی جامع را از راهش منحرف کند.

یا حق

محمدرضا یحیایی

1396.02.13

آخرین بروز رسانی مطلب در چهارشنبه ، 27 ارديبهشت 1396 ، 15:31
 
معرفی هنر رزمی جودو چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
دوشنبه ، 28 فروردين 1396 ، 18:58

 معرفی جودو

هنرهای رزمی. ورزش. جودو 

منشأ این ورزش ژاپنی، هنر جنگی تن به تن سامورایی‌ها «جوجوتسو» و کُشتی پهلوانی باستانی ژاپن، «یاوارا»، با بیش از دو هزار سال تاریخ است و در سال ۱۸۸۲ توسط استاد جیگارو کانو پایه‌گذاری و به جامعهٔ ژاپن معرفی شد.

«جو»، به معنی «دقت و ظرافت» یا «نرمش نشان دادن» است و بیانگر انعطاف پذیری تکنیکهاست. «دو»، به معنی «روش و راه» است. «جیتسو» سابق هم، به معنی «تکنیک» و «هنر» بوده است.

 

نرمش پذیری به معنی راه دادن تا رسیدن زمان مناسب است. مقابله نکردن با نیروی کوبندۀ حریف و بدین دلیل مغلوب شدن، اما بهره گرفتن از این نیرو به سود خود. تصور کنید حریفتان کل نیروی ده واحد را داراست  ، د رحالیکه نیروی شما برابر سه واحد است. اگر او با نیرویی معادل هفت واحد به شما حمله کند، این به ضرر شماست که سعی کنید با نیروی او مقابله کنید. زیرا مغلوب خواهید شد. اما اگر به او راه دهید و نیروی سه واحدی خود را با نیروی هفت واحدی او هماهنگ کنید، بطور خودکار نیروی ده واحدی بدست می آورید.  و با نیروی ده واحدی خود نیروی هفت واحدی او غلبه میکنید.

 

جودو، شامل، تکنیکهای افت، پرتابی، خاک، ضربه ای،  و... هست. و شامل، مبارزه (ورزش قهرمانی)، و کاتا (فرم و پایه) هست.

اطلاعات بیشتر، کتاب «دایرة المعارف کامل هنرهای رزمی دنیا». نویسنده : استاد محمدرضا یحیایی.

 گردآورنده مطلب: مدیر سایت استاد.

 
نینجوتسو: نینجا چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
يكشنبه ، 24 بهمن 1395 ، 02:14

  نینجوتسو: نینجا

 

 

در لغت به معنای هنر رزمی حرکت پنهانی است که شیوه‌ای بوجود آمده برای دفاع از خویشتن و رسیدن به مهارتهای ویژه رزمی برای غلبه بر دشمن همراه رسیدن به مکتب انسانیت است.

 

نینجا، به معنای کلمه: سایه ،‌تاریک، همرنگ، فوق‌العاده ، سرعت و چابکی می‌باشد.

نینجا به تنهایی سبکی نیست بلکه کسانی‌که هنر رزمی نینجوتسو را فرا می‌گیرند به آنان نینجا گفته می‌شود.

فنون و فلسفه هنرهای رزمی نینجوتسو  از ۵ عنصر طبیعی که در طبیعت موجود است الهام گرفته است . این عناصر حیاتی ( خاک، آب، آتش، فضا، و فلز) هستند. که بطور ویژه‌ای از این عناصر جهت قویت روح و فیزیک یک نینجا واقعی بهره گرفته می‌شود.

 

آموزش نینجوتسو شامل موارد زیادی همانند هنر آکروباتیک رزمی، عبور از موانع، سلاح های رزمی، شنای ویژه بی‌صدا در آب، زندگی در شرایط سخت، استتار و اختفا و نامرئی شدن، حرکت و راه رفتن بی‌صدا روی زمین،‌ و... است.

 

 گردآورنده مطلب: مدیر سایت استاد.

 

مجموعه « گلچین نینجوتسو (نینجا) » ،‌ سیزدهمین شماره از گلچینهای سایت استاد یحیایی ، شامل فیلمهاٰ ، عکسها،‌و مطالب و مقالات نینجا و... ، به زودی به امید خدا آماده خواهد شد. 

آخرین بروز رسانی مطلب در يكشنبه ، 24 بهمن 1395 ، 02:29
 
موی تای: مشت‌زنی تایلندی- تای‌بوکسینگ چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
يكشنبه ، 10 بهمن 1395 ، 14:48

 «موی تای»  (مشت‌زنی تایلندی- تای‌بوکسینگ) (Muaythai)

 

 

 هنر رزمی و روش دفاع از خود است که در آن از ضربه‌های مشت، آرنج، زانو و پا استفاده می‌شود. موی تای امتحان قدرت است و در آن از قسمت‌های مختلف بدن و حتی اسکله‌های بدن به عنوان سلاحی در نبردها استفاده می‌شود و هیچ عضوی از بدن غیر فعال نمی‌ماند. در واقع می‌توان گفت که «موی تای» نبرد با سلاح‌هایی است که همیشه همراه آدمی است و افراد بشر به طور خدادادی از آن بهره‌مند هستند.

«موی تای» یا به عبارتی «تای بوکسینگ» ورزش رزمی و سنتی کشور تایلند است.

 

می توان گفت که ریشه تای بوکسینگ را می توان در فرامین بودا هم پیدا کرد. آئین Ram Muag یک آئین سنتی و روحی است.

در این آئین و همچنین در هنگام مبارزات موسیقی نواخته می شود که البته اخیراً فنون بوکس غربی نیز به تکنیک های موای تای راه پیدا کرده و متدهای آموزشی و تاکتیک های موی تای تحت تأثیر فنون غربی قرار گرفته اند.

 

موسیقی سنتی «موی تای»:

از گذشته‌های دور تاکنون، اردوهای کشورهای مختلف، برای نیروهای نظامی خود نوعی موزیک را در نظر می‌گرفتند که در هنگام جنگ از آن برای تقویت روحیه نیروهای خود استفاده می‌کردند. از آن جایی که هنر موی تای در گذشته جزء تمرینات نیروهای نظامی و سربازان سرزمین تایلند بوده است، در حال حاضر در این کشور و مسابقات «تای بوکسینگ» با صدای طبل و نوعی موسیقی همراهی می‌شود، که بدین وسیله مبارزین را تحریک می‌نماید تا با تبادل ضربات سنگین از تحرک باز نمانند و یکدیگر را به مبارزه بطلبند.

 

حرکات سنتی وای کرو (waikru) که به معنی «ادای احترام به استاد» است به منظور حس حق‏شناسی در ذهن و قلب هر تای بوکسور جای دارد و برای احترام به پدر، مادر و استاد انجام می‌گیرد.

از این رو در حال حاضر در سرزمین تایلند تای بوکسورها، حرکات سنتی وای کرو (waikru) را برای قدرشناسی از والدین خود که در زندگی زحمات بسیار زیاد برای آنان متحمل شده‌اند و همچنین به منظور قدرشناسی از مربی و استاد خود که این فنون را به ایشان آموخته است، انجام می‌دهند.

 

  این ورزش، بسیار خشن بوده، و ضربات آرنج ، زانو و ساق پا بسیار خردکننده و خطرناک هستند. با ساق پا، اجسام سخت را میتوان شکاند.

  مجموعه گلچین آموزشی فیلمهای موی تای، سایت استاد ، شامل گلچینی آموزشی از بسیاری از فیلمهای خوب موی تای، فقط در یک دی وی دی، برای ارائه به علاقمندان، موجود است.  

 

گردآورنده: مدیر سایت

 
کاپوئرا: هنررزمی برزیلی چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
چهارشنبه ، 6 بهمن 1395 ، 18:49

 کاپوئرا Copoera

  کاپوئرا ، نوعی ورزش رزمی برزیلی است که در مبارزات این رشته حرکات موزون، حرکات تند و اکروباتیک، ضربات پا، ضربات دست، نشست و برخاست های سریع و برخی از حرکات ژیمناستیک را شاهد خواهیم بود. تقریباً نود درصد ضربات با استفاده از پاها زده می شود و دست بیشتر به صورت تکیه گاه بدن است.

 در حین اجرای حرکت در اغلب مبارزات برخوردی بین دو مبارز صورت نمی گیرد گاهی اوقات حرکات تحریک آمیز نیز در آن وجود دارد. در این مبارزات صرفاً مهارت افراد در چگونگی اجرای تکنیک مهم است و هدف آسیب رساندن به حریف نمی باشد. کاپوئرا بیشتر روی مهارت تأکید می کند تا زخمی کردن حریف و مبارزان این رشته اغلب ترجیح می دهند که حرکات را فقط به نمایش بگذارند و برتری خودشان را نشان دهند چرا که اگر یک حریف نتواند از یک حمله آهسته بگریزد، نیازی به استفاده از حمله سریع نیست. لازم به ذکر است که در حین اجرای مبارزات کاپوئرا نوعی موسیقی محلی برزیلی نیز نواخته می شود که هر موزیک بیانگر نوع خاصی از حرکات و مبارزات است که در اصل نوازندگان با ضرب آهنگ و شعرهای خاص خود، مبارز را در روش مبارزه هدایت می کنند.

 

در مبارزات جدی،  و غیر اسپورت، برخورد با پا ، به بدن حریف صورت میگیرد. که دفع آن بسیار سخت است.

 

  مبارزه موی تای، با کاپوئیرا،  را در یکی از فیلمهای تونی جا (بازیگر و رزمی‌کار معروف) ، که در مجموعه فیلمهای سایت استاد یحیایی ، دی وی دی شماره 7 که به موی تای اختصاص دارد، آمده است.

گردآورنده: مدیر سایت.

 
<< شروع < قبلی 1 2 3 بعدی > انتها >>

صفحه 1 از 3

نشانی های ورودی سایت

www.mry14mn.com

www.mry14mn.net

www.mry14mn.ir

پیوندهای مرجع

وبلاگ زهرا یحیایی

 

شرکت  پرتو سیستم جامع

جدیدترین کتاب استاد

«بصیرت‌های نُه‌گانه: اسرار 9 کشف‌وشهود»، «آنچه از امام موسی صدر آموختم»، «آیین رزم جامع»، «درمان بیماریهای کلیه مثانه پروستات»، «ماساژدرمانی یومیهوتراپی»، «تفسیر جامع بسم الله و سوره حمد» چاپ شدند و

«ئی‌چینگ جامع» در مرحله مجوز. بیشتر بدانید...


ایسنتاگرام instagram نشانی اینستاگرام استاد

[email protected]_m.r.yahyaei

 

استیکر تلگرام - نهج الجامع - بخش دوم 1395.07.19

استیکر تلگرام - نهج الجامع - بخش اول. 1395.07.19

Home مقالات ونامه‌های استاد علوم هنرهای رزمی

ایسنتاگرام instagram lenzor لنزور:سرویس اشتراک عکس

قانون کپی برداری: استفاده از مطالب این سایت، فقط با ذکر منبع (نام و نشانی سایت) مجاز است.

این سایت، علمی، کاملاً شخصی، مستقل، و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران بوده؛ و عاری از هرگونه «مطالب سیاسی، و یا غیر اخلاقی» می باشد.

Copyright © 2020. استاد محمّدرضا یحیایی-علوم:روحی,ماوراءالطبيعه,متافيزيک,هنرهای رزمی,چی کنگ,يوگا,طب,عرفان,ذن,مدیتیشن,هیپنوتیزم- استاد محمد رضا یحیایی. Designed by yektaserver.net