تماس با ما
افزودن به علاقمندیها
RSS

 

Register

ورود کاربران

عضویت در سایت، نیاز به فعالسازی ندارد، و در مدّت چند ثانیه میتوانید عضو شوید. پست الكترونيك و ساير اطلاعات شخصي افراد محرمانه تلقي شده و در اختيار هيچ كسي قرار نخواهد گرفت. اخبار مهم از تازه های سایت به اعضای سایت ارسال گردد.آمار بازدید ها

 
 

Free Page Rank Tool

   

 

علوم یوگا
یوگا، ورزش نیست چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
چهارشنبه ، 22 دی 1395 ، 22:51

  یوگا، ورزش نیست.

 

 

چندین سال قبل در تلویزیون یک کارشناسی درباره فلسفه وضو توضیح میداد و گفت یوگا، ورزش است ....

به دو دلیل، یوگا را در ایران، بجای ورزش جا انداخته اند.

 

دلیل اول: سازمان تربیت بدنی و فدراسیون ورزشهای همگانی، انجمن‌های یوگا را مجبور کردند زیر پوشش آنها در بیایند.

دلیل دوم: کتابهایی که مجوز داده میشود و در نمایشگاه کتاب تهران عرضه میشود، فقط بخش آسانا، و نرمشهای یوگا، است و به بقیه کتابها، که درباره فسلفه و اصول یوگاست، اجازه داده نمی شود.

 

در واقع، از طرف بعضی ارگانهای دولتی (وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ...) و شخصیتهای مذهبی (حوزه علمیه و ...)، یوگا را خطری جدی در مقابل با اسلام میدانند و به همین خاطر با این مکتب و آیین بسیار قوی و با قدمت طولانی (5500 ساله) مخالفت شدید و سیاسی می کنند. در صورتی که به اینگونه که آنها فکر می کنند نیست. بلکه برعکس می باشد. یعنی بوسیله علم یوگا، انسانها بهتر و زودتر می توانند به سر منزل مقصود که همانا خودشناسی و خداشناسی می باشد، برسند.

البته منظور از علم یوگا، همانا «یوگای جامع» می باشد که توسط استاد محمدرضا یحیایی در سال 1373 شمسی، به منصه ظهور درآمده است.

لطفا برای اطلاعات بیشتر، به نظریات استاد یحیایی و کتابهای ایشان مراجعه کنید.

 
فقط اساتید بزرگ یک علم میتوانند آن را نقد کنند ؛ یوگای جامع چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
چهارشنبه ، 22 دی 1395 ، 22:43

 فقط اساتید بزرگ یک علم میتوانند آن را نقد کنند ؛ یوگای جامع

همیشه استاد محمدرضا یحیایی، میفرمایند:

 

درباره اظهار نظر و نقد درباره علم یا مکتبی، تنها زمانیکه در آن علم یا مکتب به درجه استادی و تسلط بر امور آن برسیم، میتوانیم درباره آن اظهار نظر کنیم.

کلا استاد یحیایی، با نقد و مخصوصا نقد آبکی و نمایشی، مخالف هستند و میفرمایند: در زمانهای قدیم نقد تخریب کننده وجود نداشت، و هرکسی عقیده خود را بدون نیاز به مجوز کتاب، مکتوب میکرد و به نظرات دیگران کاری نداشت و نیاز به مجادله و تخریب دیگران، برای نشان دادن خود نبود. انسانها باید آزادانه حق انتخاب راهها و نظریات مختلف را داشته باشند.

در زمان امام جعفر صادق (ع)، در کلاسهای درس ایشان، آزادی عقیده وجود داشت، و هر کسی که توانایی مطرح کردن سئوال و یا نظریه ای را داشت، بدون هیچگونه مشکلی، آنرا بیان می نمود؛ در آن زمان بود که انسانهای بزرگی پا به عرصه ظهور گذاشتند و علم و دانش شکوفا شد.

 

بعنوان مثال، اگر کسی بخواهد درباره یوگا اظهار نظر کند، باید به درجه استادی در آن زمینه برسد. بدین معنی که تمام کتابهای اصلی موجود در دنیا را خوانده و تمرینات آنرا انجام داده و در آن رشته به تجربه کافی رسیده باشد. سپس بدون تعصب، قضاوت و پیشداوری، ببیند خوب و مفید، یا بد و مضر است. فقط در اینصورت است که متوجه نقاط ضعف و قوت آن رشته بخصوص خواهد شد.

ولی کسیکه فقط دو تا کتاب یوگا را دیده و هیچ تجربه ای ندارد، و مخصوصا از قبل هم شستشوی مغزی شده باشد، نمی تواند قضاوت صحیحی در مورد آن داشته باشد.

و همینطور در مورد مابقی علوم و فنون و تکنیکها و مکاتب، این نوع دیدگاه به عقل و منطق نزدیکتر می باشد.

 

در مورد یوگا، استاد یحیایی که تمامی تکنیکها و فنون یوگا و ریاضتها را کشیدند، و در زمینه علوم اسلامی هم ریاضتهای شرعی کشیدند، و در زمینه یوگای ناب و اسلام ناب، تحقیق کردند، به این نتیجه رسیدند که یوگای هندی نسبت به زمانیکه خود حضرت بودا (ع)، آنرا ابداع و ارائه کرد، تا الان، تحریف شده و موضوعات غلط به تدریج وارد آن شده که باید حذف شود و به جایگاه اولیه خود برگردد.

لذا، ایشان، « یوگای جامع » را بر اساس «تز جامع» ابداع کردند و مسائل غیر اسلامی و غیر انسانی و غیر منطقی و تحریف شده یوگای هندی را حذف کردند و موارد بهتر و اسلامی و انسانی و مطابق با عرف و عقلانی و مخصوصا علمی را جایگزین کردند.

مثلا، در قضیه تناسخ در یوگای هندی، طبق احادیث اسلامی، غلط است و انسان پس از مرگ، وارد عالم برزخ و سپس بهشت و جهنم میشود و دیگر به این دنیا باز نمیگردد. استاد یحیایی، نیروانا، را به نیروانای جامع تغییر دادند که به عقل و دانش بیشتر نزدیکتر می باشد.

یا مثلا، مرتاض های هندی با یک ته استکان شراب، و یک بادام تا یک ماه یا بیشتر بدون غذا، میتوانند بدون حرکت در یکجا تمرکز کنند. در یوگای جامع، احتیاجی به خوردن شراب و یا ریاضتهای بدون خوردن غذا بمدت طولانی نیست و از یوگا، حذف شده است. از دید ایشان، انسان موجودی پویا با عمری کوتاه می باشد که باید از تک تک لحظات خود، بیشترین استفاده را ببرد.

و موارد دیگری وجود دارد که اگر به آنها عمل شود، انسان را خیلی زودتر به سرمنزل مقصود خواهد رساند، که تمامی علوم و راز و رمزهای مربوط به «یوگای جامع» در کتاب استاد یحیایی آمده است. هرآنچه خدا خواهد، همان خواهد شد؛ به امید خداوند قادر مطلق.

 

  برای اطلاعات بیشتر به کتاب «یوگا در هفت مرحله از مبتدی تا عالی» مراجعه بفرمایید.از استاد یحیایی، هنوز کتابی درباره یوگای جامع بطور جداگانه چاپ نشده است. هر زمان که این کتاب چاپ شد، به دوستداران این رشته اطلاع خواهیم داد؛ به امید خداوند قادر مطلق.

مطلب: از مدیر سایت.

 
مطلبی شگفت انگیز در باره درمان با تنفس از ﺳﻮﺭﺍﺧﻬﺎﯼ ﺑﯿﻨﯽ .درمانی عجیب و تاثیر گذار برای سردرد های میگرنی.. چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
سه شنبه ، 16 آذر 1395 ، 00:30

مطلبی شگفت انگیز در باره درمان با تنفس از ﺳﻮﺭﺍﺧﻬﺎﯼ ﺑﯿﻨﯽ ..

  درمانی عجیب و تاثیر گذار برای سردرد های میگرنی..

 

  مطالعات دو دهه دانشمندان چینی و هندی نشان میدهد، راه تنفس از حفره های بینی می تواند ،بدن را متعادل و سرشار از انرژی مثبت نمود. هر فرد در هر دقیقه 15 مرتبه وهر روز 21600 مرتبه تنفس می کند..تنفس حیاتی ترین انرژی در بدن است که روی تمامی فعالیت های سلولی , حتی سلول های مغزی , اثر مستقیم دارد.نکته قابل توجه این است که شما میتواند با تمرین نکات زیر ،سردردهای آزار دهنده را رفع و درمان کند.و سرشار از انرژی حیاتی باشید.

 

  بینی شما قسمتهای راست و چپ دارد که هر دو قسمت برای تنفس تان بکار میروند، اما در حقیقت دو سوراخ بینی شما متفاوتند و شما میتوانید این تفاوت را حس کنید،حفره سمت راست بینی،نشانگر خورشید و حفره سمت چپ نشانگر ماه است.بیشتر بیماریها به دلیل مختل شدن سیکل تنفسی میباشد،بنابر این برای جلوگیری ازسردرد و سرشار از نیرو و پر انرژی بودن، تکنیک شگفت انگیز ،تنفس  سوراخ های بینی را تجربه کنید..

 

  وقتی سردرد دارید، قبل از اینکه دارویی مصرف کنید،سعی کنیدبا دهان بسته ،حفره سمت راست بینی تان را 1 یا 2 دقیقه ببندید تنفس عمیق کنید، دوباره تا 5 بار برای تنفس کردن تنها از حفره سمت چپ استفاده کنید.خواهید دید که بعد از 10دقیقه سردرد شما کاملا خوب خواهد شد.

 

  اگر وقتی از خواب برمیخیزید،احساس خستگی میکنید، و میخواهید بدنی سالم ,سرشار از انرژی حیاتی باشید ،برعکس اقدام فوق را عمل کنید. حفره سمت چپ بینی تان را 1 یا 2 دقیقه ببندید و تنها از حفره سمت راست بینی تان تنفس کنید. دو یا سه بار این عمل را انجام دهید خواهید دید خستگی شما بطور کل برطرف شده است.و بسرعت احساس شادابی و سرحالی میکنید.

 

*تمرین گرفتن حفره سمت چپ یه مدت 1 یا 2 دقیقه و روزی 10 بار به مدت 15 روز در طی یک دوره  بیماریهای مانند آسم را  میتوانید بطور چشمگیری درمان کنید.و همچنین سینوزیت حاد را نیز معالجه میکند.البته تنفس بايد به نرمى صورت بگيرد ، بدون هيچ فشارى !ضمنا باید دهان بسته باشد و از راه بینی تنفس کنید..

 

نکته : تجربه یکی از دوستانم که مستمراً سردردهای میگرنی داشت و مکرراً به دکتر مراجعه میکرد و این سردرد باعث شده بود که حتی نتواند براحتی مطالعه کند و شبها نیز چنین سردردی را حس میکرد او مکرراً قرص های مسکن میخورد اما موثر نبود. تا اینکه تصمیم گرفت از راه تنفس، سردرد خود را کاملا بهبود ببخشد. به این صورت که با دهان بسته حفره سمت راست بینی اش را بست به مدت 1 یا 2 دقیقه و روزی 10 بار به مدت 8 روز و سعی کرد از حفره سمت چپش تنفس کند. او مشاهده کرد که در کمتر از یک هفته سردردش بهبود یافت. لذا این تمرین را برای مدت یکماه بعد هم ادامه داد.الانم سه سالی میشه از سردرد های میگرنی که همیشه آزارش میداد خبری نیست ،چنین تمرینی برای تنفس کردن و بدون استفاده از قرص های شیمیایی بسیار چاره ساز است ،دوستانی که این مشکل دارند ،حتما امتحان کنید. هم بی ضرر است و هم درمان معجزه اسای دردهای ذکر شده....سلامت و موفق باشید.

 
ﺩﺭﺑﺎﺭﻩ ﺳﻮﺭﺍخ هاﯼ ﺑﯿﻨﯽ: حتمآ مطالعه کنید شگفت انگیز است! چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
چهارشنبه ، 10 آذر 1395 ، 14:24

 ﺩﺭﺑﺎﺭﻩ ﺳﻮﺭﺍخ هاﯼ ﺑﯿﻨﯽ:

حتمآ مطالعه کنید شگفت انگیز است!

 

ﺩﺭ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺩﻭ ﺳﻮﺭﺍﺥ ﺑﯿﻨﯽ ﺷﻤﺎ ﻣﺘﻔﺎﻭت اند

 

ﻭﻗﺘﯽ ﺳﺮﺩﺭﺩ ﺩﺍﺭﯾﺪ، ﺣﻔﺮﻩ ﺳﻤﺖ ﺭﺍﺳﺖ ﺭﺍ ﺑﺒﻨﺪﯾﺪ ﻭ ﺑﺮﺍﯼ ﺗﻨﻔﺲ ﮐﺮﺩﻥ ﺗﻨﻬﺎ ﺍﺯ ﺣﻔﺮﻩ ﺳﻤﺖ ﭼپ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﮐﻨﯿﺪ.

ﺧﻮﺍﻫﯿﺪ ﺩﯾﺪ ﮐﻪ ﺑﻌﺪ ﺍﺯ پنج ﺩﻗﯿﻘﻪ ﺳﺮﺩﺭﺩ ﺷﻤﺎ ﺧﻮﺏ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺷﺪ.

 

ﺍﮔﺮ ﺍﺣﺴﺎﺱ ﺧﺴﺘﮕﯽ می کنید،

ﺣﻔﺮﻩ ﺳﻤﺖ ﭼپ ﺑﯿﻨﯽ ﺗﺎﻥ ﺭﺍ ﺑﺒﻨﺪﯾﺪ ﻭ ﺗﻨﻬﺎ ﺍﺯ ﺣﻔﺮﻩ ﺳﻤﺖ ﺭﺍﺳﺖ ﺗﻨﻔﺲ ﮐﻨﯿﺪ.

ﺑﻌﺪ ﺍﺯ ﻣﺪﺗﯽ ﺍﺣﺴﺎﺱ می کنید ﮐﻪ ﺧﺴﺘﮕﯽ ﺷﻤﺎ ﺑﺮﻃﺮﻑ ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ.

 

ﺣﻔﺮﻩ ﺳﻤﺖ ﺭﺍﺳﺖ ﺑﯿﻨﯽ ﺷﻤﺎ ﺑﻪ ﮔﺮﻣﯽ ﻣﺮﺑﻮﻁ ﺍﺳﺖ ﻭ ﻟﺬﺍ ﺑه ﺮﺍﺣﺘﯽ ﮔﺮﻡ می شود و ﺣﻔﺮﻩ ﺳﻤﺖ ﭼپ ﺑﯿﻨﯽ ﺗﺎﻥ ﺑﻪ ﺳﺮﺩﯼ.

ﺗﻔﺮﯾﺒﺎً ﻫﻤﻪ ﺧﺎﻧﻢ ﻫﺎ ﺍﺯﺣﻔﺮﻩ ﺳﻤﺖ ﭼپ ﺗﻨﻔﺲ می کنند،و ﺑﺎ ﺳﺮﻋﺖ ﺑﯿﺸﺘﺮﯼ ﺧﻨﮏ می شوند.ﺍﻣﺎ پسرﺑﭽﻪ ﻫﺎ ﺑﺎ ﺑﯿﻨﯽ ﺳﻤﺖ ﺭﺍست شاﻥ ﻧﻔﺲ می کشند.

 

ﺁﯾﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﮐﺮﺩﻩ ﺍﯾﺪ ﻭﻗﺘﯽ ﺍﺯ ﺧﻮﺍﺏ ﺑﺮ می خیزید، ﮐﺪﺍﻡ ﺣﻔﺮﻩ ﺑﯿﻨﯽ ﺗﺎﻥ ﺳریع تر تنفس می کند؟

ﺍﮔﺮ ﺍﺯﺣﻔﺮﻩ ﭼپ ﺗﻨﺪﺗﺮ ﺗﻨﻔﺲ می کنید، ﺷﻤﺎ ﺍﺣﺴﺎﺱ ﺧﺴﺘﮕﯽ ﺩﺍﺭﯾﺪ.

ﺑﻨﺎﺑﺮﺍﯾﻦ ﺣﻔﺮﻩ ﺳﻤﺖ ﭼپ ﺑﯿﻨﯽ ﺗﺎﻥ ﺭﺍ ﺑﺒﻨﺪﯾﺪ ﻭ ﺑﺮﺍﯼ ﺗﻨﻔﺲ ﺍﺯ ﺣﻔﺮﻩ ﺳﻤﺖ ﺭﺍﺳﺖ ﺧﻮﺩ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﮐﻨﯿﺪ، ﺧﻮﺍﻫﯿﺪ ﺩﯾﺪ ﮐﻪ ﺑه ﺴﺮﻋﺖ ﺍﺣﺴﺎﺱ ﺷﺎﺩﺍﺑﯽ می کنید.

 

ﭼﻨﯿﻦ ﺗﻤﺮﯾﻨﯽ ﺑﺮﺍﯼ خلاصی از سر درد ﺑﺪﻭﻥ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﺍﺯ ﻗﺮﺹ ﻫﺎﯼ ﺷﯿﻤﯿﺎﯾﯽ ﺗﺠﺮﺑﻪ ﺷﺪﻩ ﻭ ﻣﻔﯿﺪ ﺑﻮﺩﻩ ﺍﺳﺖ.

 
یوگا: تعیین جهت چرخش چاکرا و تشخیص مشکلات انرژی و بیماریهای بدن چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
دوشنبه ، 8 آذر 1395 ، 14:48

 یوگا

 تعیین جهت چرخش چاکرا و تشخیص مشکلات انرژی و بیماریهای بدن

پاندول :

یک نخ به طول 10 الی 15 سانتی متر تهیه کرده و یک وزنه به پایین آن گره بزنید . این وزنه هر چیزی می تواند باشد ، از یک سنجاق قفلی و سوزن خیاطی گرفته تا یک مهره ی فلزی ، گوی پلاستیکی و هر چیزی که دلتان بخواهد . بهتر است شیء مورد نظر قرینه باشد تا قیف های کوچکتر چاکرا باعث دوران پاندول به دور خودش نشوند ، مانند یک سوزن خیاطی .  بعد سر آزاد نخ را بین دو انگشت اشاره و شصت خود طوری بگیرید که وزنه ی پاندول با نقطه ی که می خواهید چرخش آن را مشاهده کنید ( مثلا بالای چاکرای قسمت شکم زیر ناف که یک چاکرای اصلی است ) ، حدود 2-3 سانتی متر فاصله داشته باشد . ابتدا با دست دیگر وزنه را ثابت کنید . سپس با آرامی وزنه را رها کرده ، اجازی بدهید انرژی دست شما به پاندول منتقل شود . کمی منتظر بمانید . مشاهده خواهید کرد که پاندول در یک مسیر دورانی شروع به چرخش می کند . این همان چرخش مخروط اصلی انرژی در چاکرای اصلی (تانتین) می باشد .

این پاندول را می توانید بر روی نقاط مختلف بدنتان ( چاکراهای فرعی و اصلی دیگر ) جابجا کنید و نوع حرکت انرژی را مشاهده نمایید .

 * استاد یحیایی, در کلاسهای یوگا, ابزارهای دیگری را شبیه این پاندول, برای تعیین جهت و سرعت چرخش چاکراهای بدن, بخصوص چاکرا های اصلی, مثل, تانتین وسط (چاکرای دوم), چاکرای قلب, و... استفاده و معرفی می کردند.

 

گردآوری: مدیر سایت.

 
<< شروع < قبلی 1 2 بعدی > انتها >>

صفحه 1 از 2

نشانی های ورودی سایت

www.mry14mn.com

www.mry14mn.net

www.mry14mn.ir

پیوندهای مرجع

وبلاگ زهرا یحیایی

 

شرکت  پرتو سیستم جامع

جدیدترین کتاب استاد

«بصیرت‌های نُه‌گانه: اسرار 9 کشف‌وشهود»، «آنچه از امام موسی صدر آموختم»، «آیین رزم جامع»، «درمان بیماریهای کلیه مثانه پروستات»، «ماساژدرمانی یومیهوتراپی»، «تفسیر جامع بسم الله و سوره حمد» چاپ شدند و

«ئی‌چینگ جامع» در مرحله مجوز. بیشتر بدانید...


ایسنتاگرام instagram نشانی اینستاگرام استاد

[email protected]_m.r.yahyaei

 

استیکر تلگرام - نهج الجامع - بخش دوم 1395.07.19

استیکر تلگرام - نهج الجامع - بخش اول. 1395.07.19

Home مقالات ونامه‌های استاد علوم علوم یوگا

ایسنتاگرام instagram lenzor لنزور:سرویس اشتراک عکس

قانون کپی برداری: استفاده از مطالب این سایت، فقط با ذکر منبع (نام و نشانی سایت) مجاز است.

این سایت، علمی، کاملاً شخصی، مستقل، و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران بوده؛ و عاری از هرگونه «مطالب سیاسی، و یا غیر اخلاقی» می باشد.

Copyright © 2020. استاد محمّدرضا یحیایی-علوم:روحی,ماوراءالطبيعه,متافيزيک,هنرهای رزمی,چی کنگ,يوگا,طب,عرفان,ذن,مدیتیشن,هیپنوتیزم- استاد محمد رضا یحیایی. Designed by yektaserver.net