تماس با ما
افزودن به علاقمندیها
RSS

 

   ایسنتاگرام instagram   lenzor لنزور:سرویس اشتراک عکس

Register

ورود کاربران

عضویت در سایت، نیاز به فعالسازی ندارد، و در مدّت چند ثانیه میتوانید عضو شوید. پست الكترونيك و ساير اطلاعات شخصي افراد محرمانه تلقي شده و در اختيار هيچ كسي قرار نخواهد گرفت. اخبار مهم از تازه های سایت به اعضای سایت ارسال گردد.طب سوزنی
طب سوزنی: درمان سردرد در 30 ثانیه! چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
پنجشنبه ، 18 آذر 1395 ، 23:37

 طب سوزنی: درمان سردرد در 30 ثانیه!

 

 طب فشاری ، روش باستانی چینی برای شفا بخشی و خود درمانی بدون نیاز به دارو است. فقط با استفاده از انگشتان دست و با حرکت ساده استرس و درد را تسکین می دهد فقط کافیست با یافتن محل آن در عرض ۳۰ ثانیه مشکل را حل کنید.

نقطه هوکو (Li4) – بین انگشت اشاره و شست واقع شده است. این محل قسمت بالای بدن را آرامش میدهد. با فشار دادن این محل، اعصاب تحریک می شود.

 li4 sar dadrd.jpg - 56.29 Kb

روش طب فشاری:

فشار نقطه هوکو، که بین انگشت اشاره و شست است.

این محل را فقط به مدت ۳۰ ثانیه یا تا زمانی که احساس کردید عضلات آرام شدند فشار دهید.

این روش هر زمان که استرس داشتید یا احساس خستگی کردید انجام دهید.

 

استاد یحیایی، این نقطه از دست، را در کتاب دایرة المعارف کامل هفت طب اصلی دنیا (جلد1)،  به نام «صورت ببر»، نامگذاری کرده‌اند.

برای کسب اطلاعات بیشتر به کتاب درمان جامع طب سوزنی  , نوشته: استاد محمدرضا یحیایی مراجعه بفرمایید.

 
عملکرد بدن در ساعات مختلف شابنه روز چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
جمعه ، 12 آذر 1395 ، 16:32

 طب سوزنی ، پزشکی ، طب سنتی

عملکرد بدن در ساعات مختلف شابنه روز

احتمالا شنيده ايد كه ساعات  10 تا 12 صبح و از ساعت 4 عصر تا 7 شب بهترين ساعات تمرين و فعاليت هاي ورزشي است  و 10 شب به بعد بهترين زمان براي خواب و ربكاوري بدن است .

 موارد بالا را با جزئيات و قدري دقيق تر بررسي مي كنيم .

 

 ساعات 4 تا 6 صبح :

 

ابتدا بدن يك موج ديگر از ترشحات هورموني دريافت مي كند و سيگنال آمادگي براي بيداري و فعاليت هاي روزانه ارسال مي شود در ساعت 4 صبح سيستم تنفسي قدري تنگ مي شود و اثرات رواني در اشخاص خواب بيشترين تاثير را دارد به همين دليل احكام اعدام و بازداشتهاي پليسي يا حمله هاي نظامي در اين ساعت انجام ميگيرد .

 

حدود 5 صبح دارو ها بيشترين تاثير را دارد و در ساعت 6 صبح براي تامين انرژي در طول روز قندخون و اسيد آمينه بيشتري مصرف مي شود به همين دليل يك مخلوط پروتئيني و كربو هيدرات زود هضم حدود ساعات 5.5 صبح عضلات را از تخريب و كاتابوليسم نجات مي دهد .

 

 ساعات 7 تا 9 صبح :

 

ساعت 7 صبح بهترين زمان براي تامين كالري هاي مصرفي در طول روز است و صبحانه كامل و مقوي كاملا بدن را شارژ مي كند در ساعت نزديك به 9 صبح خالكوبي يا تزريق آمپول كمترين عوارض و درد را به همراه دارد حتي عكسبرداري و اشعه ايكس كمترين تاثير را روي سلولهاي بدن مي گذارد .

 

 ساعات 10 و 11 صبح :

 

در ساعت 10 درجه حرارت بدن به اوج خود مي رسد و حافظه كوتاه مدت بيشترين كارائي را دارد همانطوركه حافظه بلند مدت در بعد ازظهر به نهايت عملكردش مي رسد و جالب اينكه در طي اين ساعت فشار دست ما هنگام دست دادن از ديگر ساعات روز بيشتر است . بتدريج هر چقدر به ظهر نزديك مي شويم قواي جسمي و روحي بيشتر مي شود و اولين جلسه تمرين خود را مي توانيد در اين ساعت انجام دهيد . در ساعت 11 قلب در بهترين وضعيت خودش قرار دارد به طوريكه الكتروكارديو گرافي بيماران قلبي اكثرا مشكلي را نشان نمي دهد .

 

 ساعات 12 و 13 :

 

از اين ساعت اسيد معده به ميزان قابل توجهي افزايش پيدا مي كند بنابراين بدنسازان بهتر است وعده اصلي پروتئين خود را ( گوشت قرمز ) در اين ساعت مصرف كنند بعد از اين ساعت خون مغز و عضلات به ميزان زيادي كاسته مي شود و به سيستم گوارش سرازير مي شود و به همين دليل تمايل به استراحت بيشتر مي شود و توصيه مي شود كه اگر امكانش هست يك چرت حداقل يك ساعته داشته باشند درساعت 13 توانائي بدن نسبت به ساعات قبل از ظهر حدود 20 درصد كاسته مي شود و فعاليت صفرا از ديگر زمانها بيشتر است .

 

 ساعات 14 و 15 :

 

بدترين ساعات تمرين از ساعات يك تا 3 بعد از ظهر است  در اين ساعات افت بيشتري در عملكرد فيزيك و ذهني بدن و همچنين فشار خون و ترشح هورمونها حادث مي شود عملكرد سيستم بدن به گونه اي است كه هر 4 ساعت به يك استراحت هر چند كوتاه نياز دارد به همين دليل كارخانجات و مدارس در ساعت 10 صبح و 2 بعد از ظهر استراحت دارند به بدنسازاني كه امكان خواب كامل نيم روز ندارند  توصيه مي شود يك چرت حداقل 10 دقيقه و يا ريلكس كردن بدن را در اين ساعت  داشته باشند . بتدريج از ساعت 15 بدن مجددا براي فعاليت در نيمه دوم روز آماده مي شود .

 

 ساعات 16 و 17 :

 

قواي بدن ما در اين  ساعت دوباره اوج مي گيرد فعاليت قلب و شش ها و آمادگي براي فعاليت هاي ورزشي زياد مي شود و در اين ساعات انگليسي ها رسم خوردن چاي و عصرانه دارند و با اين كار بدن را براي فعاليت تا نيمه شب شارژ مي كنند . ثابت شده كه از ساعت 4 تا حدود 6 بعد از ظهرعملكرد كليه ها و مثانه بهتر است و حتي رشد ناخنها و مو نيز سرعت بيشتري دارد.

 

 ساعات  18 و 19 :

 

در اين ساعت كم كم ميل به كناره گيري از فعاليت هاي فيزيكي و روي آوردن به مطالعه  - صحبت و سرگرمي هاي از قبيل تماشاي تلويزيون بيشتر مي شود بدن براي قبول آخرين وعده هاي غذائي آماده مي شود و لوزالمعده فعالتر ميشود. بتدريج هر چه به ساعت 7 شب نزديك ميشويم فشار خون كم مي شود بهمين دليل مصرف قرصهاي فشار خون در اين ساعت توصيه نمي شود ( بسياري از داروهاي استروئيدي نيز موجب افزايش فشار خون مي شود ) همچنين داروهاي كه روي سيستم اعصاب مركزي تاثير مي گذارد نبايد مصرف شود .

 

 ساعات 20 و 21 :

 

بايد سعي كنيد قبل از اين ساعات تمرين خود را تمام كرده باشيد و اولين وعده پروتئيني و كربو هيدرات زود هضم خود را هم نوشيده باشيد در اين ساعات چربي كبد كاهش مي يابد و خون سريعتر به قلب و كليه ها بر مي گردد .داروهاي آنتي بيوتيك و آلرژي در اين ساعت تاثير بيشتري دارد ( توصيه مي شود ساعت 8:30 آنتي بيو تيك ها خورده شود ) در ساعت 21 گرچه معده خالي است اما روده ها سرگرم جذب مواد غذائي قبلي هستند پس مصرف مواد غذائي تخميري و كربو هيدراتها به مقدار زياد در اين ساعت توصيه نميشود معمولا مسموميت هاي غذائي در اين ساعت بيشتر رخ مي دهد .

 

  ساعت 22 :

 

به دليل اهميت اين ساعت را جداگانه نوشتم بهترين زمان براي خوابيدن بدنسازان است و بهتر است تا 6 صبح فردا يك خواب كامل داشته باشند . تعداد گلبولهاي سفيد خون به حداكثر مي رسد سم زدائي بدن در اين ساعات از ديگر مواقع كمتر است و از مصرف دارو بايد حتي الامكان اجتناب كرد .

 

  ساعات 23 و 24 :

 

از ابتداي اين ساعت كم كم سيستم كنترل عصبي سمپاتيك به فاز پاراسمپاتيك ( غير ارادي )  گرايش پيدا مي كند درجه حرارت بدن – فشار خون به كمترين ميزان تقليل پيدا مي كند در انتهاي اين ساعت كسانيكه خواب هستند ناخودآگاه به خود شكل جنيني مي گيرند. ترشح هورمون رشد طي اين ساعات و طي خواب عميق به اوج مي رسد .

 

  ساعات 1 و 2 بامداد:

 

افرادي كه در اين ساعات بيدار باشند مرتكب بيشترين اشتباهات مي شوند بدن بيشتر احساس سرما خواهد كرد و هشياري به ميزان خيلي زياد كاهش مي يابد .

 

ساعت 3 صبح :

 

بدترين ساعت براي كسانيكه در پست هاي نگهباني و كشيك هستند به شمار مي رود بيشترين تصادفات رانندگي در اين ساعت رخ مي دهد . ضمنا گزارش شده كه افرادي كه دچار مشكلات و ياس و نااميدي هستند  تمايل بيشتري به خود كشي طي اين ساعت از خود نشان داده اند .

  

برای اطلاعات بیشتر، به کتابهای  «درمان جامع طب سوزنی با دستگاه الکترونیکی»، و حجامت جامع،  مراجعه بفرمائید.

 
ساعات شبانه روز از نظر طب چینی چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
چهارشنبه ، 10 آذر 1395 ، 15:04

 ساعات شبانه روز از نظر طب چینی:

 

ساعتA:ساعت۴صبح؛دراین ساعت ریه ها فعالیت کامل دارند۰

ساعتB:ساعت ۶صبح؛دراین ساعت روده بزرگ فعالیت دارد۰تخلیه روده بزرگ باید در این ساعت بطور کامل انجام شود۰

فعالیت بدنی بویژه ورزش درساعات AتاBباعث سلامتی وشادابی می شود۰

ساعتC:ساعت۸صبح؛دراین ساعت معده فعالیت خودرا آغاز می کند۰ بنابراین صرف صبحانه دراین ساعت توصیه می شود۰

ساعتD:ساعت۱۰صبح؛دراین ساعت طحال فعالیت دارد۰غذاپس از هضم به طحال می ریزد،که نباید استرس داشته باشد۰

ساعتE:ساعت۱۲ظهر؛این ساعت اوج فعالیت قلب است۰استرس نداشته باشید تاقلبتان خوب کار کند۰

ساعتF:ساعت۲بعدازظهر؛دراین ساعت روده کوچک فعالیت کاملی دارد۰

ساعتG:ساعت۴بعدازظهر؛مثانه دراین ساعت فعالیت دارد۰

ساعتH:ساعت۶عصر ؛دراین ساعت کلیه هافعالیت کاملی دارند۰

ساعتI:ساعت۸شب؛دراین ساعت مغز فعالیت دارد۰درواقع مغز در حال پردازش فعالیتهای روزانه است۰

ساعتJ:ساعت۱۰شب؛نخاع دراین ساعت فعالیت دارد۰بین ساعات۸تا۱۰شب عبادت خوبی داشته باشید۰

ساعتK:ساعت۱۲شب؛دراین ساعت کیسه صفرا فعالیت دارد۰

ساعتL؛ساعت۲نیمه شب؛دراین ساعت کبدفعالیت بطور کامل است۰

 

فعالیت کیسه صفراوکبد بین ساعات ۱۲ تا۲نیمه شب است که درطب سنتی بیدار ماندن دراین ساعات منع شده است زیرا سبب بالا رفتن سوداوصفرا شده وامراض بسیاری مثل سنگ کیسه صفرا را بوجود می آورد۰

فعالیت بدن درطب سنتی بین ساعات AتاBیعنی ۶صبح تا۶عصر توصیه شده است ووعده های غذایی نیز در این ساعات تاکید شده است۰

هریک ساعت خواب شبانه قبل از نیمه شب شرعی برابر سه ساعت خواب شبانه بر روی بدن تاثیر دارد۰

 سالم وتندرست باشید

 برای کسب اطلاعات بیشتر به کتاب درمان جامع طب سوزنی با دستگاه و کتاب حجامت جامع , نوشته: استاد محمدرضا یحیایی مراجعه بفرمایید.

 
اﻫﻤﻴﺖ خواب و ﭼﮕﻮﻧﮕﻲ ﺧﻮاﺑﻴﺪﻥ چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
چهارشنبه ، 10 آذر 1395 ، 14:50

 قابل توجه کسانی که تا  دیر وقت بیدارند!!!

اﻫﻤﻴﺖ  خواب و ﭼﮕﻮﻧﮕﻲ ﺧﻮاﺑﻴﺪﻥ:

 به موارد زیر دقت کنید تا اهمیت خوابیدن برای شما روشن گردد:

 

ساعت 9 تا 11 شب:

زمانی است برای از بین بردن مواد سمی و غیر ضروری که این عملیات توسط آنتی اکسیدان ها انجام می شود.در این ساعت بهتر است بدن در حال آرامش باشد.

 

ساعت 11 تا 1 شب:

عملیات از بین بردن مواد سمی در کبد ادامه دارد و شما باید در خواب عمیق باشید.

 

ساعت 1 تا 3 نیمه شب:

عملیات سم زدایی در کیسه صفرا، در طی یک خواب عمیق به طور مناسب انجام می شود.

 

ساعت 3 تا 5 صبح:

عملیات از بین بردن مواد سمی در ریه اتفاق می افتد.

بعضی مواقع دیده شده که افراد در این  زمان، سرفه شدید یا عطسه می کنند.

 

ساعت 5 تا 7 صبح:

این عملیات در روده بزرگ صورت می گیرد، لذا می توانید آن را دفع کنید.

 

ساعت 7 تا 9 صبح:

جذب مواد مغذی صورت می گیرد، پس بهتر است صبحانه بخورید.افرادی که بیمار می باشند، بهتر است صبحانه را در ساعت 6 و 30 دقیقه میل کنند.

دیر خوابیدن و دیر بلند شدن از خواب، باعث می شود مواد سمی از بدن دفع نشوند.

 

* این ساعتها که به اعضای مختلف بدن مربوط میشوند، در کتاب درمان جامع طب سوزنی با دستگاه الکترونیکی، و کتاب حجامت جامع، نوشته: استاد محمدرضا یحیایی، بصورت کامل آمده است. موفق باشید. 

 


جدیدترین به روز شده ها

 

قسمت شاخه های 16گانه علوم، سایت در صفحه اصلی هرروز یا هر چند روز یکبار به روز میشود.

دانلود فیلمتورق کتابها 1397.06.23 

   مقالات شاگردان 1397.06.12

پاسخ پرسشها   1397.06.07

  عکس نوشته آموزنده 1397.06.03

 خبرگزاری کتاب- کتاب آیین رزم جامع 1397.04.19

 خبرگزاری کتاب (ایبنا) - کتاب درمان جامع بیماریهای کلیه، مثانه، پروستات 1397.03.29

سخنان حکمت آموز جامع  1397.03.26

عکسهای استاد 1396.12.14

  خبر خبرگزاری قرآن: کتاب آنچه از امام موسی صدر آموختم 1396.11.16

خبر خبرگزاری کتاب درباره چاپ بصیرتهای نُه‌گانه 1396.10.05

فهرست جدید کتابهای نوشته شده از 18 تا 24. 1396.04.20

دو کتاب که پیش‌نیاز مطالعه تمام کتابها هستند، کدامند؟ ۱۳۹۴/۰۲/۲۰

«ئی‌چینگ»و اساتیدهنرهای‌رزمی (۱۳۹۳/۰۲/۱۰).

نشانی های ورودی سایت

www.mry14mn.com

www.mry14mn.net

www.mry14mn.ir

 

پیوندهای مرجع

  ماساز آقایان , قابل توجه بیماران ، درمانجویان، و ناتوانان حرکتی

وب‌سایت ماساژ جامع 

 

 شرکت  پرتو سیستم جامع

جدیدترین کتاب استاد

«بصیرت‌های نُه‌گانه: اسرار 9 کشف‌وشهود» و «آنچه از امام موسی صدر آموختم»، چاپ شد و

«ئی‌چینگ جامع» در مرحله مجوز.  بیشتر بدانید...

 

 ایسنتاگرام instagram  نشانی اینستاگرام استاد

  [email protected]_m.r.yahyaei

 

استیکر تلگرام - نهج الجامع - بخش دوم 1395.07.19 

استیکر تلگرام - نهج الجامع - بخش اول1395.07.19  

جدیدترین مقالات

 

مقاله خواص و دستور تهیه ماءالجُبن (آب پینر یا آب ماست)  (مقالات استاد). (1395/06/08).

توجه: خبر جدید موجودی کتابها

درحال‌حاضر یک‌عدد پوستر ماساژ درمانی، و ۱۲کتاب موجود است. برای خرید، به فروش کتاب مراجعه بفرمایید.

قانون کپی برداری: استفاده از مطالب این سایت، فقط با ذکر منبع (نام و نشانی سایت) مجاز است.

این سایت، علمی، کاملاً شخصی، مستقل، و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران بوده؛ و عاری از هرگونه «مطالب سیاسی، و یا غیر اخلاقی» می باشد. 

Copyright © 2020. استاد محمّدرضا یحیایی-علوم:روحی,ماوراءالطبيعه,متافيزيک,هنرهای رزمی,چی کنگ,يوگا,طب,عرفان,ذن,مدیتیشن,هیپنوتیزم- استاد محمد رضا یحیایی. Designed by yektaserver.net