تماس با ما
افزودن به علاقمندیها
RSS

 

   ایسنتاگرام instagram   lenzor لنزور:سرویس اشتراک عکس

Register

ورود کاربران

عضویت در سایت، نیاز به فعالسازی ندارد، و در مدّت چند ثانیه میتوانید عضو شوید. پست الكترونيك و ساير اطلاعات شخصي افراد محرمانه تلقي شده و در اختيار هيچ كسي قرار نخواهد گرفت. اخبار مهم از تازه های سایت به اعضای سایت ارسال گردد.عملکرد بدن در ساعات مختلف شابنه روز چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
جمعه ، 12 آذر 1395 ، 16:32

 طب سوزنی ، پزشکی ، طب سنتی

عملکرد بدن در ساعات مختلف شابنه روز

احتمالا شنيده ايد كه ساعات  10 تا 12 صبح و از ساعت 4 عصر تا 7 شب بهترين ساعات تمرين و فعاليت هاي ورزشي است  و 10 شب به بعد بهترين زمان براي خواب و ربكاوري بدن است .

 موارد بالا را با جزئيات و قدري دقيق تر بررسي مي كنيم .

 

 ساعات 4 تا 6 صبح :

 

ابتدا بدن يك موج ديگر از ترشحات هورموني دريافت مي كند و سيگنال آمادگي براي بيداري و فعاليت هاي روزانه ارسال مي شود در ساعت 4 صبح سيستم تنفسي قدري تنگ مي شود و اثرات رواني در اشخاص خواب بيشترين تاثير را دارد به همين دليل احكام اعدام و بازداشتهاي پليسي يا حمله هاي نظامي در اين ساعت انجام ميگيرد .

 

حدود 5 صبح دارو ها بيشترين تاثير را دارد و در ساعت 6 صبح براي تامين انرژي در طول روز قندخون و اسيد آمينه بيشتري مصرف مي شود به همين دليل يك مخلوط پروتئيني و كربو هيدرات زود هضم حدود ساعات 5.5 صبح عضلات را از تخريب و كاتابوليسم نجات مي دهد .

 

 ساعات 7 تا 9 صبح :

 

ساعت 7 صبح بهترين زمان براي تامين كالري هاي مصرفي در طول روز است و صبحانه كامل و مقوي كاملا بدن را شارژ مي كند در ساعت نزديك به 9 صبح خالكوبي يا تزريق آمپول كمترين عوارض و درد را به همراه دارد حتي عكسبرداري و اشعه ايكس كمترين تاثير را روي سلولهاي بدن مي گذارد .

 

 ساعات 10 و 11 صبح :

 

در ساعت 10 درجه حرارت بدن به اوج خود مي رسد و حافظه كوتاه مدت بيشترين كارائي را دارد همانطوركه حافظه بلند مدت در بعد ازظهر به نهايت عملكردش مي رسد و جالب اينكه در طي اين ساعت فشار دست ما هنگام دست دادن از ديگر ساعات روز بيشتر است . بتدريج هر چقدر به ظهر نزديك مي شويم قواي جسمي و روحي بيشتر مي شود و اولين جلسه تمرين خود را مي توانيد در اين ساعت انجام دهيد . در ساعت 11 قلب در بهترين وضعيت خودش قرار دارد به طوريكه الكتروكارديو گرافي بيماران قلبي اكثرا مشكلي را نشان نمي دهد .

 

 ساعات 12 و 13 :

 

از اين ساعت اسيد معده به ميزان قابل توجهي افزايش پيدا مي كند بنابراين بدنسازان بهتر است وعده اصلي پروتئين خود را ( گوشت قرمز ) در اين ساعت مصرف كنند بعد از اين ساعت خون مغز و عضلات به ميزان زيادي كاسته مي شود و به سيستم گوارش سرازير مي شود و به همين دليل تمايل به استراحت بيشتر مي شود و توصيه مي شود كه اگر امكانش هست يك چرت حداقل يك ساعته داشته باشند درساعت 13 توانائي بدن نسبت به ساعات قبل از ظهر حدود 20 درصد كاسته مي شود و فعاليت صفرا از ديگر زمانها بيشتر است .

 

 ساعات 14 و 15 :

 

بدترين ساعات تمرين از ساعات يك تا 3 بعد از ظهر است  در اين ساعات افت بيشتري در عملكرد فيزيك و ذهني بدن و همچنين فشار خون و ترشح هورمونها حادث مي شود عملكرد سيستم بدن به گونه اي است كه هر 4 ساعت به يك استراحت هر چند كوتاه نياز دارد به همين دليل كارخانجات و مدارس در ساعت 10 صبح و 2 بعد از ظهر استراحت دارند به بدنسازاني كه امكان خواب كامل نيم روز ندارند  توصيه مي شود يك چرت حداقل 10 دقيقه و يا ريلكس كردن بدن را در اين ساعت  داشته باشند . بتدريج از ساعت 15 بدن مجددا براي فعاليت در نيمه دوم روز آماده مي شود .

 

 ساعات 16 و 17 :

 

قواي بدن ما در اين  ساعت دوباره اوج مي گيرد فعاليت قلب و شش ها و آمادگي براي فعاليت هاي ورزشي زياد مي شود و در اين ساعات انگليسي ها رسم خوردن چاي و عصرانه دارند و با اين كار بدن را براي فعاليت تا نيمه شب شارژ مي كنند . ثابت شده كه از ساعت 4 تا حدود 6 بعد از ظهرعملكرد كليه ها و مثانه بهتر است و حتي رشد ناخنها و مو نيز سرعت بيشتري دارد.

 

 ساعات  18 و 19 :

 

در اين ساعت كم كم ميل به كناره گيري از فعاليت هاي فيزيكي و روي آوردن به مطالعه  - صحبت و سرگرمي هاي از قبيل تماشاي تلويزيون بيشتر مي شود بدن براي قبول آخرين وعده هاي غذائي آماده مي شود و لوزالمعده فعالتر ميشود. بتدريج هر چه به ساعت 7 شب نزديك ميشويم فشار خون كم مي شود بهمين دليل مصرف قرصهاي فشار خون در اين ساعت توصيه نمي شود ( بسياري از داروهاي استروئيدي نيز موجب افزايش فشار خون مي شود ) همچنين داروهاي كه روي سيستم اعصاب مركزي تاثير مي گذارد نبايد مصرف شود .

 

 ساعات 20 و 21 :

 

بايد سعي كنيد قبل از اين ساعات تمرين خود را تمام كرده باشيد و اولين وعده پروتئيني و كربو هيدرات زود هضم خود را هم نوشيده باشيد در اين ساعات چربي كبد كاهش مي يابد و خون سريعتر به قلب و كليه ها بر مي گردد .داروهاي آنتي بيوتيك و آلرژي در اين ساعت تاثير بيشتري دارد ( توصيه مي شود ساعت 8:30 آنتي بيو تيك ها خورده شود ) در ساعت 21 گرچه معده خالي است اما روده ها سرگرم جذب مواد غذائي قبلي هستند پس مصرف مواد غذائي تخميري و كربو هيدراتها به مقدار زياد در اين ساعت توصيه نميشود معمولا مسموميت هاي غذائي در اين ساعت بيشتر رخ مي دهد .

 

  ساعت 22 :

 

به دليل اهميت اين ساعت را جداگانه نوشتم بهترين زمان براي خوابيدن بدنسازان است و بهتر است تا 6 صبح فردا يك خواب كامل داشته باشند . تعداد گلبولهاي سفيد خون به حداكثر مي رسد سم زدائي بدن در اين ساعات از ديگر مواقع كمتر است و از مصرف دارو بايد حتي الامكان اجتناب كرد .

 

  ساعات 23 و 24 :

 

از ابتداي اين ساعت كم كم سيستم كنترل عصبي سمپاتيك به فاز پاراسمپاتيك ( غير ارادي )  گرايش پيدا مي كند درجه حرارت بدن – فشار خون به كمترين ميزان تقليل پيدا مي كند در انتهاي اين ساعت كسانيكه خواب هستند ناخودآگاه به خود شكل جنيني مي گيرند. ترشح هورمون رشد طي اين ساعات و طي خواب عميق به اوج مي رسد .

 

  ساعات 1 و 2 بامداد:

 

افرادي كه در اين ساعات بيدار باشند مرتكب بيشترين اشتباهات مي شوند بدن بيشتر احساس سرما خواهد كرد و هشياري به ميزان خيلي زياد كاهش مي يابد .

 

ساعت 3 صبح :

 

بدترين ساعت براي كسانيكه در پست هاي نگهباني و كشيك هستند به شمار مي رود بيشترين تصادفات رانندگي در اين ساعت رخ مي دهد . ضمنا گزارش شده كه افرادي كه دچار مشكلات و ياس و نااميدي هستند  تمايل بيشتري به خود كشي طي اين ساعت از خود نشان داده اند .

  

برای اطلاعات بیشتر، به کتابهای  «درمان جامع طب سوزنی با دستگاه الکترونیکی»، و حجامت جامع،  مراجعه بفرمائید.

 

جدیدترین به روز شده ها

 

قسمت شاخه های 16گانه علوم، سایت در صفحه اصلی هرروز یا هر چند روز یکبار به روز میشود.

دانلود فیلمتورق کتابها 1397.06.23 

   مقالات شاگردان 1397.06.12

پاسخ پرسشها   1397.06.07

  عکس نوشته آموزنده 1397.06.03

 خبرگزاری کتاب- کتاب آیین رزم جامع 1397.04.19

 خبرگزاری کتاب (ایبنا) - کتاب درمان جامع بیماریهای کلیه، مثانه، پروستات 1397.03.29

سخنان حکمت آموز جامع  1397.03.26

عکسهای استاد 1396.12.14

  خبر خبرگزاری قرآن: کتاب آنچه از امام موسی صدر آموختم 1396.11.16

خبر خبرگزاری کتاب درباره چاپ بصیرتهای نُه‌گانه 1396.10.05

فهرست جدید کتابهای نوشته شده از 18 تا 24. 1396.04.20

دو کتاب که پیش‌نیاز مطالعه تمام کتابها هستند، کدامند؟ ۱۳۹۴/۰۲/۲۰

«ئی‌چینگ»و اساتیدهنرهای‌رزمی (۱۳۹۳/۰۲/۱۰).

نشانی های ورودی سایت

www.mry14mn.com

www.mry14mn.net

www.mry14mn.ir

 

پیوندهای مرجع

  ماساز آقایان , قابل توجه بیماران ، درمانجویان، و ناتوانان حرکتی

وب‌سایت ماساژ جامع 

 

 شرکت  پرتو سیستم جامع

جدیدترین کتاب استاد

«بصیرت‌های نُه‌گانه: اسرار 9 کشف‌وشهود» و «آنچه از امام موسی صدر آموختم»، چاپ شد و

«ئی‌چینگ جامع» در مرحله مجوز.  بیشتر بدانید...

 

 ایسنتاگرام instagram  نشانی اینستاگرام استاد

  [email protected]_m.r.yahyaei

 

استیکر تلگرام - نهج الجامع - بخش دوم 1395.07.19 

استیکر تلگرام - نهج الجامع - بخش اول1395.07.19  

جدیدترین مقالات

 

مقاله خواص و دستور تهیه ماءالجُبن (آب پینر یا آب ماست)  (مقالات استاد). (1395/06/08).

توجه: خبر جدید موجودی کتابها

درحال‌حاضر یک‌عدد پوستر ماساژ درمانی، و ۱۲کتاب موجود است. برای خرید، به فروش کتاب مراجعه بفرمایید.

Home مقالات ونامه‌های استاد علوم طب سوزنی عملکرد بدن در ساعات مختلف شابنه روز

قانون کپی برداری: استفاده از مطالب این سایت، فقط با ذکر منبع (نام و نشانی سایت) مجاز است.

این سایت، علمی، کاملاً شخصی، مستقل، و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران بوده؛ و عاری از هرگونه «مطالب سیاسی، و یا غیر اخلاقی» می باشد. 

Copyright © 2020. استاد محمّدرضا یحیایی-علوم:روحی,ماوراءالطبيعه,متافيزيک,هنرهای رزمی,چی کنگ,يوگا,طب,عرفان,ذن,مدیتیشن,هیپنوتیزم- استاد محمد رضا یحیایی. Designed by yektaserver.net