طریقت جامع

Search
Close this search box.
« به‌ نام حضرت دوست، که هرچه هست و نیست، همه از آن اوست »
دوره مقدماتی یوگای جامع
طریقت جامع

«یوگا» تنها مجموعه‌ای از حرکات جسمی (آسانا) نیست، بلکه مجموعه‌ای از تکنیکها، مهارتها و علوم جسمی، ذهنی و روحی است؛ و اساتید و مربیان یوگا و مخصوصاً اساتید و مربیان هنرهای رزمی باید علاوه بر تسلط به یکسری از مهارتها در زمینه تکنیکهای جسمی، به سایر علوم مرتبط که شامل:

۱- هاتا یوگا

۲- راجا یوگا

۳- آشتانگا یوگا

۴- دهیانا یوگا

۵- مانترا یوگا

۶- لایا یوگا

۷- کُندالینی یوگا

۸- کارما یوگا

۹- تانترا یوگا

۱۰- کِریا یوگا

۱۱- گیانا یوگا

۱۲- یانترا یوگا

۱۳- بکتی یوگا

۱۴- یحیا یوگا

، می‌باشد نیز تسلط داشته باشند تا به مقام یک استاد جامع در «طریقت یوگای جامع» و یا یک استاد در «طریقت هنرهای رزمی جامع» نایل شوند.

لذا در این راستا، استاد «محمّدرضا یحیایی»(بنیانگذار انستیتو بین‌المللی جامع برگزیدگان ایران)(محقّق، مخترع، نویسنده و مدرس در زمینه‌های: طب سوزنی، ماساژ، حجامت، طب سنّتی، طب گیاهی، هیپنوتیزم، طریقت هنرهای رزمی، یوگا، تای‌چی، چی‌کُنگ، ذِن، علوم روحی، متافیزیک، …. و مُبدع تز «جامع» در جهان) به‌منظور بالا بردن سطح علمی و تکنیکی اساتید و مربیان «یوگا» و «هنرهای رزمی» و مجهز نمودن ایشان به یکسری از مهارتها و توانمندیهای تکمیلی، از قبیل: طب سوزنی، ماساژ، حجامت، طب سنّتی، طب گیاهی، هیپنوتیزم، طریقت هنرهای رزمی، یوگا، تای‌چی، چی‌کُنگ، ذِن، علوم روحی، متافیزیک و غیره، یکسری کلاس‌های آموزشی برگزار می‌کند.
خانم‌ها و آقایانی‌که مایلند در هر یک از این دوره‌های آموزشی شرکت کنند، می‌توانند فرم ثبت‌نام اولیه را تکمیل نمایند. لازم به ذکر است که پس از بررسی فرم ثبت‌نام اولیه توسط کارشناسان محترم بخش پذیرش دانشجو در واحد آموزش، با ایشان تماس گرفته خواهد شد تا ضمن تکمیل مرحله ثبت‌نام، اطلاعات لازم در خصوص مکان و زمان دقیق شروع کلاس آموزشی در اختیار ایشان قرار گیرد.

مشخصات دوره آموزشی «دوره مقدماتی یوگای جامع» به شرح ذیل اعلام می‌گردد:

۱- عنوان دوره:

آشنایی با «یوگای جامع» که توسط استاد «محمّدرضا یحیایی» ابداع شده است.

۲- محتوای آموزشی:

محتوای اصلی آموزشی این دوره برگرفته از کتاب‌های «یوگا در هفت مرحله، از مبتدی تا عالی» و «یوگای جامع» بوده و شامل عناوین ذیل می‌باشد:

۱- هاتا یوگا

۲- راجا یوگا

۳- آشتانگا یوگا

۴- دهیانا یوگا

۵- مانترا یوگا

۶- لایا یوگا

۷- کُندالینی یوگا

۸- کارما یوگا

۹- تانترا یوگا

۱۰- کِریا یوگا

۱۱- گیانا یوگا

۱۲- یانترا یوگا

۱۳- بکتی یوگا

۱۴- یحیا یوگا

و بالاخره علم مربوط به کتاب «رخنه در اسرار» که مربوط به طریقه شاگردی کردن و طریقه استادی کردن صحیح می‌باشد.

۳- وسایل آموزشی:

این دوره با استفاده از وسایل آموزشی ذیل که در اولین جلسه در اختیار شرکت کنندگان قرار می‌گیرد، برگزار خواهد شد. از قبیل:

الف) کتاب «یوگا در هفت مرحله، از مبتدی تا عالی» نویسنده: استاد «محمّدرضا یحیایی».

ب) کتاب «رخنه در اسرار» نویسنده: استاد «محمّدرضا یحیایی».

ج) گوی‌های دو تایی تائو.

۴- تعداد جلسات:

دوره آموزشی فوق در ۵ جلسه (هفته‌ای یک‌جلسه به‌مدت ۷ ساعت) و هر جلسه از ساعت «۸ صبح الی ۳ بعدازظهر» و یا، از ساعت «۲ بعدازظهر الی ۹ شب»، جمعاً ۴۰ ساعت آموزش و امتحان، توسط شخص استاد «محمّدرضا یحیایی» بصورت کاملاً خصوصی، برگزار می‌شود.

۵- شهریه:

شهریه این دوره آموزشی که شامل: هزینه آموزش، وسایل آموزشی، پذیرایی (نهار یا شام، میوه، شیرینی، شربت)، برگزاری امتحان و صدور گواهینامه است، جمعاً مبلغ پانزده میلیون تومان (۱۵.۰۰۰.۰۰۰ تومان) می‌باشد.

جمع‌بندی دوره آموزشی، به قرار زیر می‌باشد:

آموزش یوگای جامع (مقدماتی):

۵ جلسه – هفته‌ای یک‌جلسه، به‌مدت ۷ ساعت – جمعاً ۴۰ ساعت آموزش و امتحان – ساعت شروع «۸ صبح الی ۳ بعدازظهر و یا ۲ بعدازظهر الی ۹ شب» – شهریه، بابت: شهریه دوره آموزشی مقدماتی، وسایل آموزشی (گوی‌های دوتایی تائو، کتاب‌های «یوگا در هفت مرحله از مبتدی تا عالی، و، رخنه در اسرار، نویسنده: محمّدرضا یحیایی»)، پذیرایی «نهار یا شام، میوه، شیرینی، شربت»، برگزاری امتحان و صدور گواهینامه، جمعاً مبلغ ۱۵.۰۰۰.۰۰۰ (پانزده میلیون تومان) می‌باشد.‌

نحوه ثبت نام و مدارک مورد نیاز:

۱- پُر کردن فرم ثبت‌نام «انستیتو بین‌المللی جامع برگزیدگان ایران».

۲- پرداخت کامل شهریه کلاسهای آموزشی به مبلغ ۱۵.۰۰۰.۰۰۰(پانزده میلیون تومان) به حساب شخصی استاد «محمّدرضا یحیایی».

۳- یک‌عدد کپی آخرین مدرک تحصیلی.

۴- یک‌عدد کپی شناسنامه.

۵- یک‌عدد کپی کارت ملی.

۶- یک‌عدد کپی پاسپورت (در صورت داشتن).

۷- دو قطعه عکس ۴×۶ .

نحوه امتحانات پایان دوره آموزشی، به قرار زیر می‌باشد:

۱- در پایان دوره آموزشی، به‌مدت یک‌هفته الی یک‌ماه به دانشجویان مهلت داده می‌شود که برای امتحانات، بصورت «شفاهی، کتبی و عملی» آماده شوند.

۲- امتحانات همزمان به سه صورت «شفاهی، کتبی و عملی» توسط استاد انجام می‌گیرد.

۳- در صورت موفّقیت دانشجویان در امتحانات، به ایشان گواهینامه شخصی اعطا خواهد شد.

۴- در صورتی‌که دانشجویان نتوانند در امتحانات موفّق شوند، در همان مکان امتحان، ایرادها و ضعف‌هایشان توسط استاد گرفته خواهد شد، و به ایشان فرصت امتحان مجدّد در ماههای بعد داده خواهد شد.

۵- محتویات امتحانات از روی مطالب کتابهای آموزشی، صحبت‌های استاد، و مخصوصاً کارهای عملی که توسط استاد آموزش داده شده است، گرفته خواهد شد.

توجه: لازم به ذکر است‌که، کلاسهای آموزشی «انستیتو بین‌المللی جامع برگزیدگان ایران»، در هر مقطعی، دارای سه دوره آموزشی، به قرار زیر می‌باشد:

۱- مقدماتی.

۲- پیشرفته.

۳- تخصّصی.

توجه: به کلیه شرکت کنندگان در این دوره آموزشی که در امتحان پایانی نمره قبولی کسب نمایند گواهینامه شخصی استاد «محمّدرضا یحیایی»(انستیتو بین‌المللی جامع برگزیدگان ایران) با عنوان: «دوره مقدماتی یوگای جامع» اعطا خواهد شد. همچنین به اطلاع می‌رساند دوره آموزشی فوق در منزل شخصی استاد «محمّدرضا یحیایی» در شهرستان سمنان و یا در منزل یکی از شاگردان در تهران برگزار خواهد شد، و زمان و آدرس دقیق محل برگزاری کلاس نیز پس از تکمیل ظرفیت ثبت‌نام متعاقباً اعلام خواهد شد.

توجه: «انستیتو بین‌المللی جامع برگزیدگان ایران» توسط استاد «محمّدرضا یحیایی» بصورت کاملاً شخصی و خصوصی در سال ۱۳۷۳ بنیانگذاری شد. این انستیتو بنا به دلایلی، در هیچ سازمان و مؤسسه دولتی در کشور ایران به ثبت نرسیده و نخواهد رسید. لذا، گواهینامه‌های صادر شده از طریق این «انستیتو» در سازمان‌های دولتی ایران هیچ‌گونه رسمیتی نداشته و فقط جهت شناسایی مراتب طی شده توسط دانشجویان محترم این انستیتو می‌باشد. ضمناً، گواهینامه‌های صادر شده توسط بنیانگذار این انستیتو قابل قبول و احترام برای همه اساتید اهل فن و آزاد اندیش در کشورهای جهان، می‌باشد. شایان ذکر است‌که «استاد محمّدرضا یحیایی» نیز متقابلاً برای گواهینامه‌های این اساتید احترام خاصی قایل است.

آینده‌نگری اساتید:

مژده به اساتید و هنرجویان محترم یوگا و هنرهای رزمی؛ استاد «محمّدرضا یحیایی» بعد از سالها دوری از آموزش‌دادن به عموم مردم، اقدام به برگزاری کلاسهای آموزشی نمودند. همانطوری‌که شما اساتید محترم می‌دانید، بیشتر اساتید زمانی‌که پا به سن می‌گذارند و پیری از راه می‌رسد، از توانایی جسمی‌شان کم می‌شود؛ و تنها اساتیدی همچنان مشغول به کار می‌باشند که به تکنیکها و دانش علوم دیگر هم مُسلط باشند، از قبیل: طب سوزنی، ماساژ، حجامت، طب سنّتی، طب گیاهی، هیپنوتیزم، طریقت هنرهای رزمی، یوگا، تای‌چی، چی‌کُنگ، ذِن، علوم روحی، متافیزیک و غیره. در واقع اساتیدی که علاوه بر تکنیکهای یوگا و رزمی در رشته مربوط به خودشان (یوگا- کاراته- جودو- تکواندو- کونگ‌فو- کیک ‌بوکسینگ- موی ‌تای- تای‌چی- آیکیدو- و غیره) نتوانند به تکنیکها و دانش دیگر علوم مفید و ضروری بالا (یوگای جامع و غیره) مُسلط شوند، خود به خود از دور رقابت استادی خارج خواهند شد. ولی اگر اساتید محترم بتوانند علاوه بر مُسلط شدن در تکنیکهای رشته مربوط به خودشان، به تکنیکها و دانش علوم یوگای جامع و غیره هم مُسلط شوند، مطمئناً علاوه بر طی کردن سیر صعودی، هر چقدر که پا به سن بگذارند، از کارایی بیشتری برخوردار شده، و به یک استاد جامع تبدیل خواهند شد.

از آنجایی‌که شرکت در کلاسهای آموزشی استاد «محمّدرضا یحیایی» برای عموم جامعه یوگا و هنرهای رزمی، اَعم از هنرجویان و اساتید محترم و علاقمند آزاد است، لذا پیشنهاد می‌شود اساتید محترم هر چه زودتر اقدام به ثبت‌نام نمایند. زیرا، جناب استاد «محمّدرضا یحیایی» پیش‌بینی کرده‌اند که اگر اساتید محترم یوگا و هنرهای رزمی به هر دلیلی نتوانند این دوره‌های آموزشی را طی نمایند، و بجای ایشان، هنرجویان و شاگردان یوگا و هنرهای رزمی در این کلاسها ثبت‌نام نمایند و مُسلط به این علوم شوند، مطمئناً بعد از یک‌مدت بسیار کوتاه، گوی سبقت را از اساتید خود خواهند رُبود. زیرا در زمان حاضر، اساتیدی موفّق‌تر هستند که بتوانند شاگردان خود را توسط علوم مختلف بیشتر حمایت کنند. در واقع هر استادی که بتواند علوم بیشتری را به شاگردان خود آموزش بدهد، از احترام و وجه بیشتری در جامعه یوگا و هنرهای رزمی برخوردار خواهد شد؛ حتی اگر به سن پیری رسیده باشد.

ضمناً، جناب استاد «محمّدرضا یحیایی» با مهر و محبّت و علم و تجربه خود، پذیرای تمامی علاقمندان محترم از اصناف مختلف جامعه (یوگیست‌ها- رزمی‌کاران- پزشکان- فیزیوتراپیست‌ها- ماساژورها- ورزشکاران و غیره) می‌باشد، و مقدم عزیزان را گرامی می‌دارد. باشد که مورد قبول حضرت حق واقع گردد.

برای ثبت‌نام، ابتدا مطالب موجود در فایل‌های دیگر (اطلاعیه دوره‌های آموزشی- فرم ثبت‌نام) را بطور کامل مطالعه کنید، و بعد از اینکه کاملاً متوجه شدید اقدام به ثبت‌نام (فرم ثبت‌نام اولیه اینترنتی) نمایید؛ متشکرم.

توجه: لطفاً بعد از اطمینان از صحت مطالب پُر شده توسط خودتان، به آدرس زیر ایمیل نمایید؛ متشکرم.

mry14mn@gmail.com

مهم: در صورت ارسال صحیح فرم ثبت‌نام اولیه اینترنتی شما، حداکثر طی یک‌هفته، متنی با محتوای «اطلاعات شما با موفّقیت ارسال شد، منتظر تماس ما باشید» به ایمیل شما فرستاده می‌شود، که نشان‌دهنده این است‌که فرم ثبت‌نام اولیه شما بدست ما رسیده است. در غیر اینصورت، یکبار دیگر باید فرم ثبت‌نام اولیه را بادقت پُر کرده و ارسال نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به کانال رسمی استاد «محمّدرضا یحیایی» مراجعه نمایید:

شماره واتساپ و تلگرام: ۰۹۳۹۹۲۲۶۲۱۱

سایت رسمی استاد یحیایی (طریقت جامع)

www.mry14mn.com

توجه: لطفاً فقط توسط «واتساپ یا تلگرام یا ایمیل» با ما ارتباط برقرار کنید. متشکرم.

مهندس محترم یحیایی
مدیریت بخش پذیرش دانشجو در واحد آموزش
انستیتو بین‌المللی جامع برگزیدگان ایران
فروردین ۱۴۰۲ شمسی

 

پیمایش به بالا