طریقت جامع

Search
Close this search box.
« به‌ نام حضرت دوست، که هرچه هست و نیست، همه از آن اوست »
دوره مقدماتی طب سوزنی جامع

«طب سوزنی» تنها تعدادی از سوزنها نیست که در بدن شخص بیمار فرو میرود، بلکه مجموعه‌ای از تکنیکها، مهارتها و علوم جسمی، ذهنی و روحی است؛ و پزشکان و طبیبان و اساتید هنرهای رزمی باید علاوه بر تسلط به یکسری از مهارتها در زمینه تکنیکهای جسمی، به سایر علوم مرتبط که شامل: طب سوزنی، ماساژ، حجامت، طب سنّتی، طب گیاهی، هیپنوتیزم، طریقت هنرهای رزمی، یوگا، تای‌چی، چی‌کُنگ، ذِن، علوم روحی، متافیزیک و غیره می‌باشد نیز تسلط داشته باشند تا به مقام یک «طبیب و حکیم و استاد جامع» نایل شوند.

لذا در این راستا، استاد «محمّدرضا یحیایی»(بنیانگذار انستیتو بین‌المللی جامع برگزیدگان ایران)(محقّق، مخترع، نویسنده و مدرس در زمینه‌های: طب سوزنی، ماساژ، حجامت، طب سنّتی، طب گیاهی، هیپنوتیزم، طریقت هنرهای رزمی، یوگا، تای‌چی، چی‌کُنگ، ذِن، علوم روحی، متافیزیک و غیره، و مُبدع تز «جامع» در جهان) به‌منظور بالا بردن سطح علمی و تکنیکی اساتید و مربیان هنرهای رزمی و مجهز نمودن ایشان به یکسری از مهارتها و توانمندیهای تکمیلی، از قبیل: طب سوزنی، ماساژ، حجامت، طب سنّتی، طب گیاهی، هیپنوتیزم، طریقت هنرهای رزمی، یوگا، تای‌چی، چی‌کُنگ، ذِن، علوم روحی، متافیزیک و غیره، یکسری کلاس‌های آموزشی برگزار می‌کند.

خانم‌ها و آقایانی‌که مایلند در هر یک از این دوره‌های آموزشی شرکت کنند، می‌توانند فرم ثبت‌نام اولیه را تکمیل نمایند. لازم به ذکر است که پس از بررسی فرم ثبت‌نام اولیه توسط کارشناسان محترم بخش پذیرش دانشجو در واحد آموزش، با ایشان تماس گرفته خواهد شد تا ضمن تکمیل مرحله ثبت‌نام، اطلاعات لازم در خصوص مکان و زمان دقیق شروع کلاس آموزشی در اختیار ایشان قرار گیرد.

مشخصات دوره آموزشی مقدماتی «طب سوزنی جامع» به شرح ذیل اعلام می‌گردد:

۱- طب سوزنی با دستگاه الکترونیکی طب سوزنی جامع، بدون سوزن.

۲- طب سوزنی جامع، با سوزن.

۳- طب سوزنی با دستگاه الکترونیکی طب سوزنی جامع، با سوزن.

۱– مشخصات دوره آموزشی مقدماتی «طب سوزنی با دستگاه الکترونیکی طب سوزنی جامع، بدون سوزن» به شرح ذیل اعلام می‌گردد:

یک) عنوان دوره:
آشنایی با طب سوزنی و کار با دستگاه الکترونیکی طب سوزنی جامع «مدل: M2011-A» که توسط استاد «محمّدرضا یحیایی» اختراع شده است.

دو) محتوای آموزشی:
محتوای آموزشی این دوره برگرفته از کتاب «درمان جامع طب سوزنی با دستگاه الکترونیکی بدون سوزن» بوده و شامل عناوین ذیل می‌باشد:

الف) آشنایی با طب سوزنی.

ب) آشنایی با تز جدید استاد «محمّدرضا یحیایی» در خصوص: درد، بیماری و مرگ.

ج) آشنایی با مشخصات فنّی و طرز استفاده از دستگاه الکترونیکی طب سوزنی بدون سوزن.

د) آشنایی با نقاط طب سوزنی، آناتومی بدن انسان، چهارده نصف‌النهار طب سوزنی و نقاط اصلی طب سوزنی در گوش.

ﻫ) آشنایی با نحوه درمان بیماریها با استفاده از دستگاه الکترونیکی طب سوزنی بدون سوزن، از قبیل:

رهایی سریع از درد- صدمات کشیدگی عضلانی- استرس- بهتر کردن گردش خون- تقویت نیروی حیات (چی)- تقویت سیستم ایمنی بدن- سردرد- افسردگی- ناراحتی‌های شانه- پا درد- کمر درد- اسهال- یبوست- مشکلات و بیماریهای مربوط به اعتیاد و غیره.

۲– مشخصات دوره آموزشی مقدماتی «طب سوزنی جامع، با سوزن» به شرح ذیل اعلام می‌گردد:

یک) عنوان دوره:

آشنایی با طب سوزنی جامع، با سوزن.

دو) محتوای آموزشی:

محتوای آموزشی این دوره برگرفته از کتاب «طب سوزنی جامع» بوده و شامل عناوین ذیل می‌باشد:

الف) فلسفه طب سوزنی.

ب) طب سوزنی، درمان از طریق جریان انرژی (چی) است.

ج) چهارده نبض در طب سوزنی.

د) چگونه می‌توان یک بیمار را معاینه کرد.

ﻫ) گردش انرژی در خط سیرهای اصلی و فرعی طب سوزنی.

و) طریقه نقطه‌یابی نقاط اصلی طب سوزنی توسط دستگاه طب سوزنی جامع (مدل: M2011-A).

ز) طریقه سوزن زدن در نقاط طب سوزنی.

ح) تعداد سوزنها و عمق سوزن و زمان نگهداری سوزن در روی بدن، نسبت به نوع بیماری.

ط) آشنایی با نحوه درمان بیماریها با استفاده از نقاط طب سوزنی، با سوزن، از قبیل:

رهایی سریع از درد- صدمات کشیدگی عضلانی- استرس- بهتر کردن گردش خون- تقویت نیروی حیات (چی)- تقویت سیستم ایمنی بدن- سردرد- افسردگی- ناراحتی‌های شانه- پا درد- کمر درد- اسهال- یبوست- مشکلات و بیماریهای مربوط به اعتیاد و غیره.

۳– مشخصات دوره آموزشی مقدماتی «طب سوزنی با دستگاه الکترونیکی طب سوزنی جامع، با سوزن» به شرح ذیل اعلام می‌گردد:

یک) عنوان دوره:

آشنایی با «طب سوزنی جامع، با سوزن» به‌همراه «کار با دستگاه الکترونیکی طب سوزنی جامع (مدل: M2011-A)» که توسط استاد «محمّدرضا یحیایی» اختراع شده است.

دو) محتوای آموزشی:

محتوای آموزشی این دوره برگرفته از کتابهای دوره‌های قبلی بوده و شامل عناوین ذیل می‌باشد:

الف) معاینه بیمار.

ب) موارد غیر مجاز در طب سوزنی.

ج) طریقه نقطه‌یابی نقاط اصلی طب سوزنی توسط دستگاه طب سوزنی جامع (مدل: M2011-A)، برای درمان بیماریها.

د) طریقه سوزن زدن و تعداد سوزنها و عمق سوزن و زمان نگهداری سوزن در روی بدن، نسبت به نوع بیماری.

ﻫ) طریقه تنظیم فرکانس و قدرت و زمان دستگاه الکترونیکی طب سوزنی جامع (مدل: M2011-A)، برای درمان بیماریها.

و) آشنایی با نحوه کاربرد کتاب «درمان جامع طب سوزنی با دستگاه الکترونیکی بدون سوزن – نویسنده و ناشر: استاد محمّدرضا یحیایی»، در درمان بیماریها توسط دستگاه الکترونیکی طب سوزنی جامع (مدل: M2011-A).

ز) آشنایی با نقاط طب سوزنی، آناتومی بدن انسان، چهارده نصف‌النهار طب سوزنی و نقاط اصلی طب سوزنی در گوش.

ح) آشنایی با نحوه درمان بیماریها با استفاده از دستگاه الکترونیکی طب سوزنی، با سوزن، از قبیل:

رهایی سریع از درد- صدمات کشیدگی عضلانی- استرس- بهتر کردن گردش خون- تقویت نیروی حیات (چی)- تقویت سیستم ایمنی بدن- سردرد- افسردگی- ناراحتی‌های شانه- پا درد- کمر درد- اسهال- یبوست- مشکلات و بیماریهای مربوط به اعتیاد و غیره.

وسایل آموزشی:

این دوره با استفاده از وسایل آموزشی که در همان ابتدای کلاس تحت اختیار دانشجویان محترم قرار می‌گیرد، برگزار خواهد شد، از قبیل:

الف) دستگاه الکترونیکی طب سوزنی جامع (مدل: M2011-A)، اختراع شده توسط استاد «محمّدرضا یحیایی» با تمامی امکانات، همراه با گارانتی 18 ماهه.

ب) کتاب «درمان جامع طب سوزنی با دستگاه الکترونیکی بدون سوزن» نویسنده و ناشر: استاد «محمّدرضا یحیایی».

ج) کتاب «طب سوزنی جامع» نویسنده و ناشر: استاد «محمّدرضا یحیایی».

د) مجسمه طب سوزنی (بدن کامل انسان).

ﻫ) مجسمه طب سوزنی (گوش).

و) انواع سوزن‌های طب سوزنی.

ز) گوی‌های دو تایی تائو.

ح) دستگاه بادکش (۱۲ لیوانی).

تعداد جلسات آموزشی:

دوره آموزشی فوق جمعاً در مدت‌زمان ۴۰ ساعت بصورت حضوری و مجازی از ساعت «۸ صبح الی ۱۲ ظهر» و یا از ساعت «۵ بعدازظهر الی ۹ شب» در ۱۰ روز متوالی و در طی چندین هفته، توسط شخص استاد «محمّدرضا یحیایی» بصورت کاملاً خصوصی، برگزار می‌شود.

شهریه:

شهریه این دوره آموزشی که شامل: وسایل آموزشی، آموزش، پذیرایی، برگزاری امتحان و صدور گواهینامه است، جمعاً مبلغ چهل میلیون تومان (۴۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان) می‌باشد.

نحوه ثبت‌نام و مدارک مورد نیاز:

۱- پُر کردن فرم ثبت‌نام «انستیتو بین‌المللی جامع برگزیدگان ایران».

۲- پرداخت کامل شهریه کلاسهای آموزشی به مبلغ ۴۰.۰۰۰.۰۰۰ (چهل میلیون تومان) به حساب شخصی استاد «محمّدرضا یحیایی».

۳- یک‌عدد کپی آخرین مدرک تحصیلی.

۴- یک‌عدد کپی شناسنامه.

۵- یک‌عدد کپی کارت ملی.

۶- یک‌عدد کپی پاسپورت (در صورت داشتن).

۷- سه قطعه عکس ۴×۶ .

* نحوه امتحانات پایان دوره آموزشی، به قرار زیر می‌باشد:

۱- در پایان دوره آموزشی، به‌مدت یک‌هفته الی یک‌ماه به دانشجویان مهلت داده می‌شود که برای امتحانات، بصورت «شفاهی، کتبی و عملی» آماده شوند.

۲- امتحانات همزمان به سه صورت «شفاهی، کتبی و عملی» توسط استاد انجام می‌گیرد.

۳- در صورت موفّقیت دانشجویان در امتحانات، به ایشان گواهینامه شخصی اعطا خواهد شد.

۴- در صورتی‌که دانشجویان نتوانند در امتحانات موفّق شوند، در همان مکان امتحان، ایرادها و ضعف‌هایشان توسط استاد گرفته خواهد شد، و به ایشان فرصت امتحان مجدّد در ماههای بعد داده خواهد شد.

۵- محتویات امتحانات از روی مطالب کتابهای آموزشی، صحبت‌های استاد، و مخصوصاً کارهای عملی که توسط استاد آموزش داده شده است، گرفته خواهد شد.

توجه: لازم به ذکر است‌که، کلاسهای آموزشی «انستیتو بین‌المللی جامع برگزیدگان ایران»، در هر مقطعی، دارای سه دوره آموزشی، به قرار زیر می‌باشد:

۱- مقدماتی.

۲- پیشرفته.

۳- تخصّصی.

توجه: به کلیه شرکت کنندگان در این دوره آموزشی که در امتحان پایانی نمره قبولی کسب نمایند گواهینامه شخصی استاد «محمّدرضا یحیایی»(انستیتو بین‌المللی جامع برگزیدگان ایران) با عنوان «دوره مقدماتی طب سوزنی جامع» اعطا خواهد شد. همچنین به اطلاع می‌رساند دوره آموزشی فوق در منزل شخصی استاد «محمّدرضا یحیایی» در شهرستان سمنان و یا در منزل یکی از شاگردان در تهران و یا بصورت مجازی برگزار خواهد شد، و زمان و آدرس دقیق محل برگزاری کلاس نیز پس از تکمیل ظرفیت ثبت‌نام متعاقباً اعلام خواهد شد.

توجه: «انستیتو بین‌المللی جامع برگزیدگان ایران» توسط استاد «محمّدرضا یحیایی» بصورت کاملاً شخصی و خصوصی در سال ۱۳۷۳ بنیانگذاری شد. این انستیتو بنا‌به دلایلی، در هیچ سازمان و مؤسسه دولتی در کشور ایران به ثبت نرسیده و نخواهد رسید. لذا، گواهینامه‌های صادر شده از طریق این «انستیتو» در سازمان‌های دولتی ایران هیچ‌گونه رسمیتی نداشته و فقط جهت شناسایی مراتب طی شده توسط دانشجویان محترم این انستیتو می‌باشد. ضمناً، گواهینامه‌های صادر شده توسط بنیانگذار این انستیتو قابل قبول و احترام برای همه اساتید اهل فن و آزاد اندیش در کشورهای جهان، می‌باشد. شایان ذکر است‌که «استاد محمّدرضا یحیایی» نیز متقابلاً برای گواهینامه‌های این اساتید احترام خاصی قایل است.

آینده‌نگری اساتید:

مژده به پزشکان و طبیبان و علاقمندان و اساتید محترم هنرهای رزمی؛ استاد «محمّدرضا یحیایی» بعد از سالها دوری از آموزش‌دادن به عموم مردم، اقدام به برگزاری کلاسهای آموزشی نمودند. همانطوری‌که شما پزشکان و طبیبان و اساتید محترم می‌دانید، بیشتر پزشکان و طبیبان و اساتید زمانی‌که پا به سن می‌گذارند و پیری از راه می‌رسد، از توانایی جسمی‌شان کم می‌شود؛ و تنها پزشکان و طبیبان و اساتیدی همچنان مشغول به کار می‌باشند که به تکنیکها و دانش علوم دیگر هم مُسلط باشند، از قبیل: طب سوزنی، ماساژ، حجامت، طب سنّتی، طب گیاهی، هیپنوتیزم، طریقت هنرهای رزمی، یوگا، تای‌چی، چی‌کُنگ، ذِن، علوم روحی و متافیزیک و غیره. در واقع پزشکان و طبیبان و اساتیدی که علاوه بر تکنیکهای درمانی در رشته مربوط به خودشان، نتوانند به تکنیکها و دانش دیگر علوم مفید و ضروری بالا (طب سوزنی و غیره) مُسلط شوند، خود به‌ خود، از دور رقابت طبابت و درمان خارج خواهند شد. ولی اگر پزشکان و طبیبان و اساتید محترم بتوانند علاوه بر مُسلط شدن در تکنیکهای رشته مربوط به خودشان، به تکنیکها و دانش علوم طب سوزنی و غیره هم مُسلط شوند، مطمئناً علاوه بر طی کردن سیر صعودی، هر چقدر که پا به سن بگذارند، از کارایی بیشتری برخوردار شده، و به یک «طبیب و حکیم جامع» تبدیل خواهند شد.

از آنجایی‌که شرکت در کلاسهای آموزشی استاد «محمّدرضا یحیایی» برای عموم جامعه پزشکان و طبیبان و علاقمندان و اساتید محترم هنرهای رزمی آزاد است، لذا پیشنهاد می‌شود اساتید محترم هرچه زودتر اقدام به ثبت‌نام نمایند. زیرا، جناب استاد «محمّدرضا یحیایی» پیش‌بینی کرده‌اند که اگر پزشکان و طبیبان و اساتید محترم هنرهای رزمی به هر دلیلی نتوانند این دوره‌های آموزشی را طی نمایند، و بجای ایشان، علاقمندان و هنرجویان و شاگردان هنرهای رزمی در این کلاسها ثبت‌نام نمایند و مُسلط به این علوم شوند، مطمئناً بعد از یک مدت بسیار کوتاه، گوی سبقت را از پزشکان و طبیبان و اساتید خود خواهند رُبود. زیرا در زمان حاضر، پزشکان و طبیبان و اساتیدی موفّق‌تر هستند که بتوانند بیماران و شاگردان خود را توسط علوم مختلف بیشتر حمایت کنند. در واقع هر پزشک و طبیب و استادی که بتواند درمان بهتری را به بیماران و شاگردان خود ارائه دهد، از احترام و وجه بیشتری در جامعه برخوردار خواهد شد، حتی اگر به سن پیری رسیده باشد.

ضمناً، جناب استاد «محمّدرضا یحیایی» با مِهر و محبّت و علم و تجربه خود، پذیرای تمامی علاقمندان محترم از اصناف مختلف جامعه (پزشکان- فیزیوتراپیست‌ها- ماساژورها- رزمی‌کاران و غیره) می‌باشد، و مقدم عزیزان را گرامی می‌دارد. باشد که مورد قبول حضرت حق واقع گردد.

توجه: لازم به ذکر است‌که، دوره مقدماتی طب سوزنی جامع، شامل هر سه مورد (۱- طب سوزنی با دستگاه الکترونیکی طب سوزنی جامع، بدون سوزن ۲- طب سوزنی جامع، با سوزن ۳- طب سوزنی با دستگاه الکترونیکی طب سوزنی جامع، با سوزن) می‌باشد؛ و به هیچ‌وجه نمی‌توان فقط یکی از این دوره‌ها را طی کرد. زیرا آموزش طب سوزنی باید بطور کامل انجام شود؛ در غیر اینصورت، شاگرد ناتوان خواهد بود. در واقع، نداشتن علم و تجربه جامع در زمینه طب سوزنی، یعنی درست کردن خطر برای خود و دیگران.

برای ثبت‌نام، ابتدا مطالب موجود در فایل‌های دیگر (اطلاعیه دوره‌های آموزشی- فرم ثبت‌نام) را بطور کامل مطالعه کنید، و بعد از اینکه کاملاً متوجه شدید اقدام به ثبت‌نام (فرم ثبت‌نام اولیه اینترنتی) نمایید؛ متشکرم.

توجه: لطفاً بعد از اطمینان از صحت مطالب پُر شده توسط خودتان، به آدرس زیر ایمیل نمایید؛ متشکرم.

mry14mn@gmail.com

مهم: در صورت ارسال صحیح فرم ثبت‌نام اولیه اینترنتی شما، حداکثر طی یک‌هفته، متنی با محتوای «اطلاعات شما با موفّقیت ارسال شد، منتظر تماس ما باشید» به ایمیل شما فرستاده می‌شود، که نشان‌دهنده این است‌که فرم ثبت‌نام اولیه شما بدست ما رسیده است. در غیر اینصورت، یکبار دیگر باید فرم ثبت‌نام اولیه را بادقت پُر کرده و ارسال نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به کانال رسمی استاد «محمّدرضا یحیایی» مراجعه نمایید:

شماره واتساپ و تلگرام: ۰۹۳۹۹۲۲۶۲۱۱

سایت رسمی استاد یحیایی (طریقت جامع)

www.mry14mn.com

توجه: لطفاً فقط توسط «واتساپ یا تلگرام یا ایمیل» با ما ارتباط برقرار کنید. متشکرم.

مهندس محترم یحیایی
مدیریت بخش پذیرش دانشجو در واحد آموزش
انستیتو بین‌المللی جامع برگزیدگان ایران
فروردین ۱۴۰۲ شمسی

 

پیمایش به بالا